Schwarzkopf Gliss Kur, Total Repair, Shampoo (Szampon do włosów suchych i zniszczonych (nowa wersja))

Szampon Gliss Kur Total Repair do włosów suchych, zniszczonych. Formuła z 19 aktywnymi składnikami oraz kompleksem z płynną keratyną głęboko regeneruje włosy, zapewniając im do 85% mniejszą łamliwość oraz miękkość i zdrowy połysk.
Naprawia istniejące zniszczenia i wzmacnia strukturę komórkową, przeciwdziałając przyszłym uszkodzeniom.

do włosów suchych i zniszczonych
nawilżające, oczyszczające, regenerujące, wzmacniające
zapachowa

Taki sobie

Kupiłam go w Lidlu na jakiejś dużej wyprzedaży. Mam włosy długie, gęste i falowane, puszące się po myciu. Myję je co 3 dni. Konsystencja szamponu jest gęsta i nie spływa z dłoni zanim nałożę na włosy. Zapach jest dość przyjemny. Nie muszę użyć dużej ilości szamponu, żeby uzyskać ilość piany odpowiadającą mi (czyli dużo ????) Piana jest gęsta. Wydajność szamponu na duży plus. Myję jeden raz tylko skórę głowy, a przy spłukiwaniu piana myje włosy. Skóra głowy jest dobrze oczyszczona. Jednak moich włosów na pewno nie zregenerował. Dodatkowo czasami swędzi mnie po nim skóra i mama wrażenie że trochę plącze włosy

Dobrze oczyszcza i sprawia, że włosy są fajne w dotyku

Szampon Gliss Kur do suchych i zniszczonych włosów kupiłam podczas zakupów w drogerii, ponieważ potrzebowałam czegoś na już, a ten akurat był w promocji. Poza tym stwierdziłam, że w okresie wiosenno-letnim tego typu działanie będzie mile widziane bo jednak słońce ma negatywny wpływ na włosy. Dodam, że moje włosy są proste, w naturalnym kolorze, dość długie, raczej gęste.

Kosmetyk zapakowany jest w butlę w kolorze białym i kształt jej jest tutaj bardzo charakterystyczny dla marki. Szata graficzna wygląda estetycznie, ale nie wywoluje jakiegosbefektu wow, nic idkrywczego, nic oryginalnego, ot co poprawnie i prosto. Na etykiecie są wszystkie informacje takie jak skład, pojemność, działanie.

Szampon na kremową, perłową konsystencję. Pod wpływem wody bardzo dobrze się pieni i zapewne jest to zasługa SLS w składzie. Przyznaję, ja lubię gdy szampon dobrze się pieni bo o wiele łatwiej jest mi umyć moje długie włosy, nie ma tego tępego uczucia szurania po nich gdy szampon nie pieni się i jest jak woda.

Tu zapach szamponu mi samej się podoba choć jest to typ zapachu nieco sztucznego, perfumowanego. Wiadomo, zapachy to zawsze kwestia gustu, na szczęście nie jest drazniacy i nachalny i po myciu nie utrzymuje się on zbyt długo na moich włosach.

Szamponu używałam zwykle 1-2 razy w tygodniu i w moim odczuciu szampon bardzo dobrze oczyszcza włosy z brudu, kurzu i zanieczyszczeń, a także przetłuszczenia. Włosy po myciu są sypkie, dość miękkie i przyjemne w dotyku, u mnie dobrze się układają i nie elektryzują, nie są oklapnięte czy obciążone. Mam to szczęście, że moja skóra głowy dobrze reaguje na szampony z SLS i nie pojawia się żadne podrażnienie czy łupież. Co do właściwości regenerujących to nie wiem w sumie czy jest jakaś wiwksza różnica, może końcówki włosów są nieco mniej suche, ale bez efektu wow. W każdym razie szampon fajnie oczyszcza i do tego włosy są miłe w dotyku. Minus za słaby skład, choć mi jakoś nie szkodzi. Ogólnie jest to niezły szampon, ale nie do końca widzę to co zapewnia producent (regeneracja). No i skład jest taki sobie.

U mnie szampon nie spowodowało podrażnienia skóry głowy skalpu, przesuszenia jej, nie pojawił się łupież ani reakcje alergiczne.

Szampon wystarczył mi na nieco ponad 3 miesiące czyli nieźle.

Udało mi się go kupić w promocji za mniej niż 10 złotych i to jest niska cena w porównaniu do innych produktów na przykład z apteki.

Tani i dobry

Stosowałam już większość szamponów Gliss Kur- uważam, że są tanie i dobre.
Ten konkretny szampon nadaje się do włosów suchych i zniszczonych.
Cena na promocji ok.10 zł.
Szampon ma idealna konsystencje- ani nie jest zbyt wodnisty ani zbyt gęsty.
Zapach jest bardzo przyjemny i długo utrzymuje się na włosach.
Bardzo dobrze się pieni i pozostawia włosy idealnie oczyszczone i świeże na długo.
Włosy po umyciu są lekkie, sypkie i nawilżone.
Nie zauważyłam jednak efektu wygładzenia i tafli, które w innych szamponach nadaje keratyna.
Mimo to napewno wrócę do niego nie raz .

Uwaga na SLS w składzie

Kolejny produkt kupony w ciemno bez analizy składu... niestety produkty z SLSem wysoko w składzie (tutaj na drugim miejscu, czyli bardzo wysoko) mocno podrażniają i wysuszają wrażliwą skórę głowy i tak się niestety stało w moim przypadku... nie kupię ponownie, po kilku użyciach długo musiałam doprowadzać skórę głowy do normalnego stanu

Marka do której zawsze wracam

Może kosmetyki z GlissKur nie są idealne, może nie mają rewelacyjnego składu ale ja je lubię. Zawsze byłam przekonana że stawiają na jakość bo jakby nie patrzeć większość szamponów ma śliczne zapachy a te tak sobie i żyje w przekonaniu że wolą kusić działaniem niż zapachem. Mam włosy zniszczone dlatego sięgnęłam po szampon głęboko odbudowujący . Fakt że nie widzę tego efektu, ale też nie jest gorzej niż było. Domywa dobrze, nie wysusza, włosy się po nim nie puszą ani nie są oklapnięte. Marka ma swoje zalety i zawsze do niej wracam.

Przeciętny

Szampon nie ma większych wad, ale też nie powalił mnie na kolana. Powiedziałabym że jest po prostu przeciętny jeżeli chodzi o efekty.
Ma mleczną konsystencję, nie jest zbyt lejący, łatwo można go wydobyć z opakowania. Łatwo się rozprowadza i spłukuje. Ułatwia rozczesywanie włosów. Myję włosy co drugi dzień, nie zauważyłam wysuszenia skóry głowy.
Zapach bardzo przyjemny.
Opakowanie przyjemne dla oka, bez problemu się otwiera i zamyka, wygodne w użyciu. Plus, że można postawić opakowanie do góry nogami i wykorzystać jego resztkę.
Wydajność powiedziałabym standardowa.
Jeżeli chodzi o skład niestety jest się do czego przyczepić, zawiera PEG, Sulfat (może powodować reakcje alergiczne).

Taki sobie

Kupiłam ten szampon razem z odżywką z tej serii i już po kilku użyciach pożałowałam swojej decyzji o zakupie. Może nie z powodu szamponu, ale z tego, jak ta seria działa (a raczej nie działa) razem.
Szampon przychodzi do nas w ładnej buteleczce, wizualnie nie mam zastrzeżeń. Wszystko ma ręce i nogi. Kiedy produkt się kończy można go postawić na nakrętce, żeby całość zleciała do dołu (w tym wypadku góry) opakowania i będzie nam wygodniej zużyć wszystko do końca.
Konsystencja szamponu jest dość lejąca, w kolorze perłowej nieco bieli. Zapach taki typowy dla szamponów tej marki, mnie osobiście tak nie do końca się podoba, nie, że jest paskudny, ale mogłoby to pachnieć lepiej.
Jeśli chodzi o używanie, to do oczyszczenia moich długich do pasa włosów potrzeba średniej ilości, niektóre szampony dość dobrze się pienią, ale niestety tego żeby się dobrze spienił muszę użyć więcej, co przekłada się na wydajność.
Myje tak, jak ma myć, włosy są oczyszczone, trochę pachną po myciu, ale ten zapach jak już pisałam nie do końca mi się podoba, więc też tak niezbyt. Nie zauważyłam jednak, żeby ten szampon zrobił cokolwiek z tego, co producent obiecuje. Nie ma się co oszukiwać, że szampon nam naprawi zniszczone włosy, bo niby jak miałby to zrobić? Ale oczekiwałam chociaż takiego błyszczenia ładnego i braku konieczności mycia głowy codziennie (a niestety muszę myć włosy codziennie, bo mam wrażenie, że włosy są tłuste następnego dnia i ja tego nie lubię). Także on po prostu poprawnie myje, ale efekt świeżości włosów nie pozostaje na długo. Nie zauważyłam też, żeby wlosy były w lepszej kondycji, czy cokolwiek w nich sie polepszyło. Moje końcówki są lekko przesuszone, a też nie zayważyłam, żeby szampon je jakoś nawilżył czy zreperował. Także taki szampon, że równie dobrze mogłabym użyć cokolwiek innego. Nic mnie tu nie zachwyca i nie przekonuje do ponownego zakupu.

Poprawił stan moich włosów

To jest chyba najlepszy szampon Gliss Kura, z tych które miałam okazję testować. Bardzo poprawił kondycję moich włosów, wzmocnił je, nawilżył nie przeciążając ich i wzmocnił końcówki. Szampon bardzo ładnie pachnie, ma bardzo ładne opakowanie, które ładnie wygląda w łazience i dodatkowo jest bardzo bardzo wydajny i moim zdaniem wart swojej ceny! Włosy bardzo fajnie się po nim rozczesują, nie plączą się i szybko się nie przetłuszczają. Produkt super się pieni i nie trzeba nakładać dużej ilości na włosy. Polecam!

Bardzo dobry produkt za nieduże pieniądze. Pozwala w krótkim czasie zregenerować włosy ( używając go razem z odżywką). Są wygładzone i mają zdrowy wygląd, polecam;)

Nie dla zniszczonych włosów

Regularnie do niego wracam, bo odpowiada moim ciężkim włosom - nie obciąża i dobrze oczyszcza. Włosy są lekkie, miękkie i miłe w dotyku. Nie ma co oczekiwać super naprawy zniszczonych włosów polegając na nazwie szamponu - delikatnie nawilża i odżywia, wygładza, na pewno nie przesusza, ale bez odżywki się nie obędzie.
Dodatkowo przyjemnie pachnie, dobrze się pieni i łatwo rozprowadza. Bardzo często można go kupić w promocji za ok. 9zł. Wydajność w normie.

Szampon do włosów suchych i zniszczonych

Szampon ładnie domywał skórę głowy. Nie było problemów z obciążeniem włosów lub z zmyciem szamponu ze skóry głowy. Ładny zapach. Czy szampon działał nawilżająco lub naprawczo no nie sądzę gdyż ogólnie szampon jest zbyt krótko na skórze głowy by mógł zacząć działać.