Loewe, A Mi Aire EDT

Loewe, A Mi Aire EDT

`A Mi Aire by Loewe` jest zapachem z kategorii kwiatowo-owocowej. Zapach został stworzony przez Emilio Valeros`a i Olivier`a Cresp`a i po raz pierwszy wypuszczono go na rynek w 2005 roku.
Piękna butelka z częściowo oszronionego szkła i eleganckim srebrnym stoperem oddaje dusze zapachu - chłodny, orzeźwiający koktajl z przeplatającymi się nutami cytrusów, zieleni i piżma.

Kategoria: kwiatowo-owocowa

Nuty zapachowe:
nuty głowy: mandarynka, pomarańcza, bergamotka
nuty serca: róża, jaśmin
nuty bazy: drewno hinoki, piżmo, drzewo cedrowe

50 - 100ml

Idealne letnie odświeżenie

Dziwne, że ten zapach praktycznie nie ma recenzji! Może dlatego, że jest nie do kupienia w Polsce? Mi udało się kupić w trakcie pobytu w Hiszpanii za 75 EUR/ 100 ml. Otrzymujemy estetyczna buteleczkę z częściowo matowym wykończeniem i srebrnym korkiem, sam zapach przywodzi natomiast na myśl odświeżajacy drink np. gin z tonikiem i mięta - za główny akord cytrusowy odpowiedzialna jest bergamota pachnaca jak ostrzejsza ,,pieprzna’’ cytryna. Kwiatów nie jestem w stanie tutaj wyczuć, wybija się natomiat akord hinoki czyli japońskiego cyprysu. Ogólnie wydaje mi się, że A mi aire to uniseks - malo jest w nim słodkości, kojarzy się z drinkiem na bazie ginu. Trwałość bardzo dobra - kilka godzin. Zapach mało inwazyjny, można spokojnie reaplikować w ciagu dnia bez efektu toksycznej chmurki.
Bardzo polecam na lato dla osób poszukujacych spokojnego, eleganckiego zapachu.

Chlodna swiezosc

A Mi Aire Loewe jest zapachem wyjatkowym. Mam tu na mysli grupy zapachowe, do ktorych ciezko go podczepic.
Poczatek jest niezwykle chlodny, swiezy, cytrusowo zielony. Idealny na poczatek upalnego dnia :-)
Nuta serca jest zmyslowa - lekko kwiatowa z odrobina drewna.
Baza jest bardzo subtelna, acz wyczuwalna - drewno hinoki w polaczeniu z pizmem daje mocno zielony zapach, dojrzaly i zmyslowy.
A Mi Aire Loewe podpielabym pod kategorie aromatyczno - zielona, choc poczatek jest zdecydowanie cytrusowo - owocowy.
Zapach nie jest slodki, nie ma tu grama wanilii, a ja wciaz wwachuje sie w ubrania i nadgarstki. (jestem milosniczka zapachow waniliowych)
Jak na wode toaletowa - dosyc trwaly, okolo 5 godzin.
Buteleczka jest sliczna i praktyczna do torebki.
A Mi Aire jest moim letnich swiezuchem, bez niego zbojkotuje kazdy wyjazd na letnie wakacje :-)
Jesli lubisz zapach Neblina (Yves Rocher) - napewno polubisz A Mi Aire.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 50ml