Fitomed, Olej ze słodkich migdałów zimnotłoczony

Fitomed, Olej ze słodkich migdałów zimnotłoczony

Olej ze słodkich zawiera głównie kwas olejowy i NNKT. Stosuje się go w oczyszczaniu i pielęgnacji cery podrażnionej, wrażliwej, cienkiej i dojrzalej. Ma wszechstronne zastosowanie, jest delikatny, lekki, praktycznie bez zapachu. Znakomity do masażu, pielęgnacji skóry. Polecany dla niemowląt i kobiet w ciąży.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety

Ok do włosów

Olej ze słodkich migdałów to dość bezpieczny olej, nie przynosi spektakularnych efektów, ale na początek przygody z olejowaniem jest w porządku. Nie stosowałam na twarz ponieważ obawiałam się o zapychanie. Dodawałam go do maseczek i peelingów oraz olejowałam włosy.

Idealny do skóry atopowej, zrogowaciałej i problematycznej

Olej ze słodkich migdałów był jednym z pierwszych olei których zaczęłam używać do pielęgnacji ciała i włosów. Z olejem tej marki miałam styczność 1 raz ale w składzie nie ma nic poza czystym olejem a i cenowo jest przystępny.
Buteleczka 100 ml po 3 miesiącach używania zużyta jest w połowie. Ale ciężko mi ocenić czy taki olej jest wydajny, czy nie ponieważ nie porównuję z innymi.

Olej ze słodkich migdałów służy mi do pielęgnacji ciała, często nakładam go solo na skórę gdzie mam rogowacenie mieszkowe albo miejsca podrażnione, przesuszone. Zdarza mi się dodawać kilka kropel do innych kosmetyków, balsamów itp. Nakładany na noc na skórę sprawia, że stany zapalne, podrażnienia albo zaczerwienienia są łagodniejsze, skóra zyskuje cudną miękkość i mniej się przesusza kosmetykami pod prysznic.

Uwielbiam ten olej za to, że łagodzi rogowacenie mieszkowe i do skóry atopowej to chyba najlepszy olej jaki mógłby być.

Olej zawiera NNKT czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe które mają ogromny wpływ na pielęgnację problematycznej skóry atopowej, tłustej. Regenerują i ochraniają skórę przed uszkodzeniami a niedobór NNKT może prowadzić do zaburzenia procesu keratynizacji czyli problemu w rogowaceniu mieszkowym, dającym te czerwone kropki, zapchanie mieszki itp. NNKT utrzymuje nawilżenie i wspomaga właśnie proces regeneracji skóry.

I podobnie jest z pielęgnacją włosów i skóry głowy. Co prawda mam włosy wysokoporowate ale super sprawdza mi się do olejowania oraz do skóry głowy. Wyleczył mi kiedyś łupież a teraz daję na skórę glowy 20 minut przed myciem i pobudza moje włosy do wzrostu, mniej mi ich wypada i skóra po myciu mnie nie swędzi na głowie. Moje włosy są po nim gładkie i dosyć sypkie. Nie puszą się i łatwiej jest mi je stylizować na proste. A wysyp baby hairów to kolejny atut:)

Także dla mnie ten olej to podstawa w utrzymaniu skóry w dobrym stanie, łagodzenia skutków rogowacenia, nawilżania, regeneracji i ochrony.

Jest to też na tyle bezpieczny olej, że mogą go używac kobiety w ciąży. Bardzo go polecam wszystkim znajomym i polecać będę dalej :)

naturalny demakijaż

Świetny sposób na naturalny demakijaż, używam od dłuższego czasu. Zmywa również wodoodporne kosmetyki do makeupu. Ma delikatną konsystencję, po zastosowaniu cera wcale nie jest przetłuszczona. Ma bardzo subtelny zapach, nie podrażnia oczu. Jedna buteleczka starcza na bardzo długo.

Niesamowite odkrycie

Jakiś czas temu natknęłam się na artykuł o 10 krokach w pielęgnacji Koreanek. To właśnie tam przeczytałam po raz pierwszy o demakijażu twarzy olejkami. Byłam ciekawa jak to się sprawdzi w praktyce i w tym celu zakupiłam dwa olejki- standardowo rycynowy oraz ze słodkich migdałów. Jestem posiadaczką cery suchej, dlatego wybór padł na ten, a nie inny olejek. Początkowo stosowałam go wyłącznie jako mieszkanka olejków do demakijażu, jednak w miarę upływu czasu postanowiłam wymieszać go z kremem na noc, aby zwiększyć jego działanie nawilżające. Używam w ten sposób olejku przez miesiąc i zauważyłam poprawę nawilżenia skóry oraz zwiększenie elastyczności. O ile nadal nie jestem specjalnie przekonana do OCM- nie mam po tym problemów z cerą, ale po prostu bardziej odpowiada mi demakijaż płynem micelarnym ;) o tyle stosowania tego olejku z kremem na noc nie mogę zastąpić niczym innym. Uwielbiam ten efekt zdrowej, wypoczętej i pełnej blasku skóry o poranku. Polecam wszystkim, którzy potrzebują nawilżenia skóry- olejek jest świetny, wydany i niedrogi.

Świetny

Używam oleju ze słodkich migdałów od dłuższego czasu. Ostatnio trafiłam na niedrogą, polską marę Fitomed... i przepadłam. Olej jest bardo dobrej jakości i świetnie działa na moje włosy. Cena jest bardzo korzystna, olejek wydajny, a opakowanie niezwykle wygodne. Nie mam problemów z wypłukaniem go z włosów. Serdecznie polecam dziewczynom z przesuszonymi włosami, u mnie olejek migdałowy działa cuda!

Uniwersalny

Plusy:
+ można go używać do włosów, twarzy i ciała, do wszystkiego
+ bezzapachowy co jest na plus
+ dobrze nawilża skórę, ladnie wygładza
+ nadaje się do usuwania makijażu
+ sprawia, że włosy są miękkie i błyszczące i sypkie
+ łagodzi podrażnienia cery
+ nie wpływa na przetłuszczanie się skóry

Minusy:
+ niewygodna butelka
+ rzadka konsystencja, przez którą łatwo go wylać na podłogę podczas aplikacji co przytrafia sie czesto

Uwielbiam

Uratował moją skórę podczas ciąży.
Stosowałam różne balsamy, olejki i kremy na rozstępy żeby zapobiec ich powstaniu. Były to produkty z różnych półek cenowych, często bardzo polecane jednak nie uchroniło mnie to przed powstaniem rozstępów na piersiach.
Nawilżenie jakie daje ten olejek jest nieporównywalne ze wszystkimi innymi, gotowymi produktami na rozstępy.
Wchłania się po chwili i można się od razu ubrać.
Działa jeszcze lepiej jeśli dodamy do niego np. odrobinę żelu hialuronowego który pozwoli jeszcze lepiej mu się wchłonąć.
Serdecznie polecam szczególnie kobietom w ciąży ale nie tylko.
Przed pojawieniem się ich zaczęła mnie bardzo swędzieć skóra a po tygodniu pojawiły się pierwsze czerwone linie, więc jak zaczęła swędzieć mnie skóra na całym brzuchu postanowiłam spróbować klasyczną metodę czyli olejek ze słodkich migdałów i jak ręką odjął przestała mnie swędzieć skóra. Do końca smarowałam się nim dwa razy dziennie i swędzenie powracało tylko jeśli zapomniałam użyć olejku.

jeden z ulubionych

To mój jeden z ulubionych olejów. Używałam go najpierw jako dodatek do OCM, a obecnie jako nawilżacz do ciała. Uwielbiam jego właściwości odżywiające i nawilżające. Skóra odzyskuje sprężystość i jędrność. Ładnie się wchłania, nie brudzi ubrań. Idealnie sprawdza się na zimę i do bardzo suchej skóry. Jest również bardzo łagodny. Produkt jest bardzo wydajny.

Polecam:-)

Znakomity do codziennej pielęgnacji w zastosowaniu bezpośrednio na skórę, w dodatkach do innych surowców jak i do masażu. Ma bardzo delikatny zapach. Moja skóra najwyraźniej jest zadowolona z tak naturalnego, rewelacyjnego oleju. Staje się miękka, promienna. Dodam, że posiadam skórę bardzo wymagającą (skłonną do wysuszenia)

olejkowato

Od dłuższego czasu miałam zamiar powrócić do olejowania włosów. Tym razem spróbowałam z olejami. A także wykorzystałam go do ciała.

Stosowałam go rzadziej do włosów niż ten z avocado. Ten postanowiłam także używać do ciała. Do swojego balsamu dodałam kilka kropel produktu i szpatułką wymieszałam. Ciało wydaje się dłużej nawilżone niż samym balsamem. Za to moje włosy za każdym razem, gdy użyję tego produktu wyglądają jak bym wyszła od fryzjera. Błyszczą się, są gładkie, nie puszą się. Nie zauważyłam ani na włosach, ani na ciele żadnych skutków ubocznych.

Kiedyś na pewno do nich powrócę. Świetnie sprawdzą się także na ciele.

Dobry

Sam olej posiada bardzo ładną, przeźroczystą i lekko żółtawą barwę. Nie pozostawia śladów ani nie barwi skóry czy ubrań. Jego konsystencja jest bardzo przyjemna, delikatna, dobrze się wchłania nie pozostawiając na skórze zbyt tłustego filmu. Zapach oleju jest mocno orzechowy i ładny podobnie jak argan, lecz nie taki sam.

Buteleczka nie posiada specjalnego aplikatora, musimy sobie sami radzić aplikować bezpośrednio na dłonie lub włosy poprzez szyjkę butelki. Może wydawać się, że pojemność 100 ml to jakoś nie specjalnie dużo ale jest go całkiem sporo i wystarczy na długi czas.

Świetny do ciała

Chciałam uzyskać silnie działający olejek do pielęgnacji całego ciała, więc połączyłam olej witaminowy Fitomed i olejek ze słodkich migdałów w proporcji 1:4. Uzyskałam w ten sposób bogaty we właściwości odżywcze lekki olejek do ciała.
Olejek świetnie zmiękcza i wygładza skórę, łagodzi zaczerwienie i swędzenie, a stosowany regularnie chroni przed podrażnieniami. Kosmetyk, który powstał z mieszanki oleju ze słodkich migdałów z gotową mieszanką Fitomed jest lekki, łatwo rozprowadza się na skórze, dobrze wchłania) i co ważne nie klei. Świetny dla wrażliwej, podraznionej i suchej skóry.