Etja, Olej arganowy BIO

Etja, Olej arganowy BIO

Naturalny olej arganowy tłoczony na zimno bio otrzymywany jest w 100% ze świeżych orzechów drzewa Arganowego /drzewo życia/. Bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (około 80%), głownie omega-6 i omega-9, witamine E w formie tokoferoli oraz karotenoidy - naturalne antyoksydanty, chroniące organizm przed działaniem wolnych rodników. Olej zawiera również butyrospermol pielęgnujący skórę przed i po opalaniu. Doskonały na suchą i starzejącą się skórę, chroni przed przedwczesnym pojawieniem się zmarszczek opóźniając procesy starzenia.
Olej umieszczony w ciemnej, szklanej buteleczce z dozownikiem.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety.

Tylko na włosy

Olej arganowy kupiłam z myślą używania na twarz, ale niestety zapchał mi cerę. Próbowałam używać go pod oczy i miałam wrażenie, że przesusza mi skórę pod oczami. Sprawdza się za to jako zabezpieczenie końcówek włosów. Kropelka, czy dwie na końcówki nie przetłuszczają włosów, a ładnie je dociążają.
Jego zapach, choć charakterystyczny nie drażni mnie. Konsystencję ma gęstą, może dlatego zapycha.
Lubię Etję i jej opakowania z ciemnego szkła.

Skuteczny i naturalny

Bardzo lubię ten olejek jest naturalny i dobry. Ma bardzo dużo zastosowań można go używać do pielęgnacji twarzy, na końcówki włosów, do kąpieli, jako dodatek do balsamów itd. Ja głównie używam go na twarz i na końcówki włosów i jestem bardzo zadowolona. Mam cerę suchą, więc jest idealny dla mnie, super nawilża, ujędrnia i poprawia elastyczność skóry. U mnie naprawdę świetnie się sprawdza do pielęgnacji twarzy i pomaga ukoić moją skórę. Znakomicie działa również na wzmocnienie i odżywienie włosów głównie używam go na końcówki. Ma pojemność 50 ml z pompką dozującą. Jest bardzo tłusty, więc wystarczy niewielka ilość do zastosowania.

Dobry i naturalny

Olejek poleciła mi fryzjerka. stosowałam go do olejowania włosów przez miesiąc, Jedną dwie pompki na suche włosy ok. 1 godziny przed umyciem wlosow. Moje włosy są teraz odżywione i lśniące. Można też go stosować na skórę lecz jeszcze Tego nie próbowałam. Zakupiłam go w aptece za 22zł. Okropnie śmierdzi, ale jak to na naturalny kosmetyk. Warto to sprawdzić bo działa i nie niszczy włosów.

Do wszystkiego

Olejek świetnie sprawdza się w kosmetyce, jako dodatek do balsamów, kremów do ciała, zmywania makijażu oraz do olejowania włosów. Olejek jest praktycznie bezzapachowy, dość gęsty i posiada właściwości regeneracyjne i przeciwzmarszczkowe. Pomaga zregenerować włosy, szczególnie końcówki oraz natłuścić skórę ciała. Używam go także do doczyszczenia oczu z resztek makijażu.

Świetny produkt

Olejek jest naturalny i uniwersalny w zastosowaniu. Ja używam go głównie do olejowania włosów, ale od czasu do czasu również na twarz. Dodaję go również do maseczki z miodu i kurkumy.

Olejek multifunkcyjny

Olejek Etja kupiłam pierwszy raz dawno temu, zainteresowana jego właściwościami, działaniem multifunkcyjnym, a także niską ceną.

#OPAKOWANIE
Olejek zapakowany jest w szklaną, ciemną buteleczkęz zatyczką, która chroni przed wylewaniem się kosmetyku. Mam wersję z pompką, bardzo wygodna, można dozowac tyle ile trzeba, przy okazji nie rozlewając i budząc wszystkiego dookoła. Na butelce jest etykieta, prosta szata graficzna, miła dla oka, mi odpowiada.

#KONSYSTENCJA I ZAPACH
Olejek jak to olejek, jest dość gęsty, zielonkawy, zapach jest specyficzny, ale nie jest zły, uciążliwy, drażniący. Można się przyzwyczaić. Kosmetyk, mimo, że to typowy olejek nie jest bardzo tłusty czy oblepiający.

#DZIAŁANIE
Ja najbardziej lubię używać na końcówki włosów, odżywia je, są miękkie, gładkie, zwykle dodaje na mokre włosy, nie spłukuję bo na końcach ich nie obciąża. Czasami używałam na twarz jak nie miałam akurat żadnego serum pod ręką i też dobrze się sprawdzał. Nie zapychał, nie był bardzo tłusty, skóra raczej była miękka, gładka, miła w dotyku. Jak na tak tani i prosty kosmetyknto całkiem fajny efekt. Niekiedy też smarowałam paznokcie, i też je odżywiał, pielęgnował, suche skórki przedstawiały być suche.

#NIEPORZĄDNE
Mi włosów nie obciąża, cery nie zapycha, nie podrażnia, nie uczula, nie powoduje jakiś reakcji alergicznych, nie powoduje pieczenia i zaczerwienienia, nie miałam problemów z wypryskami.

#CENA
Jest bardzo przystępna za taką objętość i takie multifunkcyjne działanie.

Bardzo go lubię

Jako posiadaczką mieszano-tłustej cery i jakoś oleje do codziennej pielęgnacji omijam szerokim łukiem. Jednak ten jest moim faworytem wśród tych wszystkich tłuściochów i naprawdę regularnie po niego sięgam, ponieważ jako jeden z niewielu mnie nie zapycha, niw wpływa negatywnie na stan skory ani jej nie podrażnia.
Używam go:
- raz w tygodniu po mocnym peelingu, smaruje nim obficie twarz, szyję i dekolt, kilka minut masuje, zostawiam na noc do wchłonięcia,
- jako olejek na usta przed aplikacją matowych pomadek
- do smarowania zrogowaciałych miejsc
- kiedy cera potrzebuje natłuszczenia ( tak, czasem moja skóra woła o coś więcej jak nawilżenie)
- do demakijażu wodoodpornego.
Mogę go śmiało polecić dla posiadaczek cer podobnych do mnie, aczkolwiek moja mama, posiadaczka cery suchej z licznymi zmarszczkami bardzo sobie go chwali i stosuje na codzień. Jedyny minus to jego zapach, ale nie odejmę mu za to punktów.

Jeden z najlepszych

Używałam w pielęgnacji skóry kilku innych rodzajów olejków jednak ten wysuwa się na prowadzenie. Uratował choćby moje dłonie, kiedy po zimie zmagałam się z przesuszoną skórą, a drogeryjniaki nie pomagały. I paznokcie dośc rozdwajające się swego czasu nagle stały się ładniejsze. Rzęsy także zyskały. Siła natury jednym słowem i ciągnie mnie właśnie do takich kosmetyków, gdzie wiem, że sobie nie zaszkodzę.
Stosowałam na twarz, i tu wiele kobiet pisze o zapychaniu i umiarze. Zalecę ostrożność ale jednocześnie myślę, że warto spróbować przynajmniej od czasu do czasu. Ja stosować na twarz z umiarem będę na pewno! A zapach? Kojarzy mi się z pewnym zapachem, ale już po kilku min przestaję go wyczuwać. Przyzwyczaiłam się do niego i pokochałam tak bardzo, że wręcz mi się podoba.

Nie do twarzy

Olejek ten kupiłam z myślą o stosowaniu bardziej na twarz niż na włosy czy ciało. Jak dla mnie jest zdecydowanie za ciężki, taki poprostu tłuścioch i nie polubił się z moją cerą mieszaną. Przez miesiąc stosowania nie zauważyłam żadnych efektów działania tego produktu.

Dla mnie za tłusty

Z wielkimi nadziejami podchodziłam do tego olejku. Wynikało to zapewne z tego, że czytałam bardzo wiele dobrych opinii na jego temat. Tym bardziej, że był to mój pierwszy olejek, który zakupiłam z Etji. Jak się okazało najgorszy, gdyż każdy kolejny był znacznie lepszy. Generalnie nie mam do niego wielkich zastrzeżeń. Nie uczula, ma naprawdę fajny dozownik, jednak wydaje mi się, że to jest typowy olejek do skóry suchej, może mieszanej i przede wszystkim dojrzałej. Moja skóra jest normalna z tendencją do tłustej. Pewnie dlatego okazało się, że dla mnie jest on zwyczajnie zbyt tłusty. Nie chce się wchłaniać i długo utrzymuje się na skórze. Po części sama jestem sobie winna, gdyż kupiłam go, chociaż wiedziałam, że jest przeznaczony dla cer suchych. Nie mogłam się jednak powstrzymać, bo byłam zwyczajnie ciekawa. Mam nauczkę. Ostatecznie zużyłam go na inne części ciała niż twarz.

Uwielbiam

Uwielbiam olje marki Etja i zawsze kilka stoi w szafce. Arganowy jest chyba najbardziej uniwersalny - pięknie nawilża i odbudowuje zarówno skórę, jak i włosy. W przypadku włosów może być też używany po myciu, do zabezpieczenia końcówek, ponieważ nie obciąża. Dla mnie HIT!

Olej nie tylko do włosów

Przygodę z olejami zaczęłam już jakiś czas temu. Olejek arganowy to mój must have. Używam do pielęgnacji ciała oraz do olejowania włosów. Ma ładny zapach. Gęsta konsystencje. Sprawdza sie praktycznie do każdej skory.