Fitomed, Olej ze słodkich migdałów zimnotłoczony

Fitomed, Olej ze słodkich migdałów zimnotłoczony

Olej ze słodkich zawiera głównie kwas olejowy i NNKT. Stosuje się go w oczyszczaniu i pielęgnacji cery podrażnionej, wrażliwej, cienkiej i dojrzalej. Ma wszechstronne zastosowanie, jest delikatny, lekki, praktycznie bez zapachu. Znakomity do masażu, pielęgnacji skóry. Polecany dla niemowląt i kobiet w ciąży.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety

Niesamowite odkrycie

Jakiś czas temu natknęłam się na artykuł o 10 krokach w pielęgnacji Koreanek. To właśnie tam przeczytałam po raz pierwszy o demakijażu twarzy olejkami. Byłam ciekawa jak to się sprawdzi w praktyce i w tym celu zakupiłam dwa olejki- standardowo rycynowy oraz ze słodkich migdałów. Jestem posiadaczką cery suchej, dlatego wybór padł na ten, a nie inny olejek. Początkowo stosowałam go wyłącznie jako mieszkanka olejków do demakijażu, jednak w miarę upływu czasu postanowiłam wymieszać go z kremem na noc, aby zwiększyć jego działanie nawilżające. Używam w ten sposób olejku przez miesiąc i zauważyłam poprawę nawilżenia skóry oraz zwiększenie elastyczności. O ile nadal nie jestem specjalnie przekonana do OCM- nie mam po tym problemów z cerą, ale po prostu bardziej odpowiada mi demakijaż płynem micelarnym ;) o tyle stosowania tego olejku z kremem na noc nie mogę zastąpić niczym innym. Uwielbiam ten efekt zdrowej, wypoczętej i pełnej blasku skóry o poranku. Polecam wszystkim, którzy potrzebują nawilżenia skóry- olejek jest świetny, wydany i niedrogi.

Świetny

Używam oleju ze słodkich migdałów od dłuższego czasu. Ostatnio trafiłam na niedrogą, polską marę Fitomed... i przepadłam. Olej jest bardo dobrej jakości i świetnie działa na moje włosy. Cena jest bardzo korzystna, olejek wydajny, a opakowanie niezwykle wygodne. Nie mam problemów z wypłukaniem go z włosów. Serdecznie polecam dziewczynom z przesuszonymi włosami, u mnie olejek migdałowy działa cuda!

Uniwersalny

Plusy:
+ można go używać do włosów, twarzy i ciała, do wszystkiego
+ bezzapachowy co jest na plus
+ dobrze nawilża skórę, ladnie wygładza
+ nadaje się do usuwania makijażu
+ sprawia, że włosy są miękkie i błyszczące i sypkie
+ łagodzi podrażnienia cery
+ nie wpływa na przetłuszczanie się skóry

Minusy:
+ niewygodna butelka
+ rzadka konsystencja, przez którą łatwo go wylać na podłogę podczas aplikacji co przytrafia sie czesto

Uwielbiam

Uratował moją skórę podczas ciąży.
Stosowałam różne balsamy, olejki i kremy na rozstępy żeby zapobiec ich powstaniu. Były to produkty z różnych półek cenowych, często bardzo polecane jednak nie uchroniło mnie to przed powstaniem rozstępów na piersiach.
Nawilżenie jakie daje ten olejek jest nieporównywalne ze wszystkimi innymi, gotowymi produktami na rozstępy.
Wchłania się po chwili i można się od razu ubrać.
Działa jeszcze lepiej jeśli dodamy do niego np. odrobinę żelu hialuronowego który pozwoli jeszcze lepiej mu się wchłonąć.
Serdecznie polecam szczególnie kobietom w ciąży ale nie tylko.
Przed pojawieniem się ich zaczęła mnie bardzo swędzieć skóra a po tygodniu pojawiły się pierwsze czerwone linie, więc jak zaczęła swędzieć mnie skóra na całym brzuchu postanowiłam spróbować klasyczną metodę czyli olejek ze słodkich migdałów i jak ręką odjął przestała mnie swędzieć skóra. Do końca smarowałam się nim dwa razy dziennie i swędzenie powracało tylko jeśli zapomniałam użyć olejku.

jeden z ulubionych

To mój jeden z ulubionych olejów. Używałam go najpierw jako dodatek do OCM, a obecnie jako nawilżacz do ciała. Uwielbiam jego właściwości odżywiające i nawilżające. Skóra odzyskuje sprężystość i jędrność. Ładnie się wchłania, nie brudzi ubrań. Idealnie sprawdza się na zimę i do bardzo suchej skóry. Jest również bardzo łagodny. Produkt jest bardzo wydajny.

Polecam:-)

Znakomity do codziennej pielęgnacji w zastosowaniu bezpośrednio na skórę, w dodatkach do innych surowców jak i do masażu. Ma bardzo delikatny zapach. Moja skóra najwyraźniej jest zadowolona z tak naturalnego, rewelacyjnego oleju. Staje się miękka, promienna. Dodam, że posiadam skórę bardzo wymagającą (skłonną do wysuszenia)

olejkowato

Od dłuższego czasu miałam zamiar powrócić do olejowania włosów. Tym razem spróbowałam z olejami. A także wykorzystałam go do ciała.

Stosowałam go rzadziej do włosów niż ten z avocado. Ten postanowiłam także używać do ciała. Do swojego balsamu dodałam kilka kropel produktu i szpatułką wymieszałam. Ciało wydaje się dłużej nawilżone niż samym balsamem. Za to moje włosy za każdym razem, gdy użyję tego produktu wyglądają jak bym wyszła od fryzjera. Błyszczą się, są gładkie, nie puszą się. Nie zauważyłam ani na włosach, ani na ciele żadnych skutków ubocznych.

Kiedyś na pewno do nich powrócę. Świetnie sprawdzą się także na ciele.

Dobry

Sam olej posiada bardzo ładną, przeźroczystą i lekko żółtawą barwę. Nie pozostawia śladów ani nie barwi skóry czy ubrań. Jego konsystencja jest bardzo przyjemna, delikatna, dobrze się wchłania nie pozostawiając na skórze zbyt tłustego filmu. Zapach oleju jest mocno orzechowy i ładny podobnie jak argan, lecz nie taki sam.

Buteleczka nie posiada specjalnego aplikatora, musimy sobie sami radzić aplikować bezpośrednio na dłonie lub włosy poprzez szyjkę butelki. Może wydawać się, że pojemność 100 ml to jakoś nie specjalnie dużo ale jest go całkiem sporo i wystarczy na długi czas.

Świetny do ciała

Chciałam uzyskać silnie działający olejek do pielęgnacji całego ciała, więc połączyłam olej witaminowy Fitomed i olejek ze słodkich migdałów w proporcji 1:4. Uzyskałam w ten sposób bogaty we właściwości odżywcze lekki olejek do ciała.
Olejek świetnie zmiękcza i wygładza skórę, łagodzi zaczerwienie i swędzenie, a stosowany regularnie chroni przed podrażnieniami. Kosmetyk, który powstał z mieszanki oleju ze słodkich migdałów z gotową mieszanką Fitomed jest lekki, łatwo rozprowadza się na skórze, dobrze wchłania) i co ważne nie klei. Świetny dla wrażliwej, podraznionej i suchej skóry.

Dobra jakość w niskiej cenie

Olejek znajduje się w plastikowej,przezroczystej buteleczce pojemności 150ml,dzięki której mamy świadomość,ile znajduje się w niej płynu,jaki ma kolor i konsystencję. Konsystencja jest typowa dla olejów,kolor jest słomkowy. Zapach jest delikatny,ale bardzo przyjemny. Najbardziej polubiłam go za jego uniwersalność i wydajność. Olej ze słodkich migdałów od Fitomed posiada cały wachlarz najróżniejszych zastosowań.
Użyć go można praktycznie do każdego zabiegu pielęgnacyjnego na twarz i ciało. Ja dodawałam go do maseczek,balsamów do ciała,olejowałam nim włosy,pomógł mi także w demakijażu. Ten typ nadaje się do każdego typu cery,kiedy się go rozprowadza,nie mamy uczucia ciężkości i tłustego filtru.Bardzo dobrze się wchłania,pozostawiając skórę delikatnie pachnącą i gładką. Moim najlepszym zastosowaniem tego kosmetyku to aplikacja na rozstępy po ciąży. Blizny zmniejszają swoją objętość,stają się z czasem bardziej blade,a miejsca wokół nich wyglądają lepiej. Lubię także olejować nim włosy lub dodawać go do maski.Włosy stają się błyszczące i i lepiej się rozczesują.
Odrobinę oleju ze słodkich migdałów dodawałam także do glinki,ponieważ wzmacnia jej działanie i sprawia,że glinka nie wysycha na twarzy. Cieszy mnie fakt,że ten kosmetyk jest tłoczony na zimno. Mam więc pewność,że nie jest pozbawiony cennych składników odżywczych,zawartych w składzie.

Świetny!

Oprócz bardzo dobrej konsystencji, która szybko się wchłania w skórę, usuwa martwe komórki i dogłębnie nawilża skórę, łagodzi podrażnienia, a także ma za zadanie spowalnianie procesu starzenia się skóry. Rozluźnia skórę twarzy, dodając jej blasku. Sprawdzi się w rękach fanek olejowania włosów - doskonale radzi sobie rozdwojonymi, łamliwymi końcówkami.

Idealny do włosów

Olej dobrałam zgodnie z porowatością włosów, mam bardzo zniszczone i suche. Regularne olejowanie bardzo poprawiło ich kondycję. Oleju używałam także na skórę głowy. Dociążał włosy, ale ich nie obciążał, podwójne spłukiwanie nie zawsze było konieczne. Włosy zdecydowanie odżyły.

Po zakupie byłam rozczarowana; niesłusznie, jak się okazało. Cieszyłam się z niskiej ceny, ale bałam się, że buteleczka starczy na niewiele zabiegów. Okazała się jednak bardzo wydajna.

Minusem produktów tej marki jest niewielka dostępność.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe