La Roche Posay, Cicaplast Levres (Regenerujący balsam barierowy do ust)

La Roche Posay, Cicaplast Levres (Regenerujący balsam barierowy do ust)

Pojemność 7,5 g

Konsystencja nowej generacji w formie ochronnej bariery. Jego konsystencja zapewnia ochronną barierę izolującą skórę przed podrażnieniami ze strony czynników zewnętrznych. Formuła regeneruje skórę i przynosi natychmiastowe ukojenie. Innowacja MP-LIPIDY: Pomagają wielowymiarowo naprawić ochronną barierę skóry, a w połączeniu z [Pantenol 5%], zapewniają natychmiastową ulgę. Rezultaty: głęboko nawilżone wargi odzyskują swoją elastyczność i naturalną miękkość, widoczność bruzd i spękań zostaje ograniczona.

balsam do ust
w tubce
<10ml

Ratuje usta

Jeden z najlepszych balsamów jakie miałam!
Ostatnio chorowałam-miałam całą górną wargę w opryszczce.
Balsam ten pomógł mi nawilżyć skórę napiętą od pęcherzy.
Wygładził moje popękane usta.
Serdecznie polecam.
Sama kupię zapewne jeszcze wiele razy ten kosmetyk.

nie dla moich ust

Kupiłam balsam w ubiegłym roku w okresie jesienno-zimowym jako produkt, który miał działać barierowo i ochronnie na moją nieziemsko wymagającą, wiecznie przesuszoną i spierzchniętą oraz podrażnioną skórę ust. Producent deklaruje, że kosmetyk tworzy ochronną barierę, która jest tarczą przed podrażniającymi czynnikami zewnętrznymi, więc miałam nadzieję, że uchroni moje usta przed wiatrem i mrozem. No nie uchronił. Powiem więcej, nie zrobił nic.
Balsam zapakowany jest w tekturowe pudełeczko z minimalistyczną, apteczną szatą graficzną, charakterystyczną dla La Roche Posay, czyli dla mnie na plus. Wewnątrz kartonika znajdujemy produkt w tubce z Dziubkiem o niewielkim otworze. Tubka zamykana jest za pomocą niewielkiej zakrętki. Miękkość tubki i milimetrowy otwór pozwalają kontrolować ilość wydobywanego na zewnątrz produktu, który jest biały, w konsystencji lekki, ale czuć, że zawiera bogatsze składniki, które powinny tworzyć płaszczyk barierowo-ochronny. Nie nakładam balsamu bezpośrednio z tubki na usta, tylko robię to za pomocą palca, jak zawsze przy tego typu opakowaniach.
Po nałożeniu kosmetyku na skórę faktycznie tworzy się ochronną warstwę, tylko że znika po chwili. Na wyjścia na mróz i chłodniejsze powietrze szybko zrezygnowałam, ale stwierdziłam, ze może w domu czy biurze będzie to dla mnie opatrunek dla ust. Ale niestety po tym, jak błyskawicznie balsam znika z ust traci też swoje oddziaływanie i nie czuje żadnej regeneracji, której też nie odczuwam kiedy przez tą krótką chwilę kosmetyk jest na skórze. O głębokim nawilżeniu nie ma co mówić, jedynie mogę powiedzieć, że balsam zmiękcza naskórek. Nie przyniósł on dla mnie żadnej ulgi i ukojenia.
Po niepowodzeniach w trakcie kilku miesięcy testowania i próbowania tubka wylądowała w szufladzie i poczekała jeszcze na okres letni. Podeszłam jeszcze raz do balsamu, gdy zrobiło się ciepło jako do balsamu do nocnej pielęgnacji. I nic z tego nie wyszło. Po wieczornej toalecie nakładałam kosmetyk na usta, kładłam się do łóżka i po jakiś dziesięciu minutach wstawałam, żeby nałożyć coś innego. Z bólem serca, ale i bez wielkich nadziei na poprawę wyrzuciłam resztę kosmetyku. To już w wiele lepiej działa Bepanthen jako opatrunek, ale o tym kiedy indziej.

Nie

Totalne rozczarowanie. Kupilam ten balsam ze wzgledu na moje wiecznie suche usta. Probowalam juz chyba wszystkich pomadek z drogerii w roznych przedzialach cenowych i nic nie pomoglo. W koncu poszlam do apteki, wyjasnilam moj problem i farmaceutka polecila mi wlasnie balsam z La Roche Posay. Ucieszylam sie, bo obecnie uzywam kremu pod oczy tej wlasnie marki i sprawdza sie naprawde swietnie. Nie ociagajac sie, zakupilam balsam. Bylam przekonana, ze w koncu natrafilam na cos co moze mi faktycznie pomoc. Niestety, tak nie bylo. Po pierwszym uzyciu ista wygladaly na nawilzone jednak bylo to zludne uczucie, poniewaz jak tylko balsam zniknal z ust, ista odzyskaly swoja suchosc. Skorki bardzo nieestetycznie odchodzily. Mialam wrazenie, ze balsam wrecz wysuszyl jeszcze bardziej usta. No coz, szkoda, bardzo sie zawiodlam.

Jestem na tak

Zakupiłam go nie zastanawiając się nad tym czy go akurat chce, ja po prostu potrzebowałam ratunku na moje popękane i spierzchnięte usta ,jechałam do pracy , pamiętam że było mega zimno, pora zimowa. Poprosiłam w aptece o coś dobrego i skutecznego do pielęgnacji ust, Pani mgr nie musiała zbytnio dociekać czego potrzebuję, wystarczał jej widok moich usteczek ;)
Powiem szczerze ze przy pierwszej aplikacji nie odczułam nic szczególnego,po za natłuszczeniem, jednak każda kolejna aplikacja były dla mnie wręcz zbawieniem... do dziś dnia mi toważyszy mój ulubiony balsam do ust

Super nawilżenie dla popękanych ust

Ten balsam mnie uratował. Szczerze mówiąc kupiłam go bo akurat był jedynym balsamem do ust który znalazłam w aptece, a potrzebowalam czegoś na już. Moje usta były całe popękane i piekące, potrzebowaly dobrego ukojenia i dzieki temu produktowi go dostaly. Już po pierwszym użyciu stan ust sie poprawił, po kilku dniach używania wargi sie zagoiły, byly mieciutkie i dobrze nawilzone, nic nie bolalo i nie pieklo. Jest dosc drogi dlatego w lecie przestawilam sie na inny tanszy balsam, ale zima kiedy moje usta potrzebują mocnej ochrony napewno do niego wróce. Jest to dla mnie totalny, stu procentowy HIT.

Nie regeneruje i nie tworzy bariery jak obiecuje producent

Balsamu używałam podczas pobytu na nartach. Kupiłam z myślą, że francuska firma apteczna wypuściła produkt lepszy i bardziej regenerujący od innych na rynku.

Niestety, balsam nie uchronił moich ust w żaden sposób przed pękaniem i podrażnieniem w warunkach mrozu i wiatru. Skończyło się na pożyczeniu taniego polskiego balsamu od koleżanki na stoku, który zadziałał lepiej.

Zbawienny

Okolo 2 lata temu mialam problem z zajadami w kacikach ust. Strasznie mnie bolaly i przez jakis czas nie moglam znalezc ich przyczyny, dopiero po tygodniu zauwazylam ze to zasluga plynow do plukania jamy ustnej, ktore sa bardziej intensywne. Zwazajac na fakt, ze byl to czas zimowy stwierdzilam ze kupie balsam zarowno regenerujacy jak i zapobiegawczy. Bedac w aptece polecono mi wlasnie balsam z La Roche, kupilam go i juz po pierwszym uzyciu nie czulam bolu w kacikach ust, moglam swobodnie otwierac buzie, bez strachu, ze za chwile bede czuc jak zajad sie otwiera, tym samym dajac uczucie ''rozrywania ust''. Po kilku dniach kaciki zostaly wyleczone, balsam rowniez swietnie zapobiegal zimowemu wysuszeniu ust.
Jezeli chodzi o cechy charakterystyczne to jest to balsam w tubce, latwo wycisnac porzadana ilosc, jest wydajny, bo przy niewielkiej ilosci usta sa dobrze nawilzone przez dlugi czas. Konsystencja jest plynna jednak w kierunku stalym, bo nie rozlewa sie, jest idealna. Tubke mozna miec w domu i torebce ze wzgledu na jej malutki rozmiar. Zapach dosc specyficzny dla kosmetykow la roche, delikatny jednak przyjemny. Cena wg mnie zwazajac na efekty jest calkowicie fair. Od tamtego czas prawie zawsze mam go w lazience/torebce, bo zaden balsam nie radzi sobie z zajadami tak jak ten. Polecam!

Jak pocałunek bogów

Wczoraj, w rozpaczy, kupiłam ten balsam. Fakt, jest drogi jak na pomadkę do ust, ale moje usta były koszmarnie wysuszone, popękane aż do krwi, a balsam Burt's Bees - do tej pory najlepszy - nie dawał rady. Wystarczył niecały dzień i moje usta wracają do normy, nie przypominają już popękanej ziemi. Jestem naprawdę zachwycona! Co więcej pomógł też ojcu, który podobnie jak ja cierpiał z powodu bardzo silnego wysuszenia ust. Jest trochę niewygodny w apilkacji, ale za to działa cuda.
Balsam nakładałam na usta, ojciec też, kilka razy dziennie, może stąd to ekspresowe działanie.

W rubryce dotyczącej czasu używania muszę zaznaczyć "tydzień" bo inna opcja to "próbka", ale tak jak pisałam mnie przyniósł ulgę już po jednym dniu.

Mógłby być lepszy!

Kupiłam ten balsam w aptece z myślą o bardzo spierzchniętych i przesuszonych ustach. Patrząc na cenę spodziewałam się zniewalającego efektu. Używałam go kilka razy dziennie. Usta po jego aplikacji były ładnie nawilżone i natłuszczone, nie odczuwałam suchości. Gdy produkt całkowicie wchłonął się, usta wyglądały zupełnie tak samo jak przed aplikacją, pomimo regularnego stosowania. Jedynie ma przyjemną w nakładaniu konsystencję i jest całkiem wydajny.

Mój hit

Właśnie wykończyłam swoją pierwszą tubkę i na pewno kupię następną, Początkowo nie do końca mi pasował, gdy aplikowałam go prosto z tubki. Plastikowy aplikator nie do końca dobrze rozprowadza produkt, ja wolę wycisnąć nieco na palec i rozsmarować nim produkt po ustach. Wtedy pod wpływem ciepła łatwiej się aplikuje, tak bardziej jednolicie i równomiernie.

Balsam ma dość lekką formułę, która szybko się wchłania, ale też bardzo szybko przynosi ulgę wyschniętym, pękającym wręcz ustom. Warto tutaj zaznaczyć, że jest to pomadka naprawcza, regeneracyjna, dlatego sprawdza się idealnie w pomieszczeniach, czy przed snem, nie do końca natomiast polecałabym ja na mróz, wiatr, zimno - nie ma właściwości ochronnych, nie zostawia okluzyjnej warstewki na ustach jak typowe pomadki ochronne. To nieco inny produkt - stąd być może niektóre negatywne opinie. Na zewnątrz używam więc czegoś innego, a dla szybkiej regeneracji, ukojenia i podgojenia ust Cicaplast sprawdza się idealnie. To jego najczęściej używam w pracy i w domu. Czasami nakładam go też na pomadki - nie zmienia ich koloru, a daje ładny blask. Co ważne, ma przyjemny zapach i smak - lekko słodkawy. Zdziwiła mnie też pozytywnie wydajność balsamu. Zazwyczaj kosztuje jakieś 26zł, ale często można go dorwać w dużo lepszej cenie, np. z rabatem -40% - wtedy bierzcie bez wahania ;)

Doskonały opatrunek na zniszone usta

Kupiłam w momencie gdy moje usta były bardzo mocno przesuszone, popękane i nic im nie pomagało. Musze przyznać, ze działanie było niesamowite i natychmiastowe.
+ Bardzo szybko usta wróciły do równowagi, a proces gojenie przez jego działanie osłaniające przebiegł niezauważony.
+ Dobrze się wchłania i nie zjada w ciągu dnia, nie wymaga dla skutecznego działania ciągłej aplikacji.
+ Co do ceny to w promocji kupiłam go za 11 zł więc nie jest drożej od drogeryjnych pomadek ochronnych.
- Jedyny minus za wydajność i opakowanie, które nie ułatwia zużycia całości kosmetyku

Zdecydowanie polecam zwłaszcza w awaryjnych sytuacjach... u mnie było to stosowanie kosmetyku z retinolem bez zabezpieczenia ust...

Świetny balsam do ust

Kupiłam ten balsam, ze względu na spierzchnięte usta. Jestem pozytywnie zaskoczona. Balsam sprawia, że skóra ust jest wygładzona, miękka i delikatna.
Balsam ma konsystencję kremu. Aplikuje się go łatwo, bezpośrednio z tubki na usta. Idealny produkt dla moich ust.