Ziaja, Lanolina kosmetyczna

Ziaja, Lanolina kosmetyczna

Zobacz oferty

100% lanolina przeznaczona do miejscowej pielęgnacji skóry przesuszonej, spierzchniętych ust z tendencją do pojawiania się zajadów.

Jakość lanoliny
Wytwarzana i badana zgodnie z normami farmaceutycznymi, wysokooczyszczona, posiada farmaceutyczną jakość.

Właściwości lanoliny
Zmienia postać zależnie od temperatury, przyjmuje miękką konsystencję w temperaturze pokojowej, ma temperaturę topnienia powyżej 36℃, bardzo wydajna w użyciu

Działanie lanoliny
Natłuszcza i zmiękcza naskórek.
Przynosi ulgę przesuszonej skórze.
Łagodzi podrażnienia.
Dodatkowo nabłyszcza usta.

Mam zawsze w kosmetyczce

Lanomaści używam od około 3-4 lat, tylko ochronnie na usta i jestem bardzo zadowolona.

Ładnie zabezpieczna usta przed mrozem, wiatrem czy palącym słońcem. Nakładam ją też przed zrobieniem makijażu i później nie mam problemu z doczyszczeniem ust z podkładu (ja akurat nie przepadam za pokrywaniem ust podkładem). Nie nawilża ale nie taka jej rola, bo raczej pilnuje żeby nawilżenie nie uciekło.

Opakowanie piekielnie wydajne, biorąc pod uwagę że używam produktu codziennie małą tubeczkę zużywam w pół roku minimum, dlatego uważam że stosunek jakości do ceny jest tutaj na bardzo dobrym poziomie.

natłuszczacz

Lanolina to tak naprawdę tłuszczopot z wełny owcy, który jedyne co może, to natłuścić, ale na pewno nie nawilży ani nie zregeneruje – po prostu nie ma takich właściwości. W związku z czym balsamu do ust nie zastąpi, może jedynie je ochronić przed mrozem. Co do stosowania na inne partie – da ten sam efekt co krem Nivea. Jeżeli szukacie natłuszczenia jak najbardziej naturalnym sposobem, lanolina wam się spodoba, niemniej produktu nawilżającego ona nigdy nie zastąpi. W sumie to wszystko mówi opinia poprzednika.

+ śliczne opakowanie!! – czy tylko mi się takie trafiło?
+ konkurencyjna cena
+ uniwersalne zastosowanie
+ aplikator z ściętym dzióbkiem, jeżeli chcemy stosować na usta to super sprawa

+/- substancja pochodzenia zwierzęcego – nie każdemu to będzie odpowiadać

- nieładny, żółtobrunatny kolor
- zapach przypominający plastelinę?
- lepi ręce
- twardnieje w zimnie

Tylko do zadań specjalnych

Generalnie nie służą mi bardzo tłuste konsystencje. Czy to w kremach, czy to w pomadkach ochronnych. Lanolina to nic innego jak sam tłuszcz zwierzęcy, który nie ma krzty właściwości nawilżających. Także nie podzielam zachwytów nad tym produktem, ale mimo wszystko prawie zawsze mam go w swoich zbiorach, ponieważ zdarzają się sytuacje nadzwyczajne, gdzie taki natłuszczacz może być na wagę złota.

Lanolina może sprawdzić się osobom o SKRAJNIE przesuszonych ustach np. w wyniku choroby czy też stosowania izoteku. Z pewnością przyniesie ukojenie i uśmierzy przeraźliwe swędzenie. Nie podrażni poranionych ust, ponieważ nie zawiera żadnych ekstraktów czy wyciągów, które mogą podszczypywać ranki na bardzo suchych wargach. Nie ma co liczyć na długotrwałe nawilżenie, jednak czasami nie o to chodzi. Nie mam raczej takich problemów z ustami, ale z dłońmi już owszem i zdarza mi się posmarować je lanoliną lub kremem Nivea, które w normalnych warunkach nie spełniają moich oczekiwań, ale kiedy skóra jest popękana i pełna małych ranek takie tłuściochy przynoszą ulgę.

Lanolina w formie błyszczyku powstała najprawdopodobniej na skutek niebywałej popularności lano-maści do sutków stosowanej jako produkt do ust. O ile na usta średnio się sprawdza, to myślę, że do sutków właśnie (zwłaszcza u kobiet karmiących) sprawdzi się wyśmienicie.

Jednak jeżeli chodzi o stosowanie na codzienne potrzeby, to u mnie lanolina nie zdaje egzaminu. Nie nawilża ani trochę, co prawda otula usta (może się sprawdzić na ekstremalne mrozy), ale nie poprawia ich kondycji. Po aplikacji na noc budząc się rano nadal mam ją na ustach. Wargi wydają się pełniejsze, wręcz rozpulchnione od natłuszczenia. Efekt ten niestety nie trwa zbyt długo. O wiele lepsze efekty uzyskuję stosując balsam Tisane, Carmex, Eos w sztyfcie czy pomadki Bebe.

Nie polecam również stosowania lanoliny jako błyszczyka do ust. Delikatnie mówiąc, nie wygląda to zachęcająco. Usta prezentują się jak po wysmarowaniu smalcem, a włosy kleją się do nich jak oszalałe. Brrr...

Podsumowując, nie jest to może oszałamiający produkt, ale mimo wszystko warto go mieć. Tak jak krem Nivea czy Bambino, tak na wszelki wypadek.

Hit nad hity

Taaak! Rewelacja
To co robi ten produkt to coś niezwykłego. Na moje suche i popękane przez maseczkę usta to dało ukojenie i uratowało sytuację. Stosuję w ciągu dnia jak i na noc. Coś niezwykłego. Efekt nawilżenia od pierwszej sekundy. Produkt przeźroczysty z lekkim zapachem (jest on naturalny przez co nie każdemu podejdzie). Nie skleja ust, daje lekki błysk i daje nawilżenie na wiele godzin. Ewidentnie widać działanie i polepszenie stanu ust.

Absolutny hit

Jeśli jeszcze jej nie macie to ja pytam się jak wy przeżyjecie zimę?! Super nawilża, odżywia i regeneruje usta. Przysięgam, że po zakupie wszystkie balsamy nivea, eos i inne pójdą na dno szafki. Bezzapachowa, gęsta lanolina świetnie działa na popękane czy ultra suche usta. Polecam kupić w opakowaniu z "aplikatorem"(?) jeśli można tak to nazwać- posiada swego rodzaju ścięty dzióbek przez co nakładanie jest bardzo proste i wygodne.

Zimowa miłość

Do produktu wracam zawsze na zimę. Kosztuje grosze, jest bardzo wydajny a ratuje moje usta w nawet najbardziej ekstremalnych przypadkach kiedy pękają i krwiawią. Po dwóch dniach regularnego stosowania potrafi przywrócić je do normy. Ma prosty skład co bardzo cenię w produktach kosmetycznych. Jedyny minus jaki zauważam to dostępność produktu. Ciężko odnaleźć go w zwykłych supermarketach.

Produkt wart polecenie

Lanolina świetnie nawilża i regeneruje skórę. Osobiście używam jej nie tylko na spierzchnięte wargi, ale również na miejscowe przesuszone skórki, czy np. łokcie. Szybko zmiękcza naskórek i go regeneruje. Jest bardzo wydajna, cena również jest na plus.

Świetnie nawilża usta !

Jest to moje odkrycie do spierzchnietych, suchych ust doskonale sprawdza się u mnie jak i u syna .
Nie ma zapachu co akurat jest na plus , jest wydajna starczy na bardzo długo najlepszy kosmetyk z tej firmy polecam ;)

Doskonały kosmetyk o wszechstronnym zastosowaniu

Lanolina kosmetyczna gości w mojej kosmetyczce już od bardzo dawna, sama nie wiem ile tubek produktu już zużyłam. Jest to produkt bardzo wydajny i można go używać na wiele dolegliwości ;) ja osobiście zawsze nakładam solidną porcję produktu na usta przed pójściem spać - usta rano są doskonale nawilżone gotowe na każdą pomadkę - efekt nawilżenia czuję przez cały dzień. Dodatkowo produkt fantastycznie nadaje się na suche skórki, drobne przetarcia, oparzenia słoneczne, odciski na stopach, miejscowe suche miejsca np. po ukąszeniach komarów, drobne ranki, zajady, suche pięty (ale uwaga - najlepiej nałożyć cienką warstwę na noc i uważać przy stąpaniu po gładkich nawierzchniach). Podobno świetny dla matek karmiących piersią na sutki - tego jeszcze nie sprawdziłam. Ogólnie - tani i wydajny produkt dla całej rodziny :)

lanolina dobro czy zło

Kupiłam ze względu na cenę lecz działanie jest średnie. Pomimo zawartości lanoliny moje usta po dłuższym stosowaniu produktu są dalej przesuszone. Przez to że nie nawilża moich ust wystarczająco nie kupiłabym ponownie tego produktu

Pomaga w walce z suchością

Moje usta lubią sobie od czasu do czasu wariować i się nadmiernie wysuszać. Tworzy się na nich wtedy nadmiernie sucha, popękana warstwa, którą w dodatku zaczynam drapac lub podgryzac, przez co bardzo ciężko jest mi z takiego stanu wyjść. Sytuacji nie poprawia moje zamiłowanie do matowych szminek, które niestety usta wysyszaja.

Zazwyczaj korzystam z produktów marki Vaseline, natomiast ostatnio w torebce odgrzebałam lanoline marki Ziaja, która była jeszcze fabrycznie zamknięta. To już chyba zakupoholizm, jak kupujesz coś (nawet nie wiesz kiedy), a wcale tego nie używasz... Przemilczmy to!

Ten produkt naprawdę działa, w szczególności na ustach. Jest bardzo zbity i wydajny, bezzapachowy i bez smaku, natomiast świetnie radzi sobie z suchymi, popękanymi wargami. Wystarczy na noc nałożyć grubą warstwę produktu i rano problem już praktycznie znika. Trochę ciężko jest ją wycisnąć z tej małej tubki, ale cóż, jest gęsta i ciężka, nie ma się co dziwić.

Doceniam wiele możliwości zastosowania produktu i chociaż ja używam jej głównie do ust to wierzę, że z innymi partiami ciała sobie poradzi. Przykładowo: zauważyłam, że moje łokcie zrobiły się bardzo suche, przez co zaczęły delikatnie pękac. Nasmarowalam lanolina, owinelam folia, poszłam spać i voilla! Już są miękkie i gładkie!

Lanolina Ziaja

Dobra cena, działanie średnie. Pomimo zawartości lanoliny moje usta po dłużyszm stosowaniu produktu są przesuszone. Kosmetyk dobrze się sprawdza przy suchych skórkach wokoło paznockci oraz na drobne ranki. Produkt jest bezapachowy, dość wydajny.