Lush, Big Sea Salt Shampoo (Szampon do włosów z solą morską)

Lush, Big Sea Salt Shampoo (Szampon do włosów z solą morską)

50 % szamponu to sól morska która daje włosom niewiarygodną objętość, druga połowa to cytryny i oliwa z neroli, które głęboko oczyszczają oraz wodorosty i wanilia poprawiają krążenie krwi.

Genialny szampon!

Każdy kto kocha Lusha powinien spróbować tego szamponu! Jest wydajny, dobrze się pieni, ładnie pachnie. Posiada duże drobinki soli, dzięki czemu można wykonać peeling skóry głowy. Szampon bardzo dobrze oczyszcza same włosy, jak i skórę głowy.

BIG... expectations

Chyba miałam co do tego szampou zbyt wielkie oczekiwania. Po przeczytaniu wychwalających opinii na stronie producenta skusiłam się na próbkę.
Najbardziej ekscytowała mnie obietnica zwiększenia objętości.
Próbka starczyła mi na dwa użycia.
Zacznę od plusów:
- cudowny zapach który zostaje na dłużej
- przyjemny skład
- kawałki soli, które peelingują skórę głowy i wbrew początkowym obawom bardzo łątwo się zmywają przy spłukiwaniu
- przedłużenie czasu świezych włosów u mnie z 2 dni na 3 < to chyba największy plus
- rzeczywiście zwiększenie objętości, myłam tym szamponem jedynie skalp, resztę włosów chroniłam odżywką. Włosy u nasady były podniesione, ale i trochę puszyste. Obawiam się że na długości by to mogło wyglądać nieciekawie.

Minusy:
-Wymywa farbę z włosów. Bardzo :( Akurat byłam świeżo po wizycie u fryzjera i niestety w ciągu tygodnia moje piękne chłodne blond włosy wybledły do ciepłego odcienia. Przy innych szamponach proces ten trwa dużo dłużej..
- Wysuszenie włosów, Jest to pewnie też odpowiedzialne za przedłużnie ich świeżości, ale z drugiej strony włosy przy skalpie były suche i sianowate w dotyku.
- Cena, niestety 25euro za mały pojemniczek szamponu to dużo za dużo.

Nie kupię pełnej wersji, ponieważ przy farbowanych włosach jest to jak strzał w kolano, przy naturalnych włosach może bym się zastanowiła. Jednak drugą rzeczą która mnie odstrasza jest cena.

tak Lush

Jak ja lubię ten szampon. Jedyny minus to uważać na oczy. Podczas mycia trzeba mocno odchylić głowę. Stosuję czasami i praktycznie zawsze bez odżywki. Jest na mojej liście prezentów niemal od zawsze. Odświeżam nim skórę głowy. Wypłukuję nim kolor z włosów. Włosy po nim lśnią. To jest niewiarygodne.

Wiem, że może podrażniać skórę głowy i powodować niemiłe pieczenie. Nie można forsować wcierania. Nie wysusza włosów. Nie stosuję Lush zaraz po farbowaniu włosów. Nie stosuję Lush, gdy moja skóra głowy jest podrażniona. W razie wrażliwego skalpu odpada stosowanie Lush.

Jest w nim coś uzależniającego. Najmilszy moment to zanurzyć w nim palce. Ja Lush przepakowuję do mniejszych pojemniczków. Gdy zabierzesz Lush pod prysznic, to możesz cały Lush stracić. Opakowanie Lush nie jest zbyt szczelne, więc radzę usunać z półki pod prysznicem.

Świetny !!!!!!!!

Kupiłam go skuszona dobrymi opiniami i nie zawiodłam sie! Niewielka ilość pieni sie swietnie wiec do plusów napewno można zaliczyć wydajność . W trakcie mycia włosy robią sie szorstkie i tępe ale to chwilowe uczucie , po wysuszeniu nie są napuszone są lśniące i maja objętość (nigdy żadnym efektem nie osiagnelam takiego efektu) jaknajbardziej warty uwagi produkt

Oczyszcza i nablyszcza :)

Mam grube, geste, dlugie wlosy, latwo sie przetluszczaja jak i tona produktow uzywanych do ujarzmienia ich tez je obciaza.

Ten szampon wspaniale oczyszcza, zostawiony na dluzej tez zmiekcza i nadaje blasku wlosom. Ma przyjemny zapach, nie wysusza- ale nie uzywam go za kazdym razem. Przez to, ze oczyszcza tak dobrze, wlosy maja tez wiecej objetosci.
Przyznam, ze opakowanie takie sobie, konsystencja sprzyja ku temu, ze czasami produkt konczy w brodziku :)

Idealny dla cienkich wlosow bez objetosci

Moje wlosy sa wyjatkowo cienkie, wiec wyprobowalam juz chyba wiekszosc produktow zwjekszajacych objetosc dostepnych na rynku. BIG poki co jest jednym z lepszych jakie wyprobowalam. Wlosy sa puszyste i miekkie przez caly dzien, a do tego nieziemsko pachna. Szampon jest wyjatkowo wydajny - wystarczy uzyc niewielka ilosc, dobrze sie pieni, dobrze oczyszcza. Po umyciu konieczne jest uzycie odzywki do wlosow, ale produkty zwiekszajace objetosc zazwyczaj lekko przesuszaja wlosy - BIG nie wysusza ich bardziej niz inny szampon (uzywam go codziennie). Minus - placze wlosy.
Podsumowujac:
+ zwiekszona objetosc na caly dzien
+ nieziemski zapach
+ wygodne opakowanie (bez problemu trzymam na poleczce pod prysznicem; opakowanie jest zakrecane wiec nie ma obaw ze zawartosc zaleje sie woda)
+ wyjatkowo wydajny (wystarczy uzyc mala ilosc produktu)
+ dobrze oczyszcza
+ fajna konsystencja (nie zauwazylam zeby krysztalki soli ladowaly gdzies poza moimi wlosami ;)
+ latwy w uzyciu
+ wyjatkowo dobrze sie pieni jak na produkty z naturalnych skladnikow

- cena (produkty LUSH do najtanszych nie naleza)
- koniecznosc uzycia odzywki (i tak zawsze uzywam odzywki, wiec dla mnie nie jest to problem)

dobry

Mam włosy długie, gęste, ale bardzo cienkie i łatwo je przeciążyć. Zazwyczaj myję je delikatnymi szamponami dla dzieci, albo płynem facelle, wszystkie inne podrażniają mi skalp po 1 góra 2 myciach.

Na plus:
+bezproblemowe zmywanie olei
+dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy
+nie podrażnia
+nie pieni się jakoś drastycznie, więc piana nie spływa do oczu
+delikatny zapach

Na minus:
-ciężko się przyzwyczaić do dawkowania i początkowo dużo kosmetyku ląduje w wannie
-czasem trzeba bardzo długo spłukiwać (długie) włosy, żeby go całkowicie wypłukać
-cena

2 dorosłe osoby zużyły całe opakowanie w ok miesiąc (ale trzeba w to jeszcze wliczyć nieumiejętne nakładanie kosmetyku ;) )

Ilość zużytych opakowań: jedno duże

niesamowita objętość

Bardzo lubię ten szampon. Ma piękny cytrusowy zapach, jest niesamowicie wydajny i nadaje włosom wspaniałej objętości. Wystarczy niewielka jego ilość do uzyskania mega piany &#8211; drobinki solne szybko się rozpuszczają i bardzo przyjemnie myje się głowę. Doczyszcza głowę niesamowicie. Po użyciu włosy są lekkie, puszyste, błyszczące (bardzo!), pięknie pachną i nabierają dużej objętości. Ja używałam Biga co kilka dni, gdyż mam wrażenie, że przy codziennym stosowaniu mógłby nieco wysuszać skórę głowy (odejmuję gwiazdkę właśnie za to plus za kiepską dostępność). Ale do używania co kilka dni &#8211; rewelacja.

Działanie szampon ma świetne, a dodatkowo ja osobiście mam dużą przyjemność jego używania, więc niczego więcej mi nie trzeba :-)
Szkoda tylko, że jest niedostępny w Polsce...

Ilość zużytych opakowań: 4-5

zwieksza delikatnie objetosc, ale przy tym powoduje swedzenie skory

Moje wlosy sa ciezkie, proste, jest ich wyjatkowo duzo, do tego sa dlugosci do lopatek, co sprawia, ze leza plasko przy skorze glowy i objetosci za bardzo nie maja.

Uwielbiam jak sa puszyste, odstaja od skory glowy i wygladaja jak spod reki dobrego fryzjera.

Wiele szamponow dodatkowo je obciaza, stad im mniej &#8218;wypasny&#8217; szampon, tym lepiej.

Lush kupilam za namowa Pani w sklepie, ktora bardzo szybko przekonala mnie o jego specjalnych wlasciwosciach, i tak:

NAKLADANIE
Szampon posiada w sobie kawaleczki chyba soli, ktore z poczatku daja wrazenie, ze wcieramy we wlosy peeling (naprawde dziwne uczucie). Pieni sie dosyc dobre, a krysztalki soli rozpuszczaja sie podczas masazu.

ZAPACH
Wyjatkowo ladny, jakis taki cytrynowo-limonkowy z dodatkiem odrobiny morza. Malo intensywny ale od razu wyczuwalny. Na wlosach niestety nie zostaje.

SPLUKIWANIE
Latwo sie wymywa, lacznie ze wszystkimi drobinkami, nic na wlosach nie zostaje. Uczucie bezposrednio po umyciu jest dziwne, gdyz wlosy wydaja sie tak czyste, ze az piszcza.

SUSZENIE I UKLADANIE
Bez problemow. Jak po kazdym innym szamponie.

EFEKT
Faktycznie objetosci na wlosach jest zdecydowanie wiecej, aczkolwiek nadal nie jest to efekt jak z reklamy. Mimo tego skusilabym sie do zakupu szamponu ponownie, gdyby nie to, ze jakies 2 dni po uzyciu szamponu zaczela mnie swedziec skora glowy. Nie bylo to swedzenie nader uporczywe, ale bylo spowodowane z pewnoscia tym szamponem, gdyz wystepowalo zawsze tylko i wlacznie po uzyciu tego szamponu i odczuwalne bylo z reguly dzien lub dwa dni pozniej.

Ciezko stwierdzic czy szampon przyczynia sie do wysuszenia wlosow. Odnioslam wrazenie, ze nie, ale wydajnosc ma srednia, w zwiazku z czym nie mialam mozliwosci uzywania go dluzej niz przez kilka tygodni.

Na plus zalicza sie dosyc dobry sklad, choc z uwagi na zawartosc soli morskiej majacej wlasciwosci wysuszajace nie jestem go do konca pewna, ale nie moglam tez stwierdzic konkretnego wysuszenia moich wlosow, stad zaliczam sklad na plus.

Podsumowujac:
Nie jestem pewna czy zakupie ponownie. Z jednej strony efekt zwiekszonej objetosci bardzo mi sie podoba, choc podobny otrzymam uzywajac pudru dajacego ten sam efekt (np. Taft, schwarzkopf, syoss, balea, itp), z drugiej jednak strony swedzenie skory glowy nie pozwala utrzymac mnie w przekonaniu, ze jest bezpieczny i nieszkodliwy w uzyciu. W koncu skora nie swedzi ot tak z nudow.
Zaznaczam, ze najprawdopodobniej z tego wzgledu nie kupie ponownie, ale zalecam przetestowanie, poniewaz mozliwe, ze przy mniej wrazliwej skorze, swietnie sie sprawdzi.

Używam tego produktu od: okolo 4 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 cale

SUPER SZAMPON

Szampon ten kupiłam pod wpływem pozytywnych recenzji na YT i nie zawiodłam się. Dzięki zawartości soli morskiej włosy po umyciu (moje cienkie i cięzkie) mają meeega objętość, której nie nadaje im ani pianka ani produkt typu roqt spray, zwykle tylko obciążają moje płaskie włosy. Szampon ten jest bardzo wydajny, świetnie się pieni i ma bardzo przyjemny zapach. Nie wysusza ani nie plącze włosów. Używam go co drugie mycie, po pierwsze dlatego, że zbytnio kojarzy mi się z peelingiem, a nie chciałabym używac peelingu codziennie na skórę głowy, po drugie nie chcę, aby moje włosy się do niego przyzwyczaiły:)
Pół gwiazdki mniej za brak dostępności w Polsce i nie zawsze domykające się opakowanie, ale jest t wybaczalne, ponieważ jest to produtk hand made i z naturalnych składników i takie są jego uroki, nie wszystko musi być perfekt:)

Używam tego produktu od: czerwca
Ilość zużytych opakowań: trzy czwarte

Nie lubię...

+ zapch
+ wydajność
+ skład
+ pomysł

- jest za ostry..
- przesusza
- ciężki w użytkowaniu
- czacha swęęędzi oj swęęędzi
- babranie się w nim - mam wrażenie utraty cennego produktu

nawet jako peeling raz na jakiś czas nie dał rady :/

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

tylko oleje

Cieżko jest ocenic ten szampn bo niby jest dobry, ale cos nie gra. Dostałam dużą próbkę od wizażanki. Używałm go juz z pięć razy i mam jeszcze pół opakowania.

Plusy:

- czyści bardzo mocno, aż włosy piszczą

- idelany do olei

-wlosy sa puszyste

ale co z tego skoro....

Minusy:

- wysusza masakrycznie

- włosy są mega poplątane i trzeba użyć odzywki

- szybko się przetłuszczają przez wysuszenie solą

- drobiny soli są za duże, ranią głowę i włosy i do tego spadają do wanny

- fatalnie się używa pod prysznicem, ze względu na opakowanie nawet takie małe jak ja mam

- nieporęczna zabawa

Śmiem twierdzić że wrzucając do dowonego szamponu trochę soli uzyskamy ten sam efekt.