Calvin Klein, Obsession EDP

Zapach dla kobiet zdecydowanych - ostry i intensywny. Godny polecenia kobietom aktywnym zawodowo i wiedzącym czego chcą.
Rekomendowany na wieczór.

Kategoria: orientalno-waniliowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, zielona nuta, bazylia, mandarynka
nuta serca: jaśmin, kwiat pomarańczy, kolendra, sandał
nuta bazy: wanilia, ambra, kadzidło, wetiweria.

Cena: ok. 135zł / 30ml

50 - 100ml
Rekomendacja
na wieczór

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Najpiękniejsze

Kobiece, otulające, zmysłowe. Nie dla fanek świeżaków, sportowych zapachów ani landrynek. Kadzidło, żywice - cudo! Bardzo cielesne. Dla fanek retro pozycja obowiązkowa.

Nie dla mnie

Niestety zapach nie jest dla każdego. Dla mnie jest trochę taki babciny, duszący, boli mnie od niego głowa. Inne wersje Obsession uwielbiam, niestety ta to nie mój gust.

Calvin Klein, Obsession EDP

Kupiony z polecenia ale mega porażka..Bardzo specyficzny zapach. Bardzo ciężki. Nie moja bajka,nie mój klimat. Radzę najpierw go przetestować zanim się na niego zdecydujesz. Po jakimś czasie śmierdzi nawet ciężko określić czym... Tanimi męskimi niskiej jakości perfumami... niczym to nie przypomina pięknego kobiecego zapachu.. Porażka.

Tragedia

Killer. Klasyczny killer. Ciężki. Migrogenny. Apteczny. Nachalny. Toporny. Bardzo specyficzny zapach. Taki skunks. Nie moja bajka,nie mój klimat. Radzę najpierw go przetestować zanim się na niego zdecydujesz. Po jakimś czasie cuchnie tanimi perfumami.

Na depresyjne i sentymentalne nastroje

Postanowiłam przy tej recenzji całkowicie odpuścić sobie nuty, kategorie. A to dlatego, że one wprawiają mnie w taki nastrój, gdzie wszelkie nuty giną, kiedy czuję ten zapach, mój nos się wyłącza, natomiast uruchamiają się emocje.
Potrafię docenić te perfumy, ale nie są dla mnie. Dla mnie to płynna melancholia, nostalgia i depresja. Stary cmentarz, gnijące liście jesienią, zwiędła chryzantema w wazonie na nagrobku. Tak je czuję (i nie mam tu na myśli zapachu, ale nastrój tego zapachu).
Lubię je tylko w dzień szary, cichy, spokojny i zadumany, z dobrą książką w dłoni i dobrą herbatą na stole. Kiedy jestem sama.
Zapach przemijania.
Doceniam. Ale nie używam często (jednej 30 nie mogę zmęczyć do końca, bo używam 2x w roku?)
Nie chcę często być zamyślona i smutna...nie chcę mieć codziennie blue day.
Tak czy inaczej jest to zapach niewątpliwie dobry i przemyślany.
Nazwa mi do niego nie pasuje. Obsesja?
Raczej blue day, martwy kwiat, przemijanie, albo i nagrobek. The end(recenzji; a i dobra dla nich nazwa).

Za ciężkie

Perfumy Obsession nie są dla każdego. Jest to trochę "babciny" zapach, bardzo mocny i ciężki, jedno psiknięcie dusi zapachem i czuje je przez resztę dnia. Nie wtapiają się w ogóle, cały dzień czuję ten mocny zapach. Jak dla mnie zdecydowanie na wieczór, dla osób, które lubią mocne i intensywne zapachy.

Migrena

Kocham mocne zapachy, ale to...Podchodzilam, zaczepialam -moze tym razem sie uda. Niestety. Od tych kadzidel boli mnie glowa. Zwyczajnie. Zbiera mnie na wymioty. Tak bardzo chcialam nimi pachniec. Kocham kenzo jungle i te moge "pic"litrami. Wiem ze np w Opium klasycznym ,tez te kadzidla sa i to samo jest tu.Oddalam mamie. Gdy byla w nie ubrana. ..Bylo koniec widzenia. Kupilam cale 100ml. Aby zaprzyjaznic sie. Niestety. Ale kto lubi opium beda sie podobac.

Tragedia.

Zapach dostałam w prezencie. Przydusił mnie totalnie. Doskonale znam Obsession Night i on jest ok, myślałam, że Obsession też przypadnie mi do gustu ale niestety tak też się nie stało.. Mocny, ciężki, duszący ulep. Po jednym psiku musiałam iść się wykąpać bo nie zdzierżyłam na sobie tego zapachu. Dla mnie - stanowcze nie, ale szanuje to, że komuś może się podobać.
Poszedł w Świat.

Zapach mojej duszy

Przez przypadek powachalam w perfumerii zapach, ktorego buteleczka byla mi dobrze znana, opatrzyla mi sie na perfumeryjnych polkach.
Chwila zastanowienia...prysnelam go na reke ..i...OTO On! Zapach, ktory w 100% pachnie mna :)
Jest ciepły, nienachalny, tajemniczy i zmyslowy. Doslownie przykleja sie do skory i tworzy na niej slodki aromat. Na mojej skorze jest dosc cynamonowy z nuta wanilii i czuje sie w nim wygodnie, zmyslowo i elegancko.

Dobry początek poznawania orientalnych zapachów

Dzięki Obsession przekonałam na do opium;) ale od początku.

Zapach jest wytrawny, przyprawowy, żywiczny. Dobra trwałość, dobra projekcja, intensywność da się dostosować do okazji.

Na mojej koleżance wybijają się nuty dymne i kadzidlane, na sobie czuję głównie te żywiczne, lekko świdrujące.

Używam jesienią i w zimie na dzień, rano lekkie psiknięcie gdzieś między skórę na szyi a ubranie (obsession bardzo dobrze "gra" na wełnie i bawełnie) - przy takim stosowaniu zapach ma delikatną projekcję i ładnie "żyje" w ciagu dnia na skórze.

A wieczorem, "po domu" przeskakuję na mocno (jak dla mnie) żywiczne opium, z którym się oswoiłam właśnie dzięki obsession. W planie mam testy kolejnych orientalno przyprawowych klasyków.

Nie wykluczam, że potestuję też latem, może nawet wiosną.

Przyjemny, poważny zapach.

Zapach kupilam mamie na urodziny, ale z chęcia sama go sobie kupię, bo to naprawdę ładny, ciężki zapach na codzień. Bez żadnych szoków i zaskoczeń. Jest po prostu bezpieczny i elegancki. Ciężki, pudrowy, balsamiczny, odrobinę waniliowy. Czuć przyprawy, jakiś dym kadzidlany. Ale nie zapycha to i nie dusi. Przy okazji nie jest bardzo słodki, jak często się zdarza "dla równowagi". Trwałość i projekcja jak najbardziej godna pochwały. Tak jak zresztą cena. Na internecie 30ml do dorwania za 60zł, 100ml za 80-90zł. Czego chcieć więcej? Daję 4 gwiazdki, bo jednak zapach mnie nie oszołomił, nie zapadł mi wyjątkowo w pamięć, ale nie zmienia to faktu, że na pewno kupię go jeszcze raz. Mama jest zakochana.

posiadam dwie wersje z 1986 r i 2018

Tak jak w tytule, posiadam dwie wersje. Jedna w buteleczce vintage, dokładnie tej z reklamy z lat 80 tych..czyli takiej małej płaskiej bez atomizera jedynie ma dziurkę bez żadnego spryskiwacza. Drugą wersję czyli tę dzisiejszą dostępną od kilku lat(co na zdjęciu z wizażu) kupiłam parę mc temu. Mogę je porównać :)
Stare i nowe są bardzo podobne, różnią się niuansami i lekko innym wydźwiękiem. Stare są z 1986 r. edp 50 ml, została mi ponad połowa, płyn zawiesisty bardzo ciemny brązowy, po otwarciu i powąchaniu pachnie jak dobre wino,wytrawne , trochę cierpkie,surowe, bardzo tytoniowe,ostre, dymne. Teraz wącham nowe..i tu zaskakuje nagle więcej słodyczy. Nie czuję już tej winnej wytrawności tylko dymną słodycz, oj tak, są ułagodzone. Nowym w tym porównaniu z nadgarstka czegoś brakuje w porównaniu do pierwowzoru,coś zostało odebrane. I teraz dla wielu to będzie plus, ponieważ pierwowzór jest bardziej dla koneserów. Ale generalnie na 90% to to samo. TAMTE BARDZIEJ WYTRAWNE A NOWSZA WERSJA BARDZIEJ SŁODKAWA, jeśli można to tak nazwać.
Obsession to naprawdę oryginalny zapach. Jeśli ktoś go nie zna to na pewno wielu się nie będzie podobać, jeśli ktoś lubi rześkie, lekkie zapachy to ten odpada. Ten jest tytoniowy, ciężki (ale na pewno nie najcięższy jakie miałam bo jestem miłośniczką killerów i to tych starych vintage, (jak cinnabar, stare dobre opium z lat 70 tych, youth dew, aromatic elixir, kenzo jungle, fendi donna). Te zaliczam do ciężkich ale do przełknięcia. Na mnie się ładnie rozwijają ale musze przyznać że nie jestem zadowolona z trwałości niestety... Perfumując się do pracy po 8 godz czuję ale to nie ogon..bardzo bliskoskórne pod koniec. Ja uwielbiam je zaraz po psiknięciu i tak godzinę dwie, gdy mają ten charakter, ta jadowitość, ten dymek ,ostrość. Potem to wygasa i stają się słodkawe, łagodniejsze i ogonek wygasa a są bliżej skóry jak szal. I właśnie dla mnie by było idealnie jakby ta projekcja była mocniejsza i dłużej byłyby takie właśnie ostre..no ale co zrobić. Mi się bardzo podobają. Jeśli ktoś nie ma kasy na nie to podobnym zapachem ale gorszym pod względem projekcji są Tabu- Dona.
Perfumy mają super cenę jak na zapach i klasyk.
Co do pory roku czy dnia dla mnie taki podział nie istnieje i mnie śmieszy. Ja np. uwielbiam używać opium ( mówię tu o klasyku a nie zwisielinach typu black opium itp. bo one nawet nie stały koło opium oryginału)czy cinnabar latem, ponieważ wtedy zapach inaczej brzmi i pięknie pachnie latem również, używam od rana perfumów ciężkich którzy niektórzy określają że są na wieczór, bez sensu, dlatego dla mnie na każdą porę i każdy miesiąc :)