Elie Saab, Le Parfum EDP

Elie Saab, Le Parfum EDP

Intrygujący zapach Elie Saab Le Parfum łączy w sobie nuty pomarańczy i jaśminu. Ciepła kwiatowo-drzewna kreacja zapachowa, którą charakteryzuje nadzwyczajna zmysłowość. Koktajl z woni kwiatu pomarańczy, jaśminu, paczuli, drewna cedrowego i róży działa pobudzająca na zmysły i oczarowuje swą niezapominaną niepowtarzalnością. Projektant Elie Saab twierdzi, że został zainspirowany jego dzieciństwem, które spędził w Libanie.

50 - 100ml
Nuty
kwiatowe

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

złoto wśród zapachów

dla mnie ten zapach to dzień w ogrodzie kwitnących drzew pomarańczowych. otwarcie to jak wejście do tegoż ogrodu w promieniach słońca. kwiat pomarańczy zostaje z nami na pierwszym planie przez długi, długi czas. drugie skrzypce należą jednoznacznie do jaśminu, który wybija bardzo naturalnie. do tego dochodzi ciepły, złoty miód. i wydawać mogłoby się, że jest to duet zabójczy, duszący i męczący, ale wcale tak nie jest - z powodu wplecionego akordu róży, paczuli i drewienek. nie jest to co prawda jakiś dominujący akord, ale wiąże moc białych kwiatów, ochładza, sprawia, że kompozycja staje się lżejsza, wykwintna. to bardzo eleganckie perfumy, maksymalnie kobiece, mega esencjonalne, zmysłowe. to nowoczesna klasyka. kojarzą mi się z kolorem złotym, z kunsztownie wykonanymi ozdobami z drogocennymi kamieniami. jest to zapach dla kobiety świadomej efektu, jaki chce uzyskać. nie wyobrażam go sobie ze mną, gdy idę po zakupy, czy wychodzę z psem. wrzuciłabym LP do szuflady z J'Adore, Organzą, czy Modern Muse. trwałość przyzwoita, do 5 h, projekcja dobra - wyczuwalny przez otoczenie, ogoniasty.

Używa produktu od: próbka

Niezły.

Nie powiem, że zapach jest brzydki, ale to raczej za poważna kompozycja jak dla mnie. Zbyt elegancka i dostojna. nie czuję się w tym zapachu kompletnie, chociaż wydawało by się po składnikach, że powinien mi odpowiadać.
Utrzymuje się optymalnie-nie za długo nie za krótko. Na mnie ok 4 godz i to jest dla mnie ok.

Ładne, ale nie moja bajka

Moja kolejna usunięta recenzja. Ktoś musiał mi się włamać na konto, bo ja swoich recenzji nie usuwam! Nigdy!
Perfumy trochę zapachem przypominają mi Today z Avonu. Mają coś podobnego. Ogólnie je lubię, ale raczej u kogoś. Do mnie nie pasują. To nie moja bajka. Kiedyś bardziej mi się podobały, ale z wiekiem gust się zmienia.
Chyba zaczęłą przeszkadzać mi w niej ta pomarańcza, którą czuć na początku.
Zapach jest trwały. Czuć te perfumy z daleka. Na pewno nie nadaje się na upały, bo jest na taką pogodę za ciężki ten zapach.

Elie Saab Le Parfum Perfumy

Co mnie w nich urzekło?
Klasa i elegancja zapachu, chociaż nie byłam nigdy aż taką zwolenniczką zapachów typowo kwiatowych a ten właśnie taki jest.
Dominują w nim białe kwiaty...jaśmin i kwiat afrykańskiej pomarańczy. Przez te zapachy przebija się Virginia cedr, paczula i róża a wszystko doprawione jest słodkim miodem.
Całość zaklęta jest w pięknym a zarazem prostym i eleganckim flakoniku.
Ma w sobie jakąś lekkość i świeżość jak również ciepło i zmysłowość.
Świetny na dzień i na wieczór . Ja się w nim zakochałam od pierwszego tchu w sklepie i tak mi towarzyszy już jakiś czas.
Dodatkowym atutem jest super trwałość.
Noszenie go jest dla mnie czystą przyjemnością

Uwielbiam!

Uwielbiam je. Kojarzą mi się z silną, elegancką kobietą. Powiedziałabym, że prędzej zdobędą serca starszych kobiet, choć ja je uwielbiam, a mam 26 lat. Używam ich szczególnie na wieczorne wyjścia. Używam go cały rok, choć głównie kojarzy mi się z zimowymi wieczorami. Pięknie rozwijają się na mojej skórze. Czuć woń orientu i kwiatów. Jaśmin, kwiat pomarańczy i piżmo. Nie należy przesadzać z aplikacją, gdyż są trwałe, mocne, mają dużą projekcję. Przepiękny flakon!

Coś pięknego!

Jeszcze nigdy nie byłam tak zakochana w jednym zapachu! Wszystkie moje ulubione nutki w tak pięknym flakoniku! Dostałam je od męża już dwa razy, dzięki Niemu poznałam ten zapach! Dla delikatnych i subtelnych osóbek wręcz idealne. Uwodzący lekki zapach. Mogłabym go wychwalać i wychwalać..

Przepiękne, kobiece, słoneczne, eleganckie.

Ten zapach wybrałam sobie ponad rok temu jako prezent gwiazdkowy. I w sumie nie wiem, czemu jeszcze nic o nich tutaj nie napisałam. Bardzo dziwne ;)
Zapach jest totalnie kwiatowy. Nie typowo słodki, raczej kwiatowo-kobiecy, nie jest typowo otulający, ma w sobie sporo klasy i elegancji. Ja czuje przede wszystkim kwiat pomarańczy i jasmin. Ten zapach jest po prostu absolutna esencja białych kwiatów, wiec jesli ktos za nimi nie przepada, to odradzam - bo zmęczy.
Choć sam w sobie męczący nie jest. Ma w sobie cos wibrującego, niepowtarzalnego. To nie jest dusząca odmiana jaśminu i białych kwiatów, tutaj sa one przestrzenne i otulają swoja słodka wonią tak niesamowicie, ze możemy poczuć sie jak w ogrodzie pełnym kwitnących białych kwiatów ciepłym, wiosennym popołudniem. Cos pięknego. Wlasnie z wiosennym ciepłym popołudniem mi sie kojarzą, z siedzeniem na ławce w promieniach pomarańczowego zachodzącego słońca, tuż obok wielkiego jaśminowca. W jasnej sukience, rozpuszczonych włosach, z delikatna złota biżuteria i mała bezowa kopertówka.
Buteleczka jest przepiękna. Cena wysoka, ale coz zrobic.
Jedyne co mnie bardzo zasmuciło to fakt, ze zapach ten nie utrzymuje sie na mojej skorze tak długo, jakbym sobie tego życzyła. Po około 4 godzinach juz go nie ma, a szkoda - bo jego ostatnia najbardziej bliskoskorna i drzewna faza jest cudowna.
Oszczędzam jak moge swoje 50ml. Gdy nim pachnę mam wrazenie, ze doświadczam czegos wyjątkowego, i na te wlasnie okazje go sobie zostawiam. Chociaz nie powiem, czasem ulegam pokusie i na codzien tez sięgam ;)
Natomiast gdy wykończę ta ktora mam, pewnie wezme sie za testy wersji Intense - moze ona bedzie utrzymywać sie dłużej. Jesli nie, to zakupie ponownie mniejsza pojemność tego zapachu, bo po prostu uwielbiam. Nie wyobrażam sobie ze mogłoby ich zabraknąć w mojej kolekcji.

Używa produktu od: próbka

Piękny...

Zamówiłam próbkę perfum i jestem pod wrażeniem.
Nie wiem czego oczekiwałam, ale zdziwiłam się pozytywnie.
Ładne, kwiatowe, kobiece i eleganckie. Mają to "coś" w sobie. Nie drażnią, nie są duszące. Naprawdę ładny zapach.

idealne

Idealne.
Piękna nuta, bardzo dobrze wyważona, nie za ciężka, bardzo kobieca,klasa sama w sobie. Na początku bardzo wyrazisty,ale po chwili otulający i nieprzeszkadzający. Duzy plus za"gestosc", flakon jest poprostu nafaszerowany składnikami, a bez woni alkoholowej. Przemyslane składniki w odpowiednich proporcjach. Cudo.

Używam tego produktu od: rok

Seksowna słodka egzotyka

Intrygujący, dla silnej kobiety. Wyczuwalna od razu nuta orientu. Egzotyka. Sexy. Bardzo słodki.
Jedne z najcudowniejszych perfum, jakie miałam.
Na pewno nie dla każdej kobiety, docenią ten zapach kobiety starsze, dojrzalsze, lubiące wyróżnić się z tłumu.
Ja kupiłam je w perfumerii/choć zwykle zamawiam przez internet/, nie mogłam się oprzeć, i ekspedientka powiedziała, że to zdecydowanie wyższa półka zapachów. Chciałam mieć coś luksusowego, niebanalnego, egzotycznego jako nagrodę po trudnym okresie w życiu, który szczęśliwie przetrwałam.
Warte swojej ceny, choć można poszperać za promocjami.

Używam tego produktu od: wiosna 2015
Ilość zużytych opakowań: 1/30ml

klasyczny, uwodzicielski, elegancki, niebanalny....

Jestem zaskoczona, że jeszcze nie dodałam recenzji na temat Elie Saab.
Hm... zapach jest tak jak napisałam powyżej. w 100% oddaje woń jaśminu i kwiatu pomarańczy, róża też jest i wiadomo obowiązkowy gwóźdź programu mister piżmo.
Rozumiem, że zapach uchodzi za duszący, ale wszędzie tam, gdzie pojawia się jaśmin w składzie istnieje ryzyko przesadności. Zatem nie należy przesadzać z psikaniem. Elie Saab zostawia o wiele milszą chmurką za nosicielką, a niżeli przytkać nos do spryskanego nadgarstka. To, że zarzuca mu się jaśminowość, świadczy o jego świetnej projekcji.
Jeżeli ktoś nie lubi króla białych kwiatów, to po co wogóle testować taki zapach, a potem krytykować?
Ja po zużyciu małej próbki pokusilam się o flakon 50 ml używałam sporadycznie w 2014 r. Teraz została mi połowa i rzadko do niego wracam, bo zawsze mam coś lepszego w zanadrzu. Po prostu na mojej perfumowej półeczce konkurencja rośnie nieubłagalnie :) Teraz ES stoi już w odstawce i zastanawiam się, czy by jej nie posłać w świat? Ja już swoją przygodę z tym zapachem przebyłam i ciągle mam chęć na nowe.
ES nie pasuje ot tak, na co dzień i przez to będzie mi jeszcze trudniej ją dokończyć.
Ogólnie jest zapachem bardzo eleganckim i kobiecym. Dla bardzo młodej dziewczyny odradzam.
Poznałam jej siostry INTENSE i Leu Couture, które są porażką i trącą BIOPAROXEM (śmierdzący lek na gardło z lat 90). Dlatego uważam, że ze wszystkich odsłon, klasyczna jest najlepsza.

Na skórze piżmo w ES niestety odkrywa swoją brudną odsłonę i to nie do końca mnie urządza, le kwiat pomarańczy i biały król dają radę by je zatuszować.

Używam tego produktu od: 2014
Ilość zużytych opakowań: połowa flakonika 50ml

POEZJA ZAPACHU i TRWAŁOŚCI!!!

Zapach cudowny:
- bardzo bardzo długotrwały;
- wydajny;
- nie pozostanie niezauważony;
- pewnie oberwę po uszach ale przebił niegdyś moje ukochane CHANEL Coco Mademoiselle - bowiem zapach jest o wiele trwalszy - potwierdzam to ja i 3 moje cenzorki przyjaciółki i siostra;
- POLECAM z czystym sumieniem.

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: 30 ml cała 50 ml w trak cie