Caudalie, Vinexpert, Serum Yeux et Levres [Eye & Lip Serum] (Serum ujędrniające do pielęgnacji okolic oczu i ust)

Serum działa liftingująco na powieki. Działa przeciwzmarszczkowo i zapobiega uporczywym obrzękom. Serum tuż po nałożeniu działa napinająco na skórę powiek oraz ujędrnia kontur oka i ust. Redukuje uporczywe obrzęki, zmarszczki i cienie pod oczami. Jest bezzapachowe. Preparat zawiera ustabilizowany Resweratrol w stężeniu 500 ppm, będący naturalnym składnikiem ochronnym winorośli, uznanym za jedną z najskuteczniejszych substancji przeciwdziałających starzeniu skóry. Dzięki tym unikalnym właściwościom, przedłuża życie komórek (testy ex-vivo) i stymuluje produkcję kolagenu, który ujędrnia i wypełnia zmarszczki od wewnątrz.

bardzo dobre

Bardzo dobry kosmetyk jak większość pielęgnacji od Caudalie.

Serum ma postać żółtego, lekkiego, wodnistego żelu. Takie konsystencje w kosmetykach pod oczy zawsze powodują u mnie niezadowolenie- lubię gdy kosmetyk pod oczy jest gęsty, treściwy i tłusty. Ale tutaj mamy do czynienia z serum więc się nie zraziłam. Serum stosowałam pod tłusty krem avy, riche creme YR lub zwykły retinmax. Nie wyczuwam w serum jakiegoś szczególnego zapachu.
Serum wchłania się szybko bez obaw możemy nałożyć na nie bogatszy krem. Osoby młode mogą nawet ograniczyć pielęgnację skóry wokół oczu do samego serum.
To co mnie zaskoczyło w kosmetyku to fantastyczne nawilżenie. Pomimo lekkiej konsystencji skóra powiek jest idealnie nawilżona, gładka, jędrna czyli otrzymujemy wszystkie korzyści wynikające z idealnego nawilżenia skóry (ale zaznaczam, że dla mnie serum to uzupełnienie pielęgnacji i nie stosowałam tego kosmetyku samodzielnie). Dodatkowo serum rozświetla spojrzenie, nadaje skórze blasku.
Serum stosuję także profilaktycznie na kontur ust. Tutaj nie zauważyłam żadnego działania (bo nie mam żadnych problemów w tej okolicy). Liczę na to, że serum działa przeciwzmarszczkowo w tej okolicy a jak wiadomo takiego działania sprawdzić się nie da.
Producent obiecuje, że kosmetyk pomoże nam uporać się z obrzękami wokół oczu i zmniejszy opuchliznę. Niestety w tym zakresie kosmetyk nie działa. Są takie okresy kiedy mam bardzo dużo pracy, nie wstaję od komputera przez kilkanaście godzin, nie wysypiam się- to wszystko powoduje że rano moje oczy są opuchnięte. Serum nie zminimalizowało obrzęków.

Na uwagę zasługuje również bardzo dobry skład (chociaż kompleks peptydów jest na ostatnim miejscu a szkoda....), w którym nie znajdziemy alkoholu. Ogólnie nie mam żadnych zastrzeżeń do konserwowania kosmetyków alkoholem ale mnie ten składnik często podrażnia po dłuższym stosowaniu.

Podsumowujac powyższą recenzję polecam serum,
kosmetyk świetnie nawilża skórę oraz sprawia, że skóra wokół oczu jest bardzo promienna.
Na pewno wróce do niego ponownie.

Używam tego produktu od: 2 mce
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 op