Nacomi, Savon Noir (Czarne mydło)

Nacomi, Savon Noir (Czarne mydło)

Mydło czarne intensywnie dotlenia skórę, oczyszcza ją i jest podstawą
wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Naturalny specyfik jest wytwarzany
tradycyjnymi metodami w Maroku, jest nazywany Savon Noir i działa na
zasadzie naturalnego peelingu enzymatycznego - dogłębnie oczyszcza,
złuszcza martwy naskórek i aktywuje procesy pozbywania się toksyn z
organizmu. Dobrze oczyszczona skóra jest bardziej dotleniona, przyswaja
znacznie więcej witamin i minerałów obecnych w kremach i maseczkach.
Naturalne mydło czarne Nacomi jest produktem w 100% naturalnym i
przyjaznym naturze. Stosowanie czarnego mydła jest szczególnie polecane
osobom żyjącym z zanieczyszczonym środowisku, oraz ze skłonnością do
przetłuszczającej się skóry i zaskórników.

Skład i Właściwości:

Produkt jest bogaty w witaminę E, zwaną witaminą młodości -
uelastycznia
skórę i pomaga zwalczać wolne rodniki, dzięki czemu przeciwdziała
procesom przedwczesnego starzenia się skóry. Witamina E pomaga
przyspieszać procesy regeneracyjne, zapobiega tworzeniu się przebarwień
i rozjaśnia już istniejące.

Czyste czarne mydło pozostawia skórę nawilżoną, oczyszczoną i
rozświetloną.

Świetne rozwiązanie do cery trądzikowej i tłustej

Zużyłam wiele opakowań tego produktu i cieszę się, że tyle z nami już jest. Przede wszystkim świetnie oczyszcza skórę, pozostawia ją wygładzoną, a z czasem i regularnym stosowaniem zmniejsza ilość wyprysków. Nie wiem od czego to zależy ale kiedyś nieco mnie podrażnil (widocznie nie współgrał z jakimś kosmetykiem), ale generalnie nie miałam z nim problemów. Cena jest bardzo przyjemna i jest mega wydajny. Ze zmywanuem jest nieco problem, ale można go rozwiązać za pomocą np. rękawici do zmywania makijażu.

czarne mydło

nie jest jakieś najtańsze jeżeli chodzi o ilość tego mydła, ale czesto w hebe mozna o zdobyć po jakiejś promocji a druga sprawa, że całkiem jest on wydajny. mam go od jakiegoś czas.. a właściwie ponownie muszę go kupić, bo mnie dawno osiągnęłam denko i tak na szybko kupiłam coś innego, ale do brzegu. jeżeli chodzi o samo działanie to dla mnie jest to na prawdę dobry kosmetyk oczyszczający twarz i jej nie podrażnia, co jest na plus zwłaszcza, że jest on naturalny a lekko przysusza. osobiście używam go do mycia twarzy, ale też jako maseczki oczyszczającej. jeżeli mam wybierać poniędzy tym mydełkiem a mydłem siarkowym zdecydowanie bardziej skłaniam się ku temu mydełku, chociaż nadal mydło laurowe jest na pierwszym miejscu przy wypryszczeniu :)

Dobroczynna czarna maź

Mydło zakupiłam w Hebe, szukając czegoś, co będę mogła stosować raz w tygodniu jako alternatywę peelingu, w celu dogłębnego doczyszczenia twarzy.
Sama konsystencja nie powala, jest to ciemnobrązowa, niemal czarna maź, śliska i niekoniecznie przyjemna w dotyku zanim się jej nie spieni. Jednak nie ma to wielkiego znaczenia, ponieważ mydło jest skuteczne i znalazłam dla niego zastosowanie nie tylko na twarzy.
Spienione mydło nakładam na wilgotną twarz, po oczyszczeniu żelem, raz w tygodniu. Zostawiam na kilka minut, po czym obficie spłukuję (uważajcie na oczy, jak się dostanie to piecze przeokrutnie). Po spłukaniu ma się wrażenie śliskiej, skrzypiącej twarzy, ale jest to dość typowy efekt na skórze po użyciu mydła. Skóra odwdzięcza się zdrowym blaskiem, widocznym oczyszczeniem, lekkim zwężeniem porów.
Mydło jest bardzo wydajne, dlatego postanowiłam zastosować je także na całe ciało i tutaj również okazało się zbawienne. Szczotkuję ciało na sucho, po wejściu pod prysznic myję je czarnym mydłem, po czym na jeszcze wilgotną skórę nakładam olejek lub balsam. Dzięki temu zestawieniu skóra na całym ciele odwdzięcza mi się pięknym wyglądem, napięciem, zdecydowanie mniejszą potliwością.
Będę wierną użytkowniczką tego mydła.

Świetne jako piling enzymatyczny

Kosmetyk ma zbitą konsystencję. Kolor produktu określiłabym jako przybrudzony oliwkowy. Na twarzy ten odcień nie jest już tak mocno widoczny. Kosmetyk pozostawia na skórze gęstą warstwę. Mydło to ma lekko ziołowy zapach, jest on delikatnie wyczuwalny, raczej nie powinien zbyt wielu osobom on przeszkadzać. Ja stosuję go w ten sposób, że nakładam niewielką ilość na palce, rozgrzewam pocierając, dzięki czemu kosmetyk zaczyna się spieniać. Nakładam go w taki sam sposób jakbym nakładała żel do mycia twarzy. Następnie albo produkt zmywam, albo zostawiam go na twarzy dłużej (około 10 minut), gdyż wtedy ma działanie podobne do pilingu enzymatycznego bądź maseczki złuszczającej. W efekcie pozostawia dogłębnie oczyszczoną skórę, a także ładnie nawilżoną. Przy regularnym stosowaniu działa przeciwtrądzikowo -zauważyłam, że wyprysków pojawia się dużo mniej. W składzie kosmetyku znajdziemy wodę, oliwki europejskie, wodorotlenek potasu i to na ten ostatni składnik należy uważać, gdyż potrafi on podrażnić oczy! Stąd unikam stosowania mydła w okolice oczu, aby uniknąć podrażnienia. W czarnym mydle lubię to, że ma wiele zastosowań. Oprócz wyżej opisanych czasami również stosuję je do mycia ciała, szczególnie karku i pleców, ze względu na działanie przeciwtrądzikowe.

czarne mydło

z ciekawości kupiłam sobie to mydło do sprawdzenia czy da radę oczyścić skórę i zrobić lekki peeling bez szorowania jakimiś granulkami i okazuje się, ze całkiem ładnie oczyszcza i działa trochę jak peeling enzymatyczny.. na plus zdecydowanie jest to, że jest to naturalny skład, pl firma (chociaż daleko mi do bycia fanką większości produktów), cf, często można go dostać na promocji w koszykach wejściowych w hebe, więc hej, można go dostać za dość spoko cenę a jest dość mocno wydajny. najlepiej go nakładać jakąś łyżeczką, zeby paluszków tam nie wtykać bo to nie jest zbyt ok by do naturalnych rzeczy rece wkladać, ale ogólnie oceniam bardzo dobrze.

Nadal używam

Mydło to gości w mojej łazience już od 2 miesięcy i nadal jest. Stosuję je tylko na buzię. Czasem raz dziennie, czasem dwa razy. Zależy od ochoty. Bardzo dobrze oczyszcza. Nie podrażnia cery. Nie wyskakuja po nim żadne niemiłe niespodzianki. Trzeba jedynie uważać podczas spłukiwania, bo jeśli dostanie się do oczu, piecze. Ale to normalna reakcja przy czarnym mydle. Ściąga cerę, ale od tego jest krem, by pozbyć się tego uczucia. Zapach nie jest ciekawy, jak to czarne mydło. Mimo wszystko je lubię. Nie wiem, czy akurat wrócę do tego konkretnego tej marki. Bardziej jednak podobało mi się czarne mydło z Mydlarni u Franciszka. Pomyślę jeszcze nad tym.
Konsystencja jest gęsta, lepka, maziajowata o ciemnym brązowym kolorze. Dobrze się pieni jak na tego typu produkt. Szybko się je zmywa. Cera jest idealnie i dogłębnie oczyszczona. Ja polecam.

Mieszane uczucie...

Przyznam szczerze że mydło to kupiłam z totalnej ciekawości. Z pewnością przyciągała mnie do niego naturalność składu i recenzje wizażanek ;) Mam skórą chętną do zanieczyszczania się i w nim dopatrywałam się sprzymierzeńca.
Pierwszym krokiem była nauka aplikacji produktu- posiada on konsystencję dość gęstego glutka. Niezbyt pokaźną jego ilość rozcieram między dłonie- następnie zwilżam je wodą i "rozpieniam" mydło między nimi. Tak przygotowane- aplikuję na twarz. Po kilku minutach, kiedy lekko zasycha- spłukuję go z twarzy. Po osuszeniu jest wyczuwalnie bardziej czysta, pozbawiona nadmiaru sebum, świetnie przygotowana do kolejnego kroku w pielęgnacji.
Produkt jest porównywany do peelingu enzymatycznego. Nie wiem czy się z tym zgodzić... Różnice w działaniu obu rodzajów kosmetyków są dla mnie jednak wyczuwalne. Po czarnym mydle mam wrażenie po prostu bardzo czystej skóry- po peelingu dodatkowo zdecydowanie bardziej wygładzonej.
Mydło stosuję średnio dwa razy w tygodniu-lub po prostu kiedy czuję że przyda mi się szybkie, nieco mocniejsze doczyszczenie twarzy. Zdecydowanie jednak bardziej przemawiają do mnie peelingi enzymatyczne.
Co do zapachu- jest bardzo specyficzny, przypomina suszone owoce. Podoba mi się :) Produkt jest bardzo, bardzo wydajny!
Uwaga- zbyt długo pozostawiony na twarzy - wyschnięty może podrażnić skórę!

Świetne

Doskonałe rozwiązanie dla cery z niedoskonałościami.
Świetnie oczyszcza, ale nie polecam używać go codziennie, bo może wysuszać. Czasami używam go jako maska, ale trzymam ją max. 10 -15 minut.
Zapach pozostawia wiele do życzenia, ale tak to jest jak kupuje się naturalne kosmetyki, które nie są dodatkowo perfumowane.
Mydło jest tanie, bardzo wydajne.

Jest cudowne

Zakochałam się w tym produkcie od pierwszego użycia. Ja stosuje to mydło raz w tygodniu jako peeling enzymatyczny. Moim zdaniem sprawdza się cudownie. Doskonale zmiękcza skórę twarzy i oczyszcza twarz. Skóra po jego użyciu jest jaśniejsza, bardzo dobrze oczyszczona i gładka w dotyku. Na pewno kupie jeszcze nie jedno opakowanie.

NIe rozumiem zachwytu

Plastikowy słoiczek z zakręcanym wieczkiem. Dodatkowo w w środku kolejne plastikowe wieczko.

Konsystencja:
Bardzo ale to bardzo gęsta. Trudno nabrać odpowiednią porcję mydła, trzeba wręcz ją odrywać z pudełeczka, a reszta ciągnie się za nią. Trudna aplikacja na skórze. Produkt trzeba mocno rozcierać by zmienił swoją konsystencję i zaczął "się pienić" oraz by zaczął działać.

Działanie:
NIe zauważyłam podrażnienia na swojej cerze z tendencją do przesuszania. Jednak zauważyłam efekt ściągnięcia. Jeżeli chodzi o oczyszczanie- było dla mnie niewystarczające.
Zauważyłam dobry efekt odświeżenia, ale nic poza tym.

Okropny, kojarzy mi się z ropą naftową, ale to w końcu produkt naturalny, głównie z oliwy z oliwek, więc trzeba się z tym liczyć.

Cena:
Przystępna jak za taką wydajność

Doskonałe do cery problematycznej

Poza oczyszczaniem twarzy, z czym radzi sobie najlepiej ze wszystkich żeli, pudrów, szczoteczek sonicznych, mydeł i past jakich dane mi było próbować, sprawdza się doskonale w roli punkowej maseczki na niedoskonałości.
Zapach jak zapach- jeśli kupuje się naturalne kosmetyki, trzeba się liczyć z tym, że to nie perfumy. Mydło jest tanie, naturalne i bardzo wydajne, ja mam moje opakowanie już prawie rok i kiedy tylko się skończy zamówię kolejne, niczego lepszego jak dotąd nie znalazłam.

mój hit

Uwielbiam kosmetyki nacomi! <3 Czarne mydło to moje odkrycie,doskonale oczyszcza skórę,bardzo pomogło mi w walce z trądzikiem. Mam skórę tłustą, produkt ten idealnie radzi sobie z nadmierna produkcją sebum,należy jednak uważac aby nie dostał się do oczu,szczypie jak cholera.. Niektórym może nie pasować zapach,jednak według mnie jest w porządku i nie przeszkadza mi kompletnie:)