Nacomi, Savon Noir (Czarne mydło)

Nacomi, Savon Noir (Czarne mydło)

Mydło czarne intensywnie dotlenia skórę, oczyszcza ją i jest podstawą
wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Naturalny specyfik jest wytwarzany
tradycyjnymi metodami w Maroku, jest nazywany Savon Noir i działa na
zasadzie naturalnego peelingu enzymatycznego - dogłębnie oczyszcza,
złuszcza martwy naskórek i aktywuje procesy pozbywania się toksyn z
organizmu. Dobrze oczyszczona skóra jest bardziej dotleniona, przyswaja
znacznie więcej witamin i minerałów obecnych w kremach i maseczkach.
Naturalne mydło czarne Nacomi jest produktem w 100% naturalnym i
przyjaznym naturze. Stosowanie czarnego mydła jest szczególnie polecane
osobom żyjącym z zanieczyszczonym środowisku, oraz ze skłonnością do
przetłuszczającej się skóry i zaskórników.

Skład i Właściwości:

Produkt jest bogaty w witaminę E, zwaną witaminą młodości -
uelastycznia
skórę i pomaga zwalczać wolne rodniki, dzięki czemu przeciwdziała
procesom przedwczesnego starzenia się skóry. Witamina E pomaga
przyspieszać procesy regeneracyjne, zapobiega tworzeniu się przebarwień
i rozjaśnia już istniejące.

Czyste czarne mydło pozostawia skórę nawilżoną, oczyszczoną i
rozświetloną.

Jak dla mnie średni produkt

Produktu używam od kilku miesięcy i jak dla mnie to jest bardzo średni produkt, nie mogę się doczekać aż go zużyję. Owszem dobrze oczyszcza skórę, ale niestety nie pracuje mi się z nim dobrze. Brzydko pachnie, ciężko się zmywa i jak dostanie się do oczu to strasznie piecze.

Dobry, niedrogi produkt

Parę miesięcy temu skóra na mojej twarzy pogorszyła się- była szara, z rozszerzonymi porami i zaskórnikami. Długo poszukiwałam zestawu produktów do jej pielęgnacji. O mydle Nacomi przeczytałam na jakimś blogu. Używałam wcześniej czarnego mydła, ale było bardzo średnie. Porównując je do Nacomi, widzę ogromną różnicę. Te jest gęste, ciemne, o charakterystycznym zapachu. Prosty, naturalny skład wzbudza zainteresowanie. Fajnie oczyszcza twarz, nie wysusza skóry i odświeża ją. Jedyny minus, to to, że piecze w oczy i ma okropny smak (potrafi przypadkiem spłynąc do ust). No ale nie takie jest jego przeznaczenie. Polecam, bo to dobry produkt.

Super

Mydła używam jakoś od dwóch miesięcy. To wielki powrót po latach ponieważ kiedyś używałam tego typu produkty i byłam bardzo zadowolona. Przypomniała mi o nim promocja w Hebe. Zapewne wiele osób powie że 20 zł za mydło to dużo ale to produkt do oczyszczania skóry, który wystarcza na kilka miesięcy. A do tego jak działa. Skóra po użyciu jest naprawdę czysciutka i aż piszczy. Nie podrażnia, na rewelacyjny skład. Używam każdego dnia na twarz.. Nakładam odrobinę na wilgotną skórę i masuje, po czym dokładnie spłukuje. Trzeba uważać by produkt nie dostał się po oczu, bo piecze..przekonałam się na własnej skórze ;) konsystencja lepka, gęsta. Zapach może niektórych drażnić, mi jednak nie przeszkadza ;) produkt delikatnie wysusza ale z czarnych mydeł,które używałam wcześniej te jest najłagodniejsze.. Nie jest to jednak aż tak uciążliwe ponieważ chwilę później nakładam serum oraz krem i wszystko wraca do normy

Bardzo się polubiliśmy!

Czarnego mydła używam jako peelingu enzymatycznego i w tym celu też go zakupiłam.
Mydło ma konsystencję lepkiej galaretki. Jednak pod wpływem ciepła skóry zaczyna się rozprowadzać po twarzy. Przy jego zmywaniu ewidentnie czuć, że skóra jest oczyszczona, gdyż jest to nawet wyczuwalne pod palcami. Przy zmywaniu mydła należy uważać, aby nie dostał się do oczu - przeokropnie piecze w oczy - polecam omijać tę okolicę.
Skóra po jego użyciu jest gładka, oczyszczona, nieco przesuszona, dlatego w moim przypadku koniecznym jest nałożenie kremu nawilżającego zaraz po aplikacji, ale mydło trzymam do 10 minut na twarzy, więc to naturalne zjawisko.
Skład jest piękny - naturalny kosmetyk w bardzo dobrej cenie. Stacjonarnie dostępny w Hebe.
Mogę polecić ten produkt. Na pewno będę do niego wracać, jak już kiedyś zużyję. :D

Uwielbiam!

Savon Noir to mydło roślinne wytwarzane w Maroku tradycyjnymi metodami z czarnych oliwek i oleju oliwnego. Jest w 100% naturalne i bogate w witaminę E. Ma prosty, naturalny skład!

Nadaje się do każdego typu cery. Nie zatyka porów, doskonale oczyszcza i odżywia skórę. Pozostawione dłużej na buzi działa jak peeling enzymatyczny. Może być stosowane nie tylko do pielęgnacji twarzy, ale całego ciała.
Pachnie dość specyficznie... choć nie wiem czy słowo „pachnie” jest dobre... to taki... wędzony aromat. Nie każdemu przypadnie do gustu. A jego konsystencja... ni to pasta, maź... taki „glutek”

Mydło doskonale oczyszcza, zmiękcza oraz dogłębnie odżywia skórę. Ale uważajcie! Przy bardzo częstym stosowaniu może odrobinę wysuszać... ja stosuje 2-3 razy w tygodniu i widzę znacząca różnice w kondycji mojej skory. Pory zwężone, a niedoskonałości szybciej się goją .
Ten kosmetyk jest bardzo wydajny! Wystarczy odrobina „mazi”. W połączeniu z wodą doskonale się pieni, a buzia po spłukaniu aż „piszczy” - jest tak czysta. (Te z Was, które już używały wiedzą o czym mówię! )

Dla mnie super.

Wiele się naczytałam o tym, że mydeł absolutnie nie powinno się nakładać na skórę, bo mają nieodpowiednie pH, mogą podrażniać, wysuszać i naruszać naturalną barierę. I faktycznie zwykłego mydła w kostce zdecydowanie nie użyłabym na twarz. Jednak to mydło, to zupełnie inna bajka. Jest naprawdę super.
Opakowanie - kupiłam na próbę mniejszą wersję, za którą na promocji w Hebe wydałam 8 zł. Plastikowy słoiczek z nakrętką. Grafika zupełnie nie porywa (mam inną niż na zdjęciu), ale to nie jest najważniejsze.
Wygląd/konsystencja - mydło ma mazistą konsystencję i brązowy kolor. Nie wygląda i nie pachnie estetycznie. Nie jest to jeden z tych kosmetyków, które używamy z radością dla zmysłów. To mydło służy po prostu do mycia :)
Działanie - producent poleca zostawić mydło na skórze na 10 minut, jednak nie odważyłam się tego zrobić. Myję nim twarz raz w tygodniu (jako uzupełnienie delikatniejszej pielęgnacji) bez pozostawiania do zaschnięcia. Dobrze się pieni i zdecydowanie skutecznie oczyszcza skórę. Podczas zmywania jest charakterystyczny brak poślizgu, jak po umytym talerzu :) Tak jak piszą Dziewczyny w recenzjach, skóra aż skrzypi. Dla mnie jest to przyjemne uczucie. Obawiałam się, że po umyciu skóra będzie przesuszona i ściągnięta, ale nic z tych rzeczy. Jestem mega zadowolona i na bank kupię kolejne opakowanie. Jednak, tak jak pisałam wcześniej, nie jest to produkt do codziennego użytku.

Uwielbiam

Odkąd zaczęłam używać tego mydła nie wyobrażam sobie wieczornej pielęgnacji bez niego. Idealnie oczyszcza skórę po makijażu i odwszelkich zanieczyszczeń. Nie podrażnia skóry, oczyszcza pory. Cera po nim staje się gładka i delikatna. Dodatkowo jest bardzo wydajny.

Bardzo fajny

Zakupiłam ten produkt pod namową ekspedientki w hebe , z myślą , że będę stosować go do ciała. I był to strzał w 10 ! Poza okropnym zapachem czarne mydło z Nacomi nie ma wad, super oczyszcza , pozbylam się dzięki niemu chrostek z nóg, pomógł również przy wypryskach na plecach . Jak najbardziej polecam

cudeńko

Świetnie oczyszcza twarz , zapach średnio przyjemny ale działa niesamowicie! Można pozostawić na dłużej na skórze jako maseczkę po czym twarz jest bardzo miękka i gładka .

Można ten produkt kochać, można też nienawidzić.. albo pół na pół. Ja należę do grupy osób, które czarne mydło z nacomi pokochały i tak szybko to z jego stosowania nie zrezygnuję.

Zapach jest paskudny, to fakt.. i naprawdę mocno piecze jeżeli chociaż odrobinka mydła dostanie się do oka (trzeba po prostu bardzo uważać przy jego nakładaniu i zmywaniu), ale po za tym to nie widzę żadnych wad. Jest to produkt tani (bardzo często jest na promocji, więc możemy go dostać za niecałe 9 zł), wydajny (nie zużyłam jeszcze jednego opakowania, a używam go już dłuższy czas) i naprawdę działa, a do tego ma świetny naturalny skład.
Skóra jest oczyszczona, a także znikły wszelkie niedoskonałości..

P.S. Lepiej nakładać mydło zwilżonymi dłońmi na również zwilżoną twarz.

To uczucie, kiedy obiecujesz sobie nie wiadomo co...

O dobroczynnym działaniu czarnego mydła naczytałam się wiele. Że naturalne, że doskonałe do cery tłustej, trądzikowej, problematycznej, czyli takiej, jak... moja ;) W końcu się skusiłam i wrzuciłam wyrób Nacomi do koszyka podczas zakupów w Hebe. Liczyłam na to, że moja cera zdrowo się oczyści i że osiągnę lepsze efekty, niż przy pomocy zwykłych, drogeryjnych kosmetyków.
Rozczarowałam się srogo :D W małym słoiczku otrzymujemy bardzo gęstą, zbitą masę o niezbyt apetycznym wyglądzie i zapachu :D Na dłoniach robi się rzadsza, trzeba jej trochę nabrać, aby umyć twarz. Nie oszukujmy się, do relaksacyjnego spa pełnego pięknych zapachów raczej średnio się nadaje, pachnie bagniście, nic przyjemnego.
Za to przyjemny jest skład - rozgniecione "mydło" z oliwek, woda i gliceryna. Liczyłam, że ten prosty skład zwiastuje przemianę mojej skóry.
Niestety, nie spodobało mi się już od początku - mydłem trudno się myje twarz. Ma bardzo tępą, ciężką konsystencję. Trzeba się porządnie napracować, żeby wykonać solidny peeling. Peeling, bo producent obiecuje efekty jak po peelingu enzymatycznym. Produkt okropnie ciężko zmyć z twarzy. Myję, szoruję i cały czas mam wrażenie, że buzia pokryta jest tą tępą, matową mazią.
Po zmyciu wcale nie jest lepiej. Cera jest bardzo ściągnięta, jakby "wyjałowiona", dyskomfort straszny. Cera błaga pić.
I to by było na tyle... Produkt regularnie stosowany w żaden sposób nie poprawił mi cery. Jedyne co, to może troszkę ją zmatowił i tyle...
Nie nadaje się absolutnie do skóry wrażliwej na podrażnienia i suchej, nie poradził sobie z rozszerzonymi i zatkanymi porami, wypryskami, no co tu dużo gadać - moja skóra nie przeszła "detoksu".
Nie polecam, jeszcze zostało mi jakieś 2/3 słoiczka, dla którego muszę znaleźć teraz zastosowanie ;)

Dobre oczyszczenie dla mojej skory

Uwielbiam zmywac nim twarz, jako zwykłym mydłem oraz jako peelingiem, zostawia na twarzy takie uczucie czystości. Nic mi po nim się nie dzieje, nie mam przesuszonej skóry, poprostu lubię to!