Chanel, Coco Mademoiselle EDP

Średnia ocena: 4.80/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.45/5

REKLAMA

Twórcą perfum Chanel `Coco Mademoiselle` jest Jaques Polge (`Allure`). Zapach jest nowym ucieleśnieniem ducha Coco Chanel. Śmiała i zdecydowana, udowodniła, że elegancja tkwi w prostocie. Niezależna, aczkolwiek wykorzystująca swój urok do fascynowania i wpływania na mężczyzn. `Coco Mademoiselle` od Chanel jest świeży i orientalny. Dla nowoczesnej kobiety, której zmysłowość i sukces uzupełniają się.

Kategoria: świeżo - orientalna

Nuty zapachowe:
nuta głowy: sycylijska pomarańcza, kalambriańska bergamota
nuta serca: róża, orientalny jaśmin
nuta bazy: indonezyjska paczula, haitańska wetiweria, wanilia z Réunion, białe piżmo
Cena: ok. 300 zł / 50 ml

Nuty
kwiatowe, orientalne

45% jesień/zima 55% wiosna/lato

Piękny! Ponadczasowy!

Piękna kompozycja świeżości orientalnej - zapach utrzymuje się na ciele bardzo długo, zmienia wraz z temperaturą ciała i na przestrzeni czasu w ciągu dnia. Czuję go do samego wieczora. Świetnie komponuje się do blondynek i do nowoczesnych, zabieganych kobiet. Piękne nuty pomarańcza, bergamotka i jaśmin z wanilią przeważają w zapachu ale z wszystkim tworzą całość perfum.
Piękna, prosta i elegancka buteleczka. Zapach fascynuje mnie od lat.

• Flakon: 5

Zapach jest elegancki, świeży, wyjątkowy i nowoczesny.

Zapach jest elegancki, świeży, wyjątkowy i nowoczesny. Wyczuwalne są nuty pomarańczy i bergamotki, jaśminu i róży oraz paczuli, wanilii. Ten zapach to elegancja i niezależność, ponadczasowy, bardzo trwały, utrzymuje się na skórze przez cały dzień. Zapach jako produkt luksusowy dosyć drogi, co może być wadą.
Nadaje się na każdą okazję.

• Trwałość: 4
  • Flakon: 5

Trochę drogie ale lubię je!

Wyrafinowany i żywy charakter. Ta kompozycja wyróżnia się eleganckim połączeniem świeżych i orientalnych nut, tworząc wyjątkowy i nowoczesny zapach. Rozpoczyna się iskrzącymi akcentami pomarańczy i bergamotki, po czym następuje serce z jaśminu i róży, kończąc się na ciepłej bazie paczuli, wetiwerii, wanilii i białego piżma. Coco Mademoiselle to symbol elegancji i niezależności, często wybierany przez kobiety ceniące sobie klasykę z nutą nowoczesności.

• Flakon: 5

Mam go na pólce, ale to nie moj ulubieniec

Zalety:

Elegancja: Perfumy Coco Mademoiselle od Chanel to esencja elegancji. Są to zapachy, które można opisać jako ponadczasowe i luksusowe.

Trwałość: Jednym z największych atutów tych perfum jest ich trwałość. Zapach utrzymuje się na skórze przez cały dzień, co jest rzadkością w świecie perfum.

Złożoność zapachu: Zapach jest złożony i wielowymiarowy, łącząc nuty cytrusowe z głębokimi, orientalnymi aromatami.

Opakowanie: Butelka jest prosta, ale elegancka, idealnie pasująca do wizerunku marki Chanel.

Wady:

Cena: Jako produkt luksusowy, Coco Mademoiselle ma stosunkowo wysoką cenę. Dla wielu osób może to być główną barierą.

Popularność: Ze względu na popularność zapachu, wielu ludzi go nosi. Dla osób, które szukają unikalnego zapachu, to może być problem.

Siła zapachu: Dla niektórych osób zapach może być zbyt intensywny, zwłaszcza tuż po nałożeniu.

• Flakon: 5

To niezwykle lekki, ale zarazem mocny i intensywny zapach

Jestem w tych perfumach zakochana od bardzo długiego czasu i nie zliczę ile buteleczek już zliczę. Co sprawiło, że jestem aż tak bardzo oddana temu zapachowi? Przede wszystkim ich niezwykła lekkość, ale zarazem mocność, która utrzymuje się na skórze i ubraniach przez cały dzień. Na początku możemy wyczuć pomarańczę, która znajduje się w sercu tych perfum, a potem docieramy do serca w którym jest kompozycja płatków róży, jaśminu i owocowego liczi.

Nie zliczę ile razy ktoś zapytał się mnie jakich perfum używam. Uwielbiam również ich uniwersalność bo nadają się na każdą okazję.

Wizażanki najczęściej polecają:

Mój zapach KWC

Pierwszy raz poczulam te perfumy stojąc w kolejce w kawiarni. Miała je na sobie elegancko ubrana dziewczyna, a ich woń miałam wrażenie że otacza całą kawiarnie. Oczywiście zapytałam ją czym tak bosko pachnie. Było to lata temu gdy jeszcze byłam w liceum (teraz mam 36 lat ;)). Od tej pory nie rozstaje się z tym zapachem . Używam go na szczególne okazję i zawsze otrzymuje komplementy. Oczywiście zapach to kwestia gustu dla innych moze być za ciężki. Mi się kojarzy z elegancja, luksusem i klasą.

nuta głowy: świeża i wibrująca pomarańcza
nuta serca: kompozycja płatków róży i jaśminu, owocowy akcent liczi
nuta podstawy: paczula, wanilia, piżmo i wetyweria.

Polecam szczegolnie dla kobiet które lubią zostawiać tzw"oginek" zapachu za sobą ;)

Kupiony w: Inna perfumeria

Leciutka ale mocna perfuma

Nuty bardzo takie kwiatowe, jest bardzo delikatna na skórze. Mimo wszystko ją kocham!
Podoba mi się opakowanie, mimo że moje wygląda już jak po wojnie. Cena jest dosyć wysoka, więc zawsze jest lepiej sprawdzić zapach.

Uwielbiam na zimę

Uwielbiam ten zapach na zimę, jesień, pięknie się unosi w powietrzu, jest intensywny dla kobiety, która wie czego chce. Można go rozpoznać na ulicy z daleka. Jak dla mnie jest dość ciężki, ale ja akurat lubię takie stanowcze zapachy. Ja wyczuwam w nim nuty pomarańczy, jaśminu oraz róży. Nie jest to słodki zapach.

• Flakon: 5

Jaśminowo-cytrusowo-różany zapach na każdą porę roku

Bardzo lubię ten zapach o każdej porze roku. Jest bardzo zmysłowy i niepowtarzalny. Jaśminowo-cytrusowo-różany o ciekawie ewoluujących nutach zapachowych. Długo utrzymuje się na skórze. Nie jest męczący. Ma piękny, elegancki flakon.

Kupiony w: Otrzymałam w prezencie

Moja miłość

Kocham ten zapach i jak na razie to mój absolutny top of the top. Dostałam je w prezencie i z miejsca się w nich zakochałam.

Flakon jest prosty, elegancki. Ślicznie wygląda na półce. Zapach jest po prostu idealny, wyrazisty, charakterystyczny, elegancki, nie ma sobie równych. Naprawdę go uwielbiam. Jest kwiatowy, wydaje mi się że wyczuwam w nim jaśmin i różę, ale jest też ciężki dzięki bergamocie. Nadaje się zarówno na wieczorne wyjście, jak i na co dzień. Perfumy są bardzo wydajne i naprawdę trwałe. Utrzymują się cały dzień i noc, a na ubraniach kilka dni.

Niestety ich wadą jest cena, ale co zrobić, naprawdę są przepiękne i w tym przypadku warto za nie zapłacić.

Klasyk

Mademoiselle to taki klasyk, że naprawdę trudno go nie znać.
Sama nie zliczę ile butelek tych perfum zużyłam, a wciąż używam ich z ogromną przyjemnością. Lubię paczulę, może to jest klucz do sukcesu, ale Panienka jest jednym z moich ulubionych zapachów Chanel.

Mocno projektująca, świdrującą, przeszywającą otoczenie - nie da się jej nie zauważyć. Często czuję ją na ulicach, zawsze lekko się uśmiecham na samo wspomnienie tego zapachu - mam z nią związanych mnóstwo pięknych wspomnień.

Zapach trwały, wżerający się w ubrania, nie do zdarcia.
Lubię w każdej wersji, ale to właśnie ta klasyczna skradła moje serce najbardziej :).

Kupiony w: Inna perfumeria

• Zapach: 1
  • Flakon: 4

Chanel

Marka - legenda.. Zapach w stylu (współczesnego) szypru, czyli bergamotka w nucie głowy, kwiaty, potem lekko kremowa baza z całą (standardową) gamą : wanilia, piżmo i nuty drzewne, zielono-mszane - wetriwer, tonka. Projekcja świetna, z "ogonem", najbardziej wyczuwalne są ylang ylang, róża i paczula, które rozwijają się przez całą bazę, a do tego supertrwałe cytrusy z nuty glowy. Podsumowując, zapach "reprezentacyjny" dla marki, nawet wizualna oprawa ładna (elegancki, solidny flakon, reklama - keira knightly jako współczesna Audrey Hepburn..) , ale madmoiselle nie wywołują we mnie żadnego pozytywnego skojarzenia, paradoksalnie są za "bardzo" pomimo swojej prostoty i wyważenia ..