Tołpa, Authentic, Żel do mycia twarzy

Średnia ocena: 4.99/5

douglas.pl
Średnia ocena: 3.18/5

zobacz więcej ofertzwiń

Nasz żel oczyszcza i jednocześnie intensywnie pielęgnuje dzięki czystym molekułom kwasu mlekowego. Usuwa najdrobniejsze zanieczyszczenia i makijaż z zachowaniem naturalnej równowagi: mikrobiomu, fizjologicznego pH i bariery hydrolipidowej. Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. W ciągu kilku chwil skóra jest idealnie oczyszczona, odświeżona i nawilżona jeszcze długo po użyciu.

• Aqua,
  • Lauryl Glucoside.sodium Coco-Sulfate,
  • Peat Extract, Lactic Acid,
  • Sodium Levulinate, Potassium Sorbate, Methylpropanediol, Caprylyl, Glycol, Benzoic Acid

Dobry, bo naturaln, ale nie dla cer tłustych

Żel kupiłam z radością ze względu na brak zapachu i czysty, przejrzysty skład.
Mam cerę trądzikową i tłustą - żel sprawdził się słabo, miałam wrażenie niedomytej buzi, tak jakbym myła twarz " gęstą wodą" żel słabo się pieni, bardziej rozmazuje po twarzy. Po kilku dniach mycia żelem miałam wrażenie, że wszystkie zanieczyszcza siedzą mi na twarzy i nie chcą się zmyć, a wręcz przeciwnie bardziej wgłębiają się w skórę. Żel będzie dobry raczej skór normalnych, suchych.

Ulubieniec w minimalistycznej pielęgnacji

Żel tołpa authentic to moje tegoroczne odkrycie. Świetnie sprawdza się w minimalistycznej pielęgnacji twarzy. Używam go rano i wieczorem, jako pierwszego lub drugiego etapu oczyszczania, zaraz po płynie micelarnym z tej samej linii. Produkt ma galaretkowatą konsystencję, bez wyczuwalnego zapachu, po nałożeniu na wilgotną twarz zamienia się w delikatną piankę. Dobrze usuwa resztki makijażu i sebum, jednocześnie nie ściągając i nie podrażniając skóry. Mam wrażenie, że moja mieszana cera ze skłonnością do powstawania niedoskonałości z dnia na dzień staje się bardziej wyciszona i wygładzona. Oszczędność użytych do produkcji kosmetyku składników i wykorzystanie tylko tych niezbędnych dla receptury chyba jej służy. Żel jest bardzo wydajny, wystarczy jedna pompka na jedno mycie. Opakowanie jest praktyczne i wygodne - dozownik ma blokadę, więc nie grozi nam przypadkowe rozlanie. Dodatkowy plus za oszczędną szatę graficzną. Jak na razie zaniechałam poszukiwań innego żelu do mycia twarzy.

Łagodnie ale dokładnie oczyszcza cerę

Przez ostatnie miesiące poszukuje idealnego dla mojej suchej cery żelu myjacego i kolejnym produktem który postanowiłam przetestować był właśnie zel myjący od marki Topla.
Zel zamknięty jest w plastikowej butelce z pompka. Design bardzo prosty. Konsystencja żelowa, powiedziałabym ze trochę oleista . Na zakup żelu zdecydowałam się gdyż lubię kwas mlekowy który daje bardzo duże korzyści dla cery. Do tego zel ma tylko 10 składników i jest hipoalergiczny.
Zel używam rano i wieczorem. Używam 2-3 pompek żelu, zel bardzo słabo się pieni i troche konsystencja przypomina mi olejek do mycia twarzy. Zel bardzo fajnie oczyszcza cerę, jest delikatny i nie podraznia jej. Dla mojej suchej cery troche jest za słabo nawilżający. Myslalam ze kwas mlekowy idealnie zadba o nawilżenie jednak efekt nie jest aż tak spektakularny. Nie powoduje przesuszenia cery ale daje się odczuć ze czegoś jednak w tym żelu brakuje. Napewno dużym plusem jest fakt ze produkt ma 99% składników pochodzenia naturalnego.

Dobry żel do twarzy

Opakowanie produktu to plastikowa tuba z pompką, która pozwala na łatwe i higieniczne dozowanie produktu. Dodatkowo posiada ona blokadę, zapobiega wylaniu się żelu, np. podczas podróży.
Produkt jest przezroczysty o dość delikatnym, nieco specyficznym zapachu. Ma żelową, płynną konsystencję, która łatwo się rozprowadza, natomiast osobiście wolę nieco bardziej gęste i mniej pieniące się produkty.
Jeśli chodzi o działanie, przyjemnie mył twarz, nie ściągał, nie podrażniał ani nie zapychał. Według mnie różnie radzi sobie z domywaniem olejków i demakijażem - przy mocniej pomalowanych oczach niestety nie doczyszczał dostatecznie.
Skład jest dobry, a cena przystępna, dlatego polecam wypróbować mimo, iż sama nie zakupię ponownie, ponieważ nie przebił moich ulubieńców w tej kategorii.

Moje odkrycie!

Jestem zawsze zadowolona z żeli do mycia twarzy Tołpy, ale ten z serii Authentic to jakaś rewelacja!

OPAKOWANIE:
Bardzo wygodne z opakowanie z pompką. Ilość dozowanego produktu jest odpowiednia. Wszystko działa sprawnie. Butelkę można zabrać na wyjazd, gdyż posiada skuteczną blokadę.

KONSYSTENCJA:
Bardzo przyjemny żel, który nie spływa i super się rozprowadza. Wystarczy niewielka ilość do umycia całej twarzy.

DZIAŁANIE:
Idealnie współpracuje z olejkami- zmywa je dokładnie. Dobrze domywa twarz. Nie pozostawia uczucia ściągnięcia czy podrażnienia. Nie powoduje zaczerwienienia i go nie podkreśla. Raczej nie szczypie w oczy, chociaż nie stosuję go do mycia okolicy oczu.
Niacynamid to ten tajemniczy składnik, który odpowiada za regulację i ph skóry.
Stosowanie tego żelu przez dłuższy czas sprawia, że cera wygląda lepiej.

ZAPACH:
Bardzo delikatny.

WYDAJNOŚĆ:
Duża.

Prosty skład

Żel, który spełnia swoje funkcje. Delikatnie i skutecznie oczyszcza skórę. Nie szczypie w oczy. Bezzapachowy. Wydajny. Skóra czysta i nie napięta. Będę do niego wracać .

Delikatny i skuteczny

Mam cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień i wysypów. Bardzo ważne dla mnie jest, by produkt do mycia twarzy pozbawiony był zbędnych barwników i perfum, co tutaj ma właśnie miejsce. Skóra jest oczyszczona, niepodrażniona, napięta, ale nie ściągnięta. Wrzuciłam go do koszyka zupełnie przypadkiem, a zostanę przy nim na dłużej.

UFF NARESZCIE...

Nareszcie! Nareszcie doczekałam się żelu do mycia twarzy, który jest poprostu... żelem do mycia twarzy! Robi swoją robotę bez tony zbędnego zapachu, koloru, brokatu, drobinek i innych cudów na kiju. 10 składników, niedrogi, dostępny od ręki żel, który dokładnie myje skórę bez zdzierania i podrażniania. Brawo Tołpa!

Rewelacja!

Świetny żel, który robi to powinien- delikatnie, ale porządnie oczyszcza cerę. Rewelacyjny do dwuetapowego oczyszczania wieczorem, jak i rano solo.
Nie podrażnia skóry ani bardzo wrażliwych oczu.
Ma super żelową konsystencję i nie pachnie.