Elizabeth Arden, White Tea EDT

Średnia ocena: 4.95/5

Perfumesco
Średnia ocena: 3.63/5

zobacz więcejzwiń

Wyjątkowy zapach, który odzwierciedla czystość i prostotę herbaty
Skóra muskana promieniami słońca, dobra lektura, łyk herbaty… proste przyjemności, wszystkie intymnie znajome. Elizabeth Arden prezentuje White Tea – czysty, wyborny, lecz nieskomplikowany nowy zapach, który zaprasza Cię do rozkoszowania się chwilą i zatracania się w ciepłych wspomnieniach.
Umiejętnie skomponowany, by wtórować spokojnej prostocie, zapach White Tea otwiera się rześkim i musującym aromatem włoskiej mandarynki, który dopełnia akord morskiej bryzy. Jego błoga nuta serca w stylu Zen zawiera ekstrakt z białej herbaty, absolut róży tureckiej i absolut paragwajskiej yerba mate, a nuta głębi długo wybrzmiewające nuty Madras Wood, absolut nasion
ambrette oraz trio kojących piżm. Kompozycja dla kobiety, która pragnie celebrować chwilę.

Kompozycja zapachowa:
Czysta. Wyborna. Nieskomplikowana.

Kreatorzy zapachu i ich współpracownicy Rodrigo Flores-Roux, Guillaume Flavigny i Caroline Sabas, tak opisują swoje inspiracje:
„Dążyliśmy do ukazania w tym zapachu odświeżającej chwili błogiego ukojenia, jakiego doświadczamy z pierwszym łykiem herbaty. Para białej herbaty i akord morskiej bryzy rozwijają się w słodki aromat białego irysa, zanim wyłoni się ciepła woń Madras Wood, bobu tonka oraz delikatna kompozycja trzech rodzajów piżma”.

Nuty głowy: włoska mandarynka, esencja szałwii muszkatołowej, akord morskiej bryzy, japońska biała paproć,
Nuty serca: ekstrakt z białej herbaty, absolut paragwajskiej mate, akord białego irysa, akord Sapucaya Atmospheric
Nuty głębi: Madras Wood, absolut nasion ambrette, absolut wenezuelskiego bobu tonka, Ambermax, trzy rodzaje piżma (Velvione)

Wysmukły, wyrafinowany flakon o czystych liniach i biało-przejrzystym wzorze ombré ukazuje czystość i prostotę White Tea.

29% jesień/zima 71% wiosna/lato

Piękna

Woda toaletowa o wspaniałym zapachu, niezbyt mocnym ale trwałym i przystępnej cenie. Doskonała woda dla kobiety aktywnej zawodowo, pracującej w kontakcie z klientem firmy, uczestniczącej w pokazach i spotkaniach branżowych.

Piękny zapach

Piękny i bardzo unikatowy zapach, zamkniety w prostym, eleganckim flakonie. Czuć akordy kwiatowe, swieże, jak i mydlane. Produkt jest trwały. Z pewnoscia kupie ponownie.

Zapach

Jak dla mnie super. Jeśli ktoś lubi 'klimat' zielonej herbaty to zapach zdecydowanie polecam. Lekki, nieprzytłaczający. Jedynie trwałość to drobny mankament.

Piękne, czyste, pociągające :)

Naczytałam się cudów na temat tego zapachu i poszłam wystestować.
Faktycznie jest piękny i zasługuje na te wszystkie pozytywne komentarze i oceny.
Czysty...dzienny...otulający swą magiczną aurą. Zapach na mnie układa się zielono, świeżak ale podbity kwieciuchami.
Trwałość i projekcja przeciętna jak dla mnie na skórze raptem 6/5h na ubraniu 7h.
Bezpieczny zapach na prezent. Można śmiało kupować. Ja jestem oczarowana.
Do pracy jak znalazł, nie będzie drażnił otoczenia.

Piękny zapach

Zapach jest prześliczny, jak dla mnie trochę mydlany, ale lubię takie zapachy.
Delikatnie przypomina mi Perceive z Avonu, ale tylko trochę.
Nie jest ani słodki, ani świeży, taki bardzo stonowany, elegancki, aczkolwiek idzie bardziej w stronę słodkich zapachów. Są to typowo "dzienne" perfumy, ale będą idealne na każdą okazję tak naprawdę.
Na skórze utrzymuje się bardzo długo, po kilku godzinach jest nadal wyczuwalny.
Sama buteleczka jest przepiękna, bardzo elegancka i minimalistyczna.

Dyskretny urok bieli

Perfumy otrzymałam jako jedną z nagród od Wizażu.
Zapach nie jest typowo herbaciany ,a owocowo- kwiatowo -morski- przynajmniej ja go tak odbieram.
Na początku czuję przede wszystkim słodką mandarynkę,irys,delikatna woń herbaty i nuty wodne .Później do głosu dochodzą akordy piżma i tonki.
Perfumy te są dla mnie z gatunku niezobowiązujących,dziennych,zapachów - co nie znaczy nudnych!
Idealnie sprawdzają się gdy jest ciepło-nie przytłaczają i duszą,na biznesowe spotkania,gdy chcemy być postrzegane jako profesjonalistki,ale bez uszczerbku dla naszej kobiecości.
Zapach jest elegancki,kobiecy,uniwersalny i bardzo trwały jak na wodę toaletową-czuję go po ośmiu godzinach,na ubraniach dłużej.
Gdy go na sobie mam czuję,że się wyróżniam na tle wszechobecnych słodziaków typu LVEB,Si czy Angel.

Delikatny i elegancki !

Kupiłam ten produkt na promocji w jednej z drogerii. Do powąchania skłonił mnie bardzo elegancki, minimalistyczny i nowoczesny flakon. No, a zapach - cudo !!!
Niezwykle świeży, nieco pudrowy, kobiecy zapach. Idealny na co dzień, do pracy, ponieważ jest świeży i nieprzytłaczający. Utrzymuje się cały dzień, a ubrania pachną nim nawet dłużej. Odkąd go używam wszyscy wokół pytają czym pachnę, bo jest taki unikalny i przyciągający. Polecam !

Kocham!

Długo szukałam zapachu, który byłby lekki, świeży, cytrusowo - kwiatowy, ale niebanalny. Wszystko czego chciałam znalazłam w tej wodzie od Elizabeth Arden. Szczerze powiedziawszy kupiłam je w ciemno, w dużej promocji w jednej z drogerii. Kupiłam, bo bardzo cenię sobie kosmetyki tej marki i po raz kolejny nie zawiodłam się. To zapach na letnie dni, ale i zimowe, by wprowadzić się w słoneczny nastrój. To cudne połączenie zapachu herbaty, białych kwiatów i cytrusów. Zapach jest cudny, zmysłowy, nienahalny. Takiego połączenia na rynku nie spotka się. Niestety trwałość bardzo słaba.

Chwila tylko dla siebie

Jak prezentuje ambasadorka zapachu Reese Winterspoon perfumy te mają sprzyjać chwili dla siebie, u mnie się sprawdza, ten zapach mnie ożywia, mam ochotę się gimnastykować, pójść na spacer, zrobić sobie domowe SPA, poczytać ulubioną książkę czy zorganizować babski wieczór z moimi przyjaciółkami. Ja znalazłam swój moment!

Delikatny

Kobiecy i delikatny zapach. Taki mydlany i świeży. Zdecydowanie bardziej na ciepłe letnie dni.
Elegancka i prosta buteleczka. Trwałość bez jakiś większych rewelacji. Ja na sobie nie czuje tego zapachu, nie wiem jak otoczenie :)
Chętnie sprawdzę pozostałe wersje.

Podróż do herbacianego ogrodu

Perfumy Elizabeth Arden znałam wcześniej tylko ze słyszenia. Kompozycję White Tea dostałam w prezencie, sama pewnie nie skusiłabym się na zapach z tej półki cenowej. Niemniej jednak bardzo się cieszę, że go dostałam, polubiłam się z nim i chętnie go używam.

OPAKOWANIE

Perfumy zapakowane są w foliowany kartonik o prostym wyglądzie – mamy tutaj logo marki oraz kwiaty na biało-beżowym tle. W środku znajduje się przepiękny flakon, który zachwyca swoją prostotą. Kojarzy mi się z elegancją i szykiem, jest bardzo efektowny. Srebrne zdobienia dodają mu klasy. Dodatkowe przejścia i zmiany odcienia bieli na szkle sprawiają, że jako wzrokowiec z pewnością nie przeszłabym koło niego obojętnie, wygląda pięknie na toaletce. Sam atomizer działa bez zarzutu od początku użytkowania perfum, nie zacina się. Jasny kolor perfum idealnie dopełnia kolorystykę flakonu.

ZAPACH

Jestem maniaczką herbaty, więc liczyłam, że te perfumy w jakiś sposób mnie zaskoczą. Zapach przypomina mi kwiatowo-owocowe połączenie wszystkich nut, choć nie do końca się one przebijają. Na początku projekcji wyraźnie wyczuwam mandarynkę, nieco kwaśną przyprawioną gałką muszkatołową, który lubię w zapachach na dzień i nie tylko. Potem zapach przechodzi w bardziej ciepłe, herbaciane tony z wyczuwalnym irysem, następnie na pierwszy plan wysuwają się akordy drzewne. Inne nuty są gdzieś daleko w tle, małowyczuwalne jak dla mnie. Ogólnie zapach jest bardzo ładny, można powiedzieć kobiecy z nutką delikatności. Sprawdzi się na co dzień ale też na większe wyjścia. Lubię stosować go do pracy lub kiedy wychodzę z przyjaciółmi. Trwałość bez zarzutu – wytrzymuje 7-10 godzin, a nawet po tym czasie nadal go wyczuwam na ubraniach. Zapach myślę, że uniwersalny, kobiecy i elegancki.

PLUSY:
+ śliczny, nietypowy flakon
+ udane połączenie nut na każdą okazję
+ świetna trwałość

MINUSY
- dość wysoka cena , ale płacimy tu za wysoką jakość i markę

Ten zapach to już klasyk

Nie wiem dlaczego, ale zawsze, gdy coś reklamuje Reese Witherspoon, to mam ochotę to kupić, sądząc, że spodoba mi się to (lubię ją). I tak jak zakochałam się w zapachu Clinique Happy, tak i ten od Elizabeth Arden przypadł mi do gustu. Kompozycja świeża - herbaciano kwiatowa, wiosenna, kobieca, bardzo delikatna. Opakowanie klasyczne, eleganckie. szkoda, że występuje tylko w postaci wody toaletowej, bo gdyby zapach był trwalszy, to byłoby super.