Garnier, Ultra Doux, Sekrety Prowansji, Szampon do włosów matowych `Olejek eteryczny z lawendy i róża z regionu Grasse`

Szampon do włosów normalnych i matowych z olejkiem eterycznym z lawendy i róży z regionu Grasse. Przywraca włosom miękkość i blask.
Naturalne bogactwo Prowansji przez wieki było źródłem dobroczynnych roślin. Rośliny i wytworzone z nich składniki pozwoliły odsłonić prawdziwe tajemnice piękna, przekazywane sobie przez kobiety z pokolenia na pokolenie. Zainspirowały słynne zabiegi upiększające, które są popularne do dziś. W szamponie w nowoczesny sposób zastosowano ekstrakty i olejki eteryczne prosto z Prowansji. Zawiera kwas salicylowy.

Uwielbiam zapach

Szampon ten sprawdza się w miarę ok, jednak najwiekszym atutem jest jego zapach.
Utrzymuje się na włosach. Sam szampon ładnie myje, włosy są sypkie i błyszczące. Nie swędzi po nim głowa. Dość wydajny, wygodne opakowanie.
Cena niska, zwłaszcza na promocji. Konsystencja przyjemna

Super szampon: oczyszcza, ale nie wysusza

Bardzo lubiłam wersję rozmaryn i liść oliwny, za którą tęsknię, jak za rzadko którym wycofanym kosmetykiem. Już dawno miałam zamiar kupić ten, ale jakoś tak zawsze co innego przykuło moją uwagę. Naprawdę nie mam pojęcia czemu, dlatego, że dla moich włosów (wysokoporowate, suche), większość Garnierów działała świetnie (jak na szampon ze SLES).

Działanie: Szampon oczyszczający z SLES w składzie, jednak nie myjący po bandzie. Włosy po umyciu nim są dobrze oczyszczone: zmywa oleje czy stylizatory (nawet te ciężkie na dodanie objętości nasadzie), natomiast włosy nie wyglądają po nim jak stóg suchego, niemożliwego do rozczesania, matowego siana. Są leciutkie jak piórko, ale także dość miękkie i pięknie błyszczą. Również skóra głowy bardzo dobrze go toleruje. I do tego bardzo ładny zapach. Nie jest może aż tak udany jak wspomniany przeze mnie rozmaryn, ale relaksujący i przyjemny, nie uderza w rejony kostki na mole ;)

Na plus:
-skutecznie oczyszcza
-nie podrażnia skóry głowy
-pozostawia włosy miękkie i błyszczące
-bardzo gęsty, doskonale się pieni i jest wydajny
-ma ładny zapach
-wygodna butelka

Na minus:
-jeśli ktoś nie lubi róży i lawendy lub używa perfum, które z nimi nie współpracują, będzie zawiedziony tym, że zapach przez kilka godzin pozostaje we włosach

Podsumowując: Odżywki i tak muszę użyć, bo muszę jej użyć po każdym szamponie (albo zamiast ;), ale bardzo polecam spróbować - zależnie od potrzeb można traktować jak oczyszczający raz na jakiś czas, ale można także częściej.

Średniak

Szampon jak to szampon. Dobrze oczyszcza, ładnie się pieni i pachnie. Jednak włosy po nim są bez blasku. Zapach utrzymuje się przez kilka godzin ale jest prawie nie wyczuwalny. Opakowanie ciężko się otwiera mokrymi rękami.

Bardzo przyjemny zapach

Dobre właściwości myjące i pielęgnacyjne. Świetny stosunek jakości do ceny. Estetyczne, funkcjonalne opakowanie. Szampon o pięknym zapachu, nie podrażnia, dobrze się pieni.
Zalety
Skuteczność
Wydajność
Cena
Zapach

Fajny :)

Szampon niesamowicie pachnie :) zapach lawendy i róży pochodzący z prawdziwych eterycznych olejków uprzyjemnia chwile na mycie włosów i zamienia je w moment prawdziwego relaksu.

Jest gęsty, wydajny, łagodny dla skóry głowy, dobrze oczyszcza włosy, dobrze się pieni i łatwo spłukuje.

Polecam!

W oczekiwaniu na Gwiazdkę.

Przyjemnie mi się go używa. Bardzo ładnie pachnie. Aromatycznie. Delikatną różą i lawendą. Jest aksamitny, lekko tłusty w konsystencji, jak żel z olejkiem, dobrze się pieni i dobrze myje. Pozostawia włosy miękkie i błyszczące. Przyjemny, zwłaszcza na chłodne i ciemne listopadowe dni.

Niczym włosy dziecka.

Lubię zarówno lawendę jak i różę, choć znam sporo osób, których te zapachy drażnią. Lawenda kojarzy im się jedynie z anty-molem, a róża- z babcinym różańcem.
A ja kocham. I zrelaksowaną lawendę i nastrojową różę.
Połączenie tych dwóch zapachów jest prawdziwie przyjemne.
Zapach szamponu delikatnie utrzymuje się na włosach, co jakiś czas przypominając o swojej obecności.
Myjadło jest gęste, przyjemne, pieni się dobrze.
Nie domywa włosów na tzw. pisk, ale działa tak jak delikatne szampony dziecięce. Włosy są mięciutkie, lekkie, delikatnie puszyste- ale nie spuszone. Nadaje blask, nie obciąża.
Przyjemnie się go używa.
Również farbowane włosy powinny być zadowolone.
Jest delikatny, nie wysusza i nie wymywa koloru.

Bardzo przyjemny

Bardzo lubiłam ten szampon, szkoda, że się już skończył. Jeśli znajdę to kupię ponownie.
Szampon ma bardzo ładny, różany zapach. z wielką przyjemnością myłam nim włosy. Jest łagodny, nie plącze i nie wysusza włosów. Bardzo dobrze się po nim układają włosy, a mam je krótkie więc jest to dla mnie szczególnie istotne.
Otwór w butelce był troszkę za duży i na początku wylewało się zbyt dużo kosmetyku. Poza tym byłam bardzo zadowolona i polecam zakup.

OK

Jest to dobry szampon o ładnym zapachu. Łatwo się go aplikuje i przyjemnie działa na włosy - oczyszcza je i pozostawia nawilżone, miękkie i lśniące oraz nie ma problemów z ich rozczesaniem. Szampon jest tani, wydajny i łatwo dostępny.
Polecam :)

Zdecydowanie mój ulubiony

Szampon po raz pierwszy kupiłam kilka lat temu w Chorwacji. Nie kierowałam się opiniami, po prostu kocham lawendę i wiedziałam, że kupię i przetestuje. Od tamtej pory jest to mój ulubiony szampon, stosuje zamiennie z innymi, między innymi zieloną wersją Ultra Doux.
+ Gęsty i wydajny. Mała ilość wystarczyła na moje długie włosy
+ Piękny zapach który czuć w całej łazience, ale również na włosach przez kilka kolejnych dni.
+ Przezroczyste opakowanie, dzięki któremu widać ile produktu zostało
+ Włosy faktycznie są bardziej błyszczące i zauważyłam, że mniej się plączą.
+ Przystępna cena, na promocji duże opakowanie można kupić za niecałe 10 zł

- Minusów jak dla mnie brak.

Super! Dla mnie KWC

Ogólnie nie znoszę marki Garnier i konsekwentnie nie kupuję ich kosmetyków, jednak wysokie oceny na wizażu skusiły mnie do zakupu tego szamponu, i akurat tego wyboru nie żałuję.

:) + cudowny zapach! Aromat, który wypełnia całą łazienkę i sprawia, że prysznic jest relaksującą przyjemnością
:) + bardzo dobrze się pieni! Ilość wielkości orzecha włoskiego daje wielką pianę na moich długich włosach
:) + bardzo dobrze oszczysza włosy
:) + idealna konsytencja. Gęsta, treściwa! Nic się nie pezelewa przez palce i nie spływa z włosów.
:) + dobrze się spłukuje!
:) + opakowanie ładne i estetyczne, z odpowiadnio dużym otworem dozującym, przez co gęsty szapmon można bez żadnego poblemu wydobyć w pożądanej ilości.
:) + także plus za przezroczyste opakowanie. Widać dokładnie ile jeszcze pozostało produktu.
:) + mega-wydajny! W tym przypadku to zaleta, bo chciałoby się, aby się nigdy nie kończył.
:) + nie wyszusza włosów
:) + nie plącze włosów
:) + nie "naprawia" cudownie włosów, ale też tego nie obiecuje
:) + cena na plus! Kilka złotych
:) + pojemność - aż 400 ml za niewielką cenę

:( - dostępność - bardzo ciężko było mi go znaleźć. Przypadkowo trafiłam na niego w drogerii sieciowej w mieście 400 km od domu. Warto było tyle po niego jechać ;-)

Od tego czasu jak go kupiłam i zużyłam, zaczęłam go zauważać także w innych miejscach, w marketach - chyba poprawiła się jego dostępność, bo warto, aby był dostępny wszędzie.
Idealny do codziennego stosowania.

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

uwielbiam

Lubię testować nowe szampony ale przy tym zatrzymam się na dłużej. Wszystko mi w nim odpowiada: konsystencja, wydajność, piękny zapach który umila mycie włosów, zabarwienie szamponu i opakowanie cieszą oko. Super oczyszcza włosy z wszelakich kosmetyków do utrwalania fryzur, osobiście mam kręcone włosy więc stosuję piankę, krem do loków- wszystko ładnie zmywa i przygotowuje włosy pod użycie odżywki. Nie oczekujmy od szamponu odżywienia, jakiegoś specjalnego wzmocnienia włosów, czy wpływu na rozdwojone końcówki. Szampon ma przede wszystkim oczyszczać i pozostawiać włosy świeże jak najdłużej a ten szampon to zapewnia. Osobiście jestem zadowolona i polecam.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze