Light Mountain Natural, Hair Color & Conditioner Red (Naturalna henna `Lis`)

Light Mountain Natural, Hair Color & Conditioner Red (Naturalna henna `Lis`)

Light Mountain LIS, to naturalna henna, która nadaje włosom intensywny rudy kolor.
Oprócz efektu kolorystycznego doskonale pielęgnuje włosy, zwiększając ich objętość. Henna wnika w strukturę włosów, łącząc się z keratyną, dzięki czemu wzmacnia je i wyraźnie je pogrubia.

Ponadto działa jak naturalny peeling skóry głowy, który jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji - poprawia krążenie, stymulując porost włosów oraz doskonale oczyszcza.

Efekt kolorystyczny zależy w dużej mierze od naturalnego koloru włosów, sposobu przygotowania mieszanki, dodatków, a także częstotliwości farbowania - z każdym kolejnym hennowaniem kolor staje się bardziej intensywny.

proszek
Trwałość
długotrwałe
henny
odżywcze, koloryzujące, odświeżenie koloru
hipoalergiczna, bez silikonów, bez parabenów, bez alkoholu, bez amoniaku, ziołowa
w saszetce

szlachetny lis

włosy hennuję mniej więcej od sierpnia/września 2020. To moja trzecia mieszanka z Light Mountain - wcześniej miałam papugę i wilka.
Naturalnie mam brąz, hennę zaczynałam na farbowanym rudym.
Nie wiem, gdzie poza sklepem Agi Niedziałek można kupić te henny.
Opakowanie kosztuje 40 zł i włosom do ramion wystarcza na około 2 użycia, Czasem zostaje mi zrobionej henny - wtedy można zamrozić na następny raz, albo dodawać kostki henny do dodatek do masek celem utrwalenia koloru.
Stosuję ją z różnymi dodatkami - zakwaszam amlą, acerolą albo sokiem jabłkowym (co jest), lubię ją mieszać z saszetką cassi, ostatnio zaczęłam dodawać moringi (żeby im dodać witamini blasku, ale też nieco rozjaśnić kolor) ale też rubbi (czerwone refleksy) i papryki (czerwone refleksy). Do mieszanki zwykle dodaję jakieś humektanty - teraz wylądowało w niej trochę miodu, czasem to jest aloes.
W tym momencie już wiem, jak moje włosy reagują na hennę i co mogę im zafundować, mam też nadbudowany barwnik, ale początkującym radziłabym zacząć od trzymania mieszanki na głowie nie dłużej niż 2-3 godziny,
Henna sprawdzi się rozrabiana z przegotowaną wodą w temperaturze 60-70 stopni, ale widzę, że kolor ładniej się trzyma na wodzie destylowanej.
Teraz trzymam hennę (której nie pozwalam stać długo, bo zależy mi na czerwonawych refleksach) jakieś 6 godzin.
Wydaje mi się, że połączenie z moringą i rubbią sprawiło, że lepiej pokrywa odrost. Od czubka głowy robi mi się przejście koloru między moim brązem a rudym, ale teraz jest o wiele mniej brązu, więcej rudości. Nie przeszkadza mi to, a wręcz przeciwnie - wygląda na bardzo ładny, celowy zabieg. Gdybym chciała mieć cały odrost równomiernie rudy, musiałabym go farbować. Może to zrobię, ale na razie podoba mi się jak jest.
Kolor wyszedł głęboki, z czerwonymi refleksami, nieco nieco ciemniejszy niż zamierzałam - nic dziwnego, pigment się nabudowuje. Pięknie błyszczy się w słońcu, i potrafi wyglądać zupełnie inaczej w zależności od światła. To właśnie przewaga henny nad farbą. Jestem zadowolona, ale następnym razem wrócę do papugi, żeby uzyskać coś jaśniejszego.
Na włosach kolor się ładnie utrzymuje, ale że odrost rośnie, powtarzam hennowanie co 4-6 tygodni.

Henna na 5

Oprócz henny Khadi ten Lisek jest moją ulubioną henną i bardzo go polecam zarówno tym z Was, które nakładają czystą hennę w celu uzyskania czerwieni do bordo lub rudo czerwieni lub tym, które jak ja muszą mieszać hennę z cassią,bo inaczej sama henna się szybko nadbudowuje. Liskowa henna jest czysta, bardzo dobrze zmielona, świetnie się miesza i daje intensywny kolor, który moim przypadku był właśnie rudawy z wyraźnymi czerwonymi tonami. W opakowaniu mamy także dołączony czepek i rękawiczki foliowe. Wielkim plusem jest także urocze opakowanie i cały design! Świetny produkt naprawdę!

Żałuję, że zdecydowałam się na tę hennę tak późno

Moja pierwsza i ukochana henna. Daje cudowny rudy kolor w połączeniu z zakwaszeniem jej acerolą. Szukam ciepłych, złotych tonów w rudościach i ta henna jest idealna. Na początku bardzo się bałam jaki kolor mi wyjdzie, a teraz nie mogę się doczekać każdego hennowania włosów. Mieszam ją z cassią, włosy wyraźnie zrobiły się zdrowsze (wcześniej farbowałam na platynę), grubsze i przede wszystkim mają cudowny kolor! Polecam wszystkim. Jeśli ktoś zastanawia się nad pierwszą henną to nie zawiedzie się, wybierając właśnie tego lisa.