Facelle, Tampony z papierowym aplikatorem `Normal `

Facelle, Tampony z papierowym aplikatorem `Normal `

Pojemność 16 szt

Facelle Tampony Normal z aplikatorem:

- ekstra miękka otoczka z włókniny

- niezawodnie pochłaniają wilgoć

- przebadane ginekologicznie

- papierowy aplikator

ochronne
bezzapachowa
pakiet

Pomysł dobry, gorzej z wykonaniem

Wielokrotnie używałam już tamponów Facelle w klasycznej wersji i byłam zadowolona - korzystna cena przy zachowanej dobrej jakości. Prawdę powiedziawszy wolę jednak tampony z aplikatorem, więc skusiłam się na wypróbowanie właśnie takich. Dodatkowo zachęciła mnie informacja, że aplikator jest papierowy. Sprawdzona marka, ekologiczne opakowanie, co mogło pójść nie tak?

Tampony zamknięte są w kartonie, każdy z osobna zapakowany jest w papier, tworzywem aplikatora jest coś jakby biały kartonik. Ma on gładką (lakierowaną?) powierzchnię, nie jest szorstki. Jest to równocześnie zaletą - ułatwia aplikację, jak i wadą, która aplikację utrudnia. Nie ma w tym żadnej sprzeczności. Taka powierzchnia umożliwia umieszczenie tamponu jako takiego, natomiast jest niepraktyczna i bywa, że wyślizguje się z rąk. Plastikowe aplikatory są zwykle wyposażone w wygodne uchwyty, papierowe Facelle mają tylko kilka prążków, które słabo spełniają swoją funkcję. Szczęście jest tutaj zmienne, przy jednym tamponie nie ma żadnych problemów, przy drugim cyrki bez końca i nawet przy idealnie suchych dłoniach lakierowany skubaniec ciągle się wymyka. Po jednym opakowaniu straciłam cierpliwość do tego wynalazku i nie planuję ponownego zakupu.

Co do samych tamponów nie mam większych zastrzeżeń, może poza dość krótkim sznureczkiem, na którego końcu wiążę pętelkę, co ułatwia jego usuwanie. Chłonność przy umiarkowanie obfitej miesiączce wystarczająca. Byłoby dobrze, gdyby nie aplikator, który mnie osobiście działał na nerwy. Szczerze popieram ekologiczne rozwiązania, ale to konkretne wymaga jeszcze chyba dopracowania.

1997