Calvin Klein, Contradiction for Women EDP

Calvin Klein, Contradiction for Women EDP

'Ona jest silna i jednocześnie bardzo kobieca. Jest mądra i seksowna. Jest kobietą o wielu twarzach.' - Calvin Klein 'Contradiction for Women' jest kompozycją składników dobranych specjalnie ze względu na ich czystość i zdolność do harmonizowania z innymi aromatami. Można określić ten zapach jako radośnie orientalny - jego przyjemna świeżość wibruje kwiatowymi zapachami, jest ciepła i kobieca.

Kategoria: orientalno-waniliowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: róża, peonia, jaśmin, konwalia
nuta serca: eukaliptus, kwiat gruszy, liliak (bez), orchidea
nuta bazy: sandałowiec, bób tonka.

Cena: ok. 130zł / 30ml

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

56% jesień/zima 44% wiosna/lato

Stały bywalec

Do tych wracam regularnie. Głównie ze względu na zachęcającą cenę oraz ich ładny, codzienny zapach. Niestety odejmuję gwiazdkę za trwałość bo jest przeciętna. Ale na co dzień mi wystarczy.

Przyjemny zapach :)

Perfumy dostałam od chłopaka w prezencie. Jako że wie, iż uwielbiam perfumy od Calvina Kleina tych jeszcze nie miałam. Mają ciekawe, niecodzienne opakowanie. Zapach mają piękny, niby kwiatowy choć nie wiem jak dokładnie ująć ich woń. Są bardzo kobiece, świeże i orientalne. Używam ich na codzień, wystarczy kilka psiknięć i utrzymują się cały dzień. Bardzo przypadł mi do gustu ten zapach i na pewno ze mną zostanie.

Polecam!

Perfumy kupiłam w ciemno na promocji, nie znając zapachu, ale nie żałuję. Są nietuzinkowe, delikatne a jednocześnie lekko ostre, drapieżne, ciepłe, zmysłowe. Wyczuwalne jest drzewo sandałowe a bardzo lubię! Używam najczęściej jesienią, na codzień. Flakonik- fajne zaskoczenie, praktyczny. Trwałość kilka godzin, chociaż mogłoby być lepiej.

Kobierzec kwiatów

Poszukując czegoś nowego natknęłam się na niego, mimo że wcześniej nie zwrócił mojej uwagi na tyle żeby go powąchać. Bardzo miłe zaskoczenie, na początku czujemy kwiaty, dużo jaśminu i słodycz, która potem otula pudrowym szalem. Zapach można spokojnie nosić cały rok, jest nienachalny a jednak ma w sobie to coś, myślę że w atrakcyjniej cenie dostajemy ciekawą kompozycję, która wyróżni nas z tłumu.

Mój nr 1

Jestem z tych kobiet, które po zakończonym flakoniku perfum wybieram zawsze coś innego, żeby zapach "nie przyzwyczaił mnie". Jednak to tych perfum wracam co jakiś czas, bo są po prostu ponadczasowe. Zdecydowanie są to bardziej perfumy orientalne/delikatne słodkie, a nie kwiatowe. Są bardzo trwałe i co najważniejsze czuć je dopiero po jakimś czasie ("nie duszą" osób które są w jednym pomieszczeniu jak to często bywa ). Flakonik na duży plus. Wydajność również. W dobrej cenie można go kupić w Super Pharm na promocji. Odpowiedni o każdej porze roku, jednak często sięgam po niego zimą. Można nazwać go klasyczną elegancją - dla mnie nr 1 !

Ciekawy

Perfumy mają ciekawą kombinację zapachową. Dobrze sprawdzają się na codzień i na specjalne okazje. Bardzo podoba mi się także opakowanie, które przykuwa uwagę. Zapach początkowo wydaje się intensywny, ale szybko można się przyzwyczaić. Niestety trwałość zdecydowanie na minus. Po kilku godzinach prawie nic nie czuć.
ZALETY
Zapach
Na codzień i nie tylko
WADY
Trwałość

Niby ładne, ale szału nie ma

Kupiłam w ciemno. Były na bardzo dużej promocji więc się skusiłam bo lubię perfumy od Kleina. Ale tym razem miłości nie ma. Zapach teoretycznie ładny, kwiatowy. Ale ma jakąś nutę, która pachnie tanio. Tak jak perfumy 20 lat temu. Z czasem na skorze ta nuta wietrzeje, ale wciąż to nie są takie perfumy jak lubię i do jakich przywykłam. Szkoda, bo buteleczka jest przepiękna, solidna i zdobi toaletkę. Trwałość taka sobie.

Wyzwanie

Tak, te perfumy to wyzwanie. Piękny i oryginalny flakon skrywa niełatwy zapach. Niby nowoczesny, a jednocześnie tak ciężki, że przywodzi na myśl toaletki naszych babć. Trwały, ale z drugiej strony drażniący zmysły i to nie zawsze w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Z wiekiem coraz bardziej lubię duszne i klasyczne zapachy, ale do tego raczej nie wrócę.

Przedziwny produkt

Powiem tak, te perfumy zawsze mnie zadziwiają. Cena jest niska, szczególnie w promocji. Pojemność duża, opakowanie całkiem ładne, zapach.... bo ja wiem? Mojego nosa nie powala, nie zachwyca, ot perfumy jak perfumy, po prostu są przyjemne. Trwałość? A kto tam wie, ja ich na sobie nie czuje. ALE..... co w nich jest takiego przedziwnego? Zawsze jak je na sobie mam to osoby w moim otoczeniu pytają co to za perfumy, chwalą ich zapach, dopytują, zwracają uwagę i co najśmieszniejsze... pytają nawet pod wieczór, kiedy perfumy są na mnie już ok. 10h. Jak dla mnie to świadczy o tym, że te perfumy mają w sobie to coś, są warte swojej ceny i zawsze jak bumerang do nich wracam.

Codzienny, piękny zapach

Lubię perfumy od Calvina Kleina, to taki zapachowy pewnik: rozpoznawalny, ale nie banalny. Po wypróbowaniu zapachów unisex, które przypadły mi do gustu, postanowiłam się przetestować także kompozycję przeznaczoną dla kobiet.

Zapach Contradiction jest bardzo świeży, ale nie przesadnie ogórkowy. Łącząc w sobie nuty kwiatowe i orientalne otrzymujemy bardzo charakterystyczną kompozycję, trudną do pomylenia z jakąkolwiek inną. Zapach nie jest przytłaczający, ale nie należy też do najlżejszych. Moim zdaniem to perfumy klasyczne, choć są zamknięte w nowoczesnym, interesującym flakonie. To jeden z tych zapachów, które zaliczam do kategorii "biznesowych": świetnie pasują do spodni w kant i marynarki. Sprawdzą się na spotkaniu czy kolacji ze współpracownikami/kontrahentami. Na początku są nieco agresywne, ale już po chwili przechodzą w łagodniejsze, bardziej stonowane nuty.

Ich ekspozycję oceniam na wysoką. Ciągną się pięknym ogonem za właścicielką, ale nie duszą. Pozostawiają po sobie pewną "poświatę". Ilekroć ich używam, słyszę komplement, że pięknie pachnę. Rozwijają się powoli i długo, ich trwałość jest bardzo dobra.

Muszę przyznać, że nie znam podobnego zapachu. Choć zwykle gustuję w mocno drzewnych nutach, omijając kompozycje kwiatowe, akurat w tym przypadku czynię wyjątek, gdyż za tym zapachem wprost przepadam. Idealny dla młodych kobiet, zarówno na lato jak i zimę, na dzień i na wieczór. To chyba cecha rozpoznawalna Kleina - marka tworzy perfumy, które są po prostu uniwersalne i sprawdzają się podczas każdej z możliwych d wyobrażenia sobie okazji.

Świetny na co dzień

Zapach kupiony z braku laku - szukałam na szybko czegoś na wiosnę i lato i akurat to wpadło mi w ręce. Jest super, chociaż ostatnio rzadziej go używam. Zapach nadaje się zarówno na dzień jak i na wieczór.

Fajny produkt

Ponad 10 lat temu wydawał się bardziej zimny i metaliczny. Teraz bardzo łagodny. Początkowo złapany na dolinę, ale są one mieszane z innych kwiatów: piwonia, lilia, liliowy, mało ciekawej kombinacji. A potem mi taki miły proszek, konwalia, wanilia, ciepły kurz.