Elizabeth Arden, Sunflowers EDT

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.90/5

zobacz więcej ofertzwiń
REKLAMA

Wylansowane w 1993 roku. 'Sunflowers' jest beztroskim zapachem dla kobiety kochającej naturę. Mocny i trwały, trudno przeoczyć kobietę, która go nosi. Jego intensywny aromat wzmacnia się jeszcze bardziej na rozgrzanym ciele, wtedy upojna woń polnych kwiatów wprowadza w prawdziwie euforyczny nastrój. Polecamy w słoneczne dni.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, melon, brzoskwinia, drzewo różane
nuta serca: cyklamen, osmatus, jaśmin, róża herbaciana
nuta bazy: drzewo sandałowe, mech piżmo.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml

28% jesień/zima 72% wiosna/lato

Niestety kompletnie NIE

Otrzymałam je na prezent, więc głupio było mi ich nie przyjąć, ale już kiedyś w sklepie je wąchałam (bo naczytałam się, że są kultowe) i wiedziałam, że to kompletnie nie mój zapach (choć znowu nuty zapachowe wydawały mi się interesujące i takie "w moim typie"). Mimo to spróbowałam psiknąć się raz tymi perfumami i niestety - zdania o nich nie zmieniłam.

Kompletnie ich nie czuję.

To znaczy czuję, czuję aż za mocno, tak mocno, że aż drażniąco, ale to zupełnie nie mój zapach. Gdy przeczytałam, że perfumy "wylansowano" w 1993 roku to dokładnie o tym pomyślałam; że to taki zapach dawnych perfum, kiedy wszystkie te ogólnodostępne zapachy były do siebie podobne. Nawet ich flakon z dużą, białą zatyczką, całkiem prosty i płaski kojarzy się z tymi czasami. Te perfumy pachną dla mnie właśnie latami 90., ale nie jest to dla mnie przyjemny zapach. Kojarzą mi się z jakimiś innymi produktami, których używała moja mama dawno, dawno temu. Może z czymś z Avonu? A może z tymi perfumami, które miały zatyczkę z wykrzyknikiem - chyba firmy Coty - i których używały kiedyś chyba wszystkie kobiety? Teraz sobie pewnie nie przypomnę.

Nie potrafię z niego wyodrębnić żadnej konkretnej nuty. Na początku, przy rozpylaniu, czułam głównie coś cytrusowego, ale potem powstała taka właśnie mieszanka z lat 90., która na dodatek pachniała bardzo intensywnie, nie pozwalając mi o sobie zapomnieć dopóki się nie przebrałam i nie wykąpałam, i niemal przyprawiła mnie o ból głowy. Może to kwestia tego, że ten zapach po prostu nie współgra dobrze z moją skórą i moim naturalnym zapachem, może to kwestia tych nut zapachowych, teoretycznie bardzo ciekawych, a jednak dla mnie niedobranych.

Nie mam pojęcia.

Wiem, że nie przekonam się do nich, więc postaram się je oddać komuś, do kogo będą pasowały i komu będą się podobały. Pamiętam, że Green Tea również nie zrobiły na mnie wrażenia w sklepie, choć na ogół uwielbiam świeże, herbaciane zapachy. Za to White Tea są jednymi z moich ulubionych.

Słoneczne piękne lato

Podczas wizyty w moim ulubionym R skusiła mnie słoneczna buteleczka z nadzieją na fajny zapach postanowiłam wypróbować tego zapachu i spryskałam nadgarstek. Następnie poczułam piękny zapach skąpanego w słońcu letniego dnia. Zapach jest niesamowity niby słodki a owocowy nuty się zmieniają tworząc piękny zapach który jest trwały. Rękaw kurtki któremu dostało się kilka kropel tych perfum pachniał przez kilka dni postanowiłam wiec zaopatrzeć się w zestaw perfum w bardzo korzystnej cenowo ofercie. Jestem bardzo zadowolona ze trafiłam na te perfumy będą idealne na nadchodzące lato

Słoneczne lato

Dziś już nie pamiętam jak stałam się posiadaczką Sunflowers. Na stałe goszczą na mojej toaletce. Zapach jest owocowy, radosny, świeży, idealny na upalne lato. Pamiętam, jak poszłam do pracy ubrana w Sunflowers, a moja koleżanka zaciągnęła mnie do Rossmana i kupiła je bo tak jej się spodobały. Zresztą nie tylko jej. Dużo osób mówi, że pięknie pachną. Kojarzą mi się z ciepłym latem, wakacjami,plażą i bosymi stopami zanurzonymi w piasku. Są cudne. Wyczuwam soczyste mandarynki zanurzone w słonecznych promieniach, jest pobudzająco i radośnie. Zapach działa na mnie bardzo pozytywnie. Niezwykle trwałe.
Są ogólnie dostępne, można je kupić w popularnych drogeriach i sklepach internetowych. Cena bardzo przystępna.

Zapach lata zamknięty w butelce

Pierwszy raz miałam styczność z tym zapachem dopiero latem zeszłego roku. Pachniała nim koleżanka, ciągnął się za nią niczym ogon, czułam ten zapach przy każdym ruchu. Spytałam czym pachnie i jakież było moje zdziwienie, że to nie żadne wysokopółkowe perfumy tylko Elisabeth Arden właśnie. Zamówiłam dla siebie flakonik w ciemno i przepadłam. To jeden z najładniejszych zapachów jakie ostatnio wąchałam. Kończę już trzecie opakowanie a mam skłonności do wylewania na siebie dużej ilości perfum. Te perfumy są bardzo wydajne, uniwersalne i świeże. Myślę, że wiosną przyszedł czas na mały skok w bok ale na pewno latem do nich wrócę.

Słoneczniki akwarele

Po raz pierwszy zakupiłam ten zapach dobre 10 lat temu. Pamiętam bardzo dobrze piękny słoneczny dzień, tkwiłam w swoim biurze i czekałam na upragniony koniec pracy. Przyjaciółka wpadła po mnie, weszła do biura i zupełnie mnie zatkało w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Poczułam piękny zapach, który trudno było mi określić, po trosze wodny, kwiatowy, owocowy, świeży, radosny. Od razu wymalował mi uśmiech na twarzy. Spytałam przyjaciółkę czym tak pięknie pachnie. Odpowiedziała, że Słonecznikami...i tak się zaczęło. Od razu powędrowałyśmy do perfumerii, koniecznie chciałam go mieć :-)
I od tamtej pory, ten zapach pozostał ze mną.
Nigdy mi się nie znudził, nigdy nie miałam go dość. Towarzyszy mi do dzisiaj, zwłaszcza wiosną i latem. Czuć w nim nutę wodna, zapewne za sprawą melona, świeżość nektaru kwiatowego i delikatną drzewną nutę z odrobiną mchu.
Przepiękna kombinacja - wprawia w świetny nastrój, bardzo trwała i wyczuwalna dla otoczenia. Delikatna, acz wyrazista, na każdą okazję.
Cena śmiesznie niska biorąc pod uwagę jakość i złożoność tego zapachu.

retro, które może się podobać

Perfumy Elizabeth Arden stały na drogeryjnych półkach, gdy byłam jeszcze nastolatką i zapamiętałam je jako zapachy dla starszych pań i przez wiele lat omijałam je szerokim łukiem. Jakie było moje zaskoczenie, gdy po wielu latach przetestowałam je jeszcze raz i stwierdziłam, że są naprawdę piękne!
Sunflowers otwiera się mocnym zapachem, które podchodzi pod retro, ale dla mnie jest wprost oszałamiające. Po chwili zapach się uspokaja, osładza i jest naprawdę przyjemny. Projekcja nie jest duża, ale trwałość to około 6 godzin, co jest bardzo dobrym wynikiem dla wody toaletowej.
Mam mieszane uczucia co do flakonu, kształt jest bardzo prosty, ale dużym plusem jest wypukły napis. Niestety biały plastikowy korek nie robi dobrego wrażenia.
Elizabeth Arden,Sunflowers EDT można kupić w wielu drogeriach, a w internecie znajdziemy je w naprawdę atrakcyjnej cenie. Ta dostępność i ilość flankerów sugeruje, że pomimo upływu lat zapach Sunflowers nadal podoba się i ma stałe klientki.

uwielbiam je

To jedne z moich ulubionych perfum do, których zawsze wracam. Mają cudowny, świeży i energetyczny zapach. Są trwałe . Kojarzą mi się z latem i młodością :)

Cudowności

Kocham ten zapach! Towarzyszy mi już od kilku lat, niezależnie od pory roku.
Perfum ma zapach słodki owocowo-kwiatowy, który ubóstwiam. Zapach długo utrzymuje się na skórze i ubraniach. Moim zdaniem dodaje klasy:)

Perfum można kupić w dobrej cenie. Jednak mogliby popracować troszkę nad opakowaniem.

Wykorzystała: kilka próbek

Fajny

Perfum ma dość intensywny zapach lecz po jakimś czasie nie czuć nic,opakowanie jest praktyczne wygodne, cena jest dość wysoka, polecam na lato jeśli chodzi o zapach

Owoce zatopione w kremie...Zapach piękny, radosny i zmysłowy

Recenzowane w tym miejscu perfumy ( perfumy to przyjęta przeze mnie nazwa umowna, bo to EDT, choć szczerze mówiąc, trwałości niejedna EDP mogłaby jej pozazdrościć) kojarzyłam jeszcze z czasów mojej młodości. Słoneczniki pojawiły się na rynku w 1993 roku, kiedy liczyłam sobie siedemnaście wiosen i choć akurat z tamtego okresu ich nie kojarzę, to już z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy byłam dwudziestoparoletnią studentką prawa - jak najbardziej. Nigdy jednak nie skusiłam się na ich zakup- skutecznie odstraszał mine od tego toporny i tandetny flakon. To byl błąd , bo książki po okładce oceniać nie należy. Dopiero - podobnie jak w przypadku Poprzedniczki wysoka ocena ( 8,5 na 10) na blogu nez de luxe zaintrygowała mnie. Kupiłam więc ( za niecałe 50 złotych) pojemność 50 ml i wiem, że nie będzie to ostatni zakup tego cuda.
Bo zapach jest cudowny, letni i słoneczny. Otwiera się cytrusowo i brzoskwiniowo, ale nie są to żadne popłuczyny owoców ani żaden mdły i sztuczny syrop zwany szumnie owocowym. Ja czuję autentyczne obrane ze skórki kawałeczki mandarynek, cytryn i brzoskwini. Potem do głosu dochodzi róża i chyba z tego powodu całość robi się kremowa i puchata. Ze względu na ową kremowość mam lekkie skojarzenia z Eternity Calvina Kleina, choć Słoneczniki i Wieczność to skrajnie różne zapachy. Zresztą w Eternity te kremowe nuty przywołują u mnie skojarzenia z kremem Nivea, zaś Sunflowers to cząsteczki owoców zatopione w puchatym gęstym , słodkim, ale nie za słodkim kremie.
Baza Słoneczników to piżmo i drzewo sandałowe- dzięki temu całość nabiera niezwykle zmysłowego, choć nie drapieżnego charakteru.

Zapach przepięknie rozwija się latem, podczas słonecznej aury- wtedy te wszystkie owocowe, kremowe i piżmowe nuty przepięknie układają się na skórze.

Biała sukienka i kobiece sandałki na koturnie idealnie współgrają z tym zapachem.

Trwałość - zważywszy na to, że jest to EDT- jest znakomita, bo zapach utrzymuje się około 7 godzin.

I tak sobie myślę, że w sumie to mógłby być mój zapach, mój signature scent .
A że jest tani i łatwo dostępny? Mi to nie przeszkadza. Dla mnie jest piękny

Niezaprzeczalnie piękne , trwałe więc doskonałe

Ach..i na pewno nie pachną słonecznikami;)
Czasem można kupić perełkę za tak niewiele . Perfumy Elizabeth Arden to klasa sama w sobie. Trzymają pewien poziom i ośmielam się twierdzić, że każda z kobiet znajdzie w tym szerokim spektrum zapachów coś dla siebie. Nie należy zrażać się tym, że są niedrogie i wszędzie niby dostępne to jednak powiem szczerze nie są wszędzie wyczuwalne. Tym lepiej.
Kupiłam je po przeczytaniu recenzji na Nezdeluxe. Zaintrygowały mnie. Szczególnie tym, że to perfumy, które kojarzą się właśnie z elegancką kobietą i plażą, kapeluszem i owocami i ich sokiem, słońcem...słowem jak dla mnie wakacje:)
Kupiłam.
Butelka klasyczna obła, taka może mało ustawna bo dość płaska. Zakrętka duża , biała. Płyn mocno słoneczno-żółty:)
Powiem tak, zaczęłam je używać jeszcze jak na dworze było chłodno . Wczesna wiosna. Wtedy tak jak tu pisałam , któraś z koleżanek drażnił nawet mnie;) Szczególnie w samochodzie. Zapach mocno wyczuwalny i ostry się wydawał.
Zupełnie inaczej rzecz się ma teraz kiedy zrobiło się ciepło. Wzięłam go na wakacje. Właśnie na plaże, na wyjazd nad morze. Zapach pod wpływem ciepłego powietrza stapia się jakby ze skórą. Jest przyjemny, nie tak ostry. Czuć owoce: brzoskwinię, cytrusy. Później wyczuwam różę , a na koniec czuć lekko drzewne akcenty .
Dla mnie jest piękny. Od zawsze już będzie dla mnie takim wakacyjnym zapachem na ciepłe dni. Może moja skóra w tedy po prostu go lubi ? A on lubi skórę, ciepłą, muskaną promieniami słońca ..? Wtedy oddaje jej to co ma w sobie najlepsze.
Zapach niespotykany i niepowtarzalny. Nie można go pomylić z żadnym innym bo nie ma podobnego po prostu:)
Warto zaryzykować ;)Może na lato..? Może też Wam się spodoba?
Kupiłam go w zestawie z balsamem.
Kupię ponownie.

uwielbiam!

To jeden z moich ukochanych zapachów do , którego często wracam. Zawsze gdy mam ten zapach na sobie pojawiają się pytania co to za perfumy bo są tak piękne :)
Myślę, że to mówi samo za siebie:)