Christopher Dark, Sea EDP

Christopher Dark, Sea EDP

To szyprowo- kwiatowe perfumy dla kobiet wydane w  2010 roku.
Nuty głowy: Czarna porzeczka
Nuty serca: Frezja, róża
Nuty podstawy: Drzewo, paczula, wanilia

Sea

Firmę Christopher Dark poznałam dzięki Via La Bella, odpowiednik lub zamiennik Lancome. Zamówiłam sobie perfumetki, z pełną świadomością wybierałam zapachy, nie chciałam wydawać masy kasy na te znane zapachy, w ten sposób mam możliwość przetestowania na mojej skórze "z inspiracji " do linii zapachowej bez odwiedzania perfumerii . Kupiłam kilka i zgłosiłam je do Katalogu KWC, wiem że to nie ta liga co oryginały ale na wstępie muszę zaznaczyć, że nie ma w tych zapachach woni spirytusu czy alkoholowego powiewu. To kwestie techniczne a jaki jest ten odpowiednik - Gorgio Armani Si.
Pierwsze psiknięcie tzw. otwarcie to owoce, lekko kwaśne. W składzie czerwona porzeczka stąd ta kwaskowa nuta w połączeniu z mandarynką. Ale zapach rozwija się i płynnie przechodzi w słodko kwiatowe nuty. W tle przebija ciepło i wyraziście piżmo i bursztyn. Zapach nie jest jednostajny, iskrzy i zmienia się wraz z ciepłem skóry. Otulający i wyrazisty zapach.
Trwałość ogromna, długo trzyma się na skórze a na ubraniach wyczuwam po kilku dniach.
Jestem pozytywnie zaskoczona trwałością i wyrazistością zapachu. Nie znam oryginału ale efekt - ciekawe połączenie zapachowe. Miłe i przyjemne w noszeniu.