Alterra, Glanz - Spülung Aprikose & Weizen (Odżywka nadająca połysk do włosów pozbawionych blasku i łamliwych `Morela i pszenica`)

Promieniujący blask i sprężysta pielęgnacja.
Każde włosy zasługują na indywidualną pielęgnację. Do produkcji nadającej połysk odżywki Alterra zastosowaliśmy specjalnie dobrane składniki najwyższej jakości: Wartościowy roślinny kompleks pielęgnacyjny z wyciągiem z moreli* i winogron* wraz z olejkiem z kiełków pszenicy nawilżają włosy, wzmacniają ich strukturę i chronią jednocześnie skórę głowy. Efekt to łatwiejsze rozczesywanie i piękne błyszczące, wyraźnie mocniejsze włosy.
Gwarantowane cechy produktu:
- z kontrolowanej biologicznie uprawy,
- nie zawiera syntetycznych barwników, substancji zapachowych i konserwujących,
- bez silikonów, parafiny i innych związków olejów mineralnych,
- dobra tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie,
- produkt nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego,
- produkt wegański.

Skład: Aqua, Alcohol*, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Stearamidopropyl Dimethylamine, Myristyl Alcohol, Glycine Soja Oil*, Triticum Vulgare Oil, Sodium Lactate, Prunus Armeniaca Fruit Extract*, Sodium Hyaluronate, Citric Acid, Lactic Acid, Tartaric Acid, Vitis Vinifera Extract*, Helianthus Annuus Seed Oil, Lauroyl Sarcosine, Hydroxyethylcellulose, Gardenia Tahitensis Flower Extract, Cocos Nucifera Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Geraniol**, Citral**, Limonene**.
* składniki pochodzące z upraw ekologicznych.
** naturalne olejki eteryczne.

nie dla mnie - zero efektów

Jestem wielką fanką produktów Alterry, niestety tym razem bardzo się rozczarowałam.

Mam gęste, ale bardzo cienkie włosy, farbowane. Wcześniej używałam czerwonej alterry (z granatem) i byłam zadowolona. Ten produkt niestety niespełnił moich oczekiwań, po umyciu i spłukaniu odżywki, włosy są splątane i nie dają się rozczesać. Katastrofa, nawet przy używaniu dużych dawek produktu jakichkolwiek efektów brak.

Zapach jak dla mnie przyjemny , punkt za przyjazdny skład.

Bardzo dobra

Po zachwycie odżywką z granatem i z aloesem z chęcią sięgnęłam do tej wersji.
Wydaje mi się, że tamta odżywka jest moją ulubioną i ciężko będzie znaleźć coś, co ją przebije.

Lubię czytać etykietki kosmetyków z Alterry, bo tyle tam o kontrolowanych biologicznie uprawach i o braku parafiny, silikonów i o braku substancji pochodzenia zwierzęcego, że aż się człowiekowi lepiej robi od takiej lektury. Nie do końca wiem co tam robi alkohol (wysoko w składzie), ale na razie nie zaprzątam sobie tym głowy.

Co robi odżywka? Odżywia i pielęgnuje moje suche i cienkie włosy. Działa podobnie do swojej aloesowej siostry, ale jednak odrobinę słabiej.

Włosy są po niej nawilżone, błyszczące (z umiarem) i po prostu zadbane. Nie są oblepione, śliskie i nie przetłuszczają się zbyt szybko.

Wydaje mi się, że odzywka robi to, co ma robić, bez spektakularnego efektu tafli na włosach, ale za to zdrowo i bezpiecznie dla włosa.

W porównaniu z odżywką aloesową, efekt miękkich, odżywionych i nawilżonych włosów jest odrobinę mniej zauważalny i odrobinę krócej utrzymuje się na głowie, ale i tak jest o wiele lepszy, niż po innych, oblepiających odżywkach z silikonami.

Zapach odżywki jest typowy dla Alterry, czyli nie mój ulubiony, ale nie mocno brzydki czy odrzucający.

Konsystencja jest w miarę gęsta, dobrze rozprowadza się na włosach.

Z chęcią bym do niej wróciła, jako do codziennej pielęgnacji, ale od jakiegoś czasu nie widzę jej na półkach w Rossmannie. Może jest już wycofana?
Tym bardziej cieszę się, że ją przetestowałam.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu

bardzo dobra

Plusy :

+cena
+opakowanie
+włosy bardzo dobrze się rozczesują, są błyszczące i miękkie

Minusy :

- ostatnio jest trudno dostepna, podobno ją wycofali :(

Używam tego produktu od: dłuższego czasu
Ilość zużytych opakowań: kilka opakowań

Do zadań specjalnych

Ale nie zadań w stylu "totalna regeneracja" ale raczej by włosy wyglądały rewelacyjnie przy minimum wysiłku ;) mam resztki w opakowaniu i używam jej na specjalne okazje (wesela czy inne imprezy) gdy chcę by moje włosy powalały blaskiem - a tego po tej odżywce moim włosom nie brakuje. Są do tego gładkie, aż śliskie, bardzo miękkie.

Na minus:
- zapach (dla mnie za słodki, kojarzy mi się z tanią oranżadą, której nie znoszę),
- na drugi dzień po użyciu włosy wyglądają paskudnie, przetłuszczenie totalne,
- no i na większy minus to to, że już jest niedostępna ;)
A szkoda bo tak na jeden dzień była niezastąpiona.

Używam tego produktu od: maj 2012

Bubel

Po stosowaniu od razu pojawił się u mnie łupież myślałam, że może to nie ta odżywka. Przestałam używać łupież znikł zaczęłam znowu używać pojawił się. Dla mnie koszmar po zmyciu odżywki włosy miałam jeszcze bardziej suche niż przed użyciem. Odżywka również nie zadziałała na moje plączące się włosy. Nie pomogła w ogóle na łamliwość czy też blask a nawet włosy były bardziej matowe. Do tego jeszcze zapach dla mnie pachnie ona zgniłymi owocami. U mnie nie sprawdziła się w żaden sposób i więcej na Alterre się nie skusze.
Plusy:
-nie zawiera tych wszystkich sztuczności
No i na tym się plusy kończą.
Minus:
-zapach,
-nie widzę żadnego efektu blasku,
-włosy nadal są łamliwe,
-ciężko rozczesać włosy.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

średnia

Zawiodlam sie na tej odzywce, liczylam na polysk, ale najwidoczniej mojej wlosy nie przepadaja za olejkiem z kielkow pszenicy. W porownianiu do serii z granatem ta wypada naprawde slabo. Wlosy po niej sa jakies bez zycia, cięzkie, lekko suche, dociązone i mam wrazenie ze bardziej je matowi niz jakakolwiek inna odzywka. Stosowalam ja na rozne sposoby: na kilka min, na ok. 30 min pod czepkiem, z polproduktami i niestety efekty byly podobne. Najprawdopodobniej zuzyje ja mieszajac z jakas inna odzywka lub olejem, a szkoda bo to pierwszy produkt z alterry, ktory mnie zawiodl.

Używam tego produktu od: ok. miesiaca

Genialna z pięknym zapachem!

Miałam okazję spróbować tej legendy dzięki uprzejmości koleżanki z wizażu, która wysłała mi całe opakowanie. I niestety - zakochałam się :cool:

KOSMETYK: Ma świetny skład - na początku alkohol tłuszczowy, gliceryna, a potem już mnogość olejków i ekstraktów.

Konsystencja taka jak lubię - bardzo zbita i gęsta, dzięki czemu dobrze rozprowadza się po włosach, nie kapie z nich, a przy tym zwiększa się jej wydajność.

Zapach absolutnie genialny. Delikatna morelka i pszenica dają naprawdę świetną kompozycję, z chęcią bym powitała takie lekkie perfumy na półce ;)

A teraz najważniejsze, działanie: włosy naprawdę pięknie błyszczą, co potwierdza wszystkie zapewnienia producenta. Dodatkowo nie są obciążone, za to zdecydowanie miękkie, gładkie. Wspaniale działa na mój skręt. Dlaczego jest wycofana - nigdy nie zrozumiem.

OPAKOWANIE: Dosyć twarde, stąd ciężko wycisnąć resztkę produktu. Wykonanie solidne, nic się nie odłamuje. Nieprzezroczyste.

CENA/JAKOŚĆ: Zawsze twierdziłam, że cena 9,99 zł to trochę zbyt dużo jak na rossmannową odżywkę... ale ta jest naprawdę genialna.

Wiem, że w innych krajach w Rossmannach jest dostępna - chociażby na Węgrzech. Wtedy na pewno obkupię się w nią w ilościach hurtowych :)

Nie daję \'hitu\' z tego powodu, że w Polsce jest wycofana.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Bardzo dobra

Odżywka jest przede wszystkim lekka, ma bardzo dobry skład, przyjemnie się jej używa.
Po jej uzyciu włosy są miękkie, błyszczące i bardzo łatwo się rozczsują. Poza tym jest bardzo wydajna, dzięki swojej konsystencji.
Na pewno kupię ją jeszcze raz.

Używam tego produktu od: pól roku
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Tak, tak!

Bardzo dobra!

Zalety:
-wygładza
-włosy lśnią, są miękkie
-dobrze się rozczesują
-nie obciąża
-przystępna cena
-wydajna, jest gęsta przez co fajnie się rozprowadza, wystaczy nie wiele na całe włosy
-fajne opakowanie, nic nie wycieka

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: nawet nie jedno

Nie sprawdziła się

W związku z tym, że została wycofana, cieszę się, że nie przypadła mi do gustu. Byłam do niej dobrze nastawiona, bo ma ładne opakowanie, pachnie cudownie (zapach się przez trochę utrzymywał nawet na włosach), no i dodatkowy plus dla mnie, jako wegetarianki, że jest to kosmetyk wegański. Niestety jej działanie mnie nie zachwyciło - włosy po niej miałam matowe i bardzo szorstkie w dotyku! I to jest największy zarzut z mojej strony odnośnie tej odżywki.
Jeżeli do tego chciałabym przeanalizować resztę obietnic producenta... Połysku zero (tak jak wspominałam, u mnie matowe włosy), rozczesywanie wręcz było trudniejsze (chociaż nie plątał jakoś kosmicznie), ponadto przez to, że moje włosy były bardzo szorstkie i nieprzyjemne w dotyku mam wątpliwości czy je nawilża. Chociaż przyznaje, że z racji "zszopienia" moich włosów, moje kłaczki wyglądały na odrobinę grubsze wizualnie. Jednak nienawidzę mieć włosów w dotyku jak szorstki zmywak :p
Jeśli chodzi o komfort stosowania, to produkt godny polecenia, ładne opakowanie, piękny zapach, gęsta konsystencja i duża wydajność kosmetyku + niska cena.
Niestety działanie na moich włosach nie sprawdziło się.

Używam tego produktu od: nie wiem

szkoda, że wycofali

Zdążyłam użyć jej tylko 1 opakowanie - szkoda bo jest zaje****a.
+ zmiękcza włosy, ułatwia rozczesywanie,
+ włosy wyglądały po niej jak z reklamy, błyszczące, miękkie, pełne życia
+ zostawiała piękny, słodki zapach chociaż w lato to problem bo przyciągał pszczoły:p
+ wydajna
+ gęsta, nie spływa z włosów

Mój książe!

Z każdym kosmetykiem jest tak, że jednemu pasuje, a innemu nie. Dla mnie - ta odżywka z morelą i pszenicą jest mistrzostwem świata. I basta! ;)

Kupiłam ją skuszona atrakcyjną ceną - akurat trwała w drogerii jakaś promocja i z racji tego, że kończyła się moja odżywka, pomyślałam, a czemu by nie spróbować? Ma fajny skład, lubię też zapach moreli i pszenicy, a moim włosom po ostatnich fantazjach fryzjerskich, przydałoby się lekkie odżywienie. Efekt? Miłość od pierwszego wej..., stosowania znaczy się!

Odżywka perfekcyjnie nawilżyła moje włosy (mam miedziane, ciężkie, gęste i lekko falujące kłaki, których nigdy nie farbowałam). Wspaniale je odbudowała - szczególnie końcówki - i nadała im połysk. Już po pierwszym stosowaniu widziałam efekty. Czułam się, jak gwiazda z Los Angeles ;)

PLUSY
- Cena adekwatna do jakości
- Bardzo wydajna
- Fajna gęsta konsystencja
- Przyjemny zapach
- Skutecznie odbudowuje włosy
- Łatwo się spłukuje

MINUSY
- Rzadko można na nią trafić, bo jest niesamowicie rozchwytywana (albo ja mam zawsze pecha, bo gdzie nie idę, to półka, na której stoi świeci pustkami - nie wykupywać mi jej hurtowo, panny!)

Używam tego produktu od: używałam przez 3 miesiące