HiPP, BabySanft, Untra Sensitiv Feuchttucher Ohne Parfum (Nieperfumowane chusteczki pielęgnacyjne)

Chusteczki pielęgnacyjne HiPP Babysanft – bez substancji konserwujących – są wyjątkowo dobrze tolerowane przez skórę. Zostały nasączone bardzo delikatnym mleczkiem oczyszczającym z dodatkiem wartościowego, ekologicznego olejku migdałowego BIO. Chusteczki zawierają naturalną bawełnę i są aksamitnie miękkie.

Są idealne także do oczyszczania twarzy i rąk – szczególnie podczas podróży. Po każdym użyciu należy zawsze starannie zamknąć opakowanie, aby nie dopuścić do wyschnięcia chusteczek.

Ekologiczny olejek migdałowy pozyskiwany jest z migdałów pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych. Ze względu na swój skład zaliczany jest on do najwartościowszych olejków pielęgnacyjnych, gdyż jest bogaty w przyjazne dla skóry nienasycone kwasy tłuszczowe, które w wyjątkowy sposób pielęgnują i chronią. Ekologiczny olejek migdałowy jest dobrze tolerowany przez wrażliwą i suchą skórę dzięki czemu wspaniale nadaje się do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt.

pielęgnujące, oczyszczające, ochronne
bez silikonów, bez alkoholu, bezzapachowa, hipoalergiczna
wrażliwa, sucha

Bez rewelacji

Skusiłam się na zakup chusteczek, gdyż marka Hipp na ogół ma dobre produkty, fajne opakowanie, ładna grafika przyciągająca klienta. Niestety chusteczki bez rewelacji, fajnie się je wyciąga z opakowania - pojedynczo, chusteczki miłe w dotyku, niestety jak dla mnie za suche!!!uważam, ze nie są warte tej ceny.

Chusteczki nie bez wad.

Z chusteczkami tymi miałam do czynienia, przebywając na oddziale położniczym po urodzeniu mojego synka - zużyłam ich 2 opakowania. Zamknięte są w standardowym dla tego rodzaju produktu opakowaniu z odklejanym wlotem, przez który wydobywa się zawartość. Niestety folijka zabezpieczająca po kilku otwarciach zaczyna znacznie słabiej przylegać, przez co chusteczki szybciej wysychają. Same chusteczki są bardzo mięciutkie i niezwykle przyjemne w dotyku. Są również delikatne dla skóry maluszka już od pierwszego dnia życia: nie wywołują żadnej alergii ani podrażnienia. Na minus jest ich nasączenie płynem - zdecydowanie mogłoby być większe. Kolejnym defektem jest, iż słabo radzą sobie z oczyszczaniem skóry dziecka chociażby ze smółki - dobrze, że miałam inne chusteczki, które poradziły sobie z tym zadaniem o wiele lepiej.
Podsumowując: na pewno są to chusteczki bardzo delikatne i bezpieczne dla maluszków, jednak uważam, że na tej półce cenowej można znaleźć o wiele lepsze odpowiedniki.

Delikatne, bezzapachowe i bezpieczne chusteczki

Jako dotychczasowy laik w niemowlęcej pielęgnacji, ze zdziwieniem odkryłam, że marka HiPP to nie tylko słoiczki, ale i kosmetyki dla maluszków. Nieperfumowane chusteczki pielęgnacyjne kupiłam w drogerii dla mojej 10-miesięcznej córeczki. Z tego typu chusteczek korzystamy na co dzień i służą nam do oczyszczenia nie tylko okolic intymnych podczas zmiany pieluszki, ale także do wytarcia rączek czy buzi po jedzeniu.

Opakowanie chusteczek zostało zaopatrzone w naklejkę, mającą na celu ich ochronę przed wysychaniem. Wizualnie jest ładne, ma subtelną grafikę. Wewnątrz opakowania znajdziemy 52 sztuki chusteczek - zazwyczaj spotykam się z opakowaniami zawierającymi 60 sztuk, więc tutaj mamy trochę "okrojoną" wersję. Chusteczki są mięciutkie, wykonane z solidnej bawełnianej tkaniny, która nie rwie się ani nie rozciąga podczas wyjmowania z opakowania. Są prostokątne i dość sporych rozmiarów, dzięki czemu są wygodne w użyciu. Podobno nie pachną, ale ja wyczuwam w nich nienachalną, taką wodną woń.

Czasami trudno jest znaleźć chusteczki, których stopień nasączenia będzie optymalny. O ile oryginalne WaterWipes'y są w mojej ocenie aż do przesady mokre i muszę je wyciskać w dłoni, o tyle te chusteczki HiPP są z kolei nieco zbyt suche. Jak informuje producent, chusteczki zostały nasączone bardzo delikatnym mleczkiem oczyszczającym z dodatkiem olejku migdałowego, jednak w mojej ocenie trochę za bardzo ich poskąpiono i za to odejmuję im jedną gwiazdkę. Mogłyby być bardziej wilgotne.

Na co dzień używało nam się ich jednak dobrze. Sprawdzały się podczas zmiany pieluszki, na zewnątrz do oczyszczenia rączek czy podczas jedzenia. Są bardzo delikatne dla wrażliwej skóry niemowlaka i nie powodują zaczerwienienia czy podrażnienia. Ze względu na nieco okrojone opakowanie skończyły nam się bardzo szybko - wydajność nie jest ich mocną stroną.

Podsumowując, poza wydajnością i stopniem nasączenia, nie mam większych zastrzeżeń. Regularna cena chusteczek także jest przystępna - wynosi około 8-9 złotych, a na promocji czasami można je kupić poniżej 6 złotych. Są lepsze, ale i tak warto je wypróbować. Być może jeszcze kiedyś do nich wrócimy.

Bezpieczne i bardzo miękkie

Bardzo miękkie i delikatne, za każdym razem nie mogę się nadziwić jak przyjemna w dotyku jest każda chusteczka. Są też elastyczne i nie rwą się, żeby je przerwać trzeba by się postarać, za to można bardzo je rozciągnąć. Dopracowany system wyciągania, za każdym razem wychodzi tylko jedna chusteczka, nie sklejają się, nie zbijają w kupkę, jak to ma miejsce w większości tego typu produktów. Co do nawilżenia to są raczej wilgotne, niż mocno nasączone, ale jest to wystarczające do przetarcia nawet mocniejszych zabrudzeń, dobrze zbierają. Nie wysychają w opakowaniu, ale też dla pewności kładę opakowanie zazwyczaj naklejką w dół. Prawdziwie bezzapachowe, nie mają chemicznego smrodku, który spotykałam w innych chusteczkach nawilżanych głównie wodą. Wierzę, że stosuję bezpieczny produkt. Skóra córki jest w idealnym stanie.

Bardzo dobry produkt

Po wypróbowania kilku produktów firmy hipp , zaopatrzyłam się w chusteczki nawilżane.
Znajdują się w wygodnym opakowaniu, które ma dobrą strukturę, przy wyciągania produktu ze środka opakowanie nie pęka , a to mi się już wielokrotnie zdarzało i przez to chusteczki szybko wysychały.
Szata graficzna, dominują tu biały i niebieski kolor z kilkoma innymi szczegółami.
Jeśli chodzi o dostępność wcale nie jest ona taka powszechna, trochę się ich naszukałam, ale udało się je zdobyć w drogerii internetowej.
Co do samego produktu w opakowaniu mamy 52 chusteczki, które są dobrze nawilżone , a dzięki temu nie musimy używać nie wiadomo ile jeśli chcemy wytrzeć pupę, buzię czy rączki dziecka.
Ja polubiłam je za to że są delikatne, moje dziecko nie ma żadnych podrażnień nawet na buzi, a wiadomo że twarzyczka dziecka to szczególnie wrażliwe miejsce.
Nie posiadają zapachu, ale dla mnie to w sumie nawet lepiej, bo nie jestem zwolenniczką zapachowych chusteczek.
Mają fajna teksturę, nie targają się, nie wysychają, przylepiec pomimo wielokrotnego odklejania i zaklejania " działa " bez zarzutu.

Mega delikatne!

Chusteczki zachwyciły mnie swoją delikatnością i na prawdę neutralnym składem. Są miękkie, nie podrażniają skóry dziecka, nadają się do rączek, buzi, pupy, nie podrażniają. Cena jedynie mogłaby być niższa.

Najlepsze!

Używam tych chusteczek od samego początku narodzin mojego dziecka. Po drodze testowałam inne marki - ale chusteczki HIPP ULTRA SENSITIVE są niezastąpione. Dzięki delikatnemu składowi wiem, że nie nakładam na skórę niemowlaka zbędnej chemii i sztucznych substancji zapachowych - chusteczki są bezzapachowe. Delikatne, dobrze czyszczą. Są bardzo wydajne, wystarczy jedna lub dwie sztuki, ponadto wyciąganie z paczki to sama przyjemność - wyciąga sieje pojedynczo, a nie jak w przypadku innych produktów kilka bo się sklejają. Są mało nasączone, ale mimo wszystko spełniają swoją funkcję nie rozmazują brudu, a tak jakby wchłaniają wszystko. Różnią się od innych produktów zdecydowanie na lepsze. :) Sama używam ich często do wycierania twarzy i rąk., dlatego polecam i dorosłym i dzieciom :)