Yves Saint Laurent, Parisienne EDP

Yves Saint Laurent, Parisienne EDP

Twórcom zapachu (Sophie Grojsman, Sophie Labbé) zależało, aby perfumy oddawały miejski klimat Paryża, stąd dołączenie do mieszanki niespotykanych nut winylu, kojarzących się z lakierem do paznokci.
Sam flakon to natomiast kwintesencja stylu Yves Saint Laurent. Elegancja, skromność i piękno zarazem.
Twarzą perfum Parisienne została Kate Moss.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: akord winylu, żurawina, jeżyna
nuta serca: róża damasceńska, fiołek, peonia
nuta bazy: paczula, wetiwer, drzewo sandałowe, piżmo

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
perfumy w olejkach
drzewne

60% jesień/zima 40% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria Marionnaud

Jest fajny

klasyczne opakowanie, jest praktyczne w użyciu, zapach dość długo się utrzymuje, wyrafinowany i zmysłowy. Jest słodki ale z pazurem, idealny na każdą porę dnia i nocy. Nie przestaje go czuć tak szybko

Słodka róża

Przecudowny zapach! Tuż po aplikacji czuć kwiatowo-owocową woń z nutką słodyczy. W ciągu dnia na pierwszy plan wysuwa się zapach róży w towarzystwie fiołka i piwonii, głębi nadaje zaś piżmo. Bardzo przyjemny zapach, radosny, subtelny i elegancki. Dobór zapachu odzwierciedlającego naszą osobowość to kwestia indywidualna, aczkolwiek warto się zainteresować tą propozycją od Yves Saint Laurent, być może odkryjemy swojego faworyta :D

Piękne

Perfumy mają odważny zapach, bardzo interesujący. Drzewny charakter sprawia, że są bardzo eleganckie. Idealnie nadają się na wieczorne okazje, ponieważ są dosyć ciężkie. Połączenie fiołka i peonii niesamowicie przypadło mi do gustu. Zapach rozwija się na skórze, za każdym razem jakby pachniał nieco inaczej. Jestem zachwycona trwałością perfum i tym niebanalnym zapachem. Dodatkowo flakon pięknie zdobi toaletkę.

Francuski pieprz czarny

Kiedy je dostałam byłam zachwycona, ale kiedy poczułam zapach już mniej. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to pieprz czarny. Zapach tych perfum przypomina mi tę przyprawę i nic innego. Zapach z samego początku jest dość silny, aromatyczny. Później staje się nieco lekki, nie utrzymuje się jakoś zbyt długo, ale i nie za krótko. Po użyciu zapach się zmienia i to zależy od naszego pH skóry jaki zapach z nami pozostanie. Dla mnie są nieco za ciężkie. Osobiście uważam, że są to perfumy na typowo jesienno-zimowe wieczory.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Moje ulubione

Zakochałam się w nich od pierwszego momentu.  Zapach wyrafinowany i zmysłowy. Czuje się w nim dopieszczona. Jest słodki ale z pazurem. Romantyczny i nowoczesny jednocześnie. Jestem od niego uzależniona.  Pierwszy raz kupiłam je chyba w 2010 r i ciągle do nich wracam.

Zwiewny, dzienny przyjemniaczek

Parisienne to dla mnie zapach wiosenno-jesienny. Wiosną gdy chcemy poczuć się lekko, zrzucić ciepłe ubrania i ciężkie otulające nas zimą perfumy. Jesienią idealny w chłodne, ponure i deszczowe dni, dodaje nam otuchy i sprawia, że czujemy się lekko i stąpamy tuż ponad ziemią. Parisienne to zapach z kategorii bezpiecznych, nienachalnych. To elegancki zapach dzienny, idealny do trenchy i zwiewnych apaszek. Na wieczór to ja wybieram cięższy kaliber. Otwarcie lekko owocowe, pewnie za sprawą jeżyny i żurawiny. Potem do głosu dochodzi róża i piwonia a w bazie dominuje piżmo i drzewo sandałowe. Trwałość i projekcja super. Flakon prosty acz uroczy.

Kupiony w: Inna perfumeria

śliczny

Przepiękny kwiatowy zapach. Zdecydowanie kojarzy mi się z paryskim szykiem. Zapach elegancki i szykowny nie do każdej kobiety będzie pasować. Przepiękne nuty idealnie dobrane stworzyły wspaniałą kompozycję.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Piękny, słodki zapach róży

Dostałam te perfumy i od razu się w nich zakochałam. W mojej ocenie są najpiękniejsze jakie kiedykolwiek wąchałam. Zapach jest słodki - lecz nie mdły. Czuć nutkę róży. Uwodzicielskie, delikatne, a zarazem wyraziste. Kojarzą mi się z romantycznymi, letnimi wieczorami,gdzieś w ogrodzie, wśród tajemniczej atmosfery. W opinii mojego męża czuć je cały dzień.
Szkoda tylko, że tak ciężko je dostać.

Nie ma nic denerwującego

Zapach na radosne chwile, w mojej kolekcji must have !

Najpiękniejsze :)

Perfumy dostałam od narzeczonego na święta i jestem nimi zachwycona. Pierwszym skojarzeniem jest pączek z różą ale taki... wyrafinowany ;) Zapach jest najlepszy na okres jesienno-zimowy. Otulający, słodki ale jednocześnie subtelny. Latem może być trochę za ciężki (ja przerzucam się wtedy na coś delikatniejszego, z różanych klimatów na przykład Chloe Roses), jednak używanie go w chlodniejsze dni to sama przyjemność.
Myślę, że gdybym miała wybrać jedne ulubione perfumy to byłyby właśnie te :)

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

mroczny deszczowy- idealny jesienną porą

Idealny zapach na pochmurne jesienne dni.
Pierwsze wrażenie- czuję się otulona kadzidłami. Ciężki, mocny.
Dopiero po chwili docierają słodkie nuty choć delikatne nuty piżma czają się w tle.
Próbowałam stosować w słoneczne letnie dni- totalne nieporozumienie, zbyt nachalny, mocny.

Na wieczór zbyt subtelny ale na jesienne dni- idealny.

Używam tego produktu od: roku albo dwóch
Ilość zużytych opakowań: paręnaście próbek

Średniaczek

Oczywiście zadziałała nazwa - gdyby były (a może są?) perfumy Lizbona czy Barcelona, to też od razu bym je przetestowała.:) Zapach jest słodko-musujący, trochę kwiatowy, trochę owocowy (czerwone owoce), trochę cukierkowy, Jakoś paczula i nuty drzewne na mnie nie wychodzą. Efekt jest ładny, ale dosyć banalny, w każdym razie ja nie potrafię zapamiętać tego zapachu na dłużej. Trwałość przyzwoita.

Używam tego produktu od: testy i próbka
Ilość zużytych opakowań: testy