Elizabeth Arden, Sunflowers EDT

Elizabeth Arden, Sunflowers EDT

Wylansowane w 1993 roku. 'Sunflowers' jest beztroskim zapachem dla kobiety kochającej naturę. Mocny i trwały, trudno przeoczyć kobietę, która go nosi. Jego intensywny aromat wzmacnia się jeszcze bardziej na rozgrzanym ciele, wtedy upojna woń polnych kwiatów wprowadza w prawdziwie euforyczny nastrój. Polecamy w słoneczne dni.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, melon, brzoskwinia, drzewo różane
nuta serca: cyklamen, osmatus, jaśmin, róża herbaciana
nuta bazy: drzewo sandałowe, mech piżmo.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml

28% jesień/zima 72% wiosna/lato

Ponadczasowy

Wiadomo zapachy to rzecz gustu. Ja jestem wielką zwolenniczką tego zapachu. Lekki, przyjemny o dobrej trwałości. Idealny na lato.
Flakonik ma prosty kształt, ale dzięki temu można go łatwo zapakować i zabrać w podróż.

Zapach łąki w słońcu

Ten zapach jest przepiękny. Gdy go po raz pierwszy powąchałam spodziewałam się czegoś bardzo kwiatowego, wręcz duszącego. Zdziwiłam się bardzo gdy w mój nos uderzyły niespodziewane nuty. Nie jestem fanem świeżo-kwiatowych zapachów. Ten zapach to idealne wyważenie pomiędzy świeżością a ciepłem. Jak zapach kwiatów łąkowych na słońcu. Czuć w nim słodycz (a ja kocham słodziaki) i zapach letniego, słonecznego powietrza, ale nie takiego miejskiego, tylko bardziej wiejskiego, naturalnego. Ta słodycz nie jest kwaśna, ale nie jest też mdła. Jest idealnie po środku. Flakon też jest dla mnie prześliczny. Jest minimalistyczny i pięknie ukazuje słoneczność tych perfum.

Perfumy

Piękne, letnie perfumy. Ich zapach jest obłednie słodki jednocześnie intrygujący. W miarę upływu czasu odkrywa zupełnie inne nuty. Zdecydowanie dla zwolenniczek słodkich, kobiecych zapachów

Nie, dziękuję.

Dla mnie perfum jest duszący, odpychający i kompletnie beznadziejny. Nie czuję w nim powiewu świeżości tylko przyduszenie., jest bardzo ciężki. Kojarzy mi się tylko z babcinymi perfumami. Do tego trwałość jest dobra. Totalnie nie.

Nie polecam

Kupiłam je po przeczytaniu super opinii na temat tego zapachu ale się mocno rozczarowałam zapach jest okropny, ciężki nie czuje w nim owoców tylko same kwiaty a zapach pasuje dla chyba babci bo takie nuty w nich wyczuwam nie polecam dla młodych kobiet popsikalam bluzkę i nadgarstek i musiałam bluzkę zmienić bo Nie mogę wytrzymać tego zapachu boli po nim głowa

Rozpoznam go wszędzie...

Poczułam go kiedyś na koleżance z pracy. Wydał mi się owocowy, słodki... taki... jedyny w swoim rodzaju. Nie spotkałam się jeszcze z takim zapachem.
Mimo, że próbuję innych ... tych "droższych" z perfumierii to zawsze latem wracam do Sunflowers.
Prosta butelka (nie zależy mi na spektakularnych flakonach) , długotrwały zapach (na ubraniach/apaszce utrzymuje się nawet kilku dni) Nie jest za słodki ani za mdły...dla mnie idealny i kojarzy mi się właśnie z latem. Rozpoznam go wszędzie... Dla mnie to piekny zapach i będę zawsze do niego wracać!

Kupuję go czesto na promocji (100 ml) lub ostatnio w zestawie z balsamem w extra cenie.

Wiosenno - letni faworyt

Nie jestem wytrawnym znawcą perfum, ale trudno mi znaleźć te idealne. Sunflowers są moimi letnimi ulubieńcami. Nie są słodkie, a jednocześnie nie zbyt orzeźwiające. Otrzymuję wiele pochwał za zapach, który jest wyjątkowo trwały!

Kocham!

Długo szukałam tego zapachu, nie raz czułam go u innych, obcych osób, gdy gdzieś obok przechodziły, ale wstydziłam się zapytać.
W końcu przez przypadek znalazłam! Jak wielka była moja radość, do tej pory to pamiętam, a było to 8 lat temu!
Co tu dużo pisać, jest idealny.

Mój ukochany zapach

Odkąd odkryłam ten zapach około 2 lat temu, noszę go praktycznie non stop. Uwielbiam nuty piżma, jaśminu i drzewa sandałowego w perfumach/wodach toaletowych/ wodach perfumowanych.
Zapach jest piękny - bogaty, wielopoziomowy, intensywny, długotrwały. W chwili aplikacji daje uczucie odświeżenia i lekkiego "chłodu".
Kilka godzin po aplikacji nie wyczuwam go już sama, ale osoby z mojego otoczenia nadal czują kompozycję zapachową, która zresztą pięknie rozwija się na skórze. Przy stosowaniu tego zapachu praktycznie zawsze dostaję komplementy i pytania czym pachnę.
Do stosowania w ciagu dnia, jak i na wieczór. Nie jest na tyle ciężki, żeby przytłaczał w ciągu dnia, nawet w temperaturze +25 stopni, ani za delikatny na wieczorne wyjścia.
Mam wrażenie, że jest na tyle uniwersalny, że bedzie pasował praktycznie każdemu - sama jestem po 20 roku życia i wydaje mi się, że będę go używała nawet za kilkadziesiąt lat (mam nadzieję, że bedzie jeszcze wtedy dostępny).
W kwestii dostępności, jest do dostania praktycznie wszędzie - Rossmann, Hebe, Natura, drogerie internetowe, więc tym bardziej polecam spróbować.
Jak na zapach, który jest tak genialnie skomponowany jego cena jest naprawdę niska ( około 40 zł za 100 ml w internecie, w Rossmannie co jakiś czas jest na promocji i kosztuje wtedy 49.99 za 100 ml).
Bajka, po prostu bajka ????

Nie dla mnie ten zapach.

Perfumy zamknięte w skromnej butelce. Zapach jest bardzo intensywny i zmysłowy, ale słodka woń połączona z innymi składnikami jest dla mnie wyczerpujący. Używałam tych perfum w poprzednie lato. Podczas upalnych dni zapach był dla mnie męczący i często bolała mnie głowa. Miałam wrażenie, że jestem na ten zapach uczulona, bo często też kichałam. Niestety, szybko musiałam zrezygnować z tych perfum i oddać mamie. Więcej ich na pewno nie kupie.

Kwiatowe zaskoczenie

Zawsze omijałam szerokim łukiem markę E. Arden, jednak ostatnio bardzo spodobał mi się zapach jaki miała na sobie koleżanka i jak się później okazało były to właśnie "słoneczniki" :)

Zapach jest piękny! Ciepły a zarazem świeży, kwiatowo-słodki lecz nie mdły, trwałość tej wody toaletowej nie jest może powalająca ale znośna ;) kilka ładne godzin wytrzymuje, natomiast na ubraniach cały dzień.

Cena b. przystępna w drogeriach internetowych, opakowanie klasyczne bez szaleństw, kolor energetycznie żółty - wprawia w pozytywny nastrój

Polecam serdecznie je wypróbować!

Specyficzne

Zapach jest dość charakterystyczny - owocowy, letni, ale troszkę kojarzy mi się z babcinymi perfumami. Nie zawsze mam na niego ochotę, chociaż są takie dni, kiedy bardzo mi odpowiada. Zdarzyło się, że byłam pytana o ten zapach mając go na sobie, a zatem wzbudza żywe reakcje.
Jest trwały, zwłaszcza jak za swoją cenę.
Zupełnie nie podoba mi się flakon. Wygląda tanio i nie zdobi toaletki.