KWC LogobyWIZAŻ logo
Olejki do twarzy

The Ordinary 100% Organic Cold-Pressed Borage Seed Oil 100% organiczny olejek z nasion ogórecznika

4,5 na 511 opinii

• 28 września 2023 o 17:17
    Najlepszy z olei.
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Zużyłam już 3 buteleczki tego oleju, wracam za każdym razem. Stosuję 3 krople na całą twarz i szyję, produkt wchłania się całkowicie, nie zostawia tłustej warstwy (przy większej ilości oleju twarz się świeci) Działanie. Łagodzi podrażnienia, nawilża, regeneruje, przywraca komfort skórze. Idealny dla skóry przesuszonej, suchej, mieszanej, trądzikowej. Nie zapycha i nie powoduje powstawania niedoskonałości, a wręcz pomaga w ich gojeniu i szybszym znikaniu. Zapach. Zapach jest charakterystyczny, mało przyjemny. Mnie nie przeszkadza. Znika po nałożeniu kremu. Opakowanie. Butelka z ciemnego szkła z pipetą, bardzo dobrze nabiera i dozuje kosmetyk. Cena. Płacę ok. 20 PLN, bardzo przystępna, szczególnie w porównaniu do wydajności. Mam cerę mieszaną z niedoskonałościami i kosmetyk pomógł mi poprawić wygląd skóry. Obecnie jestem w trakcie kuracji dermatologicznej i olej pomaga mi łagodzić zaczerwienienie, podrażnienie i suchość skóry. Najlepszy.
    Zalety:
    • przystępna cena
    • łagodzi
    • nawilża
    • pomaga odbudować barierę hydrolipidową
    • regenruje
    Wady:
    • mało przyjemny zapach, choć prawie niewyczuwalny
    Inna drogeria
    4 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 4 maja 2023 o 10:53
    Fajny olej
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Używam wieczorem kilku kropel do odbudowy bariery hydrolipidowej. Później nakładam odżywczy krem. Skóra jest nawilżona i wypoczęta. Zapach jest ziołowy ale szybko się ulatnia, mi nie przeszkadza. Polecam.
    Drogeria Cocolita.pl
    1 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 7 października 2022 o 11:23
    Bardzo dobry olejek
    Wykorzystał/a:jedna próbka
    Olejek kupiłam parę miesięcy temu gdy zauważyłam, iż warstwa hydrolipidowa mojej skóry jest nieco nadwyrężona. Do tego produktu przekonało mnie: dobry prosty skład, cena oraz polecenia. Nie zawiodłam się - wcześniej do olejków podchodziłam sceptycznie bojąc się, że nasilą moje problemy trądzikowe ale tak nie stało się tym razem. Stosuję go co drugi dzień na noc pod krem odżywczy i już po 2 tygodniach zauważyłam poprawę kondycji skóry - stała się bardziej jędrna i nawilżona. Konsystencja jak to olejku, ładnie się rozprowadza po skórze a nadmiar dobrze się wklepuje. Wiele kontrowersji wokół oleju z ogórecznika wiąże się z jego zapachem- jak dla mnie jest on tylko lekko wyczuwalny, czasami wcale ale nie określiłabym go jako nieprzyjemny, ot delikatne nuty zapachu ogórka. Bardzo chwalę sobie ten produkt i mimo, że z chęcią potestuję inne oleje z tej marki to raczej na pewno kupię drugie opakowanie tego.
    Zalety:
    • widocznie nawilża i odżywia skórę,
    • dobrze nakłada się pod inne produkty,
    • nadmiar produktu można z łatwością wklepać,
    • cena,
    • skład,
    • wydajność,
    Wady:
    • dla niektórych zapach, dla mnie jednak prawie niewyczuwalny,
    W drogerii internetowej
    4 osób  uznało tę opinię za pomocną
    hagiaja
    5 / 5
    26 sierpnia 2022 o 18:11
    Ratunek dla zrujnowanej bariery hydrolipidowej
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    SYTUACJA MOJEJ SKÓRY I OCZEKIWANIA Olej kupiłam jako kolejny kosmetyk mający uratować moją barierę hydrolipidową. Około pół roku temu zaorałam swoją BHL, sytuacja była dość tragiczna. Pieczenie twarzy budziło mnie w nocy, 24/7 czułam ściągnięcie, niezależnie od ilości nakładanego kremu nawilżającego (Basiclab lekka konsystencja), skóra była straszliwie drażliwa, zaczerwieniona, piekąca. Kto przez to przechodził, ten wie jak uprzykrza to życie. O makijażu mogłam zapomnieć, w grę wchodziło jedynie delikatne mycie, nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna. Wszystkie substancje aktywne poszły w odstawkę. Byłam tym wszystkim zmęczona i sfrustrowana, przeszłam przez rekomendowane wszem wobec kosmetyki jak Basiclab serum z ceramidami, krem Bielenda Barrier Renew na noc. Pomogły może w 5%. Niechętnie sięgnęłam po metodę: mycie – olej – krem nawilżający – krem okluzjyjny. Bardzo bałam się zapchania, do czego mam dużą tendencję. Od oleju oczekiwałam dostarczenia niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które budują wierzch bariery hydrolipidowej. I ja, i ocena zaspojlerujemy, że udało się. DZIAŁANIE, ZACHOWANIE NA SKÓRZE Odżywia, łagodzi, koi, po prostu działa. Trzeba dać mu czas, efekty zauważałam po ok. 5 dniach i z czasem było tylko lepiej. Jest tłusty i zostawia tłusty film – jak to olej. Kupując go byłam tego świadoma, stosowałam na noc. Ja nakładałam kilka kropel na gołą skórę i na to krem, wtedy normalnie można funkcjonować. Można też mieszać z kremem mniejsze ilości. Mnie nie zapchał, nie wystąpiły żadne działania niepożądane. Towarzyszy mi w dbaniu o barierę hydrolipidową. ZAPACH Pachnie po prostu jak olej. Delikatnie, neutralnie. Jestem szalenie wrażliwa na zapachy i z żadnej strony ten produkt nie śmierdział. Po aplikacji na twarz zapach nie był odczuwalny. Gdyby produkt śmierdział to najlepiej zareklamować, możliwe, że był źle przechowywany.
    Zalety:
    • robi robotę, uratuje naruszoną barierę hydrolipidową
    • skład (czysty olej, bez domieszek)
    • niesamowicie wydajny (jak to olej), po 6 miesiącach używania zeszła może 1/5 opakowania
    • mnie nie zapchał (mam dużą tendencję)
    Wady:
    • ja nie znalazłam żadnych, kupując byłam świadoma konsystencji i tłustości, dla mnie nie ma dramatu z ciężkością
    W drogerii internetowej
    7 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 21 listopada 2021 o 17:50
    Świetne działanie- okropny zapach
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Super działa na skórę, nawilża, regeneruje,koi po podrażnieniach i wypryskach. Lubię dodawać 2-3 krople do kremu na noc, rano skóra jest mięciutka i nawilżona. W ciągu dnia też czasem nakładam ale ciężko zdzierżyć ten zapach.
    Zalety:
    • regeneruje skórę
    • nawilża
    • koi
    • dobry do masażu gua sha
    Wady:
    • zapach
    Inna drogeria
    2 osób  uznało tę opinię za pomocną