Bi-es, Spirit of Nature for Women EDP

Bi-es, Spirit of Nature for Women EDP

Egzotyczna mieszanka aromatycznych ziół, pędów i cytrusów, która budzi same pozytywne skojarzenia oraz nastraja optymistycznie. To zapach dla indywidualistek. Nadaje się zarówno do pracy, jak i na specjalne okazje.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytryna, bergamotka, cedrat
nuta serca: zielona herbata, biała herbata, jaśmin, biała brzoskwinia
nuta bazy: drewno cedrowe, piżmo, wetiwer

wody perfumowane
morskie, zielone / cytrusowe

• Flakon: 5

Rześki pocałunek zielonej herbaty

Wodę perfumowaną Spirit of Nature od Bi-es po raz pierwszy kupiłam ok. 10 lat temu, podczas zakupów w hipermarkecie Tesco. Potem przez wiele lat nie mogłam jej nigdzie znaleźć, aż w końcu o niej zapomniałam. Traf chciał, że dojrzałam te perfumy miesiąc temu na Allegro i postanowiłam je kupić.

Zapach jest z gatunku tych zielonych, cytrusowych świeżaków. Bardzo podobny do Green Tea Elizabeth Arden, choć nie pachnie identycznie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie jest to podróbka, a jedynie zapach inspirowany zieloną herbatą od Arden. Flakonik o pojemności 50 ml jest smukły i nieduży, dzięki czemu idealnie mieści się w torebce. Jest transparentny (dzięki czemu widać, ile perfum jeszcze nam zostało), utrzymany w zielonej kolorystyce z grafiką liścia. Osobiście uważam, że to minimalistyczne opakowanie jest bardzo gustowne i oddaje doskonale charakter tego zapachu. Atomizer działa prawidłowo, nigdy się nie zaciął.

Sam zapach jest bardzo przyjemny dla otoczenia, rześki, przywodzący na myśl piękne letnie dni. Doskonały na dzień, także do pracy. Z pewnością nie jest męczący dla otoczenia, idealny na wiosnę i lato. Woda jest na tyle uniwersalna, że będzie pasować każdej kobiecie, niezależnie od wieku.

Trwałość zapachu nie jest jego najmocniejszą stroną, wyczuwam go max. 1,5-2 godziny, lecz cena wody jest niewysoka, ok. 15-20 zł za 50 ml, więc można go "dopsikać" w ciągu dnia ile razy nam się podoba. Projekcja zapachu także nie jest najwyższych lotów, ale to akurat standard w przypadku zapachów na bazie zielonej herbaty. Nie oszukujmy się, w zapachach tego typu najbardziej liczy się lekkość i naturalność, niczym ledwie muśnięcie skóry aromatem, także zapachowego ogona Spirit of Nature nam nie zagwarantuje. Mimo wszystko polecam te perfumy, może bardziej na wiosnę i lato, niekoniecznie na zimę (chyba, że tak jak ja tęsknimy za ciepłymi dniami i chcemy je sobie przypomnieć).

mocno cytrynowy

W sumie mój wzrok przykuła buteleczka. Bardzo ładna subtelna, więc postanowiłam sprawdzić jak to cudo pachnie.
Nie potrafię wyróżnić poszczególnych składników, ale mocno dominuje cytryna. Zapach jest mocno kwaskowaty, przepleciony w tle jasminem i zieloną herbatą, ale jakoś to połączenie mi nie pasuje.
Być może na kimś innym będzie ładniej pachniał, bo nuty zapachowe ciekawe.
Jak to tego typu zapachy nie rozwija się. Trwałość na ubraniu w porywach 2 godziny.

Używam tego produktu od: mies.
Ilość zużytych opakowań: testy

Piękna i ulotna zielona herbata

Nie lubię recenzować czegoś po dłuższym czasie,ale dopiero teraz znalazłam ten produkt na wizażu.
Kupiłam go,bo nie miałam pieniędzy na Elizabeth Arden "Green Tea", a szukałam czegoś, co miałoby w sobie zieloną herbatę
+pamiętam,że miały piękny zapach (bardzo lubię perfumy,które pachną zieloną herbatą)
+cena
+dostępność (Natura)
+butelka
-nie wydajne,ale może to kwestia małej pojemności
-nietrwałe, ale Green Tea też takie są, a różnica w cenie jest kolosalna

Używam tego produktu od: używałam latem

Bardzo dobry na lato,swieży,lekki

Zapach wzorowany na Green Tea. Mam orginał i BI es jest o wiele trwalszy.Cena ok 18 zl. Odpowiedni na lato,wyraźnie czuć zieloną herbatkę,jednak nie jest ona mdła . Polecam . Jestem bardzo zadowolona.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1x50ml

Gdy ktoś lubi Green Tea Elizabeth Arden

Jest to tańszy zamiennik Elizabeth Arden "Green Tea", zapach bardzo podobny, jedynie mniej trwały.

Bardzo świeży i trawiasty. Kiedyś byłam wielką fanką Green Tea, teraz ma on dla mnie za mało klasy, aczkolwiek nie jest najgorszy :)

Używam tego produktu od: kiedyś przez jakiś czas
Ilość zużytych opakowań: dwa całe

cudowny zapach

Rewelacyjny zapach, który został zakupiony w sumie przez przypadek w jakimś supermarkecie, podczas zakupów.
Zdecydowałam się na niego z prostej przyczyny - cena, ok 14 zł, była bardzo zachęcająca w połączeniu z bardzo, ale to bardzo zachęcającym zapachem. Początkowo jest świeży, orzeźwiający, z czasem robi się słodki, ale w bardzo pozytywnym znaczeniu. Utrzymuje się ok. 3 godzin na mojej skórze.
Flakon jest prosty, wysmukły, sprawia wrażenie świeżego i lekkiego.

Używam tego produktu od: od 2 lat