Estee Lauder, Double Wear Light, Stay-in-Place Makeup SPF10 (Długotrwały podkład)

Długotrwały podkład teraz w nowej, lekkiej wersji. Makijaż nim wykonany jest świeży, lekki i wygodny.Średnie krycie sprawia, że skóra może swobodnie oddychać przez cały dzień. Kontroluje wydzielanie sebum, nie spływa pod wpływem ciepłego lub wilgotnego powietrza. Dzięki formule iMatch idealnie stapia się z odcieniem skóry, nadając jej piękny wygląd.
Odcienie Double Wear Light Stay-in-Place Makeup SPF 10 odpowiadają poziomie intensywności odcieni innych podkładów Estee Lauder. Tak więc jeśli dotychczasowy podkład Estee Lauder ma kolor o poziomie intensywności 3, idealny odcień Double Wear Light Stay-in-Place Makeup SPF 10 to Intensity 3.0.

ujednolicające
Krycie
średnie
w tubce
fluidy

Dla mnie za lekki!

Oceniam odcień 1w2 sand ładny delikatny odcień w żółtej tonacji bardzo mi pasuje!
Jest to na pewno trwały podkład bo zastyga na amen właśnie na amen i nie da się stopniować krycia a nie ukrywam że lubię dorze kryjące podkłady a ten niestety ma to krycie lekkie, nie zakryjemy nim dużych niedoskonałości oraz przebarwień!
Na mojej mieszanej cerze mat trzyma do 3 godzin i muszę go po tym czasie przypudrować bo jeżeli tego nie zrobię to podkład mi schodzi głównie z nosa brody i czoła czyli strefa T.
Myślę że dla niewymagającej cery nada się idealnie bo nie jest to zły podkład!

Miałam nadzieję, że nie zapycha

Kupiłam jako alternatywa dla mojego ulubionego Double Wear. Miałam nadzieję, że wersja light będzie lepszą opcją bo nie będzie zapychać. Niestety zauważyłam, że zapycha, może nie ma tragedii jednak codziennie nie odważyłabym go się stosować a w takim właśnie celu go kupiłam. Ogólnie lubię go, świetnie kryje, jest trwały i wydaje mi się, że rzeczywiście jest lżejszy od zwykłego Double Wear. Pomimo kilku wad myślę, że kupię go ponownie.

Letni, niezawodny kompat

Od lat jestem wierna podkładowi Double Wear (1W1).
Ten podkład wpadł mi w ręce tuż przed wyjazdem na wakacje, i uznałam że warto spróbować lżejszej wersji mojego ulubieńca. Okazał się to strzał w dziesiątkę :) Ten podkład daje naturalne, lekko satynowe wykończenie. Ma raczej średnie krycie - wszelkie niedoskonałości są wyrównane, ale na większe "niespodzianki" warto nałożyć kropelkę korektora. W ciągu nawet gorącego dnia nie ścierał się i nie robił nieestetycznych smug. Nie używam już innego podkładu na codzień, a standardowa wersja DW służy mi teraz na większe wyjścia i specjalne okazje :) Posiadam jasny, ciepły odcień 0,5 i kończę już drugie opakowanie.

Kiepściaczek

W imię zasady "zużywać, nie wyrzucać" chciałam dobic ten podklad, ale była to droga przez mękę.
Ten podkład jest tak "light", ze ja nie widzę na twarzy prawie żadnego efektu, a wcale nie jestem fanką mocnego makijażu, wręcz przeciwnie. To zaś co widzę to coś mocno gumowego i zaschniętego (bo on zastyga i to bardzo), czego po 2 minutach już nie da się ruszyć z miejsca, co niby jest spoko - ale jeśli ktoś tak jak ja najpierw leci z podkładem, a potem z korektorem pod oczy to może się okazać, że na granicy korektora i podkładu mamy plamy, na które nawet Chajzer nic nie poradzi. I w żaden sposób nie da się tego rozetrzeć, bo podkład zastygł na amen. Trzeba z nim pracowac ekstremalnie szybko bo inaczej będzie wyglądać naprawdę źle.
Na mojej mieszanej cerze w stronę tłustej nawet latem podkreśla każdą nawet najmniejszą niedoskonałość - poczynając od suchej skórki po każdy jeden zaskórnik jaki mam. Widać absolutnie wszystko.

Nie wiem dla kogo jest ten podkład - może dla osoby, która ma piękną cerę, ale ma problemy ze świeceniem w ciągu dnia. Dla mnie to jest totalny bubel.

Używa produktu od: próbka

Nie dla mnie

Cieszę się, że miałam okazję użyć próbki tego podkładu przed zakupem, ponieważ dzięki temu nie wyrzuciłam pieniędzy w błoto. Muszę przyznać, że "light" w nazwie mnie zmyliło. Podkład ma dość gęstą konsystencję, odrobinę podkreśla strukturę skóry, aplikacja nie należy do najprzyjemniejszych, jednak coś za coś, ponieważ ma on naprawdę dobre krycie. Niestety jest bardzo wyczuwalny na twarzy, tworzy na skórze coś w rodzaju "gumowej maski", czego wyjątkowo nie lubię. Poza tym wygląda okropnie sucho - na policzkach nie jest tak źle, jednak przy nosie skóra przypomina skorupkę. Niestety chwilę po aplikacji go zmyłam, ponieważ wyglądał naprawdę źle na mojej cerze!

Bezkonkurencyjny!

Jestem mega fanka tego podkadu:
1. ma idealna konsystencje - przyjemnie nawilżającą, super rozprowadzalna, nie za rzadką, nie za gęstą
2. jest bardzo trwały - szczególnie gdy używam go razem z pudrem ryżowym Kryolan https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11164&next=1 (kolejny mój hit!)
3. kolory są super dopasowane do mojej cery (inny latem, inny zimą)
4. jest bardzo wydajny - starcza mi na około 6 mc

Zaznaczam jednak, że oprócz tego, że moja cera jest tłustawa/mieszana - nie mam z nia żadnych problemów - nie potrzebuje więc mocnego krycia itp - po prostu dbam o koloryt, naturalny wygląd i mat - nie muszę maskować pryszczy etc.

Piękna promienna cera

Jestem posiadaczką cery mieszanej. 2w2Rattan w opakowaniu dość ciemny kolor, ale po rozprowadzeniu na twarzy wydaje się nieco jaśniejszy. Co ważne nie posiada różowych tonów, a żółte, dzięki temu przykrywa zaczerwienienia cery. Wyrównuje koloryt skóry, bardzo dobrze kryje. Cera wygląda na zdrową, świeżą, promienną. Nie zauważyłam zapychania porów, ani wysypu krost. Nie przesusza mojej skóry. Utrwalony w strefie T puderm Kat von D nie wyświeca się po 8h. Nie "ciastkuje" się. Nie wyświeca. minus za brak pompki.

Ładnie wyglada na skórze

Ładnie, świeżo i leciutko wyglada na skórze. Po nałożeniu skóra nabiera blasku, oznaki zmęczenia nie są widoczne, kolor ujednolicony. Dobrze się utrzymuje, nie wyciera i nie zmienia koloru, ale jak stosuję go kilka dni pod rząd moja skóra się buntuje i wychodzą pryszcze, także trzeba uważać !

Bardzo dobry

Miałam obawy przed zastosowaniem tego kosmetyku, związane głównie z tym, że zrobi mi nienaturalną maskę na twarzy.
Kupując go bałam się też że nie dobiorę sobie odpowiedniego koloru, ale na szczęście jest kilka odcieni do wyboru , więc jakoś się udało.
Mam odcień chyba najjaśniejszy i jest....cudny:)
Ten podkład nie ma wad.
Może nie matuje na długo, ale za to pięknie dopasowuje się do koloru cery, idealnie się z nią stapia i nie znika z twarzy, jak to mają w zwyczaju niektóre markowe produkty.
Nie robi maski, a właśnie tego obawiałam się najbardziej.
Jestem z niego bardzo zadowolona i polecam chociażby do przetestowania.

Średniaczek

Porównywalny do kremu BB drogeryjnych marek. Na cerach mieszanych nie daje efektu wow. Szybko się wyswieca i ściera. Może na innym typie skóry jest świetny (znajoma była zachwycona). Plus za gamę kolorystyczna.

Wykorzystała: kilka próbek

Za ciężki, bez rewelacji

Kultowy podkład, do którego robiłam kilka podejsc. Niestety ale bezowocnie. Podklad moim zdaniem jest ciężki, podkreśla pory, wygląda trochę jak maska. Nie daje skórze oddychać, przez co doczekałam się wysypu. Nie dla mnie niestety.

dobry podkład kryjący

Cerę mam problematyczną: mieszaną w kierunku tłustej, ale to pal licho. Kilka lat temu przeszłam liszajec zakaźny. Zostały mi po nim przebarwienia i nierówna struktura cery. Od podkładu więc nie oczekuję wielkiego krycia, ale wyrównania kolorytu i struktury skóry. Musi mieć lekką konsystencję: ciężkie MAC i DW w wersji podstawowej odpadają.
Bałam się DW Light, ale koleżanki bardzo go chwaliły, więc postanowiłam spróbować. Jestem z niego zadowolona, chociaż jak opakowanie mi się kończy, wrócę do YSL.
Kolorystyka mi nie odpowiada do końca - sporo jest różowych podtonów, przydałby się odcień jaśniejszy o ton albo chociaż o pół. Podkład dopasowuje się do cery, ale wolałabym coś jaśniejszego.
Nakłada się go bardzo przyjemnie, ma lekką konsystencję i skoro nie robi smug na mojej cerze, innym też pewnie nie robi. Tutaj można stopniować krycie samą metodą nakładania - przy stemplowaniu jest mocniejsze (i zejdzie nam więcej produktu), przy przesuwaniu lżejsze, ale warstwa produktu jest cieńsza.
Nakłada się go łatwo, nie wymaga bazy, nie wchodzi w zmarszczki, ładnie wyrównuje koloryt, wytrzymuje na skórze 10+ godzin.
Opakowane jest spore, ale szkoda, że nie jest przeźroczyste.
Nie jest aż tak wydajny jak produkty YSL, ale wciąż nie ma na co narzekać.
Jego istotną wadą jest to, ze na mojej mieszanej skórze po kilku godzinach się wyświeca, no i trzeba matowić.
Nie dale efektu tępego matu, ale dopiero przy nim polubiłam się z rozświetlaczem.
Generalnie to dobry podkład, ładnie kryje, dobrze się sprawdzi na większe wyjścia, jeśli ktoś nie ma tłustej cery. A jeśli ma, wystarczy że zabierze ze sobą sypki puder :)
Ja go kupiłam na promocji za 150 zł i to była bardzo dobra cena