Comme des Garcons, Comme des Garcons EDP

Comme des Garcons, Comme des Garcons EDP

'Comme des Garcons EDP' to pierwszy zapach domu mody Comme des Garcons. Został wykreowany w 1994 roku przez Marca Buxtona.
Ta kombinacja wyjątkowych nut przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: gałka muszkatołowa, cynamon, kardamon
nuta serca: kolendra, cedr, róża, geranium
nuta bazy: labdanum, miód, drzewo sandałowe, kadzidło, pieprz, styrak.

Nuty
szyprowe
50 - 100ml

Potężny pierniczek

Jak znalazłam ten zapach? Otóż w wyszukiwarce portalu perfumiarskiego zaznaczyłam jakie nuty mnie interesują - kardamon, gałka muszkatołowa, róża, kadzidło, drzewo sandałowe, pieprz... jednym słowem - mieszanka na Święta. I wyszlo, że jedynym zapachem z taka kompozycją składników jest właśnie CdG. Poszczęściło mi sie kupic okazyjnie sporą używkę, zupełnie w ciemno. I oto od kilku dni paraduję w oparach prawdziwego, wytrawnego świątecznego piernika o nielichej mocy.
Początek rzeczywiście ma w sobie coś dziwnego, jakby mokre korzenie drzew, ale szybko znika, za to potem, rozpełzając sie po skórze, wyłaniają się wszystkie skarby przyprawowego targu - gałka muszkatołowa, kardamon w duzych ilosciach, pieprz, chwilowo wyraźne kadzidło, kolendra... na koncu jest miód, dyskretny i bliskoskórny.
Faza środkowa jest dość długotrwała i najbardziej... emisyjna, najlepiej wyczuwalna dla otoczenia, faza końcowa - wyraxna, ale projekcja jest mniejsza.
Trwałość średnia.
Nie wyobrażam sobie noszenia tego zapachu w lecie, ale jesień, zima, zwłaszcza Święta - jak dla mnie idealne!

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: prawie 90 ml, nie sądzę abym potrzebowała więcej :)

Mrrrrr

Fantastyczny, przyprawowy szypr. Wprawdzie otwarcie mnie z lekka odrzuciło - ogóraski konserwowe jak w Omnii, ale już dalej jest swietnie, krecace w nosie szyprowe nuty, czuję goździk, coś lekko "pietruszkowatego" - kolendra może?, cynamon... Fantastyczny, baza lekko się wysładza, po lekturze nut podejrzewam różę i miód, ale musiałam przeczytać nuty, bo tak naprawdę czuć po prostu leciutko musującą słodycz i piękne nuty drzewne. Mmmm...
Buteleczka ciekawa

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:próbka

Bardzo udany mix przyprawowy

Bardzo udany zapach, niesamowicie oryginalna, przyprawowa mieszanka. Kardamon, gozdzik, galka muszkatalowa, pieprz, cynamon, ciut papryki, szafran - ktoz by wpadl na to, zeby je tak udatnie zmiksowac? (choc glowy za wymieniony sklad nie dam, zmiksowane jest to naprawde sprytnie ;-))).
Chodzi sie w tych przyprawach cudnie (choc chwilami moze ciut monotonnie, ale ciut) - i choc rzucac sie do przeszukiwania netu raczej nie bede, to wiem, ze predzej czy pozniej ta smieszna buteleczka dolaczy u mnie do swego rodzenstwa (CdG 2 i CdG 2 Man ;-)))) ).
Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probki

interesujący

To pierwszy zapach CdG - domyslam się, że po jego wypuszczeniu apetyty tych, którym się spodobał, były ogromne. Bo to naprawdę ciekawy zapach. Baaardzo w stylu CdG - fajnie, że już od początku stworzyli określony styl i konsekwentnie się go trzymają.
Zapach na początku jest bardzo przyprawowy ze zdecydowaną dominacją kardamonu. Później przyprawy ewoluują w kierunku kadzidła - naprawdę ładnego, nie kościelnego ani nie wędzarniczego ;) Takie charakterystyczne ale łagodne kadzidło. Baza jest natomiast bardzo złożona i nie do końca umiem ją rozgryźć - na pewno jest tam miód gryczany, jakieś zioła, papryka w proszku i jeszcze coś co niestety tę bazę trochę psuje... Nie wiem co to jest - coś odrobinę kwaśne i żywiczne. zupełnie mi do tej bazy nie pasuje...

CdG edp to naprawdę ciekawy i intrygujący zapach ale jakoś niezupełnie mój. Jest wyznacznikiem stylu, którego CdG się trzyma w swoich innych kompozycjach ale na mój nos czuć, że to pierwsza kompozycja - nie do końca sprawdzona, troche jakby niedokończona...
Zapach jest bardzo intensywny i bardzo trwały.

Flakon piękny :love:

Używam tego produktu od: testy