La Roche Posay, Toleriane Sensitive Krem (Prebiotyczny krem nawilżający zmniejszający nadwrażliwość cery)

Zobacz oferty

wapteka.pl
Średnia ocena: 4.83/5

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.88/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.83/5

zobacz więcej ofertzwiń

TOLERIANE SENSITIVE KREM to pierwsza prebiotyczna pielęgnacja dla wrażliwej skóry, od marki La Roche-Posay. Toleriane Sensitive Krem koi skórę, wzmacnia jej naturalne funkcje ochronne oraz nawilża do 48 godzin.

WSKAZANIA
Skóra wrażliwa. Skóra napięta, zaczerwieniona, uczucie swędzenia, suchości. Odpowiednia dla niemowląt i dzieci.

WŁAŚCIWOŚCI
Kojące i ochronne składniki aktywne:
[ Gliceryna ] o właściwościach nawilżających
[ Ceramidy ] pomagają regenerować i chronić barierę skórną
[ Witamina B3 ] dla intensywnego ukojenia
[ Woda Termalna La Roche-Posay ] o właściwościach kojących, łagodzących i pomagających zmniejszyć nadreaktywność skóry

• Aqua / Water Glycerin Squalane Dimethicone Zea Mays Starch / Corn Starch Niacinamide Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate Myristyl Myristate Stearic Acid Ceramide Np Potassium Cetyl Phosphate Glyceryl Stearate Se Sodium Hydroxide Myristic Acid Palmitic A

ukochany kremik

Posiadam cerę wrażliwą, mieszaną z umiarkowaną skłonnością do niedoskonałości.

Uwielbiam ten krem. Jest delikatny dla skóry, łagodzi zaczerwienia i szybko się wchłania. Jednocześnie daje natychmiastowy efekt nawilżenia. Jest idealną bazą jako podstawowy kosmetyk nawilżający. Nie zapycha i nie sprzyja nowym niedoskonałością. Jeśli trafię na fajną promocję, na pewno go kupię.

Dobrze nawilża i łagodzi

Mam skórę wrażliwą, mieszaną i skłonną do niedoskonałości. Ten krem bardzo dobrze się u mnie sprawdził. Skóra była nawilżona, odżywiona i wyglądała zdrowo. Nie spowodował wysypu nowych niedoskonałości i załagodził zaczerwieniania. Dobrze sprawdzał się zarówno wieczorem jak i rano pod makijaż.

Lubimy się

Toleriane to nie od dziś seria od La Roche Posay, która jest wybitnie godna zaufania. Produkt Ultra Fluide to mój najlepszy przyjaciel w sytuacji kryzysowej - czasem moja skóra ma swoje dziwne kaprysy i podrażnienia, a on potrafi ukoić w trybie 'ekspres'. Toleriane Sensitive Creme zużyłam już w takiej ilości, że też wypada napisać o nim kilka słów w recenzji.
Miewam tak, że ze zmianą otoczenia moja skóra zwłaszcza w obrębie policzków i ust przesusza się w moment. Krem Sensitive jest dla mnie opatrunkiem na to, choć nie działa od pierwszego użycia. Natomiast nakładany na noc w nieco solidniejszej warstwie wzmacnia barierę ochronną i nawilża na tyle, że "wracam do żywych". Nie jest to krem, według mnie, który da radę bardzo suchej skórze, ale u mnie - przy mieszanej i niereformowalnej ;) - daje radę właśnie w doraźnych sytuacjach. Czuć, że jest odżywczy, więc u mnie pod makijaż tak nie bardzo (zważy się/wyświeci się szybciej), ale przy cerze umiarkowanie suchej będzie ok. Ja bym go nazwała kojącym opatrunkiem na noc. ;)

dobry

Krem sprawdza się bardzo dobrze , przyjemna konsystencja , dobrze się rozprowadza , dobry też pod makijaż , nie zapycha cery , wydajny ale.... drogi i tu minus zapłaciłam za niego sporą kwotę . Jestem na tak ale cena odstrasza

Uniwersalny

Uwielbiam całą markę La Roche Posay i zawsze chętnie w nią inwestuję. O kremie toleriane słyszałam dziesiątki pozytywnych opinii i stwierdziłam, że wypróbuję i ja.

Krem kupiłam z myślą o stosowaniu na noc, jednak czasem zdarza mi się posmarować nim w dzień pod SPF. Nadaje się na każdą porę dnia i roku, jednak mistrzem nawilżenia nie jest.

Krem zapakowany jest w elegancki kartonik, a sama szata graficzna jest dokładnie taka sama, jak przy innych produktach La Roche - minimalistyczna i typowo apteczna. Opakowanie ma 40 ml, czyli standardowo jak na krem. Jedyną niedogodnością jest to, że plastik opakowania jest dosyć sztywny i gruby, przez co pod koniec tubki strasznie ciężko wydobyć kosmetyk.

Krem ma lekką konsystencję i jest bezzapachowy. Błyskawicznie się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy ani filmu. Faktycznie koi skórę, szczególnie przy aktywnych zmianach, rano twarz nie jest zaogniona, a wyciszona. Redukuje zaczerwienienia i przy mojej wrażliwej cerze ujednolica koloryt. Jak na swoją lekką konsystencję całkiem dobrze nawilża, ale dla cer suchych może być za lekki. Taki bardziej na lato.

Super, że jest to krem zarówno dla dzieci jak i dorosłych, z wieloma fajnymi aktywnymi składnikami. Można go dostać w super cenie w DOZie.

Uwielbiam

Ten krem zdzialal cuda
Wypryski przestaly sie pojawiac, pomogl mi zwalczyc tradzik, moja skóra wydaje sie byc bardziej promienna. Ogoljie wszystkie produkty z La Roche sa dla mnie na duzy plus.

Skuteczny i niezawodny

Krem ma lekką , przyjemną konsystencję i łatwo się wchłania. Lekka konsystencja wtapia się w skórę i szybko się wchłania , dlatego stosuję krem kilka razy dziennie.Uwielbiam jego działanie kojące i nawilżające . Krem nie ma zapachu i to jest kolejny plus. Jedynym minusem dla mnie jest tuba. Jest to moje drugie opakowanie i jednak doszłam do wniosku,że wolałabym mieć krem w słoiku.

Idealny dla skóry wrażliwej!

Na krem ten trafiłam zupełnym przypadkiem, szukając czegoś, co będzie delikatne dla mojej skóry borykającej się z hormonalnymi zawirowaniami okresu ciąży. Do jego zakupu zachęciły mnie pozytywne opinie i polecenie mojego dermatologa. No i ogółem sentyment do marki La Roche Posay nie był bez znaczenia - zazwyczaj kosmetyki tej firmy dobrze mi się sprawdzają.
Ten konkretny krem zamknięty jest w tubce o minimalistycznej szacie graficznej. Niestety wadą jest uciążliwość w wydobywaniu zawartości z opakowania - czasem trzeba się nieźle nasiłować, zwłaszcza przy końcówce. Cena jak na kosmetyk apteczny według mnie jest ok - ja kupiłam go na allegro za niespełna 50 złotych. Jeśli chodzi o wydajność, również nie mam się do czego przyczepić - starczył mi na jakieś 3 miesiące stosowania 1x dziennie.
Co do właściwości: kosmetyk ma lekką formułę, którą przyjemnie się rozprowadza po skórze i szybko się wchłania. Nie podrażnia i nie zapycha, co przy mojej problematycznej cerze jest osiągnięciem. Po użyciu kremu skóra jest wyraźnie nawilżona oraz rzeczywiście ukojona. Kosmetyk jest na tyle lekki, że można użyć go pod makijaż. Podsumowując: jest to krem idealny dla skóry wrażliwej, także trądzikowej, który faktycznie działa, więc jak najbardziej polecam!

Przyjemnie nawilża

Nie zajmujac Waszego czasu:

#MOJA SKORA
Mieszana, sucha na policzkach, ze skłonnościa do przetłuszczania się w strefie T. Do tego jest to cera trądzikowa, w "gorszych" czasach traktowana różnymi wysuszajacymi kremami przeciwtradzikowymi. Zimą zawodnik jest nawet gorszy - potrafi sie przesuszac na całym obszarze i wciaz zaskakiwac mnie tradzikiem ;)
Jak to skora chwile przed 30tka - niestety borykam sie ze utrata ujedrnienia oraz pierwszymi zmarszczkami a skóra wydaje sie byc szara i bez blasku.

#KREM
+delikatny - odpowiedni dla osób z wrażliwa cera (ja używalam akurat majac zaczerwieniona i swedzaca skóre - miałam reakcje uczuleniowa na jakis inny krem) - mimo zaczerwien, delikatnej skory - sprawdzil się
+nawilża - bardzo fajnie - ja wlasnie mialam chropowata, sucha skore - on delikatnie ja nawilzyl, nie bylo uczucia pieczenia czy nic poodbnego
+ nie zapychał
+bezzapachowy
+lekka konsystencja, nie czujesz go na twarzy

minusy:
-nie polecam stosowania zima, jest za lekki
-wysoka cena

zadowolona z działania

bardzo dobry, lekki, nawilżajacy i kojący krem, nie jest jakiś szaleńczo skuteczny, mam mieszaną cerę, łojotokowa w strefie T, z początkami trądziku różowatego, bardzo reaktywna na policzkach, z tych powodów gustuję w aptecznej pilęgancji, kremy lrp bardzo lubię, ten toleriane jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem, kiedy moja skóra piecze, jest odwodniona, podrażniona, przyjemnie nawilża, uspokaja, łagodzi rumień i do tego nie zapycha, stosuję z doskoku, bo raz, że lubię testować różne mazidła w poszukiwaniu idealnego kosmetyku dla mojej chimerycznej cery, a dwa to po dłuszym stosowaniu nie widzę zwiększenia odporności mojej skóry, stosuję również na skórę 6-latki, kiedy widę jakieś podrażnienie, gęsią skórkę, wypryski, szybko i efektywnie usuwa takie dziecięce lekkie atopie

Lekka, nawilżająca konsystencja

Z kremu korzystałam mniej więcej 5-6 miesięcy, co wydaje mi się naprawdę fajną wydajnością.
Kremu używałam rano.

Na letnio-jesienne dni był bardzo przyjemny. Lekka, płynna konsystencja z łatwością się rozprowadzająca i naprawdę niewielka ilość wystarczała na całą twarz i szyję. Od razu czuć nawilżające właściwości kremu.

Nie roluje się, przy makijażu sprawdza się bardzo poprawnie. Bezzapachowy i w niepodrażniający. Bardzo fajny produkt.

Moje jedyne ale tak naprawdę, że o ile przy ciepłych dniach się super sprawdza, bo jest leciutki i nie obciążający, tak jednak przy chłodniejszych dniach, no... nie daje wystarczającej ochrony przed chłodem.
Jednak ta cecha w żaden sposób go nie skreśla, tylko raczej sugeruje używanie go między wiosną a jesienią :)

Słaby

Dzisiaj skończyłam tubkę tego kremu, także wydaje mi się, że mogę już co nieco na jego temat napisać.
Produkt przychodzi do nas zapakowany w kartonik, tubka ma zamknięcie na klik, więc wszystko jest w porządku, na końcu można sobie ją rozciąć i wydobyć wszystko do samego końca. Wizualnie La Roche Posay jest dość minimalistyczne, apteczne nieco, mi się taki dizajn podoba.
Wersja Creme, bo o niej mowa ma być wersją dla skór mieszanych i tłustych i być lżejsza od wersji Rich (którą mam w zapasie, ale jeszcze nie używałam, więc nie mam porównania). Już pierwsze użycie niestety przyniosło rozczarowanie, bo miałam nadzieję, że krem będzie trochę bogatszy w konsystencji, a tutaj mamy do czynienia z czymś na granicy kremu/żelu niemalże. Kolor to ma biały i jest bezzapachowe, czyli bardzo na plus. Przy nakładaniu na twarz mam wrażenie właśnie takiej dość żelowo-kremowej, a nie stricte kremowej konsystencji. Nadmienić też trzeba, że on się nie wchłania do końca, na buzi zostaje warstwa kosmetyku, nie jest to nieprzyjemne, bo skóra jest lekko otulona, natomiast co jest dla mnie najbardziej wkurzające to to, że on się niemiłosiernie roluje. Nieważne, czy nałożę ilość odpowiadającą ziarnku grochu, czy nałożę trochę więcej, on się masakrycznie roluje. Jeśli nawet nakładam go na noc i 'przetrę' dłonią po 2 godzinach od nałożenia go, to zroluję sobie płatki kremu. Na noc jeszcze nie jest to takie dramatyczne, bo nie nakładam makijażu, ale na dzień pod makijaż on się absolutnie nie nadaje. Nie ważne, czy odczekałabym 10 minut, czy 4 godziny, on się nie wchłonie do końca i można go z twarzy zrolować. Jeśli mam dzień bez SPF i chcę nałożyć makijaż to po prostu nie da się tego zrobić, bo wszystko się roluje, tworzą się płatki kremu zmieszane z podkładem, próbowałam z 6cioma różnymi podkładami i nigdy wcześniej nie miałam z nimi problemu, więc wiem, że to jest ten krem. Nałożony pod filtr robi dokładnie to samo, do tego nie jest z filtrem kompatybilny, marze się. Także koniec końców jest to krem TYLKO i wyłącznie do używania na noc, chociaż też nie powiedziałabym, że rolowanie się jest komfortowe. Próbowałam go w różnych kombinacjach z różną pielęgnacją pod spód, z tonikami, bez, z esencjami, bez, samego, nałożonego warstwowo, cuda wianki i za każdym razem on się roluje, niezależnie od tego, co zrobię.
Druga, nadrzędna sprawa jest taka, że ten krem dość słabo spełnia zadanie, które deklaruje producent. Używam go od kilku miesięcy z retinolem i jakoś nie zauważyłam, żeby zmniejszał nadwrażliwość. Na początku stycznia przesadziłam z aktywnymi i miałam podrażnioną skórę to też nie odczułam, żeby on jakoś pomógł odbudować barierę skórną. Nie zaszkodził, owszem, ale sam to słabo cokolwiek działa. Mam wrażenie, że jakbym tylko jego używała, bez żadnych innych wspomagaczy, to moja skóra potrzebowałaby o wiele więcej czasu, żeby dojść do normalności i żeby bariera hydrolipidowa była przywrócona.
Może jeśli ktoś nie używa żadnych składników aktywnych i szuka bazowego kremu do podtrzymania dobrze działającej bariery naskórkowej to ten się nada, bo jest neutralny (ale wciąż absolutnie nie do używania na dzień pod makijaż), natomiast do zadań specjalnych to nie ten kierunek.