Duetus, Żel myjący do twarzy

Średnia ocena: 3.64/5

Średnia ocena: 4.61/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Orzeźwiający żel myjący do codziennego stosowania. Dzięki zawartości delikatnych składników oczyszczających, skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia oraz matuje, nie pozostawiając przy tym uczucia ściągnięcia skóry. Zawiera kwasy salicylowy i mlekowy o delikatnych właściwościach złuszczających oraz odblokowujących pory. Sorbitol skutecznie zabezpiecza skórę przed utratą wilgoci, zapewniając jej odpowiedni poziom nawilżenia. Ekstrakt z nagietka łagodzi i przyspiesza regenerację naskórka. Wyciąg z lukrecji gładkiej wykazuje właściwości antyoksydacyjne oraz delikatnie rozjaśniające. Dodatek naturalnych olejków eterycznych nadaje naturalnie świeży i przyjemny zapach.

odświeżające, antybakteryjne, oczyszczające
z pompką
żel
oczyszczanie twarzy
mieszana, tłusta, trądzikowa

Naturalny, świetnie myjący żel

DUETUS żel myjący do twarzy, czyli w trosce o cerę trądzikową
------------------------
Opakowanie: bardzo ładna szata graficzna, nie widzimy jednak zużycia, ale można to wybaczyć.

Konsystencja: odrobinkę gęstsza, co przekłada się na DUŻĄ WYDAJNOŚĆ, ponieważ mała ilość wystarcza na umycie całej buźki. Używam go od paru miesięcy i pomimo, że wydaje się pusty, nadal starcza. Zapach przypomina bardziej produkt medyczny (w moim odczuciu coś jak syrop), ale jest to zasługa NATURALNYCH olejków eterycznych.

Działanie: żel bardzo dobrze radzi sobie z myciem twarzy, nie pozostawia uczucia ściągnięcia. ALE (z mojego doświadczenia) przy cerach wrażliwszych radziłabym używać go na zmianę z delikatniejszym żelem. Kiedyś przeczytałam tą samą radę i pomyślałam, że nic mi nie będzie, ale po ok miesiącu używania 2 razy dziennie był za mocny, co mogłam zauważyć na mojej twarzy. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, zależna od cery. Pomimo tego, nie mogę powiedzieć nic złego na temat żelu, jest idealny dla pielęgnacji cery trądzikowej!

Opinia: Polecam serdecznie żel osobom z cerą problematyczną, olejki i kwasy zawarte w produkcie wspomagają gojenie i działają antyseptycznie. Jest to POLSKI naturalny kosmetyk, nie wspomagany sztucznymi barwnikami czy aromatami – duże brawa dla DUETUS za stworzenie świetnego kosmetyku za niską cenę.

Nie tym razem

Produkt spełnia swoje zadanie - myje :)
U mnie totalnie nie zrobił szału, zostawiał lekkie uczucie ściągnięcia, nie widziałam żadnych pozytywnych efektów, a po przeczytaniu etykiety miałam co do niego spore oczekiwania. Plus za naturalny skład.

Zwykły mocny zdzierak

OCZEKIWANIA
Szukalam żelu do mycia twarzy który by dobrze zmywał olejek myjący i mógłby być używany solo do demakijażu.

SKŁAD
Skład ma nawet całkiem przywity, większość naturalnego pochodzenia.

DZIAŁANIE
Najwiażniejszy punkt.
Dobrze sięsprawdza w zmywaniu bardzije ciężkich olejków myjących.Jest nawet dość agrysywny. Moja cera jest mało wybredna ale po umyciu wieczorem często miałam podrażnione oko. Dobrze domywa resztki olejku, ale jako samodzielny produkt do demakijażu daję sobie radę z trudem: da się nim zmyć tusz do rzęs(zwykły) ale trzeba się namęczyć. Resztę makijażu domywa raczej dobrze.

WYDAJNOŚĆ
Jest dość wydajny. Korzystam codziennie nawet czasami kilka razy i mi wystarczył na 2,5 miesiąca.

ZAPACH
Ma orzezwiający specyficzzny zapach trawy, ale jest lekki no i szybko się go zmywa.

OPAKOWANIE
Pomka działa bez zarzutu, można też zablokować wydostanie się produktu jakbyśmy gdzieś podróżowali. Więc opakowanie zachowam na przyszłość.

PODSUMOWANIE
Jest to spoko produkt myjący, choć nieco bardzo intensywny jak na moją skórę. I nie stosowałabym go solo. Na pewno sa lepsze w tej cenie.

Bardzo przyjemny żel. Po użyciu czuć oczyszczenie i odświeżenie cery. Mimo,że buteleczka nie jest dużych rozmiarów to jest bardzo wydajny, bo wystarczy jedna pompka. Fajnie pachnie i nie podrażnia.

Polecam!

Żel kupiłam w Rossmannie, wiem też że jest dostępny w Hebe oraz drogeriach internetowych. Często jest także dodatkiem do gazet, wtedy najbardziej opłaca się go kupować, bo cena wynosi ok. 10 zł razem z gazetą. Żel ma fajną konsystencję, pachnie trochę olejkiem z drzewa herbacianego. Nie zapycha, ładnie domywa resztki makijażu, starcza na ok. 3-4 msc mycia 2x dziennie.

Dobry żel

Dobry żel do codziennego stosowania. Nie wysusza, nie ściąga, dobry skład, dobrze oczyszcza czyli wszystko czego oczekuję po tego typu produkcie. Nie robi cudów z cerą ale to nie jest jego zadanie i tego nie wymagam.
Przyjemny, ziołowy zapach.
Opakowanie z pompką, która się nie zacina i dozuje optymalna ilość produktu.
Jedyną wadą, która nie wypływa na skuteczność działania i nie dyskwalifikuje produktu jest to, że nie widać zużycia produktu.

Fajny

Żel zakupiłam wraz z innymi kosmetykami serii Duetus. Spodobała mi się idea producenta: linia dla kobiet i mężczyzn z dobrym, naturalnym składem.
Kosmetyk ładnie oczyszcza, bez przesuszenia i ściągnięcia skóry. Delikatnie się pieni i ma przyjemny, ziołowy zapach.
Warto wypróbować. Polecam do cer mieszanych, tłustych, trądzikowych.

Spodziewałam się więcej

Żel kupiłam z gazetą za jakieś 12zł.
Jak cała seria duetus żel jest w bardzo ładnym opakowaniu i posiada pompkę.
W środku średnio gęsty i średnio pieniący się żel o charakterystycznym dla linii ziołowym zapachu.
Super skład - w związku z nim spodziewałam się bardziej spektakularnego oczyszczania.
Dosyć krótkie PAO - jedynie 3 miesiące, przy stosowaniu 2x dziennie pewnie da się wyrobić w tym czasie ze zużyciem produktu.
Generalnie żel jest bardzo w porządku, ale byłam nastawiona na dużo więcej, przez co trochę mnie rozczarował - raczej nie kupię ponownie.

Świetny żel

W końcu znalazłam coś dobrze oczyszczającego. Cała seria duetus to u mnie hit. Fajnie oczyszcza i przygotowuje skórę na kolejne etapy pielęgnacji. W połączeniu z kremami z tej samej serii wypada świetnie. Serdecznie polecam :)

Świetny do mojej mieszanej i trądzikowej cery

Po kilku dniach stosowania moja tłusta i trądzikowa cera mniej się przetłuszcza. Gródek jest mniej, czoło jest duuużo gładsze. Używam go wspólnie z żelem Organic Life Acne Blocker z aktywnym srebrem. Pomimo upałów mam dużo mniej niespodzianek na twarzy. Zaskórniki nadal mam, ale jakby było ich odrobine mniej. Zobaczymy po dłuższym używaniu czy uda mu się jeszcze zmniejszyć ich ilość.
Dla mnie hit za skład, i jakość do ceny.

Specyficzny, nie do każdej cery

Kupiony jakieś 2 lata temu i po krótkim okresie używania zraziłam się do niego i rzuciłam w kąt. Dałam mu drugą szansę i wydaje mi się, że rozumiem w czym rzecz. W moim wypadku sprawdza się miejscowo. Moja twarz ma skłonność do wydzielania sebum i wyprysków w okolicach strefy T , czasem na policzkach. Na takie miejsca jest to świetny produkt, wypryski znikają w błyskawicznym tempie. Problem pojawia się, gdy nałożę go na mniej tłuste miejsce, z cieńszą skórką i warstwą ochronną - wtedy skóra może być podrażniona i się zaczerwienić. Świetny dla tłustej cery ze skłonnościami do wyprysków, ale może być inwazyjny dla innych typów. Dla mnie do używania miejscowego, gdy akurat pojawią się wypryski

Jestem zachwycona

Żel do twarzy u nie sprawdził się doskonale, ponieważ dokładnie oczyścił ją pozostawiając ją delikatną i odświeżoną. Jest przeznaczony do każdego rodzaju cery i suchej i wrażliwej. Opakowanie jest bardzo wydajne i starcza a bardzo długo.