Savonnerie du Midi, Savon de Marseille Eco Cert (Mydło marsylskie)

Savonnerie du Midi, Savon de Marseille Eco Cert (Mydło marsylskie)

Mydło Marseille, gotowane w kociołku, produkowane jest w Marsylii zgodnie z tradycją opartą na olejach w 100% pochodzenia roślinnego, głównie z oliwek, bez oleju palmowego.
Szanuje kartę Związku Zawodowego Maraisille Soap.
Posiada certyfikat ECOCERT, zgodnie ze standardem COSMOS.

Idealne dla wysuszonych rąk i do ciała!

Ostatnio siłą rzeczy zużywa się trochę więcej mydła, więc i na tym polu powstało miejsce na eksperymenty :) Kupiłam w Carrefour to mydło z czystej nomen omen ciekawości. Skusił mnie skład, choć cena lekko może odstraszać - ale w końcu widząc olbrzymią gramaturę postanowiłam spróbować. Nie zawiodłam się!

OPAKOWANIE
Mydło jest owinięte w folię - mogłoby być w kartoniku, żeby ekologii stało się zadość, ale cóż - i tak lepiej kupić mydło raz na dwa miesiące w folii, niż co chwila wybierać mydełka tradycyjne.

MYDŁO
Jest gigantycznym sześcianem, ma kolor zielony i pachnie delikatnie, troszkę na zielono. Jest też dość miękkie - upadło mi raz jeszcze w opakowaniu i powstało wgniecenie. Plusem tej miękkości jest to, że dość łatwo można kostkę przekroić. Ja tak zrobiłam, by otrzymać w miarę wygodną połówkę do mycia rąk. Można też przekroić na 4 części, wtedy w ogóle pełen komfort używania :)

UŻYWANIE
Mydło mimo tego, że jest miękkie, na ażurowej (lub z dużymi dziurami) mydelniczce w ogóle nie nasiąka wodą. Jest też bardzo śliskie i pieni się niesamowicie, więc wystarczy kilka razy je obrócić w dłoniach, by otrzymać dużą pianę. Mydło podczas używania nie pachnie jakoś specjalnie, jest to woń na pewno do zniesienia i delikatna.

Mydło skutecznie usuwa brud tłusty, pyłowy, klejący. Świetnie schodzą farby, nawet olejowe, z dłoni :) Myłam też nim pędzle do makijażu i skutecznie usunęło zabrudzenia od fluidu i sypkich kosmetyków.

Co do reakcji na skórze - jestem atopikiem i dla mnie mniej w składzie znaczy więcej świętego spokoju. To mydło w ogóle mnie nie podrażniło, a nawet zaobserwowałam, że zmniejsza wykwity atopowe na dłoniach. Super! Ręce są po nim czyste, ale nie wysuszone, co przy obecnym trybie życia naprawdę pomaga.

Kilka razy próbowałam umyć nim ciało - efekt podobnie, jak na dłoniach, bardzo miłe uczucie :)

WYDAJNOŚĆ
Kostka wydaje się nie kończyć. Od miesiąca używam połowy z 200g (tak naprawdę to mniejsza część, bo ciachnęłam niezbyt równo), a mydło nadal jest i jest. Używam go ja i trzy osoby w rodzinie - wydajność jest niesamowita!

Polecam mydło każdemu wrażliwcowi - i osobom, które lubią kosmetyki naturalne, lub które potrzebują odmiany od tradycyjnych białych mydeł. To jest jak miły powrót do korzeni, mydło jest naprawdę świetne!