The Ordinary, 100% Plant-Derived Squalane (Skwalan z oliwek 100% naturalny)

The Ordinary, 100% Plant-Derived Squalane (Skwalan z oliwek 100% naturalny)

Średnia ocena: 3.64/5

100% Plant-Derived Squalane - to 100% naturalny Skwalan otrzymywany z oliwek. Skwalan to aktywna, bezbarwna i bezzapachowa substancja, będącego naturalnym składnikiem ludzkiego sebum, czyli ochronnej warstwy pokrywającej nasza skórę. Preparat szybko wnika w skórę, bez pozostawiania uczucia tłustości. Zapewnia miękkość, elastyczność oraz chroni przed parowaniem wody z wnętrza skóry, dodatkowo wykazuje działanie ochronne przed inwazją bakterii i grzybów oraz przed działaniem promieniowania UV i innymi czynnikami środowiska. Polecany do pielęgnacji każdego typu cery, zarówno cery suchej, delikatnej, podrażnionej, naczynkowej, dojrzałej oraz również dla cery mieszanej i tłustej-przesuszonej. Rekomendowany jest jako preparat przyspieszający gojenie po zabiegach dermatologicznych (laserowych, kwasowych).

normalna, trądzikowa, młoda, mieszana, dojrzała, z przebarwieniami / defektami
na przebarwienia, przeciwzmarszczkowe, na zaczerwienienia
bez alkoholu, bezzapachowa
z pipetą
emulsja
preparaty punktowe

Świetnie sprawdza się na noc

Produkt kupiłam w drogerii internetowej za około 35zł.

Produkt znajduje się w szklanej butelce z ciemnego szkła. Zakrętka posiada pipetę do nabierania produktu. Szata graficzna jest biała, z czarnym nadrukiem. Jest czytelna.

Pierwsze wrazenie: produkt znajduje się w poręcznej butelce. Pipeta jest wygodna w użyciu, nabiera dużo produktu. Produkt miałbyć bezzapachowy ale ja wyczuwam lekki aromat - ciężko mi stwierdzić czym to dokładnie pachnie ale sam zapach mi nie przeszkadza. Produkt jest bezbarwny, płynny. Jeśli aplikujemy go prosto na skórę twarzy trzeba dosyć szybko go wsmarować, ponieważ z niej spływa. Jest dosyć tłusty ale mimo to bardzo szybko sie wchłania, zostawiając uczucie nawilżonej skòry. Produkt wydaje się być bardzo wydajny, 4-5 kropli wystarczy aby całą skóra była pokryta produktem.

Po dłuższym stosowaniu: produkt bardzo dobrze nawilżał skórę, zostawiając ją miękką w dotyku i elastyczną. Produkt po zastosowaniu i wchłonięciu przez skórę zostawia jednak tłustą warstwę, przez co nie nadaje się pod makijaż, za to bardzo dobrze nadaje się do stosowania na noc albo w wolny dzień, kiedy nie wychodzimy z domu. Moja skóra zdecydowanie się zregenerowała. Jeśli pojawiały się na niej jakieś podrażnienia to ten produkt bardzo szybko je łagodził. Nie zatykał porów, nie powodował powstawania nowych wyprysków.

Podsumowanie: jest to jeden z moich ulubionych produktów do pielęgnacji twarzy. Bardzo dobrze ją nawilża oraz zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych.

Super nawilżenie na noc

Rewelacyjny produkt. Skóra rano jest po nim mięciutka, pomaga utrzymać nawilżenie. Nakładam go zazwyczaj wieczorem - zaraz po toniku, przed kremem. Ma przyjemną konsystencję olejku i dobrze się rozprowadza. Na pewno kupię ponownie (lub przetestuję skwalan w wydaniu innych marek, ponieważ to mój pierwszy kosmetyk tego typu.)

Dodam, że moja skóra to 20+, cienka i szara na co dzień. Potrzebuje mocnego nawilżenia i ochrony.

Bardzo dobry olejek o właściwościach nawilżających. Dobry, prosty skład. To już moje drugie opakowanie. Stosuje codziennie w wieczornej pielęgnacji. Aplikuje przed kremem na noc. Jest bezzapachowy. Zauważalnie nawilża. Potrzebuje kilka minut na wchłonięcie. Skóra po zastosowaniu jest miękka, nawilżona, jest idealny na wszystkie suche miejsca. Ja mam cerę mieszaną, ale nie jest dla mnie za tłusty. Ma formułę olejku, w opakowaniu dołączona jest pipetka. Nie jest mocno wydajny, ale nie jest też drogi. Bardzo go lubię, bo odkąd stosuje stan mojej cery uległ poprawie: pomimo tego, że jest mieszana, to niektóre jej partie są suche. Olejek jest zdecydowanie moim ulubieńcem. Dodatkowy punkt za szklane opakowanie.

Świetne uzupełnienie pielęgnacji

Skwalan jak na produkt olejowy ma niezwykle lekką konsystencję, szybko się wchłania, nie zapycha skóry. Jest wydajny i bardzo atrakcyjny cenowo.
Stosuję go zarówno solo jak i dodaje do innych produktów, aby je wzbogacić.
Sprawia, że moja skóra staje się wygładzona, nawilżona, zmiękczona. Mam wrażenie, że jest bardziej elastyczna, a drobne zmarszczki mniej widoczne.
Gdy nie mam pod ręką serum silikonowego na końcówki skwalan używam również na włosy. Fajnie zmniejsza puszenie, nie obciąża i pięknie nabłyszcza.

Mega

Kupiłam raz i pewnie wrócę do tego produktu. Zużyłam w trybie expresowym. Nie wiem czy ja za dużo tego produktu używam czy ta wydajność jest do poprawki. Produkt starczył mi nawet nie na miesiąc przy codziennym stosowaniu.
Opakowanie klasyczne pasujące do całej serii.

Najlepszy produkt w formie oleju

Uwielbiam ten skwalan. Używam go od prawie dwóch lat i jest niezastąpiony. Dzięki niemu moja skóra jest nawilżona, miękka, zdrowa oraz ma taki naturalny blask. Nie używam go codziennie. Czasami nawet raz na dwa lub trzy tygodnie. Kiedy potrzebuję silnego nawilżenia i odżywienia skóry oraz "odpucowania" to właśnie sięgam po ten skwalan. Nie wyobrażam sobie mojej kosmetyczki bez niego. Na początku użytkowania używałam go każdego wieczoru/co dwa wieczory, aby naprawić buzię. Na ten moment aplikacja raz na jakiś czas wzmocniona kremami nawilżającymi i odżywczymi jest dla mnie idealna, a mam w tej kwestii dość wymajającą skórę. Polecam zdecydowanie!

The Ordinary, 100% Plant-Derived Hemi Squalane

Produkt bardzo wydajny, można go zakupić w drogeriach internetowych już za cenę około 16 zł. Olejek bardzo szybko się wchłania, nakładam kilka razy w tygodniu parę kropli na wcześniej położony krem lub serum. Skóra po nim jest miękka, nawilżona i wygląda bardzo zdrowo.
Najlepiej używać go kilka razy w tygodniu, codzienne użytkowanie może zapychać cery mieszane i tłuste.
Bardzo dobrze łączy się z innymi kosmetykami (chociaż w zależności od kremu, może się rolować).
Dobry pod makijaż, szczególnie gdy zależy nam na efekcie dewy skin.

Fantastyczny

The Ordinary, 100% Plant- Derived Hemi- Squalane bo o tym myślę. Formula olejku, nawilża, wchłania sie blyskawicznie, nie tłuści i nie zapycha.
Mój ulubieniec. Ładnie wspógra z innymi kosmetykami, używam go m.in pod makijaż. W połaczeniu z the Ordinary 100% L- Ascorbic Acid Powder daje efekt WOW. Skóra po tych dwuch jest promienna, nawilżona , koloryt wyrownany. Jakość do ceny rewelacyjna. Na długo ze mną zostanie ;)

The Ordinary, 100% Plant -Derived Hemi-Squalane (Naturalny skwalan z oliwek)

Produkt do stosowania na każdy rodzaj skóry. Dodaje niesamowity efekt oczyszczenia, miękkości, nawilżenia zarówno włosów jak i cery. Skład całkowicie nie tłusty. Pojemnik zawiera pipetę która możemy dawkować preparat. Do stosowania rano jak i wieczorem. Stosowany do włosów nadaje uczucie oczyszczenia i nawilżenia. Chroni przed temperaturą.

Wielofunkcyjny

Olejek zamówiłam przypadkiem, gdy dziewczyny rzuciły się na kwasy i peelingi z the Ordinary. Ja takich mocnych kosmetyków nie potrzebuje dla swojej cery, ale chciałam wypróbować markę.
Kilka razy, gdy miałam przesuszona z zimna skórę, użyłam go na twarz i naprawdę ją nawilżył.
Na codzień używam go do wcierania w końce włosów i to chyba najlepsze, co można z tym olejkiem zrobić.
Nawilża końcówki, wydaje mi się, że mniej się puszą i mniej rozdwajaja. Ułatwia rozczesywanie i sprawia, że włosy są lśniące i wyglądają zdrowo. Jest dość rzadki i nie tak tłusty jak inne olejki, więc włosy nie wyglądają po nim ciężko ani na przetłuszczone.
Aplikacja bardzo wygodna dzięki pipetce, dowolna ilość produktu można wylać na dłoń i działać!
Jestem z niego naprawdę zadowolona i na pewno zamówię kolejny.

bardzo dobry

Uratował mi cerę po kuracji Skinorenem. W tej chwili stosuję zamiennie z serum z Clochee. Faktycznie, fajnie nawilża, ja mam cerę suchą, więc nakładam sowicie, nie zapycha mnie. Używam co 2-3 dzień.

Olej jak to olej

Ciężko tu o konstruktywną recenzję, bo olej jak to olej, każdej marki będzie mniej więcej taki sam. Jest to moja pierwsza przygoda ze skwalanem i w sumie przypadkowa. Akurat robiłam zapasy w the ordinary i znalazłam go na promocji -50%, a akurat potrzebowałam czegoś nawilżającego. Zamknięty jest w klasycznej dla the ordinary buteleczce z pipetą, co ułatwia dozowanie, a jest niesamowicie wydajny. Oleisty, rzadki, łatwo się rozprowadza i miesza. Cena to 5,5 funta, mi dziwnym trafem udało się go dostać za 50% ceny, czyli jeszcze lepiej. Sam skwalan bezproblemowo rozprowadza się po skórze, ale wolno wsiąka, zostawiając tłustą warstwę na skórze, więc (szczególnie jeśli macie cerę skłonną do zapychania!!!) zalecałabym dodawać jedynie 1-2 krople do kremu na noc i to tylko, gdy potrzebujecie dodatkowego kopa nawilżenia, albo stosujecie kurację, która może wysuszać (np. kwasy). Jego działanie oceniam bardzo na plus. Świetnie utrzymuje cerę nawilżoną. Skóra jest jędrna, żywa, zdrowa i młoda. Niestety tak jak już wspomniałam, może zapychać. Kolejnym plusem jest to, że ten z the ordinary pozyskiwany jest z oliwek, więc zdatny do użytku dla wegetarian. Nie używałam go jeszcze na włosach, może kiedyś wypróbuję. Ogólnie jestem zadowolona, chociaż ze względu na moją cerę skłonną do przetłuszczania raczej nie kupię go ponownie. Świetnie za to sprawdzi się przy cerach suchych i zimą.