Sensum Mare Dermocosmetics, Algotonic, Rich Moisturizing Face Tonik (Bogaty tonik do twarzy o działaniu odżywczym i nawilżającym)

topestetic
Średnia ocena: 4.99/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Bogaty tonik do twarzy ALGOTONIC stanowi pierwszy krok w codziennej pielęgnacji skóry twarzy.
Unikalne połączenie wody z lodowca norweskiego oraz pięciu rodzajów alg morskich odżywia skórę dostarczając jej witamin, minerałów i pierwiastków śladowych. Niskocząteczkowy kwas hialuronowy przenika warstwę rogową skóry i dogłębnie ją nawilża oraz zapobiega jej wysuszeniu. Organiczna woda z chabru bławatka ma działania tonizujące, przeciwzapalne i łagodzące.
ALGOTONIC to doskonały wybór dla osób poszukujących bogatych w składniki odżywcze kosmetyków.
Składniki aktywne
woda z lodowca norweskiego - naturalnie bogata w minerały i pierwiastki śladowe, doskonale nawilża i oczyszcza skórę, pełni funkcję nośnika ekstraktów roślinnych
kompleks 5 alg - starannie dobrana kompozycja pozwala na spotęgowanie nawilżającego i odżywczego efektu na skórę
niskocząsteczkowy kwas hialuronowy - dogłębnie nawilża skórę i zapobiega jej przesuszeniu
organiczna woda z chabru bławatka - słynie z działania przeciwzapalnego łagodzącego oraz tonizującego, bogata w witaminy oraz sole mineralne z dużą ilością manganu i potasu

tonizowanie twarzy
normalna, sucha
łagodzące, nawilżające, odświeżające
bez parabenów
w sprayu, z pompką, w butelce
płyn

Nawilżająca mgiełka

Na ten produkt natrafiłam z polecenia blogerki instagramowej, którą wiernie obserwuję. Moja cera jest dość kapryśna, przetłuszczająca się, a sam tonik należy do codziennej rutyny- zarówno porannej, jak i wieczornej. Toników przetestowałam całą masę i do tej pory nie za bardzo miałam jakiegoś swojego ulubieńca. Ten tonik to jednak zupełnie inna kategoria- od samego sposobu rozpylania (tworzy wspaniałą, delikatną mgiełkę, co jest rzadkością w atomizerach) po działanie, które jest wręcz kojące dla skóry. Doskonale nawilża, nie przesusza i nie powoduje ściągnięcia po wyschnięciu. Zapach ma delikatny, ale świeży. Butelka posiada ładną i minimalistyczną szatę graficzną, co przypadło mi do gustu.
Obecnie mam już denko, a wykorzystanie butelki 200ml zajęło mi prawie rok :) wydajność do potęgi!

Totalny HIT

Jeden z lepszych toników odświeżających i nawilżających do twarzy jakie kiedykolwiek stosowałam.
Uwielbiam ten morski, orzeźwiający zapach. Bardzo wygodny atomizer, który delikatnie rozpyla zawartość, a nie "strzela" jak to w innych produktach ma miejsce.
Cera po użyciu kosmetyku jest wyciszona, nawilżona. Butelka starcza mi na około 3 miesiące stosowania zarówno podczas porannej jak i wieczornej rutyny.

Wow wow

Tonik zamknięty jest w butelce a atomizerem. Jest to jedno z lepszych opakowań jakie miałam przyjemność używać. Mgiełka rozpyla się równomiernie i tak delikatnie otula skórę.
Produkt pięknie pachnie , bardzo umila to aplikację.
I najważniejsze to czuć ukojenie i pielęgnację skóry. Daje też super bazę do nakładania kolejnych kroków pielęgnacyjnych.
Na prawdę super produkt, super jakość o działanie. Polecam bardzo

Mój nr 1 wśród toników - cudo!

Ciężko będzie innym produktom zbić go z piedestału. Używanie tego toniku to czysta przyjemność. Odpowiada mi w nim dosłownie wszystko. Proste minimalistyczne opakowanie kryje w sobie bezbarwny kompleks 5 alg, kwas hialuronowy, wodę organiczną z chabry bławatka i wodę z norweskiego lodowca. Ma cudowny i relaksujący zapach, który przez chwilę utrzymuje się na skórze. Wspaniale nawilża, odświeża i tonizuje skórę. Nawilżenie jest naprawdę odczuwalne i widoczne. Skóra jest po nim dopieszczona i ukrojona. Ponieważ tonik jest w sprayu, doskonale sprawdza się także w ciągu dnia jako mgiełka do odświeżenia.

Płyn

Super nawilżający i odrzywczy tonik. Po wstawueniu do lodówki jest dodatkowym plusem chłodzenia. Idealna funkcja nawilżenia twarzy latem. Zimą natomiast super nawilżenie przy kaloryferach.

Booster nawilżenia

Tonik ten kupiłam, kierując się pozytywnymi opiniami instagramowych koleżanek z podobną obsesją na punkcie kosmetyków, co moja :D. Generalnie produktów z tej kategorii za często nie kupuję, ale ten mnie jakoś wyjątkowo do siebie przyciągnął. Kosztował mnie około 60 złotych w jednej z drogerii internetowych.

Moja cera jest mieszana, wrażliwa, trądzikowa. Twarz przetłuszcza się na strefie T, a boki bywają na zmianę normalne i suche. Toniki nie są kosmetykami, które kupuję regularnie, raczej stronię od tego etapu w pielęgnacji. Może źle, może dobrze. Subiektywnie uważam, że nie są mi super potrzebne. Chyba, że... posiadają składniki takie jak złuszczające kwasy. Wówczas chętniej po nie sięgam. Jednak tonik Sensum Mare tego rodzaju składników w sobie nie ma, a i tak mnie przyciągnął. Może to wina zachwycających się dziewczyn na Instagramie... No tak, łatwo zwalić winę na innych :D. Ale kupiłam, zużyłam i jestem zadowolona. Ma on konsystencję wody i taki sam brak koloru. Na twarzy również zachowuje się jak woda, ale ma znacznie lepsze działanie. Przywraca skórze odpowiednie pH i jest takim jakby boosterem nawilżenia. Czyli wzmacnia nawilżenie innych etapów pielęgnacji. Dzięki niemu utrzymywałam odpowiedni stan skóry. Być może nawet przyczyniał się do lepszego wchłaniania i skuteczniejszego działania serum i kremu, ale przede wszystkim serum. Niczego innego z jego strony, oprócz nawilżenia, nie dostrzegłam. To taki klasyczny tonik, ale w profesjonalnym wydaniu. W składzie nie ma zbędnych dodatków, tylko wszystko jest dobrze przemyślane. Mamy tutaj m.in. wodę z lodowca norweskiego, organiczną wodę z kwiatów chabru bławatka, 5 rodzajów alg morskich i kwas hialuronowy. Czyli same dobroci, dzięki którym można poczuć wręcz luksus :). Jeśli więc poszukujecie klasycznego toniku, to Algotonic jest dobrym kandydatem.

Zapach ma taki, jakiego się spodziewałam po samej szacie graficznej. Świeży, morski, z męskim wydźwiękiem. Zdecydowanie działa odświeżająco i pobudzająco z rana. Lubię :).

Opakowanie mojej wersji o pojemności 200 ml to plastikowa, przezroczysta, dość wysoka butelka z atomizerem chronionym przez plastikową zatyczkę. Szata graficzna wygląda ładnie i daje skojarzenia z profesjonalnym produktem, jakim ten tonik jest. Całość ma dobrą jakość. Do wyboru mamy też tańszą wersję o pojemności 100 ml.

RELAKSACYJNA MGIEŁKA

SENSUM MARE, ALGOTONIC Bogaty tonik oczyszczająco-nawilżający do twarzy otrzymałam w prezencie od przyjaciółki. Ogólnie nie lubię takich aerozoli na twarz, ale ten przypadł mi do gustu.
Kosmetyk zamknięty jest w 200 ml. Buteleczce z atomizerem, który rozpyla magiczną mgiełkę. Szata graficzna nie jest rzucająca się w oko, ale przecież nie o to chodzi. Ważny jest środek , a w nim składniki , które mnie zaskoczyły i zaciekawiły .Jest woda z lodowca norweskiego, jest kompleks 5 alg, jest niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, na którym mi zależy najbardziej, ponieważ moja skóra potrzebuje mocnego nawilżenia .
Tonic jest bezbarwny , a jego zapach przyjemnie algowy, relaksacyjny.
Utrzymuje się przez chwilkę na skórze.

Kosmetyk stosowałam w trakcie dnia , aby w czasie upałów poczuć świeżą bryzę ,a zimą przy włączonym ogrzewaniu w domu lub w pracy aby nawilżać twarz. Po wchłonięciu produktu nie czułam ściągania i napiętej skóry.
Zdecydowanie zapobiega przesuszaniu i odżywia skórę . Nie zauważyłam u siebie żadnych podrażnień , ani alergii. Doskonale współgrał z innymi kremami , czy kosmetykami do makijażu. Nie zostawiał także tłustej warstwy.
Tonic zdecydowanie skradł moje serce i pozostanie ze mną na długo . Polecam !

Idealna mgiełka

To najlepszy tonik jaki kiedykolwiek miałam!
Jest dostępny w 2-rozmiarach, dzięki czemu jeden mam w łazience, a drugi w torebce i na wyjazdy.
Ma cudowny zapach, nawilża skórę, rozpyla idealną mgiełkę, można używać go na makijaż, by nawilżyć skórę twarzy w ciągu dnia.
Dużym plusem tego toniku jest możliwość nawilżenia włosów w upały lub po kąpieli w morzu czy basenie.

Siła toników w atomizerach

Odkąd zaczęłam używać toników w atomizerze nie wyobrażam sobie już powrotu do tradycyjnej buteleczki. Jest kolejny produkt w tej formie, który sprawdził mi się znakomicie. Tu wszystko w zasadzie jest na plus - od teoretycznie najmniej ważnej rzeczy jaką jest opakowanie po najważniejsze, czyli działanie i efekty. Atomizer świetnie rozprowadza płyn i w zasadzie kilka pryśnięć dobrze nawilży całą twarz, co z kolei wpływa na dobrą wydajność produktu. Zapach przyjemny, delikatny, morski - przywołuje lato. Nawilżenie - bardzo dobre, duży plus za łagodność. Dobra baza pod nałożenie kremów, ale również kremów BB czy lżejszych podkładów. Na składach znam się średnio, ale z tego co wiem, to jest on przyzwoity. Cena dość duża, ale ze względu na wydajność i działanie, jak najbardziej warto wydać taką kwotę, bo produkt zostanie z nami na dłużej. Myślę, że jeszcze do niego powrócę.

Rewelacyjny

Tonik jest jednym z najlepszych jakie miałam. Mam suchą cerę i produkt radzi sobie doskonale. Nawilża skórę i pozostawia ją gładką i przyjemną w dotyku. Tonik pachnie delikatnie i przyjemnie.

podręczna bryza

Tonik od SensumMare zdobył moje serce od pierwszego psiknięcia :)

Pięknie pachnie dzięki czemu każde użycie sprawia uśmiech :)

Cudownie nawilża i odżywia skórę twarzy, a co ciekawe można go używać na makijaż którego nie rozmazuje.

Latem kiedy słońce jest mocniejsze, czy w wakacje po kąpielach w morzu lub basenie idealnie się sprawdza na włosy, by się nie przesuszyły.

Większy gości w łazience, mniejszy zawsze przy mnie w torebce i na wyjazdach.

Nie zamieniłabym go na nic innego :D

Prawdziwe orzeźwienie!

Nazwa nie kłamie - tonik od Sensum Mare jest bogaty! Mnogość dobroczynnych składników sprawia, że skóra odżywa już po kilku zastosowaniach. Ten kosmetyk przyjemnie się używa tak ze względu na zastosowanie, jak i zapach czy formę aplikacji. Mgiełka, która wydobywa się z opakowania, czyni cuda. Kosmetyk dobrze jest stosować zarówno rano, jak i wieczorem - wzmacnia to efekt. I tylko jedna rzecz mi się nie podoba - czemu kończy się tak szybko?!