Zrób sobie krem, Macerat z amli

Zrób sobie krem, Macerat z amli

Owoc agrestu indyjskiego zwanego także amlą lub amlaką, macerowany w oleju słonecznikowym o wysokiej zawartości kwasu tłuszczowego Omega 9.
Ekstrakty z owoców amli mają silne właściwości rewitalizujące z tego też powodu znajdują zastosowanie w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji cery dojrzałej i zmęczonej. Wyciąg olejowy stosuje się jako odżywkę do włosów, wzmacnia cebulki, zapobiega wypadaniu włosów. Macerat z amli używany jest jako preparat na porost włosów, pogłębia naturalny odcień włosów.
Olej ze słonecznika, w którym macerowane są owoce amli znany jest ze swojego dobroczynnego wpływu na skórę. O znakomitej przydatności oleju słonecznikowego decyduje jego bogaty skład: 90% NNKT, woski, lecytyna, karoteny, witamina E. Olej ze słonecznika dobrze się wchłania i nie pozostawia poczucia tłustości. Wzmacnia bariery naskórkowe, doskonale zmiękcza i wygładza skórę. Ma działanie przeciwrodnikowe, przeciwzapalne i normalizujące. Nie powoduje tworzenia się zaskórników.
Przeznaczony dla każdego typu skóry także do skóry tłustej, mieszanej (z tendencją do tłustej), zanieczyszczonej.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety.

• Emblica Officinalis Fruit in Helianthus Annuus Seed Oil (Amla Oil)

Bez szału

Macerat kupiłam z myślą o włosach i twarzy, ale finalnie najlepiej sprawdził się do skóry ciała.
Jeśli chodzi o nakładanie na skórę głowy, jest u mnie kiepsko - niestety włosów wypada mi po wmasowaniu maceratu więcej, więc po trzech podejściach odpuściłam i zaczęłam używać do twarzy (policzki i pod oczy) i ciała.
Działanie na skórę mnie bardzo nie zaskoczyło - ot, jak to olejek, na długo zatrzymuje nawilżenie i uelastycznia skórę. Mam jednak wrażenie, że trochę ujędrnił skórę ramion i a brzuchu i to jak dla mnie, jego największy atut.
Zapach maceratu jest delikatny i przyjemny. Ma żółtą, niezbyt intensywną barwę i nie zabarwia skóry. Wchłania się, jak na olej, stosunkowo szybko.
Opakowanie to typowa dla zsk buteleczka z białego plastiku z możliwością dozowania kropli.
Podsumowując: być może działanie na włosy będą miały szansę zauważyć osoby, których skóra głowy nie protestuje, kiedy nakłada się na nią olej. Dla mnie to po prostu fajny olejek do twarzy i ciała, chociaż takich, uczciwie przyznam, jest sporo.