Dr. Krauter, Woda migdałowa (Hydrolat)

Dr. Krauter, Woda migdałowa (Hydrolat)

Woda migdałowa jest hydrolatem powstałym w procesie destylacji Prunus Amygdalus Dulcis. Woda ta jest bardzo bogata w olejki eteryczne i polifenole. Chroni i pielęgnuje suchą i wrażliwą skórę z kruchymi naczynkami , dostarcza on składniki mineralne i witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz glikozyd amigdalinę określaną czasem jako witamina B17. Słodkie migdały są jadalnymi nasionami migdałowca zwyczajnego. Są one bardzo bogatym źródłem tłuszczu, białka, węglowodanów i makro i mikroelementów takich jak: cynk, magnez, potas, wapn, fosforu i żelazo, witamin z grupy B oraz witaminy PP. Migdały są bogatym źródłem witaminy E, która jest silnym antyoksydantem zapobiegającym powstawaniu wolnych rodników. Hydrolat migdałowy to jeden z hydrolatów, który dzięki wysokiej zawartości cukrów, protein i wolnych aminokwasów wpływa na nawilżenie i wygładzenie skóry, działa odżywczo i regeneracyjnie, może być stosowany do włosów i przesuszonej skóry głowy. Produkt nie zawiera chemicznych konserwantów, barwników i perfum jest produktem naturalnym.

nawilżające, łagodzące
bez parabenów
w butelce
płyn
>100ml

Nawilża

Bardzo lubię tworzyć własne kosmetyki ponieważ mogę je dostosować idealnie pod siebie a dodatkowo jestem pewna ich składu i wiem że jest naturalny. Dlatego też uwielbiam hydrolaty które są świetnymi składnikami do tworzenia wielu, wielu kosmetyków.
Ten konkretny jest bardzo dobry dla mojej cery szczególnie latem kiedy jest trochę podrażniona i wysuszona po opalaniu. Wtedy nawilża ją i uspokaja naczynka.