SKIN79, Aloe Aqua Soothing Gel 99% (Łagodzący żel aloesowy 99%)

SKIN79, Aloe Aqua Soothing Gel 99% (Łagodzący żel aloesowy 99%)

Łagodzący żel aloesowy składa się w 99% z czystego aloesu pochodzącego z wyspy Jeju (Dżedżu, najmniejszej prowincji Korei Południowej). Czysty ekologicznie żel ma nieocenione właściwości pielęgnacyjne. Działa kojąco na skórę wrażliwą i podrażnioną. Zapewnia długotrwałe nawilżenie bez śladu tłustej warstwy. Pobudza regenerację naskórka. Przyjemnie pachnie. Idealny dla każdego typu cery, od wrażliwej i suchej, po tłustą i trądzikową. Można stosować do twarzy, ciała i włosów. Najlepiej na nieco wilgotną skórę.

Rewelacja

Zacznę od tego, że mój syn przechodził AZS, więc tak naprawdę wiekszość super, hiper nawilżających kosmetykow miałam okazję przetestować na sobie, więc mam dość duże porównanie.
Ten żel polecił nam pediatra, który stwierdził, że ten kosmetyk przyniesie synowi ulgę.
I tu zaskoczenie, bo przeleciałam większość drogerii i nigdzie go nie było, musieliśmy zamawiać przez internet.
Żel aplikuje się bardzo łatwo i naprawdę szybko się wchłania, a co najważniejsze nie zostawia śladów na ubraniach. Po kilku nałożenie plamy z AZS znacznie sie zmniejszyły, syn mniej sie drapał i rany ładnie się goiły.
Z ciekawości, zaczęłam też używać tego żelu do twarzy. Skóra po nim jest mocno nawilżona, nie zapycha zniknęły zakórniki. Stosowałam również jako maseczkę na włosy i teraz są miękkie i nawilżone. Radzi sobie z suchą skórą na łokciach i kolanach, a mój mąż używa tego żelu po goleniu. Ratował moją skórę po długim leżeniu na słońcu. Jeden z moich must have!

Jak dla mnie NAJLEPSZY.

Dotychczas stosowałam żel aloesowy marki Holika Holika. Jednak robiąc jakiś czas temu zakupy na stronie Skin79, postanowiłam wypróbować ich żel aloesowy. A że większość produktow tej firmy bardzo sobie chwalę, to moja ciekawość co do działania tego żelu była dwa razy większa. I jak się okazało zakup żelu był strzałem w dziesiątkę! Na prawde przypadł mi do gustu.
Stosując żel Holiki miałam wrażenie, że zamiast ją nawilżyć, ukoić i odżywić to delikatnie wysusza moją skórę, do tego moja twarz była strasznie napięta. Tutaj tego nie czuję. Żel szybko wchłania się w skórę mojej twarzy, pozostawiając ją gładka i nawilżoną przez dlugi czas.
Od miesiąca jest nieodłącznym elementem mojej pielegnacji i na pewno pozostanie ze mna na dłużej.
Szczerze polecam.

Kosmetyk do wszystkiego

Żel aloesowy gości w mojej łazience już od bardzo dawna. Cenię go sobie przede wszystkim za jego uniwersalność - można go używać na milion sposobów :)
Jest niezastąpiony w kojeniu podrażnień, nie znam chyba kosmetyku który radziłby sobie w tym temacie równie dobrze.
Na poparzenia słoneczne - świetnie koi, delikatnie chłodzi i przynosi niesamowitą ulgę. Na tę okoliczność polecam trzymać go w lodowce - PETARDA!
Na podrażnienia np. po goleniu - potrafi w 5 sekund sprawić, że swędząca skóra przestaje swędzieć :)
Jako podkład pod olej na włosy - spryskuję końcówki hydrolatem, wcieram odrobinę żelu aloesowego i na to nakładam ulubiony olej. Myślę że efekty mogą przekonać niejedną osobę, która do olejowania podchodziła z rezerwą.
Jako maska na opuchnięte powieki - nakładam grubą warstwę i zostawiam na około 10 minut.
Jako nocne serum nawilżające na twarz - wklepuję w skórę twarzy tonik/hydrolat, nakładam żel aloesowy a następnie krem.
Jako nawilżacz na ciało - po kąpieli smaruję ciało żelem, na to nakładam balsam lub masło.
Jako maska na podrażnioną skórę głowy - mieszam z żelem z siemienia lnianego i odrobiną oleju lnianego, nakładam na skórę głowy spryskaną lekko wodą rozmarynową i zostawiam na 20-30 minut.
Jako składnik maseczek na twarz - mieszam ze składnikami na które akurat mam ochotę :) najczęściej to jakaś glinka lub błoto z morza martwego, kilka kropel oleju i odrobina ulubionego hydrolatu lub wody demineralizowanej.

Zastosowań jest mnóstwo, dlatego naprawdę warto go wypróbować - jeśli nie sprawdzi się w jednej funkcji, na pewno poradzi sobie w innej. Każdy znajdzie coś dla siebie :)

Ideał

Otrzymałam żel na prezent urodzinowy, nigdy wcześniej nie używałam tego typu kosmetyku. Moja skóra jest bardzo ciężka w pielęgnacji, jest mieszana, ciężko dobrać krem pod makijaż. Żel zastępuję mi krem na dzien i krem na noc. Spisuje się fenomenalnie. Nie zapycha , jest lekki , wspaniale nawilża i nadaje sie pod makijaż.

Wielofunkcyjny

Żel aloesowy jest bardzo wielofunkcjny, służy mi do włosów, skóry głowy, twarzy i ciała. Nawilża i łagodzi. Bardzo dobrze spisuje się po oparzeniach lub przy podrażnieniu po goleniu. Na włosy stosuję pod olej, jest też niezastąpiony przy suchej i podrażnionej skórze głowy. Produkt wystarcza na długo. Ma całkiem ładny zapach. Opakowanie w tubce jest poręczne gdyż łatwo wycisnąć odpowiednią ilość produktu. Opakowanie w słoiczku jest bardzo ładne jednak mało higieniczne. Cena na promocji jest bardzo korzystna. Nie widzę większej różnicy między tym żelem a żelem Holika Holika. Duży plus za skład.

Satysfakcjonujący

Pierwszy żel aloesowy, którego używałam był firmy HolikaHolika i byłam z niego zadowolona. Przeszkadzało mi jednak jego opakowanie, które pomimo estetycznego wyglądu nie było zbyt praktyczne. Z kosmetyku jestem jednakowo zadowolona, chociaż na plus Skin79 jest konsystencja, która w porównaniu do HH jest mniej płynna, co ułatwia aplikację na skórę twarzy.
Korzystam z produktu i jako maski, i jako "kremu" nawilżającego na rano. Jako maska spisuje się świetnie, jako krem pozostawia wiele do życzenia, więc jestem w trakcie szukania czegoś nowego do pielęgnacji skóry trądzikowej. Jednak polecam i tak jako maskę, zwłaszcza że opakowanie słoiczkowe jest bardzo duże, a produkt wydajny. Polecam polować na promocje, bo jego normalna cena jest ciut za duża jak dla mnie, a można go złapać w promocji na dwa słoiczki gdy cena za jedno opakowanie jest znacząco niższa.

Regeneracja, nawodnienie skóry, do wrażliwej i podczas leczenia przeciwtrądzikowego

Moja cera od niedawna stała się skrajnie mieszana, sucha po bokach a na środku na policzkach przy nosie tłusta z zaskórnikami. Leczę się dermatologicznie, leki te złuszczają i bardzo przesuszają skórę. Ten żel jest ukojeniem, nie szczypie, skóra jest taka ukojona. Używam czasem zamiast kremu, jako maseczkę grubą warstwę lub pod krem. Smaruję nim też suche atopowe ramiona potem nakładam balsam. Jest świetny! Polecam dla każdego rodzaju cery, dla tłustej może być używany solo bez kremu.

Lubię go.

Lubię ten żel, może nie nawilża jakoś super ale ja stosuję go głównie na tradzik, posmarowane krostki, znikają lub stają się mniej bolesne dodatkowo fajnie chłodzi dzięki czemu sprawdza się na poparzenia słoneczne czy ukąszenia owadów. Szybko się wchłania pozostawiając na twarzy lekki ale niewidoczny film, przyjemnie pachnie natomiast co do składu mam mieszane uczucia no i cena trochę wysoka jednak żel jest wydajny więc raz na jakiś czas można zainwestować.

nawilżanie nie jest takie proste, jak się wydaje

Żel aloesowy Skin79 jest całkiem atrakcyjny cenowo (i często można go znaleźć w promocji) i dodatkowo ma w składzie ekstrakty ( ten jeden procent też robi różnicę!). Ja mam wersję w tubie i tuba jest elastyczna, fajna, nie paprze się. Żel spełnia swoją funkcję nawilżacza, czuć różnicę gdy się go dołoży pomiędzy tonik/serum a krem. Często stosuję go zamiast serum, ale myślę, że to rozwiązanie dla osób z cerą tłustą- osoby z tendencją do wysuszania cery będą mniej zadowolone, im będzie potrzebne serum nawilżające na humektantach głęboko nawilżających pod żel.
Ogólnie wolę hydrokuracje z Orientany jeśli chodzi o żele, no ale życie studenta jest smutne i przy wyborze 30 ml za 30 zł lub 100 ml za 30 zł.... To lecę na żelu aloesowym.
Na moje cienkie, delikatne włosy żel sprawdza się średnio, ale czasem go mieszam ze zbyt gęstą i ciężką maską do włosów i jest super :D
Jeśli macie tendencję do uczuleń i podrażnień na ciele to żel sprawdza się świetnie. Ja smaruję alergiczną pokrzywkę samym żelem i zmniejsza się swędzenie i reakcja szybciej się wygasza. Podrażnienia po goleniu smaruję żelem a potem kremem. Polecam!

RADA DLA OSÓB, KTÓRE NARZEKAJĄ NA WYSUSZENIE ŻELEM ALOESOWYM:
Jak to jest z tym ściąganiem? Żel aloesowy jest humektantem, ale z tej samej grupy co np. wielkocząsteczkowy żel hialuronowy: cząsteczki są na tyle duże, że nie wejdą do głębokich warstw skóry (jak mocznik, czy gliceryna), tylko działa na bardziej zewnętrzne warstwy. Jednak większość substancji nawilżających działa na zasadzie higroskopii, czyli przyłączania do cząsteczki substancji duuużej ilości cząsteczek wody(nawet 300-500 cząsteczek wody!). Z aloesem czy żelem hialuronowym wielkocząsteczkowym problem jest taki, że jeśli nie zapewnimy im okluzji (czyli nie założymy na wierzch kremu/olejku), to będzie wyciągać wodę ZE SKÓRY zamiast "z powietrza" (stąd bardzo wiele niesprawiedliwych osądów wszelakich żeli). Jeśli więc macie problem, że żel aloesowy/ gotowy żel hialuronowy Was wysuszają, rozpylcie mgiełkę (tu macie wodę i bardzo często jakieś nawilżacze głębokie, jak np glicerynę czy mocznik), potem nałóżcie żel i na wierzch jeszcze krem lub serum olejkowe. Et voila, Wasze problemy z wysuszaniem pójdą w niepamięć :)

Mieszane uczucia

Żel ma bardzo piękny i delikatny zapach. Konsystencja jest rzadka. Szybko się wchłania. Niestety nawilżenia nie zauważyłam, wręcz wydaje mi się że ściąga i wysusza skórę.
Dam mu jeszcze szansę i trochę potestuje. Może mnie zaskoczy.

Skin79 aloes

Nie radzi sobie z suchymi partiami twarzy, miejscach podanych na przetluszczanie - matuje. Niesty przy dłuższym użytkowaniu strasznie ściąga skórę, co daje nieprzyjemny efekt oraz zauważyłam, że ze na twarzy pojawiło się więcej niedoskonałości :(

Wszechstronny

Bardzo lubię ten żel. Nie dość, że zawiera 99% aloesu, to jeszcze ma bardzo wszechstronne zastosowanie.
TWARZ
Śmiało, można stosować na twarz zamiast kremu lub jako dodatek go niego. Można również nasączyć nim płachtę bawełnianą i stosować jako maseczkę. Sprawdzi się także jako kojący opatrunek po opalaniu.
WŁOSY
Świetnie nawilża włosy i skórę głowy. Nałożony na nasadę mokrych włosów przedłuża ich świeżość oraz pięknie odbija je od nasady. Można również mieszać z maseczkami i odzywkami.
CIAŁO
Prócz tego, że można stosować na całe ciało, bo dobrze je nawilża. To najlepiej sprawdza się, po nadmiernej ekspozycji na słońcu. Ja go trzymam w lodówce, po wyjęciu pięknie chłodzi gorącą skórę, ale również daje jej potrzebne ukojenie. Sprawia, że szybciej się regeneruje i goi. Zaczerwienienia znikają. Dobrze sprawdza się po goleniu, goi male ranki i nie ma po nim podrażnień.