Venus, Twoja Receptura, Olej z konopi siewnej

Venus, Twoja Receptura, Olej z konopi siewnej

Olej łagodzi problemy skórne związane z alergią, atopią i użyciem detergentów jednocześnie zmiękczając ryzyko podrażnień i przebarwień. Regeneruje, wygładza, odżywia i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Pozyskiwany jest metodą tłoczenia na zimno, bez procesu rafinacji z rośliny Cannabis sativa. Dzięki zawartości chlorofilu charakteryzuje się naturalnym, zielonkawym kolorem.

• Cannabis Sativa Seed Oil

Cudownie koi, nawilża, odżywia ❣️

Długo bałam się olejów w pielęgnacji, przy mojej mieszanej skórze skłonnej do niedoskonałości mogło skończyć się katastrofa. Gdy znalazłam w Rossmanie olej konopny Venus postanowiłam, że spróbuję i najwyżej będę się zasłaniać maseczka.

Olej jest w szklanej buteleczce z wygodnym kroplomierz - zdecydowanie lepsza opcja niż pipeta. Dizajn opakowania bardzo mi się podoba, kosmetyki Venus bardzo mnie zaskakują ostatnio pod względem jakości wykonania.

Olej stosuje już kilka tygodni pod krem lub dodaje kilka kropli do kremu. Świetnie się sprawdza z kremem ceramidowym Bielenda Barrier Renew. Od kiedy używam oleju w pielęgnacji skóra jest bardziej sprężysta, ma poprawiony koloryt, czuć, że jest porządnie nawilżona i odżywiona, a niedoskonałości pojawiają się rzadziej. Uwielbiam zapach tego oleju, ale wiem, że nie każdemu może się spodobac. Dodatkowo produkt jest niesamowicie wydajny, w trakcie miesiąca zużyłam może 1/10 buteleczki.

Na pewno kupię ponownie!

Do wszystkiego

Dla mnie bardzo uniwersalny produkt, który jest w 100% naturalny. Świetna jakość i ekologiczne opakowanie, dla mnie mega na plus. Produkt nadaje się jako składnik domowych maseczek na twarz i włosy, jako olej do olejowania skóry głowy oraz zabezpieczania końcówek, a także jako produkt do bezpośredniego użytku na twarz. Dla mnie strzałem w 10 jest nakładanie go całonocne olejowanie oraz na noc jako zwieńczenie pielęgnacji. Super odżywia twarz i widzę po nim wyraźne nawilżenie i miękkość skóry.

Moja skóra go uwielbia

Olej konopny zakupiłam, żeby wraz z hydrolatem używać go jako dwufazowego płynu do demakijażu. Wymieszałam buteleczkę oleju konopnego z odrobiną rycynowego oraz hydrolatem różanym w buteleczce z atomizerem. Świetnie się sprawdza, zmywa cały makijaż.

Nakładam go też często wieczorem, na serum. Wchłania się w moją cerę niczym lekki krem i po chwili w ogóle nie świeci mi się cera, mimo że była posmarowana olejem.

Zapach dla mnie bardzo przyjemny.

Najlepszy olej!

Swego czasu był wielki szał na oleje konopne, długo zwlekałam zanim zdecydowałam się taki produkt użyć, sądziłam że to jakiś kolejny marketingowy wymysł. Szukałam czegoś odpowiedniego dla męża na przesuszoną skórę, a dbam o to żeby mój facet używał bezpiecznych i naturalnych kosmetyków! Postanowiłam zaryzykować i kupiłam mu ten olej, bo z tego co udało mi się wyczytać ma on wiele cudownych właściwości. Mój mąż się nim zachwycił niesamowicie, a jest niewiele takich kosmetyków których mój ukochany chciałby używać! Widząc jego zadowolenie sama postanowiłam sprawdzić ten olej, no i trzeba przyznać że jest fantastyczny! Jest to czyściutki, nierafinowy i 100% naturalny olej konopny, łatwo dostępny i w fajnej cenie! Leczy i łagodzi podrażnienia, nawilża, uelastycznia skórę, wszystko co napisał producent sprawdziło się :) Nakładałam go na całą twarz na czystą skórę przed snem, rano cera wyglądała naprawdę dobrze, była miękka i odpowiednio nawilżona! A co najważniejsze - olej ten w ogóle nie zapycha! Mam cerę trądzikową i szczególnie przed okresem mam masakrę na twarzy, a tym razem moja twarz wyglądała fantastycznie przez cały czas, żadnych wulkanów, no cudo! :) Jedynym minusem tego oleju jest to, że troszeczkę podrażnia oczy. Trzeba uważać żeby nie nałożyć go zbyt blisko oczu. Nie robi krzywdy od razu, ale po obudzeniu się jest takie nieprzyjemne uczucie pieczenia w oczach! Może to tylko ja mam takie wrażliwe oczy, ale warto mieć to na uwadze :) Produkt jest bardzo wydajny, wystarczy kilka kropel aby nałożyć go na całą twarz, przez ponad miesiąc regularnego stosowania nie zużyłam nawet połowy buteleczki! Zdecydowanie jest to najlepszy olej jaki miałam i jedyny do którego chcę wracać, ale ze względu na oczy muszę robić sobie od niego przerwy! Mam nadzieję, że Venus Nature wypuści więcej naturalnych olejów i ekstraktów, bo naprawdę ich produkty są fenomenalne :)

Ulubiony do zamknięcia pielęgnacji

Olej kupiłam w Rossmannie w promocji za około 12,90 złotych. Produkt zamknięty jest w ciemnej buteleczce o pojemności 50 ml. Nie posiada pipety, ale dozuje się go w miarę precyzyjnie kropelkami. Olej jest nierafinowany.

Jestem zachwycona tym olejem. Wcześniej używałam skwalanu z oliwek i oleju z pestek malin, ale uważam, że ten jest najbardziej efektywny. Świetnie domyka pielęgnację. Jest tłusty, ale nieprzesadnie. Po użyciu go wieczorem, moja cera rano jest nawilżona i ukojona, a olej wchłania się całkowicie, mimo że moja cera jest mieszana. Chwali go też moja mama, która ma cerę suchą i dojrzałą, twierdzi, że olej dodaje elastyczności jej skórze. Na pewno olej jest wielofunkcyjny.

Warto odnotować, że olej ma zapach, który mi przypomina mi aromat siana, który może nie każdemu przypaść do gustu, ja jestem nawet z niego zadowolona.

Super na wszystko

Olejek który sprawdza się na każdą część ciała . Szczególnie u mnie sprawdza się po goleniu nóg . Super radzi siebie z podrażnieniami po goleniu . Dobrze nawilża skórę nóg . U mnie dobrze też się sprawdził na włosach. Olejowanie włosów tym olejkiem jest mega . Dobrze je nawilża i nadaje im blasku. Nie przestluszcza i nie obciąża . Dla mnie super . Jestem zadowolona i to mega z niego . Polecam każdemu do wszystkiego .

Zbawca suchej skóry!

Gdyby nie pewien filmik na YT nigdy przenigdy nikt by mnie nie przekonał do nakładania olejku na twarz... miałam już kilka doświadczeń z różnymi serami olejkowatymi ale nawet one mnie zniechęcały i odrzucały. Nigdy nie znosiłam tłustości na skórze... ale, ale na początku roku złapałam koronawirusa więc i tak siedziałam w domu więc pomyślałam że spróbuję odbudować warstwę lipidową mojej skóry, a co tam niech mnie najwyżej zapcha, zdążę się doprowadzić do ładu w razie czego ;) i tak co wieczór nakładałam olejek i przykrywałam go kremem i jakoś mnie nie zapchało....aż się nie mogę nadziwić. Skóra stała się mniej sucha, mniej reaktywna, elastyczna. Z dnia na dzień aż się prosiła o więcej tego typu pielęgnacji! teraz już nie wyobrażam sobie żeby choć co drugi dzień nie położyć na noc olejku! Nic to że śmierdzi ;)! Wchłania się ładnie i moja skóra go kocha. Nie zamienię tej pielęgnacji na nic innego! Już mnie nie ściąga po umyciu, mam komfort nawilżonej skóry! Cena olejku w porównaniu z działaniem i objętością buteleczki - śmiesznie niska! mnie starcza ni mniej ni więcej tylko 7 kropel. Nic tylko brać!

Hit w pielęgnacji włosów!

Przede wszystkim olej z konopii siewnej jest bardzo uniwersalnym produktem, pełnym dobrodziejstw natury i każdy z nas powinien mieć go w domu. Jego skład jest niesamowicie bogaty . Możemy go stosować na skórę, włosy, ale też do codziennego spożywania. Jego działanie prozdrowotne jest ogromne. Stosowany m.in w przypadkach depresji, zaburzeń lękowych aż po zahamowywanie objawów Alzheimera.

Zalecane jest popijanie w ciągu dna 1-2 łyżki stołowe, aby zauważyć jego działanie (na zimno)

Osobiście stosowałam go jedynie na włosy oraz skórę twarzy(trądzikową, mieszaną)
Olejek zamknięty jest w ciemnej, szklanej buteleczce z zakrętką, tutaj mały minusik za brak pipety przez co aplikacja jest nieco bardziej uciążliwa. A także dodatkowo zamknięty jest w kartonikowym opakowaniu, na którym również znajdziemy wszystkie niezbędne informacje.

Olejek ma bardzo rzadką konsystencję o zielonym zabarwieniu (po nałożeniu na skórę tego nie widać więc bez obaw), baardzo intensywny zapach, wyczuwalny nawet dłuższą chwilę po aplikacji, orzechowy.

ZASTOSOWANIE NA TWARZ
Podcza stosowania na twarz używałam go w różnych wariantach. Najlepiej sprawdził mi się stosowany bezpośrednio na skórę oraz jako ostatni etap pielęgnacji.

Zastosowany bezpośrednio na skórę twarzy wykazywał działanie łagodzące, przynosił ulgę oraz szybko koił wszystkie stany zapalne. Przyspieszał również regenerację skóry.

Świetnie sprawdził się jako ostatni etap pielęgancji, jako okluzja. Domykał wszystkie pozostałe kosmetyki, dzięki czemu składniki lepiej się wchłaniały, a skóra była dodatkowo zabezpieczona nieprzenikalną warstwą.

NA WŁOSY
Oleju używałam do pielęgnacji moich przetłuszczających się przy skórze głowy kosmyków, natomiast suchych i rozjaśnionych na długości.
Nałożony na kilka godzin przed myciem włosów sprawiał, że włoski po umyciu były niesamowicie miękkie w dotyku, sypkie, a także wyjątkowo błyszczące. Żaden inny olej nie działa tak dobrze na moje włosy.
Wyglądają nie tylko zdrowo, ale wyglądają jakby w końcu dostały to czego tak naprawdę potrzebowały, jakby dostały drugie życie. Cudowny kosmetyk i z pewnością się z nim nie rozstanę.
Nie zaznaczam hitu tylko ze względu na opakowanie(brak pipetki, który troszkę utrudnia aplikację)

Naturalna pielęgnacja

Ten olej stał się moim must have. Na początku używałam go do olejowania włosów. Później zaczęłam eksperymenty z olejowaniem skalpu z żelem aloesowym, a teraz nakładam go na noc na twarz, na domknięcie pielęgnacji.
We wszystkich wariantach się świetnie sprawdza, a pewnie sprawdziłby się też w wielu innych. Cudnie nawilża, nie zapycha, ładnie pachnie. No i nie ma żadnych dodatków, czysty olej. Nie jest to na pewno moja ostatnia buteleczka. Nie wyobrażam sobie bez niego mojej pielęgnacji, słowo daję!

Świetny olej

Olej z konopi siewnej Venus kupiłam ze względu na konieczność odnowy bariery hydrolipidowej po kuracji retinolem gdy moja skóra była mocno przesuszona. Bardzo dobrze się wchłania i odżywia skórę, używam go po nałożeniu serum ale przed nałożeniem kremu ochronnego i bardzo dobrze się przy takim użyciu sprawdza.

Obok oleju z czarnuszki jest to póki co mój ulubiony olej: zawiera kwasy omega 3,6 i 9, dobrze odżywia oraz odbudowuje skórę nie zapychając jej przy tym. Kosmetyk godny polecenia.

must have w kosmetyczce każdego trądzikowca

Maseczka z glinki, miodu i tego olejku to jest najlepsza rzecz pod słońcem :) Sam olejek bardzo ładnie nawilża skórę i przyśpiesza gojenie się stanów zapalnych. Przy zaburzonej barierze hydrolipidowej stosowałam go co kilka dni jako natłuszczacz pod krem, bardzo dobrze się sprawdzał. Jeden z niewielu niekomedogennych olejków, idealny do domowej mieszanki do OCM.

Doskonały olej

Jego działanie jest bardzo uniwersalne, nadaje Siedlce wysłuchaj ponieważ doskonale łagodzi ale tak samo nie obciąża pielęgnuje skórę tłustą czy trądzikową.
fajnie sprawdza się również na włosach podczas olejowania. Mima formy oleju jest to bardzo lekka konsystencja i szybko się wchłania.