Manhattan, Soft Mat Loose Powder (Puder sypki matujący)

Manhattan, Soft Mat Loose Powder (Puder sypki matujący)

Perfekcyjne wykończenie makijażu dla naturalnie gładkiej cery.
Puder sypki Soft Mat Loose Powder jest ultra-delikatny, zapewnia perfekcyjne matowe wykończenie makijażu oraz aksamitny wygląd cery bez jej obciążania.
Ma ultra-delikatną struktura dla najlepszego krycia.
Kreuje delikatny i matowy wygląd cery.
Daje możliwość aplikacji produktu w celu matowego wykończenia makijażu lub aplikacji osobno jako podkład.
Dostępny w dwóch odcieniach.

mieszana, normalna
sypki
matujące
Krycie
lekkie

Słaby

Kupiłam bo tani i miał dobre opinie. Z którymi się nie zgadzam bo puder jest ciężki i tępy. Kolor koszmarnie brzydki ( plus ciemny, mały wybór) i superpłaski efekt, zostawia smugi. Nie wiem czy wyszłabym tak pomalowana gdziekolwiek.

Mała gama odcieni. Jest trwały

Trwały, wygodny w użyciu i wydajny puder. Nie mam się do czego w tej kwestii przyczepić. Wystarcza mi na około 3 miesiące codziennego używania, zużyłam już w sumie około pięciu opakowań. Nie wysusza mi cery.

Staram się być raczej makijażową minimalistką, nie używam kilku pudrów, może to wbrew zasadom ale jest mi najwygodniej, gdy jednego produktu mogę użyć na całą twarz. Ten niestety nie sprawdza się dobrze w okolicy pod oczami. Jest za ciężki.

Najjaśniejszy odcień 1 (nie znalazłam odcienia 0 nigdzie, więc chyba brak) jest dla mnie odrobinkę za ciemny, ale nie odznacza się jakoś bardzo na twarzy. Przy cienkiej warstwie praktycznie nie widać różnicy. Cierpię natomiast, bo ma różowe podtony, a moja cera jest neutralna w kierunku ciepłej. Gdy mi się przypadkiem przesadzi i nałożę go za dużo, to szyja wizualnie robi mi się żółta, a twarz jak po wydobyciu ciała z rzeki :D

Doceniam go jednak, bo z wielu drogeryjnych pudrów ten sprawdza mi się najlepiej. Jest trwały, po 8h w biurze siedzi na miejscu i nie muszę go poprawiać, poza bibułką matującą.

Puder matujący

Kupiłam ten puder jakiś czas temu i dość długo używałam w trakcie noszenia maseczek itp., więc warunki nie były najłatwiejsze. Zdecydowanie trzeba mu przyznać to, że dość dobrze trzyma sie on na skórze i ładnie matuje cerę na kilka dobrych godzin. U mnie czas noszenia kosmetyków to jest blisko 8-10 godzin bo jednak po pracy zazwyczaj wszystko zmywam. Jako kolejną zaletę mogę wymienić to, że puder się nie ciastkuje i kolorystyka jest dość zadowalająca jak dla mnie. Obecnie jedno opakowanie mam już kilka dobrych miesięcy i nadal jest go od groma, także wydaje się go stosuje. Sama mam dość mieszaną cerę, więc głównie przyklepuję podkład pudrem w strefie T. Przy czym dodam, że często pojawia mi się problem z naczynkami i nic złego mi się nie zadziało. Przy masce lekko się ścierał, ale nie jakoś dramatycznie, więc na plus. Jedyną wadą jest opakowanie, bo nie jest ono zbytnio wytrwałe niestety.

Cudo

Super puder, bardzo podoba mi się jego wykończenie na skórze. Ładny zapach, wygodne opakowanie - mam na myśli aplikację produktu, co do samego opakowania to mogłoby być solidniejsze.

Opakowanie jest poręczne i solidne. Dosyć spory przeźroczysty słoiczek z czarną zakrętką, dzięki czemu widzimy ile produktu nam zostało. W środku znajdziemy puszek do rozprowadzenia pudru. Koszt pudru to około 30 zł za 20g produktu, które starcza na jakieś pół roku na pewno.
Mój odcień to nr 2 Beige. Jest to jasny beż, który przepięknie wygląda na skórze. Produkt nie pachnie.
Puder w dotyku jak i na skórze jest aksamitny i delikatny. Bardzo dobrze matuje skórę na dosyć długo. Dodatkowo nie wysusza skóry, nie ciemnieje i dobrze współpracuje z następnymi kosmetykami jak i tymi nałożonymi wcześniej. Niekoniecznie tej samej marki co jest również dosyć ważne. Nie ma problemu z aplikacją jak i z demakijażem produktu. Nie podkreśla suchych skórek .
Moim zdaniem jest to świetny produkt, który cudownie wygląda na skórze i ja na pewno jeszcze go zakupię, gdyż jest to chyba jeden z moich ulubieńców jeśli chodzi o pudry.

Dobry puder

Puder ten używałam już dość dawno temu, ale z tego co wiem ne można go już kupić stacjonarnie, więc nie miałam jak kupić kolejne opakowanie.
Zalety:
+puder dobrze utrwala podkład, dobrze utrzymuje mat
+jest wydany
+nie ciastkuje się i łączy z różnymi podkładami
+ma dobry odcień, który dopasowuje się do podkładu
+ma dodatkowo puszek, który jest całkiem dobry
+ma delikatny, ale ładny zapch
+cena
+wygodne opakowanie

Wady:
-nie jest już dostępny stacjonarnie
-zakrętka dość szybko pękła

Dobrze matuje

Z pudrem Manhattan, Soft Mat Loose Powder pierwszy raz miałam styczność dobrych kilka lat temu i od tamtej pory co jakiś czas do niego wracam.
Zacznę od opakowania - plastikowy, przezroczysty słoiczek pokazuje zawartość opakowania. Jest to dobre rozwiązanie, bo widzimy ile kosmetyku jeszcze pozostało. Jednak plastik nie jest zbyt wytrzymały, po upadku z niewielkiej odległości na płytki popękał. Z drugiej strony mało które opakowanie przeżywa upadek na płytki. Czarna elegancka zakrętka i w środku aplikator, który ułatwia nakładanie produktu i zapobiega wysypywaniu się pudru. Aplikator w środku słoiczka to też dobre rozwiązanie, gdy musimy szybko poprawić makijaż.
Sam puder, to bardzo delikatny pyłek, który dobrze rozprowadza się na twarzy zarówno dołączonym aplikatorem jak i pędzlem. Puder ładnie wykańcza makijaż, ujednolica koloryt, dobrze matuje skórę, ale nie tworzy na niej efektu maski. Kosmetyk dobrze współpracuje z podkładami, nie zmienia ich koloru. Efekt zmatowionej skóry długo się utrzymuje, nie ma potrzeby poprawiania makijażu przez wiele godzin. Puder jest bardzo wydajny, słoiczek wystarcza mi na długi czas.

Najlepszy!

Najlepszy puder jaki dotychczas miałam, bardzo dobrze komponuje się z podkladem, idealnie dopasowuje się do odcienia skóry. Ten puder jest baardzo wydajny, jedno opakowanie starcza na naprawdę długo przy codziennym korzystaniu. Niestety teraz bardzo trudno dostać go w drogeriach.

Mój zapomniany świetny puder

Właśnie sobie o nim przypomniałam. Puder Manhattan Soft Mat Loose Powder był moim pierwszym sypkim pudrem. Puder ma wygodne okrągłe pudełeczko z dziurkami, łatwo wydobywa się z niego produkt. Puder ma wykończenie bardziej satynowe niż matowe. Puder nie zapycha i jest delikatny, ma przyjemny zapach.

Na początku wydawał się fajny, z czasem strasznie przesuszył skórę pod oczami

Makijaż wykonuję codziennie, zużywam spore ilości pudru i pomimo, że mam swoich ulubieńców, lubię od czasu do czasu wypróbować coś nowego, bo anuż znajdę coś jeszcze lepszego. Ten puder przykuł moją uwagę sporą pojemnością, bo aż 20 g. Jak na drogeryjny puder gramatura robi wrażenie, na rossmannowskiej półce widuję głównie pojemności 5-11 g, co jest totalnie nieopłacalne. Puder Manhattan kosztował ok. 25 zł, więc opłaca się go kupić.

OPAKOWANIE

Przezroczyste, plastikowe pudełeczko - słoiczek z czarnym wieczkiem. W środku sitko i dołączony puszek. Puszka nie używam, jest mi nieprzydatny, puder nakładam zawsze dużym pędzlem Hakuro. Sitko takie jak lubię, z dużymi oczkami, jednym wprawnym ruchem wydobywamy tyle kosmetyku, ile potrzebujemy. Nie trzeba potrząsać opakowaniem w nieskończoność, czekając aż wysypie się malutka ilość pudru.

PUDER

Jest to puder matowy. Posiadam odcień 01 Natural, któru jest idealny dla mojej jasnej cery. Dobrze współgra z podkładem Catrice i Revlon. Nie jest transparentny, ale mimo to bardzo jasny. Kolor pudru to połączenie odcienia cielistego z lekko różowym. Używam już trzecie opakowanie z kolei i na początku byłam nim zachwycona, lecz mój zachwyt minął...

Jestem posiadaczką cery mieszanej, ze skłonnością do swiecenia się w okolicy nosa. Puder dobrze matowi czoło, policzki, brodę. Nos niestety nie wytrzymuje dłużej niż 5 godzin. Używałam go również pod oczy i ma początku wyglądał świetnie. Przy drugim opakowaniu zaczął strasznie przesuszać do tego stopnia, że teraz ciężko mi nawilżyć miejsca pod oczami, by były takie jak przed tem. Potwornie ściąga skórę pod oczami. Przy uśmiechaniu się przez suchość tworzy okropne zmarszczki. Zobaczyłam to dopiero na zdjęciu i od razu zaprzestałam kupować ten puder. Tak, jak na początku był dobry, tak teraz stwierdzam, że jest straszny.

Trzeba stosować w rozsądnej ilości

O tym produkcie słyszałam już dobrych kilka lat temu, ale jakoś nigdy go nie kupiłam a później nie miałam dostępu do produktów tej marki. Ostatnio skończył się mój puder z Ardeco a nie chciało mi się specjalnie po niego iść do Müller, więc w DM zdecydowałam się na ten.

Puder kosztował ok.7 e co uważam nie jest wysoką ceną. Opakowanie ma 20 gramów, więc powinno nam posłużyć na chociaż 2 miesiące.

Do wyboru są tylko dwa odcienie i przyznam, że tu miałam problem. Jestem bladziochem dosyć żółtym i kolor Neutral wydawał mi się trochę zbyt jasny a kolor numer 2 był za różowy. Ostatecznie wybrałam kolor nr 1 Neutral.
Jest to dosyć jasny neutralny beż. Chociaż po wysypaniu na rękę wygląda troszkę różowo. Jednak całkiem ładnie wpasowuje się w moją żółtą skórę. Neutralne odcienie jeszcze u mnie ujdą.

Puder znajduje się w plastikowym, odkręcanym słoiczku. W środku ma puszek, który zapobiega wysypywaniu się produktu. Jednak wydaje się on solidny, więc myślę że spokojnie można by go używać.
Można bez problemu dozować ilość produktu wysypywanego na denko.

Puder jest drobno zmielony i taki miękki. Bardzo dobrze się nakłada pędzlem i gąbeczką typu beautyblender.

Puder daje bardzo gładkie wykończenie. Nie wchodzi w pory, bardzo ładnie matuje. Na te upały jest naprawdę świetny i przebija mój ukochany fixujący Artdeco.
Używam go głównie z podkładem L'Oreal Fresh Wear, który jest trwały ale nie jest typowo matujący. Puder pięknie trzyma mat ma mojej mieszanej cerze i ekstremalnie tłustym nosie. Nawet po 5 godzinach pracy gdzie jest mega goraco (gastronomia) makijaż trzyma się spoko, skóra jest matowa. Podkład naprawę dobrze wygląda nawet po 8-10 godzinach gdzie normalnie już mi się z innymi pudrami zaczynał ścierać i lekko ciastkować.
Także puder naprawdę super matuje i utrwala a przy tym nie wysusza skóry i jej nie ściąga.

Jedyny minus jest taki że puder trzeba nakładać w rozsądnej ilości że względu na kolor. Nakładany w małej ilości jest ok, ale w większej np.pod oczy rozbiela to miejsce i robi je lekko różowe. Bo jednak jest trochę za jasny.
Także pod oczami lubi trochę wchodzić w zmarszczki mimiczne, więc trzeba go nałożyć mało.

Szkoda, że producent nie pomyślał o wersji żółtej albo chociaż transparentnej.

ukochany

Dosłownie nie wyobrażam sobie życia bez tego kosmetyku, jest najlepszy i nigdy nie zamienię go na żaden inny. Idealnie matuje cerę, nie wymaga poprawek przez bardzo długi czas, nie ściera się, nie zbiera w zmarszczkach, a skóra się nie błyszczy. Opakowanie jest duże i wygodne, zawiera sporo produktu, co sprawia, że puder jest bardzo wydajny. Łatwo wydobyć z opakowania odpowiednią ilość kosmetyku, a załączonym puszkiem przyjemnie się ten kosmetyk nakłada. Puszek również jest trwały i nie niszczy się w czasie użytkowania. Produkt dobrze współgra z różnymi podkładami. Nie wysusza twarzy ani nie powoduje powstawania niedoskonałości. Cena jest adekwatna do jakości i gramatury produktu. Jedynym minusem jaki widzę jest jego słaba dostępność, okropnie się boję, że kiedyś całkiem zniknie ze sklepów :(