Anna Sui, Secret Wish EDT

Anna Sui, Secret Wish EDT

Ten magiczny, wibrujący zapach sygnowany przez projektantkę Annę Sui można zaklasyfikować jako owocowo-kwiatowy. W otwierającej kompozycję nucie głowy wyczujemy cytrynę, nagietek i melon. W nucie serca ananas i czarną porzeczkę. W nucie bazowej, trwającej najdłużej znalazło się drzewo cedrowe, ambra i piżmo. Wodę zamknięto w romantycznej butelce, utrzymanej w stylistyce typowej dla Sui.

Kategoria: kwiatowo-owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytryna, nagietek, melon
nuta serca: ananas, czarna porzeczka
nuta bazy: drzewo cedrowe, ambra, piżmo.

50 - 100ml

Wykorzystała: kilka próbek

Ładny, ale wtórny i niestety, niezbyt trwały.

Swego czasu jedna ze znanych perfumerii internetowych miała zwyczaj dorzucania mi co najmniej jednej próbki Secret Wish do zakupów. Jako, że kupuję za dużo i za często, łącznie nazbierało mi się tych próbek 16, po 1,2 ml każda. Postanowiłam zacząć zużywać zapasy i już ubiegłego lata zużyłam większość tychże próbek, teraz zużyłam ostatnie 3 i cóż mogę powiedzieć... To nie to. Wtórnie i słabo, a mogło być tak pięknie!

Secret Wish to bardzo bliska rodzina Light Blue - niestety, nie pochodzi ona z tak dobrego i zamożnego domu, więc nie zachwyca tak, jak jej starsza i luksusowa kuzynka. Stara się oczarować wszystkich i nosi się naprawdę pięknie (flakon), ale po bliższym zapoznaniu sporo traci, ponieważ nie ma własnej osobowości i jest nudna.
W otwarciu mamy tak dobrze znane nam z LB cytrusy - kwaśna, świeżo rozkrojona cytryna o jędrnej skórce zostaje nam zaserwowana razem z ananasem (ale tylko odrobiną, żeby nie zasłodzić nosicielki), nagietkiem i czarną porzeczką. Ten nieszczęsny nagietek z cytryną momentami na mojej skórze przypominał koperek - nie wiem, dlaczego tak, natomiast wiem, że Light Blue takich cyrków nie wyczyniał. Jest też melon, mnóstwo melona - całkiem to ładne, nie powiem. Ale wcale nie odkrywcze i niestety tanie.
Baza jest cedrowo-piżmowa, ambry nie wyczuwam - to chyba najlepsza część tego cytrusowo-owocowego koncertu.

Secret Wish są świeże, lekkie i całkiem przyjemne. Pomijając te koperkowe wybryki, którymi raczyły mnie czasami, nosiło mi się je miło i bez przykrości.
Mimo to, nie kupiłabym pełnowymiarowegio flakonu, bowiem brakuje mi w nich elegancji i kobiecości, jaką oferuje nam Dolce&Gabbana w Light Blue - LB mają swój własny, niepowtarzalny charakter, mają w sobie to coś, mimo absolutnej prostoty kompozycji. I co istotne - są trwałe, a Secret Wish tej trwałości zabrakło - 3 h i po zawodach, a nawet i wtedy projekcję mają słabą.
Flakon obiecuje coś magicznego, niemal zaczarowanego - ale jego zawartość jest tak banalna i słaba, że nie mogę ukryć swojej irytacji.
Przerost formy nad treścią, zdecydowanie - Annie Sui Secret Wish nie wyszły, ot co,

Czy warto je poznać? Nie odradzam, bo być może komuś jednak przypadną do gustu, tym bardziej, że obiektywnie stwierdzając brzydkie nie są. Ja jednak poszukuję w perfumach czegoś, co mnie zachwyci i co sprawi, że będę skłonna wydać na nie swoje pieniądze. Czegoś co sprawi, że nie będę mogła przestać o nich myśleć, dopóki nie trafią do mojej kolekcji - a o Secret Wish wolałabym zapomnieć.

Było miło, ale czas się pożegnać

Zakupiony na Strawberry.Net

Używam już po raz drugi, po pewnej przerwie.
Poprzednio wydawał mi się bardzo "MÓJ" i oryginalny (na ile może być oczywiście oryginalny taki świeżak).

Przy drugim opakowaniu zaczął mi strasznie przypominać kilka innych jak np. D&G Light Blue czy Moschino LoveLove, - ...czyżby czary tej wróżki prysły?…

Przez wiele wiele lat preferowałam głównie kwiatowo - świeże, albo owocowo-świeże nuty i ten zapach był jednym z najlepiej przeze mnie ocenianych. Jeżeli któraś z Was takie lubi, to zdecydowanie polecam przetestować.

Ja już chyba je pożegnam, przynajmniej na chwilę.
To chyba moje ogólne znudzenie tą kategorią zapachów. Ale będę bardzo miło wspominać ten zapach.
Opisałabym go jako zimny, rześki zapach na dzień.

PLUSY:
+ Niedostępny w Polsce, przez co rzadziej się go wącha na ulicy, jak ktoś lubi się wyróżniać nieznanym zapachem - to proszę, oto okazja… :-)
+ Piękny, bajkowy flakon z siedzącą "Fairie" - kobiecy, dla marzycieli, dekoracyjnie zdobiony, kryształowy jakby był z czarownej krainy
+ Flakon jest stabilny:
obszerny na dole -> a zwężający się ku górze -> dla mnie taka ergonomia flakonu na perfumy jest idealna (bo kwadratowych i prostokątnych cegieł nie lubię jako że są zbyt toporne)
+ dodatkowo bardzo ładne kartonowe pudełko, wytłaczane i drukowane metalicznymi/perłowymi farbami
+ zapach bezpieczny, wątpię by komuś przeszkadzał wokół.
+ zapach jest chwalony przez mojego narzeczonego.

Używam tego produktu od: 4 lata z przerwami

tania slodycz

Zapach slodki iwg mnie nijaki. Kojarzy mi sie z tanimi perfumami z kiosku, butelka dokladnie tak samo - aniol czy elf w postaci plastikowego korka... moze podobac sie nastolatkom
Używam tego produktu od: nie uzywam, tylko testowalam
posiadam od 2 lat
Ilość zużytych opakowań: nie zuzylam

moje ukochane :)

Ten zapach jest stworzony dla mnie! Uwielbiam go, za to, że nawet jak od razu się nim wypsikam, nie odrzuca mocną wonią, jest od razu delikatny. Uwielbiam cytrusowo-świeże zapachy i on właśnie taki jest.
Nie wiem jak z trwałością, bo ja nigdy nie czuję na sobie swoich perfum, ale mój chłopak czuje je przez cały dzień jeśli się do mnie zbliża. I to właśnie lubię, a nie gdy zapach ciągnie się za mną i nikt nie ma czym oddychać ;)

Szkoda tylko, że nie widziałam go w Polsce, jedynie na Allegro (ale wiadomo, nie wiem czy to oryginał...)

Ilość zużytych opakowań: 1-30 ml

Zapach jak zapach.

Nic nadzwyczajnego, powalającego na kolana. Pachnie przyjemnie, nie dusi, nie męczy, ale też nie zachwyca. Nadaje się na codzień, jeśli ktoś lubi zapachy "nijako-świeże"

Używam tego produktu od:kilka razy
Ilość zużytych opakowań:zaczęta próbka

bardzo nieszkodliwy

Świeże owocki w sam raz na upał. Takie to jednak leciutkie i słabowite, kojarzy mi się z mocno rozwodnionym drinkiem a la tropiki. Taka sobie pinacolada + lekki aromat morskiej bryzy. Trwałość przeciętna. Ogólnie szału nie ma, zachwycić może jedynie mocno nieletnie.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: 1 mała próbka

przecietny

Buteleczka dosc tandetna, ale pasuje do zapachu.
Sam zapach bardzo mi przypomina Light Blue, jest cytrusowy, swiezy, energetyczny. Dobry na lato.
Dla mnie jednak zbyt wtórny, płaski i męczący już po kilku godzinach..

Używam tego produktu od:nie uzywam
Ilość zużytych opakowań:testy

Super :)

świetny zapach na upalne dni. nie ma w nim mowy o jakiejkolwiek cieżkości.
jest bardzo świerzy i lekki , owocowy, miło się go wdycha.
bardzo przypadł mi do gustu :)

Dzięwczęcy.

Perfumkę kupiłam razem w zestawie z balsamem i żelem pod prysznic. Zainspirowała mnie buteleczka i jak sie zapach rozwija. Nie jest duszący, a raczej świeży i dziewczęcy. Idealny na wiosnę. Trwałość całkiem niezła, w połączeniu z balsamem tymbardziej. Używam z miłą chęcią :)

Używam tego produktu od:2 tyg.
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1go

Ładny. Świeży.

Jak w tytule - nienachalny zapach idealny na lato. Świeży, troszkę kwiatków, żadnych nachalnych cytrusowych nut, jak już to raczej mandarynka. Buteleczka na zdjęciu jak i w rzeczywistości przesłodka.Nie jest to jakaś tak epokowa kompozycja, tylko przyjemny zapach na ciepłą porę roku.Używam tego produktu od:dawna
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 30 ml