Ecocera, Suchy szampon do włosów ciemnych

Ecocera, Suchy szampon do włosów ciemnych

Suchy szampon w formie pudrowej mgiełki odświeża i pochłania nadmiar sebum. Dodatek kondycjonera sprawia, że włosy są błyszczące i gładkie. Węgiel aktywny nie tylko reguluje wydzielanie sebum, ale też wiąże zanieczyszczenia i toksyny pochodzące ze smogu, blokując ich wchłanianie w głąb włosa. L-arganina silnie nawilża, wspomaga wzrost włosów oraz przyspiesza syntezę keratyny. Dzięki współczynnikowi skrobi ryżowej i tapioki kosmetyk szybko i długotrwale odświeża włosy. Produkt wegański i bezpieczny dla środowiska. Pozostawia świeży zapach białej herbaty.

oczyszczające
w spray'u
>250ml
Skóra głowy
normalna
Odcienie
ciemne

Skład jest w trakcie moderacji.

• Oryza Sativa (Rice) Starch, Tapioca Starch, Charcoal Powder, Magnesium Stearate, Parfum, Arginine, Cetrimonium Chloride

Długo szukałam suchego szamponu, który będzie odpowiedni dla mnie. Ten jest strzałem w dziesiątkę. Pochłania nadmiar sebum włosy po jego użyciu od razu wyglądają na świeższe, są uniesione i ma przyjemny delikatny zapach. W kryzysowych sytuacjach jest niezastąpiony :)

Dobry, ale nie idealny

Suchy szampon bardzo polecany, więc musiałam spróbować. Zdecydowanie na wyróżnienie zasługuje ogromna wydajność i drobne opakowanie. Jednak, szampon wydaje się unosić w powietrzu, przez co cieżko go wczesać we włosy. Kolejną wadą jest to, że delikatnie je obciąża. Czyści je całkiem dobrze, zgadzam się, ale włosy są dalej uklepane i brak im objętości. Z tego powodu nie sprawdzi się, gdy mamy czyste włosy i tylko chcemy im dodać objętości. Ogólnie jest to całkiem dobry produkt. Niesamowicie wydajny, nie widać go na włosach, dobrze czyści, ale batiste chyba nie zastąpi.

Suchy szampon

Niestety trochę się rozczarowałam. Do tej pory stosowałam batiste dla brunetek, liczyłam na bardziej wydajną alternatywę, jednak szampon do włosów ciemnych z ecocera jest moim zdaniem gorszy. Po szamponie batiste włosy były ładnie uniesione, oprócz odświeżenia dodawał również objętości u nasady, włosy dłużej wyglądały na świeże.

Dobry szampon w postaci lekkiej mgiełki

Suchy szampon to kosmetyk, którego nie może zabraknąć na mojej półce. Kiedy zobaczyłam, że Ecocera wypuszcza na rynek produkt do włosów to byłam ciekawa czy będzie dobry. Markę lubię, choć nie wszystkie kosmetyki są stworzone do mojej cery (i trudno żeby miało tak być :D).

Posiadam wersję do włosów ciemnych, choć z tego co widzę to forma podania, jak i gramatura wszystkich szamponów marki jest taka sama. Mamy tu lekkie, plastikowe opakowanie o pojemności 15g, wyposażone w atomizer, który zmienia.. no właśnie, co takiego zamienia? Przez opakowanie nie widać jaka jest formuła produktu, ale sądząc po odgłosie podczas wstrząsania to jest to proszek, który przechodząc przez atomizer rozpyla się na lekki, bezzapachowy dymek. Ja go aplikuję w ten sposób, że dzielę sobie włosy na przedziałki, rozpylam i sekundę czekam aż chmurka opadnie na włosy. Minus takiej mgiełki jest taki, że nie wszystko osiada na włosach, część ulatuje gdzieś do góry i się marnuje. To jednak, co trafiło na włosy wmasowuję a następnie wyczesuję szczotką. Kosmetyk zostawia delikatny kolor, więc trzeba obejrzeć później skórę czy nie ma ciemnych smug.

Jeśli chodzi o działanie to przyznam, że szampon daje radę. Na pierwszym miejscu w składzie mamy skrobię ryżową, która ma dobre właściwości absorbujące. Szybko odświeża włosy i co ważne, nie powoduje ich zmatowienia. Czasem po suchych szamponach włosy są matowe i dziwnie tępe, tutaj nie mam tego problemu, ich naturalny blask gdzieś tam przebija a sebum, którego chciałam się pozbyć - pozbyłam się. Szampon nie pozostawia dziwnego szarawego czy białego nalotu na włosach, łatwo pozbyć się jego nadmiaru a skóra głowy nie odczuwa skutków ubocznych jak swędzenie czy (nie daj Boże!) łupież. Wymywa się z włosów łatwo i widzę to kiedy spłukuję go razem z tradycyjnym szamponem, bo piana jest delikatnie zabarwiona.

Jego wydajność oceniłabym na nieco lepszą niż tradycyjne suche szampony, co mnie lekko zaskoczyło, bo wcale na taki nie wyglądał jeśli mowa o gabarytach. Prawda jest też taka, że wystarcza mała ilość tego szamponu na jednorazową aplikację a jedno opakowanie wystarcza mi na około 6-8 tygodni. Małe opakowanie, poręczne, przyjazne w podróży, dodatkowo zabezpieczone nakrętką. Cena waha się od 15 do 25zł w zależności od drogerii, w jakiej kupujemy. Ja swoją sztukę kupiłam za około 23zł, ale później widziałam, że dało się taniej. Niemniej ciekawość kosmetyku została zaspokojona i z pewnością do tego kosmetyku wrócę. Polecam :)

Inny niż pozostałe suche szampony

Suchy szampon Ecocera to nie kolejny suchy szampon jakich wiele!

Przy pierwszym użyciu byłam szczerze zaskoczona bo czekałam na głośne PSZZZZT jak przy innych suchych szamponach, czy choćby lakierach do włosów i antyperspirantach w których cząsteczki zawieszone są w gazach0
Tymczasem w buteleczce Ecocera jest sam proszek, który przez zawartość węgla jest lekko szary. Jest rzeczywiście suchy, bez wody (np suchy szampon Tresemme ma wodę) ani innych płynnych składników przez co nie okleja włosów i jest dla nich bardzo delikatny.

Dozownik niemal bezgłośnie wypuszcza na włosy zupełnie suchą mgiełkę.

Szampon, czy raczej proszek wyraźnie odświeża włosy, nie bieli ich i co mi się bardzo podoba - nie matowi ich tak bardzo jak inne suche szampony.

Kolejny plus - nie mam problemu z tradycyjnym umyciem włosów po zastosowaniu szamponu Ecocera. Po innych suchych szamponach trudno mi się później myje włosy, bo jest na nich jakby skorupka, a po Ecocera nic takiego nie ma miejsca.

Mam wersję szamponu do ciemnych włosów i jak pisałam na początku ma lekko szary odcień. Może być to mylące, bo brązowe przecież też mogą być ciemne. Bardziej celnie byłoby opisać go jako "do czarnych".
Jednak ten szarawy odcień mi nie przeszkadza mimo brązowych włosów. Szary odcień proszku "gubi się" i nie jest widoczny.

Butelka jest lekka i zgrabna przez co fajnie zmieści się w torebce czy w szufladzie biurka w pracy.

Bez wątpienia jego użycie też będzie bardziej dyskretne bez głośnego rozpylania.

Jedyne do czego mam zastrzeżenie to jego wydajność. Do odświeżenia włosów używam więcej tego szamponu niż np. Batiste. Biorąc jednak pod uwagę, że rzadko używam tego typu produktów nie przeszkadza mi to za bardzo.

Miłe zaskoczenie

Mimo, że nie stosuję ich codziennie to suchy szampon w mojej szafce musi być zawsze - w razie "W" ;) Do tej pory cały czas używałam Batiste ale przyszła pora sięgnąć po coś innego i wybór padł na Ecocerę.

Szampon zamknięty w plastikowym opakowaniu zatem nie mamy tutaj aluminium. Vegański, ekologiczny, dostępny w kilku wersjach - ja miałam tą do włosów ciemnych. To co go wyróżnia to na pewno małe, zgrabne, lekkie opakowanie idealne na podróż. Proszek wydobywa się w postaci mgiełki - w opakowaniu nie ma ciśnienia więc możemy sobie je odkręcić i zajrzeć do środka jeśli mamy ochotę ;) Ma przyjemny, nie duszący zapach i jest bardzo wydajny, wystarczył mi na bardzo długo i w mojej ocenie jest wydajniejszy niż Batiste.

Proszek jest szary, tutaj jeśli chodzi o efekt na ciemnych włosach to porównywalny do Batiste z takim samym przeznaczeniem. Delikatnie matowi ale nie jest to nic widocznego, dobrze wygląda na ciemnych włosach. Myślę, że to kwestia indywidualna ale na moich włosach po Batiste świeżość utrzymywała się nieco dłużej aczkolwiek biorąc pod uwagę inne zalety tego szamponu - np wydajność i kompaktowe opakowanie , różnica nie jest znacząca na tyle aby się nią przejmować. Nie pozostawia włosów sztywnych, lekko unosi je od nasady.

Jak dla mnie na prawdę fajny produkt, wydajny, lekki, idealny w podróż. Kupiłam go w promocji za ok 12 zł, biorąc pod uwagę wydajność to nawet ceny regularnej jest warty. Na pewno po niego jeszcze sięgnę :)

w końcu dobry suchy szampon

Ostatnio mam spory problem z przetłuszczaniem skóry, zima niestety nie pomaga. Za suchymi szamponami nie przepadam, nie lubię tego uczucia brudu, które pozostawiają na włosach. Poza tym sporo z nich w ogóle nie działa i nie odświeża włosów. Ten produkt mnie zainteresował ze względu na naturalny i bezpieczny dla skóry skład.

Włosy mam w kolorze gorzkiej czekolady, wysokoporowate, gęste, tłustą skórę. Szczególnie dokucza mi to, ze baby hair i te krótsze pasma przy twarzy szybko "łapią" sebum z mojej twarzy a ja wyglądam przez to tragicznie.

Szampon Ecocery ma opakowanie z pompką, nasadka zamyka się na kliknięcie przez co produkt nie otworzy się łatwo np przy upadku na podłogę.

Jeśli chodzi o aplikację tego produktu to niestety trzeba się tego nauczyć. Klasyczny sposób, gdzie naciskam pompkę do końca i wydobywa się z niej duża chmura produktu, jest trochę mało trafiony, bo można sobie zrobić "plamę" na włosach i przy okazji zmarnować sporo produktu, który się rozniósł po pomieszczeniu. Ale nawet w wypadku ewentualnej "plamy" łatwo ją uklepać albo rozczesać.
U mnie najlepiej się sprawdza naciśnięcie pompki do 1/2 albo nawet 1/3 i aplikowanie w kluczowe miejsca takich mniejszych ilości z dosyć małej odległości.

Szampon ma kolor szary, taki jasny popiół. Mimo to łatwo go zblendować nawet przy bardzo ciemnych włosach i uzyskać naturalny efekt. Moim zdaniem nada się dobrze nawet do mysiego blondu.

Ciemny kolor produktu ma jeszcze jedna ogromną zaletę - mianowicie tego szamponu można używać do optycznego zagęszczania włosów, maskowania przerzedzeń itp. Na rynku jest sporo produktów do tych celów, jednak tutaj naturalny skład sprawia, że nie ma obawy przed nakładaniem tego produktu nawet na wrażliwą skórę głowy.

Generalnie produkt polecałabym osobom z naprawdę tłustą skórą. U mnie np w ogóle nie działają popularne szampony Batiste. A ten od Ecocery ładnie odświeża włosy bez efektu sztywnego kasku. Do tego nie wpływa negatywnie na włosy na długości ani ich nie puszy.

Ciekawy produkt.

Nie jestem fanką suchych szamponów. Na ten się skusiłam, bo akurat jest do ciemnych włosów. Wspaniale, że marka ma suche szampony skierowane do różnych typów skóry i włosów.
Muszę Wam przyznać, że polubiliśmy się z tym szamponem.
Szampon ma kolor ciemny, szary. W sumie kojarzy mi się z popiołem. Ale to dlatego, by nie pozostawiać białych czy jasnych śladów po sobie. Strumień jest dość skoncentrowany. Pozwala uderzyć punktowo. Lecz produkt jednym ruchem ręki łatwo rozprowadzić.
Moje włosy przetrwały cały dzień. Wyglądały świeżo i ładnie się układały.
Dodam, że mam gęste i ciężkie włosy.
Szampon jest naprawdę godny uwagi.
Co więcej, ma bardzo dobry skład. I nadaje się dla vegan.