Lacoste, Pour Femme Timeless EDP

Lacoste, Pour Femme Timeless EDP

Elegancki, opływowy, przejrzysty flakon Lacoste Pour Femme Timeless zawiera promienny, wyrafinowany zapach, który podkreśla kody odwiecznej kobiecości.
Naturalnie elegancka wersja skłania się ku zmysłowości, która flirtuje z uwodzeniem.
Kreator zapachu - Olivier Cresp - połączył w nim dwie formy esencji różanej. Jego zamysłem było uatrakcyjnienie oryginalnej kompozycji nowym kwiatowym aspektem, który ukazuje w zapachu aromat mandarynki.
Biały bukiet jaśminu i gardenii wita nowego przybysza: absolut kwiatu pomarańczy, który przenika zapach jasnymi, świeżymi, zielonymi nutami. Paczula flirtuje z urzekającym kadzidłem, aby dodać jeszcze więcej zmysłowego ciepła nucie sandałowca, który stanowi atrybut Lacoste pour Femme.
Nuty głowy: esencja różana, esencja róży bułgarskiej, mandarynka
Nuty serca: kwiat pomarańczy, jaśmin wielkolistny, gardenia
Nuty głębi: sandałowiec, kadzidło, paczula

wody perfumowane
kwiatowe, orientalne, owocowe

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 5

Timeless

Skusiła mnie atrakcyjna cena, za 50ml zapłaciłam ok. 110 zł (notino)
Ładna, prosta, ale i elegancka buteleczka, ze srebrnym korkiem. Zapach utrzymuje się bardzo długo, zarówno na odzieży jak i skórze. Nie jest męczący, ani pudrowy. Jak dla mnie zapach na tyle uniwersalny, że korzystam z niego i do pracy, na wyjścia, czy na wieczór. Wreszcie coś innego, czuć nutę owocowo-drzewną, różę damasceńską, ale nie aż tak mocno, a to duży plus, bo nie każdy lubi mocny zapach róż.

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 4

Klasa i delikatność

Bardzo delikatny drzewno-kwiatowy zapach. Dość bogata kompozycja jak na taki subtelny zapach - esencja różana i róży bułgarskiej, mandarynka,
kwiat pomarańczy, jaśmin wielkolistny, gardenia, sandałowiec oraz kadzidło i paczula.
Nie jestem najlepsza w odgadywaniu nut konkretnych perfum, ciężko byłoby mi zgadnąć połowę składników. Zapach jest bezpieczny, nada się do pracy i na letnie wieczory.

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Perfumeria Douglas

• Flakon: 5

Delikatne, a niebanalne. Rzadkość w perfumiarstwie.

Ładne. Nawet bardzo ładne.
Przede wszystkim dla Wielbicielek subtelnych, bliskoskórnych, a jednocześnie oryginalnych, delikatnie różanych perfum, w przypadku "Timeless" - dosłodzonych równie delikatną i ulotna mandarynką, z inteligentnie wplecioną mocniejszą nutką - uzyskaną dzięki obecności gardenii, na cieplutkim, seksownym, choć eleganckim tle drzewa sandałowego (flagowej bazy wszystkich kompozycji Lacoste Pour Femme) i paczuli.
Powstała w ten sposób kompozycja bardzo intrygująca i oryginalna, co wcale nie zdarza się w przypadku delikatnych kwiatowo-owocowych perfum aż tak często.
Choć różano-mandarynkowe, nie biją częstą dla tego typu perfum, przesłodzoną, infantylną "landrynkową" wonią, a są bardzo eleganckie i subtelnie zmysłowe, kuszące i przyciągające bliskoskórnością z intrygującą, jedną wyraźniejszą bogatą nutą gardenii.
Do tego te delikatne perfumy mają wspaniałą projekcję, przez cały czas są wyczuwalne, piękne i niezwykle trwałe.
Jak większość perfum marki Lacoste - są wdzięczne, lekkie i subtelne, a z charakterem i niezwykle wyrafinowane - w bardzo dostępnej cenie.
Delikatne, słodkie róże i mandarynki nie są moimi ulubieńcami, więc osobiście raczej do tych perfum nie wrócę, ale i tak szczerze je polecam, jako autentycznie interesujące i piękne.