Ziaja, Żel pod prysznic `Figa włoska`

Średnia ocena: 4.88/5

produkt wegański
95% substancji pochodzenia naturalnego
ochrona mikrobiomu skóry

Pachnący żel pod prysznic nasycony nektarem włoskich fig.
Formuła oparta na składnikach pochodzenia naturalnego łagodnych dla skóry i środowiska.

Delikatne składniki myjące.
Łatwy do spłukiwania - mniejsze zużycie wody.
Łagodny dla skóry.
Produkt wegański.
• Myje i zapewnia pachnącą deo higienę.
• Dba o skórę w czasie mycia.
• Daje wyjątkowy powiew witalności.
• Pozostawia na skórze przyjemny zapach.

Rozczarowanie

Produkt posiada prostą i estetyczną oprawę graficzną. Znajduje się w pojemnym opakowaniu, pozwalającym na śledzenie zużycia. Na tym niestety kończą się jego zalety. Zapach żelu ma niewiele wspólnego z figą włoską, jest dziwny, sztuczny. Produkt bardzo słabo się pieni, co jest pewnie związane z brakiem mocniejszych detergentów w składzie, było by to dla mnie do zaakceptowania, gdyby nie to że żel jest kompletnie niewydajny. Potrzeba naprawdę dużo na jeden prysznic. Nie warto próbować.

Uspokajający zapach pod prysznicem

Nie byłam do końca przekonana gdy wyszła ta seria, bo kosmetyki ziaja zazwyczaj wysuszały mi skórę, ale recenzje naprawdę dobrze się prezentują, więc kupiłam i naprawdę się zakochałam. Żel bardzo dobrze się pieni, ma delikatny zapach, który uspokaja, unosi się pod prysznicem. Naprawdę świetny produkt, muszę przetestować inne z tej serii.

Czy ja trafiłam na złą partię czy ktoś jeszcze to ma?

Kupiłam wszystkie zapachy jak tylko wyszły.
Napisze może plusy
Duże opakowanie produktu oraz konsystencja sprawiają, że jest bardzo wydajny.
Używałam wszystkich zapachów żeli z tej serii są bardzo ciekawe, każdy znajdzie coś dla siebie.
Zapach bardzo delikatny, który czuć tylko podczas kąpieli, gdyż nie pozostaje na skórze.
Plus za zastosowanie proekologicznych rozwiązań

no i teraz coś co mnie spotkało
nie wiem czy trafiłam na wadliwą serie, zakupiłam w hipermarkecie je, może tam źle były przechowywane
większość z nich zaczęła sie rozwarstwiać, dosłownie, miałam innego koloru część na górze i reszta normalna na dole, niektóre zaczęły tracić kolor, musiałam wyrzucić, bo nie wiedziałam co sie z tym dzieje

Pobudza zmysły!

Kupiłam żel w lidlu. Wpadł mi w oko pod względem ładnego i prostego opakowania. Zapach obłędny trochę takie delikatne męskie perfumy.
Żel bardzo słabo się pieni, ze wglądu na naturalny skład. Nie podrażnia ani nie uczula. Dobrze oczyszcza i odświeża skore. Brakuje mi w nim dodatkowych właściwości nawilżających bądź wygładzających. Trochę wysusza szczególnie zauważyłam po suchych plackach na łydkach.
Fajny żel dla mało wymagających w bardzo uczciwej cenie w stosunku do pojemności.

żel

Delikatny, pielęgnujący żel pod prysznic. Nie raz denerwowało mnie, że żele pod prysznic pachną za mocno, aż duszą. Ten jest delikatny, a dobrze oczyszcza i nie podrażnia. Stosuje zamiennie z innymi zapachami.

zapach piękny, ale bardzo mocny

Oddelegowałam ten żel do mycia rąk ze względu na zapach. Zapach jest bardzo ładny. Orientalny (nic figowego). Ale jednocześnie bardzo mocny. Dla mnie zbyt mocny na wieczorny prysznic, bo raczej wolę do mycia ładne zapachy, ale mniej intensywne.

Co do mikrobiomu - czy firma ma wyniki badań. by poprzeć ten opis, czy tylko tak pisze bo to dobrze wygląda?

Żel ma niezły skład, kosztuje niewiele, więc jeśli ktoś lubi mocne zapachy jest jak najbardziej godny polecenia.

Opakowanie standartowe. Pod prysznic wolałabym pompkę. Tu jej nie ma. Warto by firma Ziaja pomyślała o opakowaniach uzupełniających (kupujemy dwa litry w cienkim plastiku i uzupełniamy butelkę).

Figowa aromaterapia pod prysznicem

Uwielbiam produkty, które poza głównym działaniem wynikającym z ich przeznaczenia, mają też dodatkowe cechy, które sprawiają, że używanie ich jest prawdziwą przyjemnością. Tak jest z tym żelem - poza tym, że doskonale oczyszcza i pielęgnuje skórę pod prysznicem, to pachnie tak cudownie, że czasem będąc w łazience po prostu sięgam po niego, odkręcam butelkę i wącham :-)

Opakowanie jest bardzo praktyczne i poręczne. Fajnie, że producent pomyślał o wykonaniu butelki z przezroczystego materiału, bo dzięki temu dokładnie wiem, kiedy powinnam wybrać się do drogerii po zapas. Zwykle preferuję opakowania produktów używanych pod prysznicem wyposażone w pompki, ale jej brak w tym produkcie nie jest dla mnie problemem.

Konsystencja żelu jest bardzo gęsta. Przyjemnie rozprowadza się na skórze. Nie jest potrzebna duża jego ilość, żeby umyć całe ciało, jednak z racji na swój naturalny skład żel nie pieni się tak bardzo, jak większość produktów do mycia ciała. Zmywa się z ciała szybko i skutecznie, pozostawiając skórę czystą, nawilżoną i gładką.

Co prawda moja skóra wymaga po każdej kąpieli dodatkowego nawilżenia w postaci balsamu, ale i tak jestem zadowolona z tego, że tuż po wytarciu nie czuję tego nieprzyjemnego ściągnięcia skóry, jak po użyciu wielu innych żeli pod prysznic.

Zapach jest po prostu wspaniały. Lekko słodki, ale nie duszący. Będzie przyjemny nawet dla tych, których nosy są nieco bardziej wyczulone na zapachy.

Produkt nie wywołał u mnie żadnego podrażnienia. Ogromny plus za naturalny skład, który z pewnością przypadnie do gustu tym, których skóra jest nadreaktywna/wrażliwa. Do tego bardzo przystępna cena.

Warto go wypróbować!

Całkiem fajny, choć wersji z miętą nie przebił.

Żel o zapachu figi to drugi testowany przeze mnie żel marki Ziaja - i drugi, który polubiłam, choć nie będę owijać w bawełnę - mięta póki co wygrywa wszystko ;). Niemniej jednak, ten wariant nadal jest godny polecenia i sądzę, że ten produkt zagości jeszcze w mojej łazience.

ZALETY:
+Bardzo wygodne, praktyczne i estetyczne opakowanie - kocham design Ziai, mam słabość do tej marki i tutaj również muszę ich pochwalić - jest prosto, ale funkcjonalnie, a o to przecież chodzi :). Butla solidna, plastikowa, ale przezroczysta, etykieta nie odłazi, a zatrzask nie łamie moich paznokci - więc wszystko jest na swoim miejscu.
+Lekka, żelowa formuła - identyczna jak w wersji miętowej, również średnio się pieni, ale to nie wada - naturalne kosmetyki bez SLS-ów tak po prostu mają, zresztą - na myjce/gąbce ilość piany jest optymalna.
+Przyjemny zapach - obawiałam się trochę tej figi, nie ukrywam... Po figowym mydle w płynie Yope oczekiwałam kolejnego figowego rozczarowania, a tu proszę - jest okej! Zapach jest delikatny, słodki, ale nie mdlący. Taki ''kosmetyczny'', przyjemny i naturalny. Nie utrzymuje się na ciele po prysznicu, niestety.
+Naturalny, wegański skład.
+Żel dobrze oczyszcza skórę, dając poczucie świeżości i komfortu. Nie uczula i nie wywołuje podrażnień. Nie wysusza, aczkolwiek mam wrażenie, że jednak wersja miętowa była pod tym względem odrobinę lepsza - tutaj zdarzyło się ze dwa razy, że odczuwałam delikatne napięcie skóry na plecach, ramionach i łydkach.
+Wydajność - spokojnie wystarczy na około miesiąc z hakiem (butla 500 ml).
+Niedrogi.
+Polski produkt.

WADY:
-Brak - mimo pewnych niedociągnięć (typu: brak zapachu na skórze po spłukaniu żelu czy właśnie te sporadyczne epizody z napięciem skóry) produkt nie ma znaczących minusów.

Podsumowując - wersja figowa spodobała mi się, choć tak, jak wspomniałam na początku recenzji - nie przebiła wersji miętowej ;). Tamtego używam z ogromną przyjemnością, a ten recenzowany po prostu lubię i tyle :). Żałuję, że zapach żelu nie utrzymuje się dłużej na skórze, bo jest naprawdę ładny - poza tym, nie mam większych zastrzeżeń, a sam żel wywiązuje się ze swoich zadań i nie robi krzywdy skórze.
Mogę go polecić i sądzę, że i ja sięgnę po niego ponownie <3

*Dziękuję Klubowi Recenzentki za możliwość wzięcia udziału w teście*.

Figa z makiem?

Od żeli oczekuję, żeby dobrze myły, ładnie pachniały. Nie zakładałam, że będą pielęgnować. I rzeczywiście Ziaja ma ładne, świeże zapachy. Szczególnie mycie "miętą herbacianą" była bardzo przyjemnym doświadczeniem, gdy temperatury sięgały 30 stopni, ale i ten zapach jest przyjemny w używaniu. Zwykły ładnie pachnący żel - nie zaszkodził, nie nawilżył.

+fajna butelka
+odświeżający zapach
+łatwo się spłukuje
+duże opakowanie

-skład, niby miał być fajny, ale coś nie wyszło
-zapach nie utrzymuje się wcale

Wakacje w butelce Ziaja

Bardzo polecam żele pod prysznic ziaja - są delikatne dla skory, świetnie się panią, pachną wakacjami ! . Od kiedy używam żelu nie miałam problemów ze skóra . Produkt szybko się pieni , a zapach pozostaje w Nami na dłużej .

Używa produktu od: próbka

Piękny zapach, który utrzymuje się na skórze :)

Żel pod prysznic Ziaja `Figa włoska` zamknięty jest w dużym wygodnym opakowaniu o pojemności 500 ml.

Z łatwością możemy otworzyć zamknięcie mokrą dłonią, a sama aplikacja nie stwarza najmniejszych problemów.

Produkt ma konsystencję niezbyt gęstego, przezroczystego żelu. Przy korzystaniu z gąbki bardzo dobrze się pieni, choć pianka jest bardziej wodnista niż kremowa.

Posiada piękny, kobiecy, lekko słodkawy zapach. Przypomina mi częściowo Cacharel "Amor amor".

Żel skutecznie oczyszcza i co najważniejsze- nie wysusza skóry. Nie zauważyłam swędzenia ani podrażnień.

Warto również podkreślić, że zapach pozostaje na skórze jeszcze przez pewien czas po wzięciu prysznica.

Dobry produkt w świetnej cenie- jestem jak najbardziej za :)

Figa ale nie z makiem

Uwielbiam kosmetyki które mnie pozytywnie zaskakują. Dzięki kompozycji naturalnych składników ten żel pod prysznic okazał się być idealnym rozwiązaniem dla mojej skóry. Bezpiecznie i zdrowo oczyszcza ciało nie podrażniając skóry. Mogłam cieszyć się ich cudownym, egzotycznym zapachem, zarówno pod prysznicem, jak i po, gdyż zapach długo utrzymywał się na skórze. Nie miałam okazji używać kosmetyków z figą i jestem zachwycona. Mnie urzekł i koniecznie muszę do niego wrócić.