L`Oreal Paris, Hydra Genius, Woda aloesowa do skóry suchej i wrażliwej

Średnia ocena: 4.90/5

Natura
Średnia ocena: 0.00/5

zobacz więcej ofertzwiń

Płynna pielęgnacja zainspirowana azjatyckimi rytuałami pielęgnacyjnymi ma silne właściwości nawilżające. Doskonale się rozprowadza i natychmiast wchłania, uwalniając i rozpraszając składniki aktywne:
- wodę aloesową - esencję z aloesu - naturalny składnik bogaty w substancje odżywcze i minerały, znany z silnych właściwości nawilżających,
- kwas hialuronowy - składnik aktywny zdolny do wiązania cząsteczek wody, wspierający utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia w skórze.
Kremowo-żelowa, świeża i lekka konsystencja nie pozostawia tłustej warstwy ani uczucia lepkości. W kontakcie ze skórą rozpływa się niczym woda, aby idealnie dopasować się do potrzeb skóry suchej i wrażliwej. Otacza skórę nietłustym, ochronnym filmem. Płynna konsystencja "wodnej poduszki" daje natychmiastowe uczucie komfortu. Skóra jest aksamitna i sprężysta w dotyku.

Lubimy się wiosną i latem

Używałam tego kremu już przeszło rok, praktycznie bez przerwy. Miałam też wersję do cery mieszanej, ale z tą do wrażliwej lubię się bardziej.
W szklanej butelce z pompką mamy zamknięte aż 75 ml kremu. Konsystencja jest żelowo wodnista. Ja zawsze używam niecałych dwóch pompek na całą twarz.
Krem jest wydajny i ma bardzo ładny, ale intensywny zapach. Ja go bardzo lubię , ale wiem, że niektórzy na zapachy w kosmetykach reagują źle.
Produkt bardzo szybko się wchłania, za co go uwielbiam. Nie pozostawia tłustej warstwy. Nawilża, ale nie powiedziałabym, że jest to jakiś szał nawilżenia, za który nasza cara nam podziekuje. Pewne jest natomiast to, że nie powoduje u mnie zapychania, pięknie trzyma się na nim makijaż. Nic nie zjeżdża i nie odkleja się, więc za to ogromny plus.
Dojrzałam jednak w tym roku do tego, że na okres jesienno-zimowy muszę przesiąść się na mojego drugiego pewniaka bo Loreal nie jest w stanie mojej cerze zapewnić takiego nawilżenia i ochrony jakiej bym oczekiwała w tym okresie.

Nie wiem co mnie podkusiło żeby to kupić?

Nie mam zielonego pojęcia co mnie podkusiło żeby kupić ten produkt? Chyba to, że jest, rzekomo, przeznaczony dla skóry wrażliwej. Ale czy na pewno? Mnie akurat podrażnił, skóra mnie piekła i była ściągnięta. Ma też dziwny, jakby troszkę, alkoholowy zapach. Kosmetyk błyskawicznie się rozprowadza- dzięki wodnistej formule i szybko wchłania, ale nie w całości- pozostałość się roluje i pozostawia klejący się film. Konsystencja jest płynna i lekka. Opakowanie eleganckie, z pompką. Na pewno nie kupię go ponownie

Sprawdzil przy cerze mieszanej

Nie wiem, co mnie podkusilo, zeby go kupic, poniewaz- nie mam cery suchej i nie jest ona wrazliwa. Ot, typowa mieszana w strone tlustej strefy T i A.
Pierwsze co zauwazylam to ilosc produktu wypompowanego przez atomizer.
Jedna dawka spokojnie daje rade, zeby pokryc nia twarz.
Bardzo podoba mi sie zapach, ale musze zaznaczyc, ze czuc troche alkohol.
Ladnie sie wchlania, napinajac lekko skore i nadajac jej lekkie rozwietlenie bez uczucia zapychania czy lepkosci. Balam sie, ze rano obudze sie wyswiecona i wypryszczona, ale nic takiego sie nie stalo. Powiedzialabym nawet, ze pomogl mi sie uporac z przebarwieniami, ktore nie byly jakos szczegolnie widoczne i zminiejszyl ilosc wypryskow, ktore ukochaly sobie okolice wokol skrzydelek nosa ( dziwne, ale prawdziwe). W okresie pylenia niestety, ale moj nos staje sie podrazniony od ilosci wycierania go chusteczkami, a co za tym idzie zaczely mi sie robic suche skorki. I tutaj tez mila niespodzianke, poniewaz juz ich nie mam!
Spokojnie uzywalam i nadal uzywam go jako bazy pod makijaz i nie wplywa on w zaden sposob na jego trwalosc.
Niestety, ale jest to jeden z tych produktow, ktore albo komus pomagaja albo nie robia doslownie nic. Mi sie sprawdzil, ale znam osoby, ktorym nie pomogl w zaden sposob.
Mysle, ze warto go kupic, ale moze na promocji.

Aloesowe nawilżenie

Woda aloesowa zamknięta jest w estetycznym szklanym pojemniczku z pompką. Produkt posiada błękitny kolor i delikatny mało wyczuwalny zapach. Konsystencja jest lekko wodnista i szybko się wchłani, nie pozostawia tłustego filmu. Produkt jest bardzo wydajny, wystarczy 1-2 naciśnięcia pompki, aby pokryć całą twarz i szyję. Kosmetyk stosuję ok. 2 tygodnie i już widzę jego pozytywne działanie. Mam suchą skórę, która wymaga stałej pielęgnacji. Dzięki wodzie aloesowej skóra jest wygładzoną, znika przesuszenie, twarz staje się bardziej promienna.Produkt dobrze sprawdza się jako baza pod makijaż.

Zaspokoiłam ciekawość i już więcej nie wracam

Ten krem-żel kupiłam z czystej ciekawości, ponieważ już dawno miałam go na oku. Akurat moja skóra potrzebowała nawodnienia, więc była to świetna okazja do przetestowania. Kosztował trochę ponad 30 złotych na promocji w drogerii Rossmann.

Mam cerę mieszaną, trądzikową i co najważniejsze w tej recenzji - wrażliwą. Powiecie, że mogłam przecież wybrać wersję tego produktu dla cer normalnych i mieszanych. No nie. Miałam wtedy problem z odwodnieniem, ziemistym i szarym wyglądem oraz większą niż zazwyczaj wrażliwością. Niestety takie epizody się mojej skórze dosyć często przydarzają, a winę lubię zwalać na hormony, choć to tylko moja osobista diagnoza :D. Wybrałam więc wersję dla cer suchych i wrażliwych. Niestety przed zakupem nie przejrzałam składu, co jest do mnie niepodobne, bo zawsze przeglądam. Przez to nie dowiedziałam się, że jest tutaj alkohol (inci: Alcohol Denat.), a naprawdę staram się go omijać w kosmetykach. No ale cóż... Udałam, że tego alkoholu nie widzę i zaczęłam testy. Przy pierwszym użyciu zrobił dobre wrażenie. Nałożyłam go na noc, tylko na stonizowaną skórę, bo akurat nie miałam wtedy żadnego serum. Cera stała się od razu nawilżona, rozświetlona, wygładzona, a w zaledwie 10 minut wrócił jej naturalny koloryt. Do tego wszystkie zaczerwienienia i ewentualne podrażnienia zostały ukojone, nawet te wokół aktywnych wyprysków. Pomyślałam sobie, że chyba bardzo dobrze zrobiłam, kupując ten krem-żel, mimo nieszczęsnego alkoholu w składzie. Niestety na drugi dzień skóra już nie była taka piękna. Obudziłam się z totalnie wyświeconym czołem i nosem, a policzki i broda były przesuszone, matowe. Użyłam kolejny raz na noc i wtedy uświadomiłam sobie, że wygładzenie i blask jest sztuczne, a to za sprawą silikonów... Jednak tym razem obudziłam się z ładniejszą cerą, wyglądającą na ''napitą''. Ucieszyłam się, bo już po tym pierwszym razie byłam lekko zniechęcona. Kontynuowałam używanie, nie tylko na noc, ale też na dzień, i w ten sposób minęły dwa, praktycznie bezproblemowe tygodnie. Nie zapchał, nie uczulił - było dobrze. No ale niewiele dobrego wniósł do mojej pielęgnacji. Niby nawilża, niby wygładza, niby łagodzi podrażnienia... Szkoda tylko, że na krótko. Wraz z zaprzestaniem stosowania, cera znowu potrzebowała nawodnienia i nawilżenia. Po tym czasie wracałam do niego już sporadycznie, dwa razy w tygodniu, maksymalnie trzy. A teraz jest w posiadaniu mojej mamy :D. Chciała zobaczyć jak sprawdzi się u niej, więc oddałam jej tę połowę, która została. Podsumowując - nie jestem zadowolona. Zniechęca mnie przede wszystkim alkohol i silikony w składzie, a dodatkowo krótkotrwałe efekty. Zaspokoiłam swoją ciekawość i już więcej nie wracam.

Konsystencja jest kremowo-żelowa, z naciskiem na żelowa. Rozprowadza się na skórze bardzo gładko, bez tworzenia smug. Wchłania się praktycznie od razu, ale pozostawia po sobie naturalnie rozświetlającą i mocno wygładzającą warstwę. Jestem prawie pewna, że to zasługa wcześniej wspomnianych silikonów. Pod makijażem zbyt mocno taka warstwa się wyświeca przy cerze mieszanej, szczególnie w cieplejsze dni. Ale myślę, że jesienią i zimą byłoby okej. To również kwestia podkładu - inaczej będzie zachowywał się pod nawilżającym, a inaczej pod matującym.

Zapach ma świeży, może się kojarzyć z aloesem. Niestety czuć tutaj mocno alkohol, który wszystko psuje, szczególnie podczas nakładania na twarz. Całkiem szybko się ulatnia, ale to niczego nie ratuje. Wolałabym, żeby w składzie po prostu nie było alkoholu.

Opakowanie to szklana, przezroczysta buteleczka z pompką. Wszystko jest tu utrzymane w odcieniach turkusu, zarówno szkło z zawartością, jak i pompka. Wygląda to bardzo ładnie, a szczególnie w połączniu z tym minimalizmem. Brak tutaj zbędnych napisów i grafik - wszystko znajduje się na kartonowym pudełku, w które początkowo zapakowana jest szklana buteleczka. Całość jest dobrej jakości. Pompka tak samo nie sprawia problemu. Pojemność to 70ml.

Zawiodłam się

Uwielbiam produkty z zawartością aloesu, zazwyczaj działają one dobrze na moją cerę. Dlatego pokładałam duże nadzieje w tym produkcie. Niestety mocno się zawiodłam. Konsystencja kremu jest fajna, jednak na tym kończą się jego zalety. Wchłanianie kremu trwa strasznie długo. Początkowo moja skóra bardzo źle na niego zareagowała, zrobiłam sobie od niego przerwę. Później skóra może już nie reagowała źle, ale efektów jakiejkolwiek poprawy stanu cery na próżno było szukać. Cena też nie powala. Na pewno nie kupię tego kremu ponownie.

Może być

Krem jest ok. Szczerze spodziewałam się czegoś lepszego. Myślałam, że krem będzie lekki ze względu na żelową konsystencję a jednak nie do końca tak jest. Opakowanie jest bardzo ładne. Efekt nawilżenia jest ale nie czuję jakby to był krem dla mnie, niemniej jednak polecam spróbować.

Bardzo fajny krem!

Krem jest leciutki, bardzo szybko się wchłania, idealny pod podkład i nie tylko. Skóra po nim jest nawilżona i bardzo przyjemna w dotyku. Nie podrażnia. Jest bardzo wydajny.

Bubel

Ten produkt nic u mnie nie zrobił, ani złego ani dobrego.
Zostawia lepiącą się warstwę na skórze i może zapychać.
Do tego stopnia się nie polubiliśmy, że drugą połowę butelki zużyłam na ciało mimo, że cena nie jest wcale niska i serce mi krwawiło.

Sama nie wiem

Kupiłam kierując się licznymi pochwałami na temat tego kosmetyku i jestem trochę rozczarowana. Używam go jako serum i zawsze po nim używam jeszcze swojego kremu. Obecnie mam przesuszoną skórę i niestety nie pomaga mi ten kosmetyk. Używam go regularnie od ponad miesiąca i spodziewałam się lepszych efektów. Dla mnie to kosmetyk, który nie pomoże nie zaszkodzi. Nadaje się w celu podtrzymania dobrej kondycji skóry, ale przy przesuszeniach już nie pomaga.

Nie dla suchej i wrażliwej skóry

Produkt kupiłam już dobry rok temu i został wykorzystany całkowicie. Natrafiłam na niego przeglądając pozostałe recenzje i postanowiłam podzielić się moimi przemyśleniami na jego temat.

Słowami wstępu moja skóra jest sucha i wrażliwa z widocznymi zaskórnikami. Gdy zaczynałam swoją pielęgnację głównie ze względu na zanieczyszczona cerę stosowałam silne kosmetyki oczyszczające i złuszczające. Jako krem wybrałam właśnie ten ze względu na lekką konsystencję. Główną moja obawą była możliwość tzw zapychania przez kremy o gęstszej i bogatszej konsystencji. Nie mogłam być bardziej w błędzie..

Krem ma dość lekka konsystencję, bardzo szybko się wchłania. Początkowo pozostawiał odrobinę lepiącą warstwę na skórze jednak z czasem ona zanikała. Nie powodował uczucia ściągnięcia na twarzy. Ogólnie w okresie letnim przynosił mi szybka ulgę i ukojenie. Był przyjemny w stosowaniu. Jednak po jakimś czasie czułam jakbym nie nałożyła nic. Z tego właśnie względu uważam, że nie był w stanie dostarczyć odpowiedniej porcji nawilżenia i odżywienia mojej suchej skórze, która tego potrzebowała. Oczywiście polecam do własnego przetestowania szczególnie dla osób z cerą tłustą i mieszaną. Dla wrażliwców jednak nie bardzo..

Polubiliśmy się

Piękne szklane opakowanie, ładny świeży i nieco męski zapach, lekka zelowo wodnista konsystencja. Dość niska cena.

Produkt wchlania się błyskawicznie, nie zostawia lepkiej warstwy. Idealny pod dłuższe noszenie maseczki. Nie zapycha. Nie podrażnia. Działanie nawilżające jest aczkolwiek nie zauważyłam większej różnicy w tej kwestii między tym, a wersja dla cery mieszanej. Nawilżenie jest delikatne, mile uczucie odświeżenia. Nie robi efektu wow ale jest przyjemny na codzień pod makijaż i maskę. Polecam spróbować.