Ministerstwo Dobrego Mydła, Serum do pielęgnacji twarzy `Róża - malina`

Ministerstwo Dobrego Mydła, Serum do pielęgnacji twarzy `Róża - malina`

Lekkie, mocno odżywcze serum różano-malinowe z roślinną lanoliną, kompleksem witamin i koenzymem Q10. Nawilża, wygładza i uelastycznia skórę, nadając jej piękny, promienny odcień. Łagodzi podrażnienia, reguluje wydzielanie sebum i działa odprężająco. Łatwo się rozprowadza i doskonale wchłania, nie pozostawiając uczucia obciążenia skóry. Urzeka zapachem, skutecznością, formułą. Może być stosowane pod makijaż.

Ulubione serum olejowe

Najlepsze serum olejowe jakiego używałam. Pachnie przepięknie ciepło, otulający, słodko, ale nie mdło, wchłania się bez pozostawienia lepkiej warstwy. Skóra zawsze jest po nim rozświetlona i odżywiona. Daje jeszcze lepsze efekty w połączeniu z kremem z tej samej linii.

Fajna alternatywa dla kremowego serum

Zwykle do mojej mieszanej cery stosuję sera o kremowej konsystencji jednak skusilam się na zakup tego olejku po otrzymaniu próbki tego kosmetyku. Skład jest prosty, naturalny. Opakowanie jest estetyczne, z higieniczną pipetką, łatwo wydobyć kosmetyk z buteleczki.
Produkt pięknie pachnie, w moim odczuciu jest to zapach pączka z konfiturą różaną. Kolor ma pomarańczowo-żółty, po nałożeniu na skorę nadaje jej ładny koloryt.
Serum jest olejowe wiec należy się z nim odpowiednio obchodzić by mieć przyjemność z jego stosowania. Jeśli nałoży się je na zwilżoną skorę (u mnie zwykle jest to tonik Sensum Mare lub jakiś hydrolat) to z łatwością się rozprowadza i pięknie się wchłania. Jeśli ktoś miał trudność z rozprowadzeniem i wchłonięciem tego produktu to może dlatego, ze został on nałożony na suchą skorę, wtedy tez nie ma mowy o nawilżeniu tylko o natluszczeniu.
Ja stosowałam to serum jako osobny etap pielęgnacji (nie jako np. dodatek kilku kropli do kremu) tuż po toniku, zanim skóra zdąży wyschnąć. W moim przypadku nabierałam ok 1/3 pipetki i wklepywałam serum w skore twarzy i szyi. Po chwili (2-3 min) wjeżdżał krem, całość wchłaniała się bez zarzutu. Pielęgnacja nocna i dzienna wyglądała u mnie tak samo, serum stosowałam zimą czyli w okresie mocniejszego przesuszenia skory, może latem skóra by inaczej reagowała. Buteleczka wystarczyła mi na nieco ponad 2 miesiące przy codziennym stosowaniu (2xdzien).
Nadaje się pod makijaz, nic nie zjeżdża i jakoś szczególnie nie wyświeca -przynajmniej nie bardziej niż zwykle.
Cera po zastosowaniu tego serum jest miękka, elastyczna, wyglada zdrowo, nabiera ładnego kolorytu ale ze zmarszczkami raczej nie zrobi nic ;)
Moja skóra bardzo się polubiła z tym produktem, zamierzam kupić drugie opakowanie i stosować co jakiś czas na zmianę z moimi dwoma faworytami czyli serum Samarite i Algorich od Sensum Mare.

Lubię, niemalże uwielbiam ;)

Mega wydajna buteleczka! Używam kilka razy w tygodniu po kilka kropli i po ponad roku jestem w połowie opakowania. Piękny zapach, super konsystencja. Produkt jest tłusty, ale dosłownie przy kilku kropelkach pod krem ładnie się rozprowadza i wchłania. Ma żółty/łągodnie pomarańczowy odcień. Moja skóra jest po nim miękka i elastyczna. Wart swojej ceny.

O MATKO!

Cudo! Kochani, cudo! Dostałam serum w prezencie urodzinowym.Zacznijmy od początku.Opakowanie- piękne, minimalistyczne, buteleczka szklana <3.
Zapach... o mamo.Połączenie rózy i maliny pachnie jak powietrze na działce w letni poranek :D
Dzięki lanolinie w składzie, skóra jest bardzo nawilżona, trzeba chwilę odczekać, by serum się wchlonęło. Produkt stosuję na noc, po tonizacji skóry, przed nałożeniem kremu.
Skóra jest promienna, mniej zmęczona. Faktycznie, serum minimalizuje wydzielanie sebum. Zmagam się z niedoskonałościami i po regularnym stosowaniu produktu widze zmniejszenie świecenia w strefie T.

Spoko produkt

Dobre serum nawilżające, mimo skóry mieszanej nie przetłuszczał jej dodatkowo. Produkt wydajny. Zapach hmm.. na początku dziwny a później znośny ale to kwestia indywidualna. Jedyne co mi bardzo przeszkadzało to kolor i barwienia produktu. Jest on intensywnie pomarańczowy i niestety zafarbował mi wszystkie poszewki. Niestety aż tak mi to przeszkadzało że nie kupię go ponownie.

Najlepsze serum dla suchej skory.

Moja cera jest wymagająca, rzadko które kosmetyki nie powodują u mnie wysypu krostek albo swędzenia. Serum dostałam jako próbkę i po przetestowaniu wiedziałam, ze to strzał w 10:).
Kupiłam pełnowymiarowy produkt i nie żałuję.
Serum jest lekkie, dobrze się aplikuje, nie mam zastrzeżeń co do pipetki.
Szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu na twarzy, a cera od razu staje się nawilżona i wygładzona.
A do tego ten piękny zapach róży i maliny, który od razu kojarzy się z pączkiem z różą! Jak dla mnie ekstra. Stosuję razem z konfitura róża - malina od Ministerstwa Dobrego Mydła i jest to idealne połączenie dla mojej cery.
Nic nie piecze, nie swędzi i nie uczula.

Warto spróbować

Serum kupiłam razem z kremem róża malina. Sam krem nie do końca mi odpowiada, ale w sumie go lubię za zapach i przyjemną formułę, ale serum zdecydowanie podnosi go na wyższy poziom.

Serum jest olejowe, lekko pomarańcziwe, zabarwia skórę na odcień lekko złotawy :)
Według mnie nie nadaje się pod makijaż (jak zaleca producent), jest po prostu tłuste. Samodzielnie na dłuższą metę oleje wysuszają skórę, ponieważ jej nie nawilżają, a tworzą barierę ochronną. Natomiast z kremem wychodzi bardzo fajne połączenie.

Przede wszystkim serum fajnie wzbogaca kremy, szczególnie jest to fajna opcja na noc. Przy przesuszonej skórze można dodać również na dzień, na przesuszone miejsca.

Skład produktu jest bogaty, składniki skomponowane w sposób przemyślany. Poza olejami mamy też koenzym q10, witaminę C, E, skwalan. Moja cera bardzo lubi wszystko z róży, więc olejek z dzikiej róży, jak najbardziej mi pasuje.

Efekty stosowania to przede wszystkim podbicie mocy kremów, jeśli chodzi o moc odżywienia i pielęgnacji. Jeśli zaś chodzi o widoczne efekty pielęgnacji, nie widzę szczerze mówiąc spektakularnych efektów, ale do pielęgnacji trzeba mieć po prostu cierpliwość. W dużej mierze używa się jej zapobiegawczo.

Opakowanie 30 ml jest tak naprawdę bardzo wydajne, bo olejku nie używamy dużo.

Jestem na tak, super sprawa do tuningowania kremów. Dodatkowo super zapach!

Cudowność

Serum jest z polskiej firmy, ze wspaniałym składem, w szklanej buteleczce.
Ma booooski zapach rozy. Nałożone na skore wieczorem sprawia ze rano jest nawilzona, napieta, wyglada genialnie. Jest wspaniale w polaczeniu z kremem i solo. Wydajne, warte swojej ceny.

bardzo na tak

Wszystko zostało już na temat tego serum powiedziane, a ja mogę się tylko przyłączyć do gratulacji wspaniałej polskiej firmie za tworzenie naturalnych, wielofunkcyjnych kosmetyków, które spełniają wszystkie obietnice producenta.

Moja cera jest typowo mieszana - błyszczenie w strefie T plus okresowe przesuszenie innych partii, lekkie pierwsze zmarszczki, zmęczona skóra pod oczami - szukam jednego kosmetyku, który w 1 buteleczce zaradzi tym problemom. Serum nie tylko nawilża, poprawia koloryt skóry i niweluje błyszczenie, ale również w tych 30 ml jest serum, kremem na noc, a czasami także kremem pod oczy i w dniach bez makijażu kremem dziennym - na tyle zabezpiecza skórę, że po przyjściu do domu twarz nie jest ściągnięta.

Dodatkowy plus jest taki, że chociaż serum jest w formie lekkiego olejku nie obciąża za bardzo skóry - szybko się wchłania, nie zapycha. Wiadomo, że z olejkami z reguły powinno się uważać, bo można sobie nieźle zaszkodzić.

Po aplikacji na noc niewielką ilość wcieram również w skórę rąk. Kosmetyk pięknie i długo pachnie.

Po prostu polecam wypróbować w każdym wieku.

Dobre wspomnienia

Mam bardzo dobre wspomnienia z tym serum. Ma świetną konsystencję, cudowny zapach, świetnie nawilża i odżywia skórę. Najczęściej stosowałam je na noc, ale dzień też. Smarowanie się nim to był dla mnie bardzo przyjemny wieczorny rytuał. ;) Skóra po przebudzeniu była mięciutka i nawilżona. Jednak ze względu na cenę (nie oszukujmy się - będąc fanką kosmetyków naturalnych nie stać mnie żeby kupować wszystkie z najwyższej półki) szukam tańszego zamiennika. Generalnie bardzo polecam!

Dobre, kurde

Jestem fanką kosmetyków naturalnych. To serum jest akurat dodatkowo wyprodukowane przez polską firmę, co też stanowi dla mnie mega plus.
Serum pachnie przepięknie, ogólnie nie przepadam za zapachem róży w kosmetykach ale tutaj przepadam. Co do samego działania: odżywia i koi cerę, sprawia, że niedoskonałości lepiej się goją, wygładza skórę i pozytywnie wpływa na naczynka. Stosuję serum na wieczór, bo z racji konsystencji chyba bym się przekręciła, gdybym rano miała nałożyć makijaż na twarz posmarowaną olejkiem. Rano zauważam, że cera jest zdecydowanie rozświetlona i wygląda zdrowo.
Stosuję około 4x w tygodniu, bo wydaje mi się jednak dość ciężkie i przy codziennym stosowaniu obawiam się wypryskowiska.
Opakowanie funkcjonalne - nie udało mi się go jeszcze obkleić, a musicie wiedzieć, że jestem prawdziwym talentem w tej kwestii. Opakowanie ma super design, taki minimalistyczny. Aha, i jeszcze nakładam produkt przynajmniej 20 min przed pójściem spać, ponieważ chodzą o produkcie plotki jakoby brudził pościel - ja wolałam tego nie sprawdzać.
Serum polecam uwadze, warto spróbować.

Używa produktu od: próbka

Nie polubiliśmy się

O ile krem z tej samej serii bardzo przypadł mi do gustu, to z tym serum raczej się nie polubimy. Nie zauważyłam, aby serum zrobiło coś super dla mojej cery, a aplikacja nie spodobała mi się za bardzo. Serum jest płynne, olejowe i ma bogatą konsystencję. Ale dość trudno rozprowadza się na twarzy i dość długo wchłania. Pozostawia też na twarzy tłusty film. Skóra twarzy po nałożeniu robi się lepka. W moim odczuciu serum nie nadaje się pod makijaż. W dodatku a mocny żółty kolor, który moim zdaniem lekko barwi skórę. jeśli chodzi o zalety to pięknie pachnie, tak samo jak krem czyli różami i konfiturą malinową.