Bourjois, Rouge Edition Velvet (Matowa pomadka do ust)

Bourjois, Rouge Edition Velvet (Matowa pomadka do ust)

Zobacz oferty

Średnia ocena: 3.36/5

zobacz więcej ofertzwiń
REKLAMA
Pojemność 6,7 ml

Nowa pomadka od Bourjois z matowym wykończeniem i intensywnymi kolorami, o lekkiej, przyjemnie nakładającej się formule, której nie czuć na ustach.
Rouge Edition Velvet ma niewiarygodną formułę, która tuż po aplikacji sprawia wrażenie lakieru do ust, ale po nałożeniu przemienia się w matową, jedwabiście gładką i lekką teksturę.
Ukośnie ścięty aplikator w formie gąbeczki sprawia, że pomadkę nałożysz łatwo i precyzyjnie.
Wzbogacona w czyste pigmenty i lotne olejki, formuła gwarantuje kolor, lekkość i daje poczucie ekstremalnego komfortu, a pomadka długo utrzymuje się na ustach.
Dostępna w 8 kolorach.

Cena: 50zł / 6,7ml

w płynie
kryjące, powiększające usta
Efekt
matowe

Dobra (ale nie rewelacyjna) pomadka na co dzień

Kupiłam kilka odcieni tej pomadki, ale najczęściej używam odcienia Nude. Podoba mi się naturalne, matowe wykończenie oraz to, że pomadka nie wysusza ust. Kolor Nude idealnie pasuje do mojej urody, jednak minusem jest trwałość pomadki, co i rusz muszę dokładać nową warstwę na ustach. Myślę że za tą cenę pomadka mogłaby być lepszej jakości, dla mnie jest to średniak.

Po prostu niezła

Tyle o niej słyszałam, że jak zobaczyłam promocję - w końcu ją kupiłam.
Zdecydowałam się na nudziakowy kolor, idealny na co dzień. I faktycznie, sprawdza się dobrze - ładnie się rozprowadza, mat nie daje poczucia posklejanych ust ani skorupki.
Trwałość nie jest rewelacyjna - w tej konkurencji znam lepszych zawodników.
Na minus dla mnie jest też zapach - jest chemiczny i drażni mnie przy aplikacji.
Moim zdaniem na rynku są pomadki w tej samej albo i wyższej jakości i w bardziej przystępnej cenie, więc nie zostanie ze mną na dłużej.

Mat jak druga skóra

Pomadkę tę dopadłam w promocji za 15zł. Posiadam kolor 07 Nude- ist. Jest to odcień pasujący dosłownie do każdego makijażu zarówno tego wieczorowego jak i codziennego. Idealnie stonowana i zgaszona czerwień wchodząca w róż sprawia, że moje usta wyglądają bardzo kobieco, ale nie krzycząco. Po prostu zakochałam się w tym kolorze. Szminka zamknięta jest w zgrabnym przezroczystym opakowaniu, które zdradza odcień produktu, chociaż na ustach wygląda moim zdaniem o wiele lepiej. Aplikator jako nakrętka zakończona miękką gąbeczką, która pozwala precyzyjnie pomalować usta. Trochę irytuje mnie zbieranie się po jakimś czasie produktu na patyczku zakończonym wyżej wspomnianą gąbeczką oraz dziwny lekko chemiczny zapach samej pomadki, który mi przypomina farbę do malowania ścian chociaż gdzieś tam jakieś słodkie nuty zapachowe próbują się przebić. Szminka bardzo wydajna, o kremowej delikatnej konsystencji, niewielka ilość wystarcza, by usta nabrały głębi koloru. Po paru minutach od aplikacji wysycha dając efekt matowych a zarazem naturalnie wyglądających ust (nie jest to taki mat, który robi nieruszającą się skorupę na ustach, zero w nim sztuczności i sztywności). Będzie idealnym wyborem dla miłośniczki matu kochającej miękkie i naturalnie wyglądające wykończenie ust. Bardzo wygodnie się nosi, pomadka praktycznie niewyczuwalna na ustach, komfortowa, niewysuszająca i niepodkreślająca suchych skórek. Minusem jest słaba trwałość koloru, który momentalnie znika po posiłku zostawiając po sobie jedynie delikatny cień. Jednak warto wypróbować chociaż dla samego koloru i wygody noszenia- produkt daje wrażenie drugiej skóry.

Jest OK

Kupiłam kilka kolorów i każdy jest piękny :)

Pomadka bardzo ładnie się rozprowadza. Daje dobre krycie i matowe wykończenie.

Niestety potrzebuje trochę czasu żeby wyschnąć, ale jeśli pozwolimy jej dobrze zastygnąć to jest trwała.

Wszystko czego potrzebowałam

Szminka jest świetna. Na codzień idealnie rozprowadza się na balsamie, co daje naturalne podkreślenie koloru ust.
Do wyjścia, nałożona bezpośrednio, pozwala uzyskać mocne krycie i równy kolor przez cały wieczór. Jedynie alkochol i bardziej tłuste potrawy sprawiają że się zmazuje.

Nie spełniła moich oczekiwań

Skuszona dobrymi opiniami zakupiłam tą pomadkę liczyłam na coś w stylu Maybelline stay matt ink. Niestety jeśli efekt nie jest jeszcze najgorszy tak trwałość pomadki pozostawia wiele do życzenia, niestety mocno ona się wyciera i w szybkim tępię. Kolor jak najbardziej mi się podobał, efekt świeżo po pomalowaniu też niestety trwałość jest ogromną wadą. Opakowanie jest ładne aplikacja przyjemna

Słaba, nietrwała

Całkiem ładne kolory, do tego konsystencja jest super przyjemna w nakładaniu/dotyku, jednak co z tego, skoro pomadka błyskawicznie się ściera.
Nie ma mowy żeby przetrwała choćby drobny posiłek czy wypicie kawy. Trzeba ją wielokrotnie reaplikować w ciągu dnia, co dla mnie jest dużym minusem. Sprawia to też, że produkt jest mało wydajny, więc cenowo też się nie opłaca.

Jest fajna, ale jednak nie dla mnie

Pomadkę kupiłam na promocji w Rossmannie. Zdecydowałam się na kolor nr 10 Don’t pink of it! Jest to pomadka w kolorze brudnego różu. Jest to kolor bardzo twarzy, sądzę że większości kobiet będzie pasować. Pomadka posiada bardzo mały, gąbczasty aplikator którym idealnie możemy obrysować sobie usta, praca z nim jest bardzo przyjemna. Formuła jest jakby piankowa, na początku pomadka jest błyszcząca, następnie zastyga do matu, ale komfortowego matu. W ciągu dnia nie czuć abyśmy miały coś na ustach. Oczywiście przy jedzeniu pomadka może trochę ucierpieć ale z łatwością możemy sobie ją dołożyć, zaś przy piciu czy drobnych przekąskach pomadka zostaje nieuszkodzona. Na spokojnie wytrzymuje kilka godzin. Czasami gdy miałam bardzo suche usta, ta pomadka podkreślała suche skórki, ale wystarczyło zrobić peeling i wszystko wracało do normy. Przy częstym stosowaniu można zauważyć że usta stają się lekko wysuszone. Ogólnie rzecz biorąc jest to naprawdę fajna matowa pomadka, ma szeroką gamę kolorystyczną i każda z nas powinna znaleźć kolor który by jej odpowiadał. Warto szukać na promocji w drogeriach stacjonarnych bądź internetowych. Nie wrócę do niej bo ja jednak wolę błyszczące usta, błyszczyki, pomadki o satynowym wykończeniu to jest to co w tym momencie najbardziej mi odpowiada. Tylko przez ten fakt nie kupię jej ponownie.

Może być...

Pomadka w płynie marki Bourjois posiada matowe wykończenie. Ma kremową, przyjemną konsystencję, co zapewnia komfort noszenia. Występuje w kilku ładnych odcieniach. Pomadka zamknięta w niewielkim, poręcznym opakowaniu. Jest wydajna. Długo utrzymuje się na ustach. Dostępna w każdej drogerii, zarówno stacjonarnej, jak i online.

Matowa pomadka do ust

+ matowe wykończenie
+ komfortowa na ustach
+ kremowa konstystencja

Moja ulubiona

Uwielbiam mat na twarzy, taki juz mój gust. Wiec wybierając pomadki nie mogło trafić na nic innego jak mat. Ta pomadka spełnia wszystkie moje wymagania. Przede wszystkim trwałość, jest dla mnie perfekcyjna. Trzyma się rewelacyjnie kilka godzin.. oczywiście po jedzeniu trzeba zrobić poprawki, ale nawet bez nich nie jest źle. Sama aplikacja tez bezproblemowa. Do tego fajne kolory których mam już kilka w swojej kosmetyczce. Po prostu nic tylko kupować, polecam.

Średnie krycie i trochę podkreśla skórki...

Szukałam jakiejś fajnej pomadki w kolorze pięknej fuksji, a ponieważ gama kolorystyczna moich ukochanych pomadek GR My Matte Lip Ink nie ma takiego koloru, musiałam poszukać coś innego. O pomadkach Bourjois słyszałam wiele dobrego, więc kupiłam jedną do przetestowania, ale jeśli mam być szczera to nie wiem skąd ona ma aż tak wysokie i pozytywne opinie. Owszem kolory ma fantastyczne, ale w porównaniu do wcześniej wspomnianych pomadek Golden Rose, ta wypada strasznie kiepsko. Krycie ma słabe, potrzebne są co najmniej dwie warstwy, bo przy pierwszej prześwituje moja czerwień wargowa. Czasami mam wrażenie, że podkreśla każde załamanie ust i uwidacznia skórki, które pomadki Lip Ink zakrywają. Jej trwałość też nie jest jakaś wspaniała i nie mówię tutaj o sytuacjach, w których jem, ale ona znika przy dłuższym noszeniu a już kompletnie znika po wypiciu jednej kawy. No nie wiem, po tych wszystkich opiniach miałam dość wysokie oczekiwania, które niestety zakończyły się sporym rozczarowaniem...

Opakowanie i produkt:
Prostokątne, plastikowe opakowanie. Kolor nakrętek nie odbiega jakoś mocno od rzeczywistości. Pomadka ma kremową konsystencję, ale jej lekka formuła jest praktycznie niewyczuwalna na ustach. Dość długo zasycha na ustach. Jest słabo napigmentowana i niestety nie osiągniemy zadowalającego krycia już przy pierwszej warstwie. Niestety potrzebujemy minimum dwóch warstw. Dość przyjemnie pachnie.

Aplikacja i działanie:
Pomadka posiada całkiem precyzyjny aplikator, którym można pięknie wyrysować usta, bez konieczności obrysowywania ust konturówką. Jak już wspominałam wcześniej jej formuła jest bardzo lekka i nie tworzy skorupy na ustach. Z pewnością ogromnym plusem jest fakt, że daje nam ona piękny satynowy mat, bez efektu lepkości na ustach i bez dziur powstałych podczas łączenia ust. Co najważniejsze nie zauważyłam żeby pomadka jakoś szczególnie wysuszała usta, ale żeby nie było też ich nie nawilża. Niestety jak już wspominałam wyżej ma tendencję do podkreślania wszelkich załamań ust, jednakże nie rozmazuje się podczas noszenia, nawet w kącikach ust. Jeśli ktoś ma taki problem to polecam po prostu nie docierać pomadką do samych kącików tylko 1mm przed. Taki zabieg sprawi, że w naszych kącikach nic się nie rozmaże i nie rozleje. Nie transferuje na zęby w ciągu noszenia. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy nałożymy za dużo pomadki w wewnętrznej części ust i kiedy produkt do końca wyschnie. Sama pomadka należy raczej do mało trwałych, bo znika już podczas dłuższego noszenia, nawet bez picia czy jedzenia. Po wypiciu jednej kawy znika praktycznie całkowicie z ust. Jak schodzi z ust, niestety pozostawia podkreślone skórki, co nie wygląda zbyt estetycznie. Da się jej dołożyć bez obawy, że zrobi nam się skorupa i że będzie to brzydko wyglądało. I ostatnia rzecz, o której warto wspomnieć. Nie jest to tak do końca formuła non-stick, a to dlatego że kiedy dotkniemy ustami dłoni to pozostawia ona minimalnie widoczny ślad.

Dostępność i cena:
Dostępność jest całkiem fajna. Stacjonarnie dostaniemy je w Rossmannie, Hebe czy Naturze. W zależności od sklepu i koloru dostaniemy ją w innych cenach. W Rossmannie i Hebe ich cena regularna jest dość wysoka bo 61zł, jednakże w Hebe aktualnie trwa promocja, w której dostaniemy je za 37zł. W Naturze natomiast ich cena to jedyne 30zł, jednakże dostępne są tylko 4 kolory, przynajmniej a ich stronie internetowej. Jeśli wolicie zakupy w drogeriach internetowych tak jak ja to ich ceny regularne wynoszą również 30zł ale teraz są promocje gdzie możecie je dostać po 9zł, a nawet po 5zł. Ale mocno jest okrojona ich gama kolorystyczna, i mam wrażenie że w tym momencie są wyprzedawane ich ostatnie sztuki i że są wycofywane ze sprzedaży.