Bourjois, Rouge Edition Velvet (Matowa pomadka do ust)

Bourjois, Rouge Edition Velvet (Matowa pomadka do ust)

Zobacz oferty

douglas.pl
Średnia ocena: 3.16/5

zobacz więcej ofertzwiń
Pojemność 6,7 ml

Nowa pomadka od Bourjois z matowym wykończeniem i intensywnymi kolorami, o lekkiej, przyjemnie nakładającej się formule, której nie czuć na ustach.
Rouge Edition Velvet ma niewiarygodną formułę, która tuż po aplikacji sprawia wrażenie lakieru do ust, ale po nałożeniu przemienia się w matową, jedwabiście gładką i lekką teksturę.
Ukośnie ścięty aplikator w formie gąbeczki sprawia, że pomadkę nałożysz łatwo i precyzyjnie.
Wzbogacona w czyste pigmenty i lotne olejki, formuła gwarantuje kolor, lekkość i daje poczucie ekstremalnego komfortu, a pomadka długo utrzymuje się na ustach.
Dostępna w 8 kolorach.

Cena: 50zł / 6,7ml

w płynie
kryjące, powiększające usta
Efekt
matowe

Klasyk

Lubię te pomadki za super trwałość, duży wybór kolorów i komfort noszenia. Co prawda przy długim noszeniu potrafią się wykruszać i wyglądać odrobinę sucho, jednak kremowa konsystencja i przyjemność nakładania niweluje te drobne wady. Po nałożeniu jest jeszcze przez kilka minut lekko kremowa i plastyczna, potem zastyga i jest komfortową na ustach. Nie jest może genialnie trwała i jednak zjada się w trakcie dnia, po posiłkach ale nadal jest dość estetyczna. Wybór kolorów jest imponujący i można znaleźć zarówno klasyczne czerwienie, róże jak i odcienie nude. Cena w rossmanach jest nieporozumieniem i jednak tych 60-70 zł nie jest warta, ale już w drogeriach internetowych można je kupić za 13-20 zł. Tutaj już warto postawić na bourjois, sprawdzają mi się lepiej niż słynne pomadki z golden rose, w podobnej cenie.

Rozczarowanie

Jedna z moich największych pomyłek "pomadkowych".
Ma dwa minusy których nie jestem znieść:
słabe krycie i całkowity brak trwałości.
Słabego krycia nie ma co komentować, bo wyczerpuje to temat, a jeśli chodzi o trwałość...
"Zjada się" błyskawicznie. Po 30 min od pomalowania praktycznie nie ma po niej śladu. Może za dużo oczekuje bo od lat jestem wierna Maybelline Super Stay, ale do tej nigdy więcej nie wrócę i żałuję każdej wydanej złotówki.

Trwałość i mat

Poszukując trwałej pomadki, która utrzyma się na moich ustach kilka godzin, a jednocześnie nie zostanie zjedzona wraz z pierwszym posiłkiem trafiłam na polecenie tej oto właśnie firmy.

Pomadka nie należy do najtańszych, jednak uważam że warta jest swojej ceny. Jak dobrze poszukamy to można ją często dostać na promocji. Produkt wydaje się stosunkowo niewielki, jednak to tylko pozory, jest bardzo wydajny i łatwo mieści się do każdej torebki.

Plus za szeroką gamma kolorystyczną pomadek, bo wybór jest naprawdę duży. Jednak największy plus pomadka dostaje ode mnie za swoją trwałość i mat, który utrzymuje się na ustach przez kilka dobrych godzin. Nie jest to trwałość na cały dzień i oczywiście wymaga poprawek, jednak efekt jest naprawdę zadawalajacy. Ponieważ jest to produkt matujący, to niestety ale mocno podkreśla wszystkie suche skórki na ustach, dlatego warto wczensiej zadbać o ich dobre nawilżenie.

Aplikator jest bardzo poręczny, a gąbeczka która malujemy ustach jest dobrze wyprofilowana. Podczas aplikacji pomadki należy uważać, żeby nie wyjechać za bardzo poza linie ust, czyli tam gdzie jej nie chcemy, bo dość szybko zapycha i już tak łatwo się nie zmyje.

Porażka

Uwielbiam matowe pomadki w płynie. Zachęcona opiniami zakupiłam ten produkt. Niestety rozczarowanie. Produkt rozkłada się nierównomiernie. Matowa na ustach jest ale nie zastyga. Po godzinie pomadka dalej jest lepka. Po złączeniu ust zlepia się i schodzi płatami. Coś chyba poszło nie tak.

Dobrze się trzyma

Płynna i lekka formuła, intensywne i dopasowane kolory, których jest duży wybór. Łatwo się nakłada. Podczas posiłku lekko się ściera ale wygląda to estetycznie. Przy niektórych kolorach trzeba dołożyć kolejną cienką warstwę do uzyskania jednolitego koloru.

Uwielbiam ten mat

Pierwsza moja matowa pomadka i ją uwielbiam. Może kolorów nie ma tyle ile by się chciało, ale nie jest zle. Za to jest dość trwała i uwielbiam jej uczucie na ustach.

Ktoś tu chyba grzebał w formule...

Pierwszy raz tę pomadkę kupiłam dobrych kilka lat temu, kiedy wchodziła na rynek. Bardzo spodobał mi się u koleżanki odcień Nudist i sprezentowałam sobie taką samą. Pokochałam ją od pierwszego użycia! To były początki matowych pomadek w Polsce, wcale nie tak łatwo było je znaleźć. Ta, mimo że nie była zastygająca (co miało swoje plusy, bo nie wysuszała ust) to bez problemu wytrzymywała cały dzień gadania, jedzenia, picia z drobnymi poprawkami (co nie jest takie oczywiste w przypadku matowych pomadek, mogłam ją bez problemu dołożyć w ciągu dnia bez naruszania reszty makijażu).

Takie były moje wspomnienia związane z tym produktem, więc ostatnio z sentymentu kupiłam go ponownie i baaaardzo się rozczarowałam. Mam wrażenie, że formuła jest zupełnie inna od tej, którą pamiętam sprzed lat, pierwsza warstwa w ogóle nie kryje, a dołożenie kolejnej sprawia, że wszystko roluje się na ustach. Pomadka zostawia dziwne uczucie pudrowatości (to chyba ten Velvet), mnie to niezbyt przeszkadza, ale mam cały czas wrażenie, że produkt nie jest dobrze położony na ustach i migruje. Zapach nie należy do przyjemnych, jest dość chemiczny i mdlący, na szczęście po nałożeniu szybko znika. Niestety można zapomnieć o trwałości - produkt szybko się ściera i trzeba go reaplikować w ciągu dnia.
Kiedyś bez problemu nakładałam go bez konturówki, teraz to niemożliwe, bo po prostu wypływa poza obręb warg.

Jednym słowem, coś tu się niedobrego stało i w obecnych czasach, kiedy dobrą pomadkę matową możemy kupić za 5 złotych na promocji, ta od Bourjous nie jest warta zachodu.

30 Oranginal

Kompaktowe, solidne, plastikowe opakowanie, przyjemny zapach, ładne kolory. Konsystencja musu przed zastygnięciem. Kolor nr 30 wybrałam bo czułam potrzebę posiadania wyrazistego, pomarańczowego koloru na jesień.
To jest pomadka bezkompromisowa. Od razu trzeba nałożyć jej stosunkowo dużo. Osobiście nie mam szczególnie dużych ust a muszę wracać aplikatorem do opakowania 4 razy, żeby jakkolwiek to wyglądało. Zużywamy dużo produktu, więc z wydajnością kiepsko, ale to oznacza, że jesteśmy w stanie zużyć całość zanim produkt się popsuje.

To pierwsza matowa pomadka, której nie jestem w stanie cieszyć się muśnięciem koloru poprzez nałożenie minimalnej ilości. Jeśli nałożymy odrobinę, lub małą ilość to od razu widać smugi, nierówna pigmentację itd.
W mojej kosmetyczce dubluje jako róż w płynie (i w tej roli spełnia się fenomenalnie, szczególnie że ciężko jest znaleźć matowy, pomarańczowy róż).

UWAGA!!!
Absolutnie nie rozcierać jej łącząc wargi przed zastygnięciem! W przypadku tego produktu to przepis na plamistą katastrofę.

Ogólnie nie jest to mój ulubieniec w niczym poza kolorem. Jak tylko ją skończę wyruszam na poszukiwania idealnej pomarańczowej pomadki. Wątpię żebym kupiła ją ponownie.

Nie wiem skąd pozytywne opinie

Pomadki Bourjois to jedna wielka tragedia. Zakupiłam je ponieważ akurat szukałam matowej pomadki w brązowym kolorze i trafiłam na Rouge Edition Velvet w jakiejś super promocji. Zamówiłam dwa kolory i jestem rozczarowana. Może i nie wysuszają ust, a ładnie zasychają, ale kolor nakłada się bardzo nierównomiernie, robią się plamy na ustach i wygląda to koszmarnie. A trwałość praktycznie nie istnieje. Jestem w stanie zrozumieć, że przy obiedzie zjadłam tą pomadkę, ale w ciągu dnia musiałam ją poprawiać naprawdę z dziesięć razy. Ścierała się nawet kiedy nic nie robiłam, nie jadłam, nie piłam. Siedząc w pociągu godzinę po prostu pomadka złaziła z ust. Nie warto. Do tej pory nie znalazłam trwalszej matowej pomadki niż Maybelline Super Stay Matte Ink.

Rewelacja

Ja mam 2 odcienie, kolorystyka jest perfekcyjna, świetnie wyglądają na ustach, nie wysuszają, długo się trzymają, firma godna polecania, zdecydowanie warto kupić

Matowa perełka

Od zawsze byłam wielbicielką matowych wykończeń. Z tego powodu zdecydowałam się na zakup zestawu pięciu pomadek od Bourjois, Rouge Edition Velvet. Składa się on z następujących kolorów: 23 Chocolat Corset, 24 Dark Cherie, 30 Oranginal, 31 Floribige!, 35 Babe Idole. Mnie najbardziej urzekła ostatnia z wymienionych. Jeśli chodzi o sam produkt. Pomadka gwarantuje trwałe matowe wykończenie. Idealnie sprawdzi się na co dzień i na większe wyjścia. Po zastosowaniu, które nie sprawia trudności dzięki funkcjonalnej gąbeczce, można się cieszyć intensywnym kolorem. Bardzo odpowiada mi lekka konsystencja. Atutem jest fakt, że pomadka się nie rozmazuje, dzięki temu można uniknąć dyskomfortu. Produkt nie wysusza ust, co jest ogromnym plusem. Zapach niestety jest nieprzyjemny- bardzo chemiczny. To jedyny minus. Warto kupić!

Och❤

Pomadka zamknięta jest w prostokątnej, przezroczystej butelce z pędzelkiem. Ma płynną formułę, która po nałożeniu szybko zastyga. Najpierw jest bardzo kremowa a następnie tworzy nieruchomy mat. Ma bardzo dobre krycie. Nie wyjeżdża poza kontur ust. Posiadam odcień pudrowy nude. Przepięknie wygląda na ustach. Jest trwała, utrzymuje się na ustach przez wiele godzin. Przyjemnie pachnie. Nie przesusza i nie podkreśla suchych skórek.