Adolfo Dominguez, Aqua Fresca de Rosas Blancas EDT

Adolfo Dominguez, Aqua Fresca de Rosas Blancas EDT

Szyprowo- kwiatowe perfumy dla kobiet wydane w 2013 r.
nuty głowy - juzu, galbanum, mandarynka, grapefruit
nuty serca - biała róża, cyklamen, jaśmin, bez, herbata, cedr , wetyweria, drzewo sandałowe
nuty bazy- paczula, mech dębowy, bursztyn, piżmo, wanilia

Rekomendacja
wiosna / lato, na dzień
>100ml

bukiet imieninowy

ciepły, jasny zapach, dojrzały i poważny. aż byłam zdziwiona, gdy dokonałam pierwszej aplikacji. spodziewałam się po prostu klasycznych róż na cytrusowym podbiciu, trochę z dodatkiem szczypty szypru rodem z Mademoiselle Chanel. cóż, owszem, jest tutaj jakiś nikły element z MCH, ale absolutnie nie da się tych zapachów porównywać, ani jednego zastąpić drugim. co za niemądry pomysł. pierwsza aplikacja i dostajemy piękny obłoczek mandarynkowej woni. to bardzo naturalne owoce, żadne tam z puszki. etap drugi - do głosu dochodzi róża. piękna, ale dostojna, w pełni rozkwitu róża. wydawało mi się, że to żółty kwiat, herbaciany, ale podobno to róża biała. jest więc ta róża w akordzie kwiatów, które z powodzeniem moglibyśmy ofiarować komuś jako bukiet na imieniny. naręcze jaśminu, bzu i cyklamenu. ten ostatni nadaje bukietowi lekkiej goryczy. jest ładnie, spokojnie i miło. pojawia się herbata i wetyweria. nasz bukiet pachnie odurzająco, choć na pierwszym planie nadal panuje róża i jaśmin. po 2 godzinach czuć nieco piżma i wanilii, trochę paczuli, ale bardzo delikatnej. niestety, Rosas Blancas nie są ani trwałe, ani ekspansywne. projekcja jest mizerna. sięgnęłam po ten zapach, ponieważ ostatnio poszukuję mojej doskonałej róży. miałam nadzieję, że znajdę ją u pana Adolfo, ale to nie jest to, o co mi chodziło. czuję się w tym zapachu jak z innej epoki. nawet w wiekowej Chanel 19, czy w Jardins de Bagatelle Guerlain nie czułam się tak staroświecko.