Jessica Simpson, Fancy EDP

Jessica Simpson, Fancy EDP

Fancy to zapach Jessici Simpson z 2008 roku. Ten kwiatowo - orientalny zapach powstał we współpracy z Alexis Dadier.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: gruszka, morela, czerwona porzeczka
nuta serca: gardenia, jaśmin, migdał, karmel
nuta bazy: drzewo sandałowe, wanilia, ambra

kwiatowe, orientalne
wody perfumowane
>100ml, 50 - 100ml

33% jesień/zima 67% wiosna/lato

Jessica umie w perfumy

Mam to spaczenie, że lubię kupować perfumy w ciemno, jedynie po opisach nut zapachowych. Nie inaczej było z zakupem "Fancy" - zapach rekomendowany jako jeden z lepszych wypustów celebryckich, kusił opisem i pewnymi skojarzeniami z La Nuit Tresor od Lancome, które to są pięknymi perfumami.
Pierwsze psiknięcie nie wzbudziło zachwytu - oczekiwałam czegoś głębszego, słodszego, ale rozczarowanie wynikało chyba z faktu, że perfumy kupiłam latem, a jest to zapach słodki, który całe swoje piękno ujawnia w niższych temperaturach. Ponownie wyciągnęłam je z szuflady jesienią i wtedy dopiero mnie zachwyciły.
Zapach zimową porą jest silnie karmelowo-owocowy, bardzo gourmandowy, apetyczny, do tego w tle pobrzmiewa połączenie jaśminu z wanilią i drzewem sandałowym. Znakomity ciepły, słodki aromat na chłodne dni. Nie duszący, nie nadmiernie orientalny, bez żadnych dymnych aromatów. Słodki, ale nie lukrowy.
Trwałość średnia - ok. 4 godz.
Flakon ciężki, solidny. Estetyka - kwestia gustu. Złote akcenty pozwalają się domyślić skojarzeń z orientalnymi aromatami pełnymi ciepła i słodyczy - zatem wizualizacja spójna z zawartością.
Minusem jest na pewno dostępność tych perfum. Stacjonarnie chyba nie do kupienia. Rzadko pojawiają się w ofercie perfumerii internetowych, trzeba na nie dosłownie polować.

• Flakon: 5

Zapach sentymentalny...

Uwielbiam ten zapach, po prostu. Mimo przekroczonej już dość dawno czterdziestki lubię nostalgię, jaką we mnie wzbudza. Może to tęsknota za latami nastoletnimi?
Czuję tu słodycz, bo mamy karmel, ale przełamaną czymś kwaskowatym, co daje bardzo miły dla nosa niuans. Używam tych perfum, gdy pragnę otulenia zapachem, ukojenia, poprawy nastroju. Mimo "jadalnych" nut absolutnie nie jest infantylny, jeśli tylko ktoś lubi takie klimaty. Słodki, ale nie przesłodzony. Flakon piękny, dobrze oddaje zawartość. Zapach jest dość trwały, chociaż ja lubię go użyć ponownie w ciągu dnia. Z tego co wiem, dostępny tylko w drogeriach internetowych, cena za 100 ml przyzwoita. Lubię go, i to bardzo.

super

Fancy są bardzo apetyczne, słodkie, trochę gourmandowe, ale według mnie także rozgrzewające i seksowne (o ile perfumy mogą takie być ;))
Czuję na wstępie alkohol - likier? rum? Nie jest to zbyt istotne, bo po prostu bardzo mi się podoba :) Połączenie jaśminu z wanilią i drzewem sandałowym też się dość dobrze sprawdza.
Fancy towarzyszą mi przez wiele godzin, sprawiają, że czuję się kobieco, są przytulne i nie ustępują niczym zapachom kreowanym przez wielkich projektantów.

• Flakon: 5

Śliczny

Kupiłam flakon 100 ml za 120 PLN, więc uważam, że cena jest spoko jak na tak olbrzymią trwałość i projekcję. Tak jak wiele osób wskazuje tę cechę, tak i ja jestem pod wrażeniem. Jeśli chodzi o wygląd, to buteleczka prezentuje się naprawdę elegancko. Sam zapach to przez długi czas gruszka z morelą, zmiksowane z równie dobrze wyczuwalnymi karmelem i jaśminem. W tle pobrzmiewa wanilia, która pod koniec daje o sobie bardziej znać. Faza końcowa to właśnie puchata, słodka wanilia i drzewo sandałowe. Czuć w tych perfumach wysoką jakość. Są dobrze skomponowane. Fanki słodkich zapachów będą wniebowzięte. Polecam zwłaszcza na jesień, poprawa humoru, przynajmniej u mnie, jest zauważalna :)

karmelowa gwiazda

Jak ja lubie celebryckie zapachy :D Trwałością niektóre dorównują wysokiej półce a i nuty czasem i lepiej dobrane niż u gigantów. Zawsze bawi mnie u ludzi wieszanie psów nad tymi kompozycjami-skoro tyle osób ich nie lubi to kto je kupuje :D ? Ja tam problemu nie mam-jestem szcześliwą posiadaczką całej kolekcji zapachów Britney, mam Ariane,Bibera, Kryśkę itd i się ciesze i zawsze dam im zarobić- świetnie się czuje w zapachu to czemu nie?
Fancy jest naprawdę dobry- nawet butla jest elegancka, nie spodziewałam się takiego flakonu po Jess-ciągle mam w pamięci jak w swoim TV Show wycinała schabowe nożyczkami :D No ale swojego znanego nazwiska użyczyła kompozycji która mnie omamiła z pierwszym psikiem
Na początku Fancy pachnie jak wejście do dobrej cukierni- lukier , atomat spożywczej frużeliny , cukier puder i maślane ciastka. Smakowite i słodkie- jestem targetem który na to akurat leci :)
Pózniej dochodzą soczyste owoce-są harmonijne żadna nuta nie wybiega przed szereg miły aromat syropu z czerwonych jagód , moreli i gruchy-identyczna soczysta jak w Si Passione.
Następnie na scenę wkracza mój ukochany karmel ciągnący , wrzący , porządnie maślany i lepki delikatnie przełamany migdałem-w wersji kremowej ale lekko prażonej.
Baza typowo kremowa- wanilia w wersji śmietanowej i lekko ciepła ambra.
Trwałość jest fenomenalna 12 godzin-na ciuchach do prania
Zostawia fajny cukrowo-owocowy-migdałowy ogon.
Do sukienek i szpilek, ale też do bielizny- pasuje idealnie.
Wiem że spożywczy ale potrafię się nim zlać nawet latem
Przepiękny, polecam fanką cuksów- wielbicielki świeżaków pewnie rozbolą zęby :)

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 3

słodkie owoce skąpane w karmelu

Fancy to dla mnie zapach owocowo-karmelowy. Nie wyczuwam w nim kwiatów, a już tym bardziej nut orientalnych.
Początek zapachu to wręcz eksplozja słodkich owoców, wyraźnie wyczuwam brzoskwinie i gruszkę. Wszystkie owoce sowicie skąpane w karmelu. Brzmi pysznie…ale jest hmm…jakoś tak nijako? Zapach jest ładny, ale bez polotu. Jest do bólu pospolity i wtórny. Podobne połączenie składników występuję chociażby w Jimmy choo edp czy Bonbon do Viktor &Rolf. Z całej trójki w sumie Bonbon wspominam najlepiej.
W Fancy oraz w Jimmy Choo do głosu dochodzi jakaś drażniąca mnie nuta, która kojarzy mi się z aptecznym specyfikiem.

Fancy są dla mnie najładniejsze w ostatniej fazie- zapach staje się wtedy bardziej ciepły, puchaty, słodziutki. Ale jest to słodycz piękna, upojna i taka z klasą. Szkoda tylko, że ten etap nie trwa długo, a perfumy robią się wtedy bardzo bliskoskórne.

Jeśli chodzi o trwałość i projekcje to zapach Jessicy Simpson nie jest pod tym względem najgorszy. Wyraźnie czułam go przez ok. 6 godzin.

Otulający, kobiecy

Butelkę 100 ml kupiłam w ciemno pod wpływem opinii m.in. na wizażu. Nie był to błąd. To jeden z najprzyjemniejszych słodziaków jakie kiedykolwiek wąchałam.
Podpisuję się pod opinią, w której ktoś napisał, że Fancy to taki domowy kompot gruszkowy, idealnie dosłodzony. Zgadzam się w 100% - to słodka kompozycja, ale czuć w niej kwaskowatość owoców. Jest taki mięciutki, puszysty, bardzo kobiecy. Nie jest to dziecinna słodycz. Uwielbiam nim pachnieć, choć nie jestem wielką fanką słodkich zapachów ;).
Polecam kobietom delikatnym, ciepłym, romantycznym. Raczej nie spodoba się przebojowym kobietom-wampom.

Używam tego produktu od: od 4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 50 ml

Orient i słodycze. Morele i cukier.

Co ciekawe, kwiatów w ogóle nie wyczuwam. Słodycze owszem :) Początek to słodkie morele, brzoskwinie, cukier, może odrobinka gruszki i jakieś takie orientalne aromaty. Później wychodzi wanilia, która jeszcze dodaje słodyczy do całości. Perfumy super, bardzo nieporozne i często perfumy "celebryckie" się omija, a to błąd. Fancy są na prawdę fajne i każda fanka słodyczy je polubi. Buteleczka ładna, chociaż na minus jest to, że pod korkiem szybko ściera się i łuszczy złota farba i nie wygląda to fajnie. Sam zapach bardzo długo się utrzymuje.

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: 2x 100ml

smakowity kompot gruszkowy

Czuję głównie gruszkę, taką kwaśną, jeszcze nie do końca dojrzałą. Dodatkowo kwaskowatości dodają czerwone jagody i morela. Mimo wszystko zapach nie jest kwaśny, gdyż pięknie osładza go karmel a wytrawności nadają migdały. Kwiatów nie czuję. Fancy pachnie jak domowej roboty kompot gruszkowy, odpowiednio dosłodzony i przyprawiony. Dla mnie jest to rewelacyjny zapach codzienny, niezobowiązujący, na co dzień do biura dla osłodzenia tych 8 godzin spędzanych w pracy :)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 100 ml

Zaskakująco słaby

Lato powoli się kończy, więc powoli odchodzę od orzeźwiających zapachów i poszukuję tych słodkich. Moją uwagę zwróciły Fancy. Karmel, migdały, wanilia i flakonik w kolorze tofee tak pasujący do nut. Miało być fajnie, dla mnie, niestety, nie jest. Przez słodycz karmelu zbyt mocno przebija się specyficzną nuta żurawiny, która mi tutaj jakoś nie pasuje. Zapach jest przez to jakiś sztuczny i drażniący.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: testy

Pyszny, smakowity deser

Dla mnie Fancy to przepyszny słodki deser, żadnych kwiatów w tych perfumach nie wyczuwam. To domowej roboty waniliowy budyń/ panna cotta/ lody (akurat teraz, ze względu na porę roku, najbardziej nasuwają mi się na myśl lody, ale jesienią będzie to pewnie deser na ciepło), deser został polany bardzo słodkim i bardzo aromatycznym sosem, dojrzałe gruszki i morele przesmażone z karmelem. Deser ozdobiony jest kilkoma suszonymi żurawinami i migdałowymi płatkami (mimo słodyczy można wyczuć odrobinkę kwaśności i goryczy). Tylko tyle. I wystarczy. Jest pysznie, słodko, smakowicie, tak w sam raz, żeby odgonić późnojesienne smuteczki.
Deser Jessiki Simpson smakuje nieco podobnie do znanych z perfumeryjnych półek cukierków: Candy Prady i – bardziej – Bonbon Viktor&Rolf, ale – moim zdaniem – nie dość, że deser celebrytki po prostu bardziej mi smakuje, to i cena o wiele bardziej strawna. Czuję, ze jesienią Fancy znajdzie się na mojej półce, bo odlewka, którą otrzymałam (dziękuję, deszczowypies :)), przypomniała mi, że przecież bardzo lubię takie słodkie, puchate zapachy.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: odlewka, kilka mililitrów

Jest fajny!

Słodziak z głębią. Przeogromne ilości karmelu z puchatą wanilią, żurawiną, lekką nutą jaśminu, migdałów i drzewa sandałowego. W każdym innym wypadku ból zębów i mdłości od nadmiaru słodkości gwarantowane. Ale nie tutaj! Fancy o dziwo jest przestrzenne, nie poddusza swoją słodkością.Nietstey otoczenie pozostaje na nie obojętne :( A szkoda. Bo i trwałość i ekspansja zapachu jest godna pochwały.
Dla mnie kolejny zapach J. Simpson gondu pochwały!
Na okres jesienno-zimowy mój must have.

Używam tego produktu od: maj 2012
Ilość zużytych opakowań: flakon 100 ml