Jowae, Gel Nettoyant Purifiant (Oczyszczający żel myjący do cery mieszanej i tłustej)

Zobacz oferty

Oczyszczający żel myjący do twarzy, zmywa zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum. Polecany do pielęgnacji skóry wrażliwej, mieszanej i tłustej. Skóra staje się świeża i bardziej gładka.

Skuteczny fitokosmetyk francusko - koreański. Preparat nie zawiera parabenów, fenoksyetanolu, olejów mineralnych, oraz składników pochodzenia zwierzęcego. Formuła oparta jest na 89 % składnikach pochodzenia naturalnego. Preparat testowany dermatologicznie o fizjologicznym pH, nie zawiera mydeł.

Wskazania
Żel wskazany jest do zmywania twarzy do skóry:
wrażliwej
mieszanej
tłustej

Działanie
Żel zawiera:
Ekstrakt z Sempervivum Tectorum, bogaty w antyoksydacyjne lumifenole o działaniu:
ochronnym przed czynnikami zewnętrznymi: zanieczyszczenia, zmiany klimatu, stres, zmęczenie.
detoksykującym
naprawczym
rozświetlającym
Ekstrakt ze świętego Lotosu o działaniu: nawilżającym, zmiękczającym i wygładzającym, przywraca skórze równowagę.

w tubie
żel

Złoty Graal wśród żeli oczyszczających.

Na ten żel natrafiłam przeglądając recenzje na Wizażu. Poszukiwałam dobrego żelu do mycia do cery mieszanej, który spełni moje oczekiwania i nie przesuszy skóry. Poczytałam trochę o nim i postanowiłam kupić. Jest dosyć drogi, ale mi udało się go kupić na promocji w drogerii DOZ za 30 zł. Nie miałam nic wcześniej marki Jowae, więc byłam bardzo ciekawa.
Jak już wspomniałam mam cerę mieszaną z bardzo tłustą strefą T, suchymi policzkami, rozszerzonymi porami i cyklicznie pojawiającymi się niedoskonałościami. A co najgorsze stuknęło mi 35 lat:)

Żel Jowae zamknięty jest w tubie o pojemności 200 ml. Opakowanie jest ładne w kolorach zielonym i białym. Z tyłu jest spora nalepka z informacją w języku polskim. Niestety jedyne moje zastrzeżenia wiążą się właśnie z opakowaniem, ponieważ tuba nie jest zbyt poręczna, moim zdaniem dobrze spisałby się tutaj pompka. Jak pisała moja poprzedniczka trzeba nauczyć się ją obsługiwać, ponieważ początkowo zbyt dużo żelu wychodzi na dłoń. Nie jest to duży mankament, a zalety przeważają, więc przymykam na to oko.
Żel jest o delikatnym zapachu, którego nie umiem nazwać. Na pewno jest całkiem przyjemny, nie drażni nosa. Jak dla mnie to zapach czystości:)
Konsystencja żelowa , a kolor przeźroczysty, który po zetknięciu ze skórą zamienia się w kremową piankę.

Moim zdaniem jest do żel doskonały i kompleksowy. Mycie nim skóry mieszanej i tłustej to prawdziwa przyjemność. Żel doskonale oczyszcza, usuwa zanieczyszczenia, redukuje nadmiar sebum i realnie pomaga w walce z niedoskonałościami. Zauważyłam że odkąd go używam zdecydowanie mniej pojawia się niechcianych gości, a jeżeli się coś pojawi to szybko znika. Bardzo dobrze oczyszcza też pory, sprawiając że są mniej widoczne.
Ekstrakt ze Świętego Lotosu sprawia że skóra robi się bardzo gładka i delikatna. Bardzo ten efekt mi się podoba i to wszystko razem sprawia, że chcę dalej stosować ten żel. Po użyciu czuję, że moja cera jest oczyszczona tak jak powinna i mogę poddać ją dalszej pielęgnacji. Dodatkowo jest dobrze zmatowiona. I jeszcze jedno, nie przesusza skóry na policzkach, jest delikatnie nawilżona.
Na uwagę zasługuje również fakt, że 89% składników jest pochodzenia naturalnego.

Podsumowując to naprawdę najlepszy żel oczyszczający jaki kiedykolwiek miałam. Chętnie do niego wrócę. Polecam

Najlepszy!

To mój pierwszy produkt marki Jowae, ale z pewnością nie ostatni! Przetestowałam praktycznie wszystkie żele oczyszczające przeznaczone dla cery mieszanej/tłustej wiodących marek aptecznych w poszukiwaniu tego idealnego i wygląda na to, że wreszcie taki znalazłam ! Jest aksamitny , delikatny i tak gęsty/skoncentrowany, że wystarczy dosłownie odrobina by dokładnie umyć całą twarz. Czyści doskonale i dogłębnie. Nie wysusza! Starcza na długo, dlatego wysoka cena jest do przełknięcia, a mnie w dodatku udało się kupić go w promocji. Mój ideał!

Świetny!

Kupiłam ten żel razem z innymi kosmetykami z Jowae, żeby stworzyć pełen "rytuał" jak zaleca producent.
Żel ma dużą pojemność, a wystarczy niewiele aby dokładnie umyć twarz. Mocno się pieni, co dla mnie jest dużym plusem. Pozostawia skórę gładką, wyraźnie oczyszczoną. Nie zapycha, wręcz przeciwnie, po umyciu pory są zdecydowanie mniej widoczne i bardziej oczyszczone, zaczerwienienia i niedoskonałości wyraźnie zmniejszone, a skóra jest przygotowana do dalszej pielęgnacji.
Jedynym minusem jest opakowanie - tubka. Produkt jest dość rzadki, więc na początku nieumyślnie zużywałam go zdecydowanie za dużo, bo sam wypływał z opakowania po otwarciu. Lepszym rozwiązaniem byłoby opakowanie z pompką. Mimo to wystarczył mi na ok. 2 miesiące.
Na pewno wrócę po niego!