Tom Ford, Tobacco Vanille EDP

Średnia ocena: 4.88/5

douglas.pl
Średnia ocena: 2.50/5

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Tobacco Vanille to zaskakująco wyśmienite połączenie zapachu liści i kwiatów tytoniu, nut przyprawowych, bobu tonka, wanilii, kakao, owoców i soków roślinnych. Zapach pochodzi z ekskluzywnej linii Private Blend Toma Forda.

Kategoria: orientalno-przyprawowa

Nuty zapachowe: zapach liści i kwiatów tytoniu, nuty przyprawowe, bób tonka, wanilia, kakao, owoce, soki roślinne.

50 - 100ml
Nuty
orientalne

80% jesień/zima 20% wiosna/lato

Typowy unisex

Zapach jest niesamowicie aromatyczny, trochę mistyczny i orientalny zarazem.
Jego bukiet otwierają bogate esencje liści tytoniu i aromatycznych przypraw.
Nuty serca rozwijają się i wzbogacają akordami bobu tonka, kwiatu tytoniu, wanilii i kakao, kończąc suchym, owocowym akordem wzbogaconym słodkim sokiem drzewnym.

Zapach jest niezwykle mocny i trwały.
Jego fantastyczna nuta korzenna z akordami wanili pobudza kobiece zmysły!!!
Jego aromat jest ciężki i zostawia za sobą "ogon", nie pozwalając o sobie zapomnieć...
Jak dla mnie jest doskonały!!!
Pięknie wybrzmiewa tytoń...
To jeden z tych zapachów, które otulają ale nie nie męczą.
To z pewnością zapach nietuzinkowy, który można traktować jak unisex.
Zapach jest typowo jesienno-zimowy.
Zgodnie z przeznaczeniem, posiada silnie męski charakter...,chyba, że akurat ma go na sobie kobieta…!!!

Tylko na zimę !!

Dobry zapach, ale nie dla mnie.
Na początku jest dla mnie przyjemny, ale z biegiem dnia zaczyna być trochę męczący.
Trwałość bardzo duża !
Może być noszony i przez kobiete i mężczyznę

Ciepły, zmysłowy, nieoczywisty

Na początku sama słodycz, ostra dla nosa, bardzo prosta, jedna nuta.
Czary dzieją się dopiero po kilku minutach... Zapach nabiera tempa - rzeczywiście czuję tytoń z domieszką czegoś nieoczywostego, wanilia nabiera kształtu. Cały zapach jest bardzo intensywny, ale zarazem ciepły, zmysłowy. Na pewno pozwoli wyróżnić się z tłumu, ale jednocześnie nikogo nie drażniąc, a jedynie zbudzając zainteresowanie. Zapach tajemniczy, nie do określenia jednym słowem.

Ulubiony zapach mój i mojego partnera

Ten zapach jest przecudowny. Idealne wyważona wanilia i tytoń. Idealny unisex. Wanilia jest kobieca, natomiast tytoń męski. Razem z partnerem używamy go na zmianę lub tego samego dnia. Ludzie się za nami spoglądają, bo ciągniemy za sobą piękny, aromatyczny ogon. Trwałość jest świetna - rano się wypsikasz, wieczorem nadal intensywnie pachniesz. Jedyna wada (chociaż nie wiem czy można powiedzieć, że to wada) to cena. W sumie się jej nie dziwie, ponieważ ten perfum jest z najwyższej półki. Polecam i kobietom i mężczyznom i parom.

piękny

Nie lubię wanilii, jednak w tym perfumie jej nie czuje. Natomiast czuje piękną woń goździka, któremu mówię zdecydowanie tak. Zapach bardzo trwały, który otula mnie przez cały dzień

Moja nowa miłość

Zapach jest niesamowicie piękny, oryginalny, intensywny i według mnie choć dosyć ciężki to bardziej orzeźwiający niż usypiający. Kojarzy mi się ze składnikami na dobre ciasto bakaliowe, cynamonem, czekoladą i jakąś nutką wina w tle. Na mojej skórze utrzymuje się cały dzień. Jeśli użyję go o 8 rano, to czuję jego intensywny zapach aż do późnych godzin nocnych.

Waniliowa Coca Cola

Nie lubię Coca Coli. Ale jakoś waniliowej czasami trudno mi się oprzeć. Podobnie jest z tym zapachem. Według mnie słodki ulepek, ale wybitnie umiejętnie przełamany. Do tego stopnia podoba mi się sam pomysł na kompozycję, że postanowiłam uszczęśliwić się flakonikiem tych perfum. Noszę je bardzo rzadko, bo w sumie to nie do końca mój zapach, ale za każdym razem, kiedy z nich korzystam uśmiecham się z rozbawieniem i sympatią. Bo to nie jest nadęta klasyka - dla mnie to zamknięta w bardzo eleganckim flakonie przekorna zabawa z zapachem.

CUDOWNY ZAPACH!

Jedne z najpiękniejszych perfum, jakie kiedykolwiek miałam przyjemność używać. To jestem po prostu cała ja - lekki zapach tytoniu i wanilii, czyli 2 moje ulubione zapachy. Bardzo dobrze są też wyczuwalne pozostałe nuty, w szczególności orientalnych przypraw. Ogólnie jest to dość mocny, ciężki zapach, ale nada się również na dzień (zdecydowanie na chłodniejsze dni). Uwielbiam go za trwałość, za połączenie nut zapachowych, za uniwersalność, za to, że mogę używać go i ja i mój chłopak. Zapach jest bardzo oryginalny, nigdy wcześniej nie spotkałam się z takimi perfumami. Bardzo ładny, prosty flakon i design. Bardzo elegancki zapach, nic dodać, nic ująć.

Niestety mają tylko jeden minus - cena... ;) Wiadomo, że nie każdy może sobie pozwolić na taki flakon, jednak polecam przynajmniej dla własnej wiedzy sprawdzić jego zapach w drogerii, w której będzie dostępny. Jest naprawdę piękny, ale nie każdemu się spodoba.

Miałabyć waniliowa cygaretka a jest słodycz miodu i wanilii :(

Na szczęście tych perfumów nie posiadałam a jedynie 3ml jakoś próbkę Tobacco Vanille - sama nazwa kojarzyła mi się, że będą perfumy z tytoniem ale i z nutami słodkimi. No i kompletne rozczarowanie. Owszem początkowo minutę, dwie czuć śliczny tytoń, bardziej papierowy moim zdaniem inny nić w Tobacco Oud. Ten w Tobacco Vanille jest delikatniejszy. Trochę pachnie jak cygaretka waniliowa. To mi się podobało. Lecz po chwili, nagle bez ostrzeżenie inaczej nazwać nie można dostaję w twarz intensywnym MIODEM i WANILIĄ. I tak do samego końca. Od tej tej chwili Tobacco Vanille pachnie samą słodkością najbardziej miodem. Coś w stylu włożyć głowę w garnek miodu :( Oczywiście w perfumach tych także przebija się stosunkowo mocna wanilia, słodkie kakao, suszone słodko pachnące owoce. Jednakże nie czuję tu przypraw ani później tytoniu, które by stonowały słodycz Tobacco Vanille.
Dla mnie jest on zbyt słodki, za bardzo miodowo-waniliowy. Moim zdaniem tytoniu tu prawie nie ma oprócz tych kilku chwil po spryskaniu się, na samym początku. Moim zdaniem jest to zapach bardziej kobiecy niż męski.
Zdecydowanie go nie kupię choć jest bardzo trwały i pozostawia za nami powiew zapachu ale niestety miodowo-waniliowego.
Ps. Perfumy idealne dla miłośniczek słodkości aromatów miodowo-waniliowych-kakaowych.
Flakon tradycyjnie piękny
Daję mu 3 gwiazdki. 2 za zapach, początek fajny a trzecia to za trwałość. Na trójkę zasługuje.

O B Ł Ę D N Y

Ten zapach to dla mnie miłość od pierwszego wejrzenia. Bogaty, piękny i lekko zmieniający się pod wpływem czasu zapach. Czuję się jak otulona kocem najpiękniejszym zapachem, jakby to była moja druga skóra. Jest bardzo bardzo trwały i wydajny - wystarczy zaledwie jedno \'psiknięcie\'
Jednak muszę uprzedzić, że tak intensywny zapach niekoniecznie musi każdemu przypaść do gustu - z tym produktem jest tak, że albo się go kocha, albo nienawidzi. Na pewno nie polecałabym kupować go w ciemno.
Jedynym minusem za który z bólem serca odejmuję pół gwiazdki, jest jego zabójcza cena :( cios w plecy, ale WARTO!

Kultowy, ale nie dla mnie

Ten, kto twierdzi, że interesuje się zapachami, musi znać Tabacco Vanille. Każdy miłośnik perfum MUSI mieć coś o nim do powiedzenia.

Nie da się ukryć, że zapach należy do tych okrytych największą sławą, jest wręcz kultowy.

Ja w nim czuję tylko dwa składniki- tytoń i wanilię. Na mojej skórze bardzo mocno wybija się gorzki, mocno palony tytoń. W niczym nie przypomina tego delikatnego, kokieteryjnego i odświeżającego tytoniu z J\'ose Eisenberga. Tutaj wali po nosie męskimi petami palonymi bez filtra. To czyni ten zapach unisexem, a w moim przypadku raczej męskim zapachem.

Drugi wyczuwalny przeze mnie składnik to wanilia. Niestety, jest gdzieś zagłuszona przez mocny tytoń, nie ma szansy wybić się i osłodzić ten zapach.

Bardzo żałuję, że nieczuję w TV tonki, bo uwielbiam ją w perfumach. Zapach jest trwały i wystarczą dwa psiki, by trwał na skórze kilkanaście godzin. Jego wydajność i trwałość rekompensują zbójecką cenę.

Czy zostanę z tym zapachem na dłużej? Nie. Fajnie było rozkoszować się 5 ml, ale dłuższego romansu z tego nie będzie. Ten zapach mnie nie powalił, nie urzekł, nie widzę w nim nic nadzwyczajnego i nie dołączę do jego fanklubu.

Ilość zużytych opakowań: 5 ml

Miłość

Kto choć raz kochał, ten nigdy już nie pomyli tego uczucia z żadnym innym, pojawiającym się w jego życiu. Wystarczy mu chwila, by odróżnić ją od choćby najbardziej gwałtownego porywu serca; moment, by z oceanu innych wyłowić to jedno, sięgające najgłębszych zakamarków duszy uczucie. Dla niektórych, miłość od pierwszego wejrzenia to wyświechtany frazes. Ja, choć ten zwrot często bywa nadużywany, wiem, że jest ona możliwa... Także w tajemnym, pełnym namiętności i pasji świecie zapachów.
\'Tobacco Vanille\' jest moim perfumeryjnym oblubieńcem, kwintesencją zapachu doskonałego. Jest on niczym najprzedniejsze sukno z wybornych materiałów, kunsztowne i bogate, tkane ręcznie przez delikatne, ale biegłe w swym fachu dłonie królewskiego tkacza. Gdy wzdłuż materii przebiegają weń waniliowe nitki osnowy, mieniącej się kremowo złotą poświatą, w poprzek przecina je wątek chropowatych, dymnych nitek brunatnego tytoniu. Wilgotnego, wysyconego, znającego mroki pokoi o dębowych podłogach i karmazynowych łożach. Doskonałe małżeństwo aromatów, podkreślające wzajemne różnice, uwypuklające cechy kontrastowe, przy równoczesnym harmonijnym brzmieniu.
Dwie wiodące nuty, choć możliwe do wyodrębnienia i wyczuwalne samodzielnie, brzmią jednocześnie jak jedno, skąpane w sobie, połączone upojnym pocałunkiem, idealnie dopasowane. Towarzysząca im arabeska soków roślinnych, wzbogacona o aromat orientalnych przypraw i nuty kakao, tworzy w połączeniu z nimi niepowtarzalny wzór, spowijający noszącego ją wybranka lub wybrankę miękkim szalem, opadającym na ramiona lekko i finezyjnie.
Doskonała projekcja i trwałość zapachu - jedna aplikacja zabrała mnie do nieba na 10 godzinną ucztę.
Wybaczcie egzaltację, lecz jest ona właściwa wszystkim kochającym, używającym wielkich słów, na opisanie tego, co i tak pozostaje nieuchwytne i niewytłumaczalne.

\'Tobacco Vanille\', muszę Cię posiąść...

Używam tego produktu od: Testy
Ilość zużytych opakowań: ...