Nacomi, Olej kokosowy rafinowany

Olej kokosowy jest olejem roślinnym, wytwarzanym poprzez tłoczenie oraz rozgrzanie twardego, orzechowego miąższu. Jako ciecz ma barwę lekko żółtawą, a w temperaturze poniżej 25°C przybiera postać białego tłuszczu, nazywanego masłem kokosowym.

Działanie:
- wspomaga gojenie ran
- zapobiega plamom starczym
- pomaga przy egzemach
- spowalnia starzenie skóry i powstawanie zmarszczek
- odżywia skórę
- wzmacnia włosy - świetnie działa przeciwłupieżowo
- wspaniały i stosowany na świecie olejek do masażu

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety.

w słoiczku
olejek
50 – 100ml
olejki

• Coconut Oil

Nacomi, Olej kokosowy rafinowany

Nacomi przedstawia nam olej kokosowy rafinowany 100% naturalny. Co mogę o nim powiedzieć? Na pewno to, że fajnie nawilża i pielęgnuje skórę oraz włosy. W opakowaniu wydaję się mega gęsty i zbity, jednak gdy rozetrzesz go w dłoniach momentalnie staję się gładki i rzadki. Osobiście używam go do olejowania skóry twarzy i na końcówki włosów. Polecam!

Nie kupię ponownie

Nakładam wieczorem na dłonie i stopy dla ich lepszego nawilżenia, albo na całe ciało po kąpieli. Olej ma konsystencję świecy, ale pod wpływem ciepła dłoni topi się, także można go rozsmarować. Niestety w przypadku mojego oleju Nacomi, trafiałam na grudki, które nie chciały się rozpuścić.
W ten sposób udało mi się zużyć niewielkie opakowanie 100ml ale na pewno nie kupię go ponownie. Przede wszystkim nie zauważyłam aby nawilżał skórę. Natłuszczał owszem i fakt, że tego mojej skórze również potrzeba. Ale nawilżenie? Nie zauważyłam.
Przyjemność stosowania oleju Nacomi też jest niestety mała. Dla mnie ma zapach wosku do świecy. Nie tego oczekuję od kosmetyku do pielęgnacji ciała. Fakt, że olej kokosowy rafinowany Nacomi był tani, ale mnie kompletnie nie przekonał i nie kupię go ponownie.

Fajnie usuwa makijaż

Używam tego oleju od 2 tygodni i jak dla mnie to jest on trochę za tłusty.
Przechowuje go w chłodnym miejscu ponieważ trzymany w łazience straszenie topnieje i ciężko go potem wydobyć z pudełka. Używam go do demakijażu i nawilżam nim ciało.
Nie stosuję na twarz bo raczej może zapychać pory. Dość długo się wchłania i pozostawia na ciele tłustą warstwę . Być może kiedyś do niego wrócę ale jak dla mnie to szału nie ma.

Nareszcie udało mi się go wykończyć!

Kupiłam ten olej bo podobno miał zastępować wiele kosmetyków, być nieocenionym źródłem kwasów tłuszczowych i dobroczynnych składników, dodatkowo całkowicie naturalny! Niestety jak dla mnie produkt stanowczo przeceniany! Męczyłam się z nim długo i co rusz szukałam dla niego nowych zastosowań i po wielokroć dawałam mu kolejne szanse.
Do ciała się nie sprawdzić, pozostawiał tłustą niewchłaniającą się warstwę i kompletnie nie nawilżał.
Smarowałam nim też stopy na noc, często jako maskę i zakładałam skarpetki dla wzmocnienia efektu - tak przesuszonych stóp dawno nie miałam jak po kuracji olejem kokosowym.
Do włosów również się nie nadawał! Mam włosy wysokoporowate i stosując go do olejowania tylko pogarszał ich stan, stawały się matowe, szorstkie i jeszcze bardziej niesforne.
Ostatecznie zużyłam go do oczyszczania twarzy, jako krok olejowy. Dobrze radził sobie z usuwaniem nawet wodoodpornego makijażu oka i zastygającymi podkładami. Zmywałam go ściereczką z Resibo (swoją drogą najlepsza ściereczka do zmywania oleju z jaką się spotkałam) potem myłam twarz żelem do mycia twarzy. Skóra była oczyszczona ale mam poczucie że jest on winny tym zaskórniakom które w tamtym czasie pojawiły mi się na żuchwie.
Zużyłam i więcej nie kupię! Rozumiem że komuś może się sprawdzać ale ja sie z nim nie polubiłam. Dobrze że to już koniec naszej wspólnej przygody.

Do włosów jak najbardziej.

Zapach: brak, przez to, że jest rafinowany

Konsystencja: olej ma stałą konsystencję, jednak pod wpływem ciepła np. w dłoniach rozpuszcza się

Opakowanie: plastikowy słoiczek z nakrętką

Olejek używałam przede wszystkim do włosów. Rozprowadzałam go na długości, zakładałam czepek, owijałam ręcznikiem i siedziałam w tym koło 2 godzin. Później myłam włosy i cieszyłam się pięknie lśniącymi i gładkimi włosami. No chyba, że źle domyłam to miałam tłuste włosy ;(

Olejek czasami używałam do nawilżania ciała, ale średnio się sprawdził.

A! Raz spróbowałam nim zmyć makijaż, ale nigdy więcej.

Olej jak to olej

Ma przyjemną do użycia konsystencję. Jako, że jest rafinowany, to ma mniej właściwości pielęgnacyjnych i brak zapachu. Przyjemnie nawilża, natłuszcza. Bardzo dobry do produkcji własnych, naturalnych kosmetyków, ale także jako indywidualny produkt do skóry, czy włosów.

Najgorszy.

Wielu olejów miałam okazję spróbować, ale ten? To jest porażka. Skusiłam się w Hebe, bo chciałam miec takie małe pudeleczko z olejem kokosowym stricte do pielęgnacji, wszędzie były dość duże i szklane... Kiedy olej się roztapia, to wartwa znajdująca się na wieczku (warstwa tam jest, bo nie ma żadnego zabezpieczenia między wieczkiem a produktem) spływa po całym pudełku, brudzi wszystko dookoła, coś ogólnie z tym olejem jest nie tak, bo nie rozpuszcza się całkowicie, jest w nim dużo mniejszych i większych granulek, które nawet po kontakcie z ciałem sie nie rozpuszczają. Nie polecam, nawet w promocyjnej cenie nie warto sprawdzać. Na skórze i włosach- nawet jako dodatek do kąpieli!- też nie sprawdza się jak oleje kokosowe innych marek. Jedynie zapach na plus- po prostu go nie ma.

Średni

Tyle się słyszy o oleju kokosowym a tu lekkie rozczarowanie. Przyzwyczaiłam się do konsystęcji i nawet mi się podoba taka forma. Najpierw masełko a w rękach roztapia się na olejek. Tylko w moim przypadku niewiele nawilżał. Stosowałam na ręce nogi i ciało . Na nogach radził sobie średnio. Dzięki temu, że jest rafinowany nie posiada zapachu. Ale za 5,00 zł w promocji w Hebe można przetestować i nie żałować wydanych pieniędzy.

Jestem zdecydowanie na nie

Zwykły olej, który nie robi kompletnie nic. Do moich włosów zupełnie się nie nadaje. Nie wygładził, nie nawilżył. Skóry tak samo. On jedynie natłuszcza i zapycha, co z prawdziwym nawilżeniem ma niewiele wspólnego. Stoi u mnie na półce już bardzo długo i nie wiem co mam z nim zrobić. W ciepłych miejscach wylewa się z zamkniętego opakowania brudząc wszystko dookoła. Może w kuchni się sprawdzi jako zwykły olej, bo właściwości kosmetycznych w ogóle nie widzę.

bubel

poleciła mi go pani w hebe kilka lat temu. recenzje piszę dopiero teraz, bo robiłam porządki i na niego natrafiłam. smarując nim ciało nie czułam nawilżenia, dlatego nie przypadł mi do gustu. próbowałam smarować nim włosy, jednak to teżnie przynosiło żadnego efektu. szczerze mówiąc, nie mam pojęcia czy mogłabym do czegokolwiek go wykorzystać. mama próbowała nakładać go na stopy, jednak też tylko oleiła je sobie. niestety, zwykly bubel

dla mnie - do zmywania makijażu

Nie używałam jeszcze wersji nierafinowanej oleju (muszę spróbować!), nie wiem więc, jaka jest różnica. W każdym razie z oleju w tej wersji jestem zadowolona.

Do czego używam?
Nie do olejowania włosów - przy moich włosach olej kokosowy jakoś się nie sprawdzał, zdecydowanie lepiej reagują na gotowe kompozycje różnych olejków.
Za to jest to dla mnie idealny środek do zmywania makijażu - szczególnie gdy chcę dobrze doczyścić cerę w dni, gdy nakładałam azjatycki krem BB (silikony)- wtedy najpierw zmywam sam makijaż oczu płynem micelarnym lub mleczkiem, następnie myję twarz olejkiem lub właśnie olejem kokosowym, a na koniec domywam twarz pianką. Polecam ten rodzaj dokładnego demakijażu, nawet na co dzień, nie tylko przy kremach BB - cera odwdzięcza się naprawdę lepszym wyglądem i jest dużo zdrowsza, o wypryskach czy zapychaniu cery kosmetykami możemy zapomnieć.
Twarz z użyciem tego oleju myję najzwyczajniej w świecie: lekko zwilżam twarz (ciepłą wodą) i rozprowadzam olej (zazwyczaj ma on konsystencję dość gęstego masła, nie jest płynny, ale topi się od razu w kontakcie z ciepłem palców i skóry). Najlepiej na koniec zetrzeć pozostałości ściereczką - ja używam do tego celu starej już i niepotrzebnej Glov. Jeśli taką macie, nie wyrzucajcie jej po upływie zalecanych 3 miesięcy - świetnie sprawdza się do zmywania maseczek czy właśnie doczyszczania twarzy z resztek olejku.

Olej jest zasadniczo bezzapachowy - ja przynajmniej nic tam szczególnego nie wyczuwam. Ponoć naturalny rafinowany olej nie pachnie kokosem, więc się tego nie spodziewałam, ale jakoś mi szkoda, że nie pachnie ;) no ale cóż, wiedziałam co kupuję, nie będę utyskiwać. Po prostu jestem z tych, co wolą, gdy kosmetyk pachnie ;)

Dla mnie jest to głównie olej używany do mycia twarzy, nie oceniam go więc pod kątem olejowania włosów czy nakładania na ciało (jakoś wolę zwykłe balsamy i olejki, trochę nie chce mi się babrać z tłustym olejem, który zazwyczaj jest zastygnięty do poziomu twardego masła, co nie ułatwia rozprowadzania. Za wygodna jestem) ;) Ale fakt, że dla większości osób może się okazać uniwersalny, szczególnie że i w kuchni się przyda (bezzapachowy i nie zmienia smaku potraw!)
Z tego co słyszałam, trzeba tylko uważać z nim przy stosowaniu na włosy, bo tak samo jak niektóre włosy go uwielbiają, tak przy niektórych rodzajach włosów może tylko pogorszyć ich stan. Z tego, co mi wiadomo, choć specem nie jestem, jest polecany do niskoporowatych włosów.

Ten konkretnie olej Nacomi - według mnie podobny jak inne. Lubię tą markę ze względu na jej naturalność, z tym produktem też się polubiłam. Jedynie opanowanie mało mi się podoba, jakieś jest graficznie toporne. A poza tym - fajna rzecz, warto mieć.

Uniwersalny

Jest to produkt bardzo wszechstronny. Sprawdza się zarówno w kuchni jak i w celu pielęgnacji całego ciała. Świetnie nawilża skórę, sprawia że staje się miękka i odżywiona. Można go używać jako balsamu do ust a także na włosy. Znajduje się w wygodnym słoiczku. Jest bardzo wydajny ale zapach nie do końca mi pasuje