Kenzo, Flower by Kenzo EDP

Kenzo, Flower by Kenzo EDP

Flower by Kenzo marki Kenzo to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Flower by Kenzo został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są czarna porzeczka, głóg, róża bułgarska i mandarynka; nutami serca są opoponaks, jaśmin, fiołek parmeński i róża; nutami bazy są wanilia, białe piżmo i kadzidło.

Nuta głowy: głóg, czarna porzeczka.
Nuta serca: róża, jaśmin, fiołek.
Nuta bazowa: opoponax, wanilia, białe piżmo.

43% jesień/zima 57% wiosna/lato

Jestem od nich uzależniona!

Nie spodziewałam się takiej euforii. Perfumy kupiłam, a raczej wymieniłam się nie wiedząc co na mnie czeka. Kiler jak Słoń?? Co? gdzie? jak? Jedynie co je łączy to nieprzeciętna trwałość. Jungle Elephant też kocham, ale jest to zupełnie inna doza wrażeń. Flower edp są kwiatowo-pudrowe, niektórzy wyczuwają mydło, ja nie, ale nawet jeśli to takie przyjemne, kremowe mydło Dove, nic nachalnego. Pudrowość przypomina mi tą z Si Fiori, jednak sam zapach nie umiem do niczego porównać. Fiołek wraz z różą i wanilią jest podany bardzo subtelnie, słodko, absolutnie nie męcząco i nachalnie. Kadzidło wiruje gdzieś daleko. Może trochę suchy, ale zarazem otulający, puchaty, miękki, bardzo pozytywny. Dla mnie do stosowania o każdej porze roku i dnia. Jedynie co nie podoba mi się w tych perfumach to flakon, no nie mój gust, ale wybaczam i przymykam oko patrząc na to jak te perfumy potrafią mi umilić dzień. Zawsze psikam sobie dłoń żeby być z zapachem jak najbliżej. No i nie umiem oderwać nosa od dłoni :DD. Polecam, jak dla mnie to dzieło perfumeryjne, dawno nic mnie tak nie zachwyciło!

Jeden z ulubionych

Zakochałam się w ty zapachu od pierwszego psiknięcia. Jest to mój ulubiony zapach na wielkie wyjścia zaraz po Crystal Noir od Versace. Nie należy do lekkich, za to jego pudrowo- kwiatowa woń powala :) Trochę przypomina mi zapach Lacoste "Pour Femme". Jest ze mną od lat i chyba nigdy go żadnym innym nie zastąpię. Polecam :)

Kocham ten zapach

Flower by Kenzo to perfumy kwiatowe, z dominującą nutą pudru. Pachną jak esencja kobiecości zamknięta we flakonie. Zakochałam się w ty zapachu od pierwszego psiknięcia i nie sądzę, by ta miłość mogła kiedykolwiek wygasnąć.
Czuję w nim całą masę pudru unoszącą się w ciężkim wirze. Gorzka nuta, to sprawka głogu i kapryśnej mandarynki. Kiedy puder opada na skórzę staje się coraz cieplejszy, i wtedy wyłania się spod niego piękna róża. Taka zwiewna i romantyczna. Pojawia się także delikatna wanilia. Unosi się pięknie i zdecydowanie całkowicie mnie rozczula.
Zapach bardzo trwały. Mój zapach. Uwielbiam go na mojej skórze.

Maki Kezno

Kenzo Flower by Kenzo- zapach kwiatowo-pudrowy z orientalnym elementami. Symboliczna próba uchwycenia zapachu maków. Chyba klasyk, który każdy pozna po wyglądzie buteleczki. Lekki,delikatny, nie męczący. Ewidentnie na dzień. Codziennie bym go nie używała, ale tak od czasu. ????głowa: czarna porzeczka, głów, mandarynka???? ❤serce: róża bułgarska????, jaśmin, opoponax????baza: wanilia, białe piżmo, kadzidło.

Mialam okazje miec czysty perfum

Dostalam po znajomosci pare ml czystych perfum. To byl rok 2000-2001 okolo. Szał! !!Pachnialy pare dni .Po prysznicu tez!Ale jako mloda dziewczyna, zapomnialam nazywy. Wiedzialam ze to Kenzo. Po wielu latach zapragnelam go znowu. Bylo mnie juz stac na nie. Ale ...Jakie to byly. ...????Pewnego dnia w perfumerii na slepo wzielam. ...Flowera! W domu az usiadlam na kanapie :) To On!!!!!Pudrowy, ciezki, kwiatowy, radosny Kenzo Flower. Jest ze mna od lat :)Polecam.

Kocham ten zapach :)

Flower by Kenzo to jeden z moich ulubionych zapachów wśród perfum.
Można go stosować i w dzień i w nocy, na każdą porę roku :) jest trwały i to nawet idzie go wyczuć jeszcze na skórze na następny dzień. I mimo że jest tam zapach wanilii za którym nie przepadam to w tych perfumach on mi nie przeszkadza , pojawia się cała gama innych zapachów , że ta wanilia mi tam ginie :). Co do opakowania ,jest proste , eleganckie , ładne :). W tym przypadku produkt jest wart swojej ceny :)

Używa produktu od: próbka

Nie każdy lubi i bardzo dobrze!

Zgadzam się z jedną z moich przedmówczyń, że ten zapach widywałam w drogeriach od lat, a nigdy nie ciekawiło mnie, żeby sprawdzić jak pachną :D
Ten subtelny delikatny czerwony kwiatuszek w przezroczystym flakoniku widywałam już tyle razy... Nie wiem dlaczego, ale miałam przeświadczenie, że Flower musi pachnieć identycznie jak te popularne w latach 90 dezodoranty Shelley - pewnie są to podróbki dzieła Kenzo. Któregoś dnia zamówiłam sobie próbeczkę - nie będzie szkoda, jak mi nie podpasuje.
Jednak okazało się być inaczej! Nie napiszę nic odkrywczego, bo dziewczyny przede mną idealnie opisały ten zapach. Nie wyczuwam w nim zbyt wielu kwiatów - a na pewno nie są to czerwone kwiaty ;) Czuć trochę fiołki, trochę wanilię. Kenzo stworzył zapach bardzo czysty, "biały", ostry. Jest nieziemsko mydlany, pudrowy, puchaty. Bardzo trafne jest porównanie do nut znajdujących się w klasycznych, granatowych kosmetykach Nivea. Uwielbiam Flower za to, że są takie otulające, ciepłe, z ogonem. Długo się utrzymują na ciele i włosach.
Mogłabym porównać je do Lacoste "Pour Femme", Ariany Grande "Ari" lub nawet do "Pur Blanca" Avonu. Nie każdy je lubi, wielu dziewczynom kojarzy się z zapachem babcinym, zbyt pudrowym, ale ja uważam, że jest ponadczasowy i może się podobać w każdym wieku.
Może kiedyś sięgnę po pełnowymiarowy flakon, nie wykluczam.

Mam duży sentyment

Kwiatek Kenzo....kwiaty to ostatnia rzecz z jaką kojarzą mi się te perfumy! Wyczuwam tu jedynie mojego ukochanego fiołka.
Dziwię się, że ktoś może uznać je za mocarne, ciężkie, bo dla mnie to po prostu miły i lekki pudrowiec. Najlżejsze spośród moich ulubieńców.
Dla mnie wyczuwalny jest tu jedynie fiołek, piżmo, kadzidło i opoponaks. Wanilią lekko wszystko to doprawione i nią połączone.
Mam wielki sentyment. Kojarzą mi się z beztroską, młodością i odkrywaniem siebie.
Lubię (nie kocham, bo kocham killery, a maczek kilerem nie jest).
Dla fanek pudrowców.

Klasyczny i mocno rozpoznawalny

Ten zapach jak się testuje pierwszy raz w perfumerii ma się wrażenie, że się już go bardzo dobrze zna. To za sprawą jego ogromnej popularności i wszechobecności mimo upływu lat. Dla jednych może być duszący, ja jednak uważam , że jest to bardzo wdzięczny i kobiecy zapach. Jest może lekko mydlany, pudrowy, dlatego też wolę go nosić jesienią niż np w cieplejsze pory. Flakon jest cudowny - minimalistyczny i kobiecy.

Boa Dusiciel ;)

... o tak... Może zadusic zarówno nosiciela jak i otoczenie, jeśli zostanie przedawkowany...:) Należy dozowac z umiarem, gdyż jest to istny kwiatowy killer, który może powalic( chyba że taki nasz zamiar). Genialne parametry. Mega długotrwały, a ogon jego wije się kilometrami ;P Dla mnie Flower by Kenzo to najprościej mówiąc ogromniasty bukiet wszelakiego kwiecia. Nie potrafię wyszczególnić tutaj konkretnych nut zapachowych, gdyż dla mnie jest to po prostu jedna wielka, kwiatowa całość. Jego słodycz jest wyważona, skrojona na miarę. Aplikowany skromnie na skórę, pachnie eleganckimi, klasycznymi, kwiatowymi perfumami z delikatną mydlaną nutą. Mnie urzekl kilka lat temu. Chyba znow do niego powrócę.

Cóż za trwałość

Produkt Flower by Kenzo dostałam w prezencie, stąd moja kieszeń nie ucierpiała ze względu na pokaźną cenę. Otrzymujemy go w prostym flakoniku, solidnie wykonanym z grubego tworzywa. Urzeka swoją prostotą.

Sam zapach? Cóż, bezpieczny i bardzo uniwersalny. Utrzymuje się bardzo, bardzo długo. Wyjmując z szafy wcześniej popsikane ubranie, doskonale czujemy jaki zapach wcześniej mieliśmy na sobie. Co do nut- niech każdy oceni sam, mnie średnio przypadły do gustu, mogą być mocno wyczuwalne i duszące.

Zapach dla elegantki - i jak tu go nie kochać?

Tę smukłą, minimalistyczną buteleczkę widywałam w drogeriach od wielu, wielu lat- i jakoś nigdy nie kusiło mnie, żeby przynajmniej psiknąć się na próbkę. W końcu jednak zaintrygowało mnie, że tyle moich znajomych "uznaje" tylko zapach Kenzo. Najpierw więc było psiknięcie "na próbę" na paseczek, który schowałam do torebki- pachniała pięknie przez kilka dni. Potem było kilka dni wahania, aż w końcu zdecydowałam się zakupić pełnowymiarowy produkt.

Żałuję tych dni, miesięcy i lat, kiedy nie znałam tego zapachu. Jak można go nie kochać? Jest subtelna róża, jest fiołek zanurzone w ciepłej wanilii doprawionej odrobiną piżma. Wyczuwam też nuty podobne do tych, które występują w granatowych kosmetykach Nivea(uwielbiam!). Perfumy są więc mocno kwiatowe, ciepłe, ale nie słodkie, z taką jakby kremową nutą- elegancja i kobiecość przez wielkie "K".
Trwałość dobra- 6 godzin na skórze, na ubraniach- 2-3 dni.

Niby nie ma uniwersalnych perfum, a z drugiej strony trudno mi sobie wyobrazić, że ten zapach może komuś "nie podejść". Jest kwiatowy, ciepły, kobiecy, ale nie prowokujący. Nie ma w nim też ostrych, świeżych, rześkich nut- są kwiaty, harmonia i ciepło.

Świetny do noszenia o każdej porze dnia i roku. Doskonale sprawdza się zimą, ale te fiołkowo- różane ciepłe nuty ja mam zamiar nosić również wiosną. Nowa niebieska sukienka, buciki na obcasie , rozpuszczone włosy i Flower by Kenzo- kobiecość i harmonia.
I jak tu nie kochać tego zapachu?